Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
25. nov 2010

Ahojte!

učíte na nočník? ja chcem počkať aspoň do jari, lebo v tejto zime sa mi nechce ho zakaždým prezliekať 😖 Možno na veľkú potrebu áno, ale cikanie ešte nie.

monkap
autor
25. nov 2010

@borocka umyvanie ruk ako odmena? 😨
ked sme patka oducali od plienok, tiez som davala zakazdym odmenu a bala som sa, ci nebude problem s tym prestat ... ale nebol ... cikal kvoli odmene len zo zaciatku, bolo to prenho zaujimave ... ale potom uz odmenu nepotreboval ...

iinuska
25. nov 2010

ahojte
aj u nas je kosa, ale vonku sme boli doobeda skoro 2 hodinky, Adamko pobehal a teraz spinka od pol 1.
Adamkovi sa zadarilo raz sa vykakat na nocnik, davam ho kazde rano, lebo vtedy zvykne kakat, ale nic, a po chvilke nalozi do plienky. No co uz...A ked je pokakany, a sa ho opytam, ci kakal, tak ze NIE.
Teraz minieme aj nejako viacej plienok. 😝

mystery7
25. nov 2010

ja si myslim, ze odmenovanie v rozumnej miere nemoze uskodit. Kazde dieta je ine a ked to mama uzna za vhodne, nevidim v tom problem.
@monkap suhlasim, zo zaciatku odmena, potom ich to zaujme a tak sa vytvori zvyk a budu si to pekne uvedomovat.

mystery7
25. nov 2010

moj Mirko chodi na nocnik pekne od 9-10 mesiacov. Naucil sa kakat len tam. Pred 2 mesiacmi sme mali obdobie ked kakal hocikedy a opat sa to upravilo. Nepyta sa, ale vie vydrzat kym ho dam na nocnik. Davam ho 4x denne v rovnaky cas. A bud cika, alebo kaka. Teraz mame nehody skor vynimocne, aj to vtedy ked ma riedku stolicu, teda ho prezenie. Vacsinou ked sa ponapchava jablkami, jogurtom, hrozienkami....

iinuska
25. nov 2010

@mystery7 super, Mirko je sikovny chlapcek 😉

monkap
autor
25. nov 2010

nasa lenka dakedy pekne kakala do nocnika ... potom ho zacala uplne odmietat ... a teraz, obcas nan sadne ale vacsinou ostane prazdny 😝

ludmilabb
25. nov 2010

@borocka uz davas lentilky? to ma ani nenapadlo ale chrumky, piskoty a keksiky by Sofia jedla kebyze moze aj cely den
@mimi21 to je super sprava takze pohoda 😉

mystery7
25. nov 2010

@iinuska veru, toto ma tesi. Aspon miname menej plienok 😉

ludmilabb
25. nov 2010

@kosska3003 vcera som to nestihla tak to si ma potesila, ja som si totiz nevsimla ze aj dole sa vkladaju fotky takze na kazdu stranu to vychadzalo po sest fotiek a ja som si na kazdu len po jednej nachystala 😝 😀

mystery7
25. nov 2010

ja som dala minule Mirkovi gumenych macikov (3), tak ich zul ako o zivot 😀

ludmilabb
25. nov 2010

@mystery7 ako sa dnes mate? my sme mali uvrieskanych poslednych 7 dni ale dnes je dobra, konecneee 😵

borocka
25. nov 2010

@mimi21 tak ti zavidim dievcatko 🙂 meno mate vybrate? 🙂

ladywitch26
25. nov 2010

@iinuska nasa potvora tiez tak zatlka. cupne si, tlaci odusu, potom sa postavi, povrti zadkom, aby sa to utriaslo v plienke a ked sa jej spytam,ci kakala, tak ze nieeeee. ale hned si aj nos zapchava, ze to smrdi 😀

a s cikanim si to uvedomi hned, len uz je vzdy neskoro. zastane, chyti sa za plienku, povie kaka a ukaze na nocnik. ale to uz aj cika, cize je zbytocne ju davat na nocnik. no ale aj tak ju tam posadim. aspon si uvedomuje,ze ide cikat, aj ked je to len par sekund vcassie. casom sa ten interval bude predlzovat, tak budeme stihat aj rozbalit a posadit na nocnik

borocka
25. nov 2010

@ludmilabb no parkrat som kupila lentilky a maju velky uspech 🙂 patko je velmi stedry, podeli sa uplne o vsetko, dokonca aj z pusy si vyberie ak ho niekto poprosi a uz nema v ruke. ale lentilky si aj 10 naraz vtrepe do pusy len aby nemusel nikomu dat 😀 urcite mu mikulas prinesie krabicku 🙂

@monkap no hej 🙂 pato sa velmi rad cvachce vo vode, ked umyvame podlahu, ked umyvame riad, ruky, ked sa kupeme a dokonca aj vonku v mlakach, ked najde vodu na ceste a nestihnem dobehnut. takze je to odmena,ze sa moze vo vode pocvachtat. navyse kupujem klasicke mydlo a to sa mu velmi smyka. velmi sa rehoce ked mu lieta po umyvadle
lady, ja som ta nechcela urazit!! len som povedala svoj nazor a mrzi ma ak sa ta to dotklo 😖
patovi davam nejake hluposti na papanie dvakrat za den, doobedu aj poobede, nejake drobnosti, par chrumiek, alebo piskotov. to by sa mu neratalo ako odmena........

a ozaj, aky mate teraz denny rezim? u nas bieda. chodime vonku len doobedu, od tej desiatej do pol jednej, potom sa rychlo napapame a od jednej do tretej spinka. potom kym sa preberie, napapa, km by sme sa obliekli tak si veru rozmyslim ci ma cenu ist von na pol hodinu lebo je zasa skoro tma. je to uplna mizeria :( chyba nam leto

ludmilabb
25. nov 2010

@borocka mne by Sofia od desiatej do po jednej vonku nevydrzala predtym aj hej ale teraz je daka cudna, trosku si pobeha a potoms a driape do kocika a ked nie je kocik tak na ruky, my sme teraz chori takze sedime doma na zadku 😒
@ladywitch26 povrti zadkom nech sa utrasie, dobreee 😀

ostrovanka
25. nov 2010

Ahojte kocky, vecnost som tu nebola, ale vy ste nezastavitelne.... 1257 stran? Klobuk dolu. Pozeram, ze niektore deticky uz cikaju na nocnik, ine rozpravaju.... super.
Ja hladam namety na vianocne darceky pre drobca. Uz mame zajednane Duplo zakladnu sadu 90 kociek a potom este toto http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=.... To su tipy pre pribuznych a ja uz neviem, co by som mu kupila. Objednala som nejake knizky. Tak poradte, s cim sa Vase ratolesti hravaju??

ladywitch26
25. nov 2010

@borocka tu lentilky nemame, len smarties a tie nechutia bohvieako, tak ani nekupujem. ale u nas aj tak najvacsia maskrta kukuricne chrumky a najnovsie syr. kazdu chvilu stepuje pred chladnickou a krici syyyyyys. 😀
a rezim mame taky,ze 5.30 budicek, do 9.30 sa hra dnu, potom ide vonku do 11tej, cosi zjeme, mrkne si rozpravku a do postele. spi od 13 do 15-16tej, potom este na hodku vonku a o siedmej vana, potom mlieko a o pol deviatej spat.
a chodime vonku aj ked je tma, vsak lampy svietia. 😉

ostrovanka
25. nov 2010

@ladywitch26 Ja ta fakt obdivujem, kde beries tolko energie pri dvoch detoch. Ja mam problem vychystat seba a maleho von 1x denne, ked som s nim jeden den sama doma.
Mate tam nejake ihriska, alebo kam chodite von? Tu nemame klasicke ihrisko, kazdy ma pri dome svoje, takze nemam ani kam chodit, aby sme stretli deti. Vsetky su aj tak cez tyzden v skolke.

monkap
autor
25. nov 2010

@ladywitch26 aj nasa lubi syr ... tiez pribehne ku chladnicke, zacne sa natahovat a krici "syu" (syr) 😀 lubi tie syrove tycinky hlavne ...

ladywitch26
25. nov 2010

@ostrovanka neobdivuj,ja mam aupairku 😀 ale o dva tyzdne uz ide domov,potom zacne divocina

zuzkaprofant
25. nov 2010

@ladywitch26 no nasi sa ucia po nemecky .xiix ale jasne ze maly musi vediet sa dohovorit zalezi ako sa doma snim budem rozpravat tak sa nauci ja neriesim rec to pride samo ako on bude chceit tak bude rozpravat v skole sa nauci dobre a aj na sk bude chodit robit skusky takze ja sa nebojim ohladom reci

zuzkaprofant
25. nov 2010

@ladywitch26 no nasi sa ucia po nemecky .xiix ale jasne ze maly musi vediet sa dohovorit zalezi ako sa doma snim budem rozpravat tak sa nauci ja neriesim rec to pride samo ako on bude chceit tak bude rozpravat v skole sa nauci dobre a aj na sk bude chodit robit skusky takze ja sa nebojim ohladom reci

ludmilabb
25. nov 2010

@ladywitch26 vy mate budicek o pol siestej teeda a ako ti maly v noci spinka?

borocka
25. nov 2010

@ladywitch26 no, tak to je skoda, lebo lentilky su farebne gulicky a to je uplne najlepsie 😝 pato ich velmi miluje a vsetci jeho kamarati v parku, patko sa velmi hneva ked nimi ponuknem ine dieta 😲
ja skor obdivujem stanku. patko ma tiez vela energie ale rano vstava az okolo pol osmej.... to uz fakt neviem co by som robila s nim od pol siestej. to by sa dalo stihnut aj poobede von ale chodil by skor spavat na obed.

mystery7
25. nov 2010

@ostrovanka ja som na maleho vacsinou sama a vonku travime denne 4-5 hodin (podla pocasia)- 2-2,5doobedu a aj poobede. Keby sme isli len raz denne, tak koniec.
Vcera sme vstali o 7:45 a o 8:10 ma uz za ruku viedol ku vchodovym dveram, ze sa ide vonku. Ledva som ho prebalila, obliekla a vyvetrala.
@ludmilabb my sme dnes mali urevany den. Od rana az kym zaspal. Vonku -teraz poobede, len sedel na motorke a nikam nechcel ist.

iinuska
25. nov 2010

@borocka vstavame okolo pol 8, ranajky, pohrame sa, okolo 10 chodime von, o 12 obedny spanok cca tie 2 hodinky, poobede chodime este von, tak na hodinku, hodinku a pol, aj ked je tma, pripadne behame po dvore, na vecer uz je pravda, ze je dlho, ale prehrame sa, spavat chodi o 20

rybca
25. nov 2010

@borocka ja malemu lentilky este nedavam, ad 1 su male a moze ich vdychnut, neviem ci by ju vedel vykaslat a ad 2 si myslim, ze lentilky su plne cukru, na co ho nechcem ucit, stacia mu susienky a zboznuje susene hrozienka, tu ich predavaju v malych krabickach ako cukriky,

ladywitch26
25. nov 2010

@ludmilabb no maly vstane o pol piatej, nakrmim ho a on potiahne este do pol deviatej. len stanka vyskoci z postielky 5.30 cerstva ako rybicka. a mozme ju prosit ako chceme,aby este zalahla, proste nema zlutovanie.

@borocka ja stanke aj tak nedavam cokoladu teraz, iba bielu. mala cosi ako ekzem na brusku,tak som jej to stopla.ani granko jej uz nedavam. ale pre nu fakt najvacsia maskrta asi ten syr. a este hrozno. celkovo by mi vydrzala len na ovoci a zelenine, najlepsi obed je pre nu varena mrkva,brokolica a karfiol. 😀

mystery7
25. nov 2010

@rybca aj u nas idu hrozienka. Kmoskin chlapcek lubi susene brusnice.
Teraz som mu kupila bon pari s 50% ovocnej stavy, su fajne makucke a nie su sladke.

ladywitch26
25. nov 2010

@rybca
@mystery7 no u nas hrozienka ani cukriky nehrozia, stanka sa tym drhne. ja jej radsej jablcko alebo hrusku nakrajam,to vie aspon vykaslat