Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
26. máj 2010

Ahojte!
Ja mám tiež diagnostikovanú boreliózu, ale keďže ma na infekčnom nasrali, tak už tam nechodím. Za každý odber si pýtali 200sk (aj keď podľa mňa to malo byť zadara) a aj za vyšetrenie som vždy niečo platila. Chodila som tam síce len 2x do roka asi 5 rokov, ale stále som mala úplne rovnaké výsledky a ja ako chudobná stredoškolačka som vedela peniaze využiť aj lepšie 😀 Tak som proste pred 3ma rokmi neprišla. No a klop, klop, klop mi zatiaľ nič nie je.... Asi len zo mňa prašule ťahali svine... A k tomu sa tam čakalo celý deň v miestnosti 2x3 metre a samá šťanka tam ťahala....

My máme dnes za sebou plávanie-potápanie. Zase bolo fajn. Sarah proste vodu miluje.

ludmilabb
26. máj 2010

ahojte, u nas su v lete klieste na dennom poriadku kvoli Blazike aj sme kupovali obojky niekedy zaberali ale ono to vypachne
kedze ja vo svojom fachu vyhladavam vysoku travu aby som so sietkou co najviac hmyzu nazbierala aj pre to je rutina len ja k tomu pouzivam pinzetu pre istotu ale teraz tak skoro do terenu nepojdem ale aj tak uz po mne kliest liezol od Blaziky
predstava ze ma Sofia kliesta ma dost dobre znervoznuje a skoro vsetky som likvidovala liehovym konzervantom a su pekne odlozene na vedecke ucely 😀

ludmilabb
26. máj 2010

sssimi lekari su niekedy riadni hajzlici 🤐

sssimi
26. máj 2010

Ludka a ty sa nedávaš očkovať?

Ja som ako 13 ročná mala taký zážitok- boli sme na jedle bedle tuším a tie rastú teraz ak sa nemýlim. No a keď sme sa vrátili, tak aj s kamoškou sme mali plné nohy obsiate takými maličkými kliešťmi... Fuuuj to bol hnus. No a keďže sme už mali na nohách aj aké-také chĺpky, tak to bolo strááášne ťažké ich zbadať... No ale mali sme ich každá strašne veľa. Našťastie len na nohách... No a ako decko som mala jednoho pod okom. Všetci sme si mysleli, že to mám škrabanec od brata-čo bolo na dennom poradku, ale našťastie som išla k lekárke a ona si to všimla hneď.

ludmilabb
26. máj 2010

sssimi nie ani ma to nenapadlo, ja som predposledne dva roky bola od aprila vonku skorovelmi casto a to som behala po mokradiach, vlhkych lukach atd ale obsypane nohy kliestami som nikdy nemala uf 😲

juska3
26. máj 2010

ja som kazdy rok chodila na hriby, a nikdy som nemala tolko kliestov a jedenkrat co som vliezla do hory, tu v Topolcanoch, to bolo neskutocne, 13 kliestov, nastastie len 4 boli zacicani, to som si ich este v hore vytiahla, ako jamaat rukou, a niveou som ich pridusila, a nikdy viac sem do hory nepojdem, Topolcany, Nitra a okolie su premnozene kliestami, ale to som este vtedy nevedela, a svokor aj dostal boreliozu a chodi nadalej do hory, dokonca sa ani nicim nenatiera, 🤐

ludmilabb
26. máj 2010

to ja mam asi potom stastie

jamaat
26. máj 2010

ludka, možno im nechutíš. Na mňa tiež nejdú, ale po pôrode som im nejako veľmi voňala, tak tiež na mňa zo psa preliezli, a to som sa s ním ani nejako nemaznala, čiže som im musela veeeľmo voňať.

mystery7
26. máj 2010

jaaaaj, ja sa kliestov tiez bojim a to som este nikdy nemala.
Kde sa da kupit ten sprej proti kliestom? Kupim malemu. Maju ho len v lekarni, alebo aj v drogerke?? Mirka chcem dat zaockovat, na jesen, v zime.
My sme vybehli vonku, a skoro hned zacalo prsat, tak sme sa vratili. Prsalo len pol hodky a uz je ok. Teraz spime, poobede vyrazime na dlhsiu prechadzku, aby sme si to vynahradili.
Dnes som varila cervenu sosovicu s kyslou smotanou. Chutila mu, pekne spapal.

zuzkad
26. máj 2010

http://www.mojalekaren.sk/off-delicate-rozpraso... mys taketo nieco som myslela, ale urcite v lekarni je toho viac na predaj. Ja maleho tiez chcem dat zaockovat proti kliestovej encefalitide ale to sa tusim moze az po 15 mesiaci, tak pockame este, zatial budem davat take pripravky a dufat, ze to pomoze 🙂
psika idem dat ockovat asi buduci tt 😉 😉
maly mi uz spinka, boli sme aj vvonku ale je hrozne teplo, tak sme boli na ihrisku len chvilku a pojdeme ked sa zobudi, ak teda nebude prsat. lebo teraz to pocko je divne a besne prsi, slnko, prsi ...slnko akoby bol april 😝 😝

mystery7
26. máj 2010

vdaka
Kocky, mne sa tej polievky urobilo vela. Myslite, ze ju mozem dat do sklicok a zasterilizovat???

iinuska
26. máj 2010

ahojte, aj Adamko spika, boli sme vonku, ale motali sme sa len okolo domu a nna dvore na trojkolke, lebo to vyzeralo vselijako s tym dazdom. Stale musime chodit pozerat na naseho psa. Adamko ho pekne vola Bebi, namiesto Beni 😀

iinuska
26. máj 2010

a nieco na zlepsenie nalady: 🙂 Do tramvaje nastoupil opilec, zavěsil sa na tyč a spustil:Vy všichni napravo jste ko..ti!A vy nalevo jste všichni zloději!Dovolte, já jsem v životě nic neukradl.Tak jsi ko..t a přesedni si doprava

sssimi
26. máj 2010

Ludka a akú máš krvnú skupinu?
Hovorí sa, že kliešte idú na sladkú krv. Inak mne od kedy zistili boreliózu, tak som nemala ani jedného kliešťa a aj komáre idú radšej na muža 😀 ... Takže ja mám v noci pokoj, len mm musí byť stále pri mne 😀 A ten nadáva ja hovädo.... 😀

Mys jasnačka zasterilizuj. Ja som dokonca ani nesterilizovala, len som ponalievala do sklíčok a do mrazničky.

sssimi
26. máj 2010

Inuš supééér 😀

kosska3003
26. máj 2010

ahojte tak Marika mi spinka ja mam sprchu za sebou tak mam veget a idem tu pocitat cosi mudre dneska sme boli saty na svadbu kupovat tak som si kupila este trosku schudnut a bude to super ale neviem neviem 😀 😀

naty132
26. máj 2010

dobrý večer,kočky poraďte mi prosím niečo na detský ekzém,nejaké mlieko alebo krém,majú aj vaše detičky ekzém,vďaka

mystery7
26. máj 2010

ja s ekzemamy nemam ziadnu skusenost, nastastie, tak neporadim

My sme poobede boli vonku hodinu a pol, super sme sa unavili-obaja. Tmave mraky okolo nas kruzili, ale nezaprsalo, nastastie.

Ok skusim len dat do mrazaku.

iinuska
26. máj 2010

@naty132 my mame atopicky ekzem, no mame miesane maste od kozneho, tak ti asi moc neporadim. Ale zalezi aj aky ekzem to je. Mozno vyskusaj modru indulonu, ta by nemala ublizit

mimi21
26. máj 2010

naty nam velmi zabrala biderma atoderm mlieko, prakticky za 2 dni ekzem zmizol

jaaaj ja som urobila osudovu chybu a panelak som vymenila za modre z neba, tak som si uz fajne poplakala 😢

mystery7
26. máj 2010

mam dost, idem spat. Dobru noc prajem.

mystery7
26. máj 2010

mimi a ako tvoje tehu vzala rodina? Niekto sa na to uz pytal, mozno som si nevsimla odpoved? 😅

mimi21
26. máj 2010

mys no svokrovci budu mat uz piate vnuca, tak pre nich ziadna novina 😀 a nasi sa samozrejme tesia
synovci sa boja, ze uz k nam nebudu moct chodit, ked uz budem mat 2 deti, ale to sa bali aj pri Nine 😀

iinuska
26. máj 2010

mys, dobru, idem aj ja 😔

zuzkad
26. máj 2010

cafte,

ja mam veget..nohy na stole, notebook a prave som dojedla zmrzlinku orechovu a cokoladovu 😝 😝 ked maly zaspinka otvorime este vinko, ale este nespinka, svokra si ho zobrala zase k sebe tak mam pauzu 😅 😅

chcem sa opytat, aj u vas pri prabelovani je suboj ?? V poslednej dobe sa maly nechce nechat prebalovat, resp. ked ho polozim tak sa zacne tocit a place, ked ho drzim...najviac ma vie rozculit, ked je pokakany a zacne sa krutit a je to vsade 😠 😠 maly sa uz oficialne rozbehol..chodi si po byte jedna radost...teda skor beha uz 😅 😅 len ked prechadza cez prah tak sa pridrzi a prejde, lebo ich mame dost vysoke, ale potom sa pusti a beha dalej 😅 😅

kosska3003
26. máj 2010

zuzkad tak presne aj toto robi Marika a ked je posrata mam ine nervy lebo ja ju prebalujem na mojej posteli
no moja chodi ale este ju pridrziavam lebo sa bojim dneska uz letela zase ma modrinu na cele chudatko moje ale za ruku ked ju chytip sa prechadzame po dvore uplne v pohode

zuzkad
26. máj 2010

tak som nie jedina, co mava "zabavku" pri prebalovani...ale on celkovo, ked ho polozim na chrbatik zacne plakat a chce si sadnut a kruti sa ...a mna ide slak trafit 😝 😝
ja som srandovala, ze malemu kupim helmu na hlavicku aby nemal tolko modrin...ale par padov a je omnoho opatrnejsi 🙂 🙂

ladywitch26
26. máj 2010

zuzi, u nas je to tiez boj. ja si vzdy pripravim kopec zaujimavych veci, napr. rozne tuby od kremov, co ju aspon na chvilu zaujmu, lebo inak sa tiez len vrti.

kosska, tak to nasa ma zasa riadnu chrastu na brade, frnak mala uz parkrat nabity, aj celo tak, ze som myslela, ze to bude treba zosit, ale zahojilo sa. este sa napadaju, modriny na nohach ani neratam, tam ma stale nejaku

nikanika28
26. máj 2010

@zuzkad No tak to sa pridavam stopercentne do klubu...mna ide porazit, ked ju prebalujem...huci jak pavian...mece sa, pretaca...no a nehovorim ani o tom, ked je zakandena..... 😝 🤐 🤐

stija
26. máj 2010

ahojte
zuzkad tuez sa pridavam, aj nasa sa mece a nepaci sa jej to. a tiez mam poruke vzdy "zaujimave" predmety. len po niekolkych "pouzitiach" uz to nie je zaujimave a musi byt nieco nove 😀
naty, uz tu niekto spomynal, zalezi na ekzeme. dost doporucuju zmastnovat a na to je vyborne mliecko excipial. ale uz som kdesi citala, ze pri riadnom premastnovani mastami sa pokozka sama prestane zmastnovat, tak tazko povedat. ale ten excipial (su dva, my sme mali bez urey) je vyborny. a ked sa mala vyhodila (ale nebola som si ista, co to vlastneje) dokyna mi dala -tusim sa to volalo eucerin, alebo tak nejako. tiez je to mliecko, nie liek. a pomohlo