Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
10. aug 2010

@ladywitch26 ja som tiez mala tie ketony v moci, bola som na kontrolny glukozovy test a bol negativny. Skor si tiez myslim, ze maly zo mna vsetko tahal, ved mal 4370g, ani by som ho nevytlacila ;-p

ladywitch26
10. aug 2010

@mystery7 ze trucuje? a este ako. aj o zem sa vie svacnut, ale dava si bacha, aby ju to nebolelo, potvora, rozmysla pri tom 😀 ale ignorujem, zatvarim sa maximalne prisne a poviem nie, alebo nono, tak este chvilu pofnuka a potom ju to prejde.

ladywitch26
10. aug 2010

@mystery7 aha, takze sa mam na co tesit...uz som zmierena, ze to bude nad 4kg, ale dufam,ze to bude menej ako 4 a pol ☹

zuzkad
10. aug 2010

@ladywitch26 tie ponozky na nasej podlahe nemaju efekt 😖 😖 smykol sa aj v tom uz 😕 😕 cize len sandalky nosime stale 😝
@mystery7 to jedovanie dobre pozname, zacalo to len prednedavnom...ked mu nieco nedovolime, alebo vezmeme z ruky, tak sa vie riadne hnevat, krici po nas, hodi sa o zem, cerveny je ako paprika...no ja to riesim tak, ze ho necham nech sa vyzuri, potom sam zisti, ze to nepomoze a prestane...som zvedava ako u nas toto obdobie potrva 😝 😝 ale uz mal aj taky nerv, ze sa zacal dusit slinou a potom ho naplo a az vracal od jedu...hroza 😕 😕

ladywitch26
10. aug 2010

no, esteze som stihla to rizoto dovarit. a rychlo sa najest. v poslednej dobe spi tak hodku a pol maximalne a uz sa prebera...idem za nou hore 🙄

zuzkad
10. aug 2010

a kde steee ? 😕 😕 😕 ja som sa vratila s poobednajsieho vyletu s ihriska. Na dnes stacilo 😅 😅 konecne som sa najedla...robila som pecene maso na zemiakoch, horcica, cibulka....no dobre som navarila 😀 😀 😎 😎 a teraz som si este prezliekla postelne pradlo, nech mam aspon nieco v byte porobene, vysavat budem az zajtra aj poriadok si porobim zajtra doobeda...potom pojdeme zase von na ihro 😉 😉

ladywitch26
10. aug 2010

@zuzkad tu sme, teda aspon ja. ja som akurat dnes spravila obed, vycistila klietku morciakovi a dala som si dokopy papiere. tiez na dnes stacilo. rizota bude aj na zajtra, spravila som viac, lebo idem do nemocnice na kontrolu, tak to zasa cely den zabity

jamaat
10. aug 2010

No zlaté detičky vospolok, ako vás tak čítam 😀

ladywitch26
10. aug 2010

@jamaat deticky su zlate, horsie je to so psami. zasa sa asi nejaka suka hara na okoli, ten nas blb rano vyl o siestej a len co ho muz pustil, tak v momente sprinty. tak nanho zrukol, ze sa zarazil, ale ja som este spala, ked odchadzal, tak som psa pustila, ked som vstala a psa dve hodiny nikde. tak ma teraz zaracha. a len chodi do okna pozerat a takym vycitavym pohladom na mna pozera, ze som fest svina, ze ho nechcem pustit von

rybca
10. aug 2010

@ladywitch26 to je dobre, ze pes ma zaracha..🙂)))))

ladywitch26
10. aug 2010

@rybca no musim ho zatvarat v dome, maximalne tak na dvor dozadu pustit vyvencit, lebo on je jak sibnuty. normalne prestane zrat, pohlad mutny, po nociach zavyja, no magor. asi sa fakt jedneho dna nastvem a gule pojdu smyk 😠

ladywitch26
10. aug 2010

paaani, kukam na tu novu polozku, ze opravit preklepy... 🙂

ladywitch26
10. aug 2010

aaach boze, co som ja komu urobila. mlada je so stankou vonku, ale stanka sa hra s babikou sama a mlada odpaluje ostatnym susedovie deckam lopticky bejzbalkou. a tak super, ze rovno triafa do strechy jednej starej ufrflanej irke, ktoru kazdy vola stara striga. no len nech sa este pride ku mne stazovat, uz fakt nic ine ku stastiu nepotrebujem 🙄 teda totaaaal zodpovedne to dievca. niekedy mi pripada, ako keby mala 10 a nie 21 rokov. muz uz bol na nu nahucat. ako keby sa 8 rocne decka nedokazali zahrat aj same. a co mna je po nich, ja ju platim, aby sa hrala so stankou.... 😠

zuzkad
10. aug 2010

@ladywitch26 mas to vesele doma ..teda na dvore teraz 😀 😀
ja sa na psika nemozem stazovat...mam slecnu a naozaj je poslusna na slovo, od steniatka bola super, hned sa naucila von sa pytat, nic netrhala, nekusala nase, len svoje hracky a lopticky...aj teraz je dobrucka, chodi pri nohe, voditko nepozname..skor naopak maly jej robi dost zle, taha ju za srst, sticuje ju ☹ ☹ tak chuda od neho uteka stale.

teraz mam maleho este vonku so svokrou, tak som si dala prat a konecne pozeram spravy cele bez prerusenia 😀 😀

inak dnes som sa rozpravala s jednou sestrickou od deckeho lekara a rozpravali sme sa o to afektivnom zachvate co mava maly a povedala mi, ze by bolo dobre ist k neurologovi, aby sa vylucilo, ci nie je v tom nieco kryte 😕 😕 a ze po kazdom tom zachvate, ak dieta az skolabuje, je treba ist na vysetrenie 😕 😕 tak nam sa to stal zatial 2x a to sme utekali do nemocky, ale neviem, pokial nie je nic vazne nejaky uraz, ci by som isla po kazde do nemocnice...pocula som, ze niektore deti to mavaju aj kazdy den a to co chodia stale do nemocnice ?? 😕 😕

borocka
10. aug 2010

mystery, u nas vzdor trva uz cele tyzdne. myslim ze to najhorsie uz mame za sebou. teraz ked ma dobru naladu a nieco mu zakazem, vezmem alebo ho aj capnem, tak sa mi len zasmeje a utecie vyvadzat nieco ine. pripadne na mna nakrici, uhryzne ma, urobi presny opak toho co od neho chcem. a ked ma zlu naladu tak sa rozreve, jeduje, stvera sa na ruky, capne sa o zem, alebo o zem hodi nieco ine.

a ozaj, vase deti vedia posluchat? ked im poviete aby nieco nechytali, nebrali, nerozhadzovali, zdvihli zo zeme a podobne?? lebo ten nas nie, vzdy ked mu dam nejaku instrukciu tak sa na mna kukmne, hlupo sa zaskeri a spravi doslova presny opak :(

borocka
10. aug 2010

@zuzkad to je pravda, ze niektori ludia, zvlast deti odpadavaju po velkom psychickom napati... a u niektorych je to spojene s nejakymi neuronovymi nedostatkami. presne neviem, ale treba dat hlavicku vysetrit aby sa zistitlo z coho to prameni.

zuzkad
10. aug 2010

kocky, ktore robievate krupicnu kasu s mliekom detickam....aky pomer davate ? Malemu by som spravila kasu na dnes, len neviem kolko mam dat, aby nebola prilis husta...ked robim pre nas tak mam od oka odhad, ale pri malom neviem kolko asi dat 😝 😝

zuzkad
10. aug 2010

@borocka ja som bola s malym u neurologicky 2x na vysetreni, ale vzdy mi povedala, ze je maly v poriadku, reakcie v pohode...tak neviem 😖 😖 ani mi nekazala chodit s nim pravidelne na vysetrenia...asi je prehnane citlivy len 😖 😖

borocka
10. aug 2010

@zuzkad myslim ze keby sa jej nieco nezdalo, tak vas posle na MRI alebo podobne vysetrenia. Nico je zrejme len krehkejsi, ono to vrieskanie a nervenie je vycerpacajuce aj pre neho.

zuzkad
10. aug 2010

@borocka aj ja si myslim, ze je maly len viac citlivejsi a bolest znasa horsie, ale inak ten afektivny zachvat mal vzdy ked bol vycerpany, unaveny ( napriklad po chorobe co spal minimalne v priebehu troch dni ) cize v jeho pripade, asi aj vycerpanost hra dost dolezitu ulohu. Dufam, ze to prejde coskoro a hlavne, ze sa to nezhorsi 😖 😖

borocka
10. aug 2010

@zuzkad nechcem povedat ze je to v pohode, alebo to nejak zlahsovat, ale myslim si ze nic vazne a trvale to nebude. proste len chvilkova slabost z celkoveho vycerpania. urcite bud kludna. myslim ze by mal aj nejake ine priznaky keby v tom bolo viac.

zuzkad
10. aug 2010

@borocka ked sa nam to stalo prvy krat bola som velmy vystrasena, ale bola som aj v nemocnici na vysetreni a rozpravala som sa aj s pediatrickou nasou a upokojila ma, ze to je dost caste u deti od jedneho roka, ze je to v poriadku, ze len treba v klude preckat az sa dieta znova nadychne, citala som o tom vela a tiez som sa docitala, ze to casom same prejde, len je to vzdy neprijemny zazitok, ked sa take nieco stane 😖 😖 ale poznam uz viac mamiciek, ktore maju tento afektivny zachvat na dennom poriadku a beru to uz normalne ako obycajny plac 🙂

zuzkad
10. aug 2010

a kde ste zase vsetky ?? 😕 😕
tak ja som si okupala Nicolaska, urobila som mu krupicnu kasu..prichutila s grankom, troskou skorice a uuuplne sa mi na to vyprdol 😖 tak som este musela zarabat sunarku s kasou pre deti jahodovou...tu si spokojne pocuckaval 😵 teraz je pri svokre a brbloce jej tam, ale v poslednom case tam aj pri nej zaspi 😅
lady asi nahana operku po dvore 😀 😀 alebo s nervou uz rodi 😀 😀 😀

borocka
10. aug 2010

@zuzkad tiez pozeram ze je tu akosi mrtvo a na mna dopada unava. a o kolkej ti maly zaspava?? kolkokrat spi cez den??
nas uz len raz a vecer o pol osmej je grogy. a tak nam to vyhovuje.

ladywitch26
10. aug 2010

@zuzkad zuzi nie, len muz siel na trening, tak som musela sama malu kupat a nakrmit. teraz ju este pojdem za chvilu uspat. inak segra mala tie zachvaty do troch rokov. ale ona to naschval robila.

@borocka tak to ti dobre zaspava, nam pred deviatou vecer stanka nehrozi ze zaspi.

ludmilabb
10. aug 2010

@borocka mne spava Sofia len raz denne tak hodinku a pol a som rada ked sa ulozi o pol deviatej aj to ju musim nosit aby zaspala

borocka
10. aug 2010

@ladywitch26
@ludmilabb a kedy vam rano vstavaju?
patko spi a obed tak hodinu a pol a do vecera je potom este daleko. tak o siedmej zacne ceremoniu s kupanim a o pol osmej spinka. vdaka bohu lebo po celom dni chcem aspon vecer kludny.

ladywitch26
10. aug 2010

@borocka rano vstava o siedmej a cez obed ako kedy, od hodiny a pol az do troch niekedy potiahne, ale to skor vynimka. vacsinou tak dve hodky

rybca
10. aug 2010

@ladywitch26 dostala si par dni dozadu novu IP odomna?

dm1
10. aug 2010

@borocka mne Matko posledne dni spi uz len raz ale uz od takej 10 tak 2 hodinky niekedy aj menej a potom uz musim vypadnut poobede s nim von a nejako ho zabavat aby nezaspal uz o 6. zaspava potom pred 8 a mam klud. Ale minuly tyzden este spaval aj okolo 4 a potom zaspaval az po 10 co bol pre mna masaker. Ale na to kedy sa rano budi to nema vplyv je hore medzi 6-7 ci ide spat o 8 alebo po 10

a inak aj nas sa vie strasne jedovat ked nie je po jeho uz na nas tie detvaky riadne skusaju