Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
19. aug 2010

@ladywitch26 tak jej do neho primiesaj este trochu domaceho lekvaru...

ladywitch26
19. aug 2010

@sirinka to uz do nej teraz nedostanem. ona ked raz cosi okostuje a nechuti, tak nedostanes do nej, aj keby ju traja drzali. no co ti budem hovorit, byk. tvrdohlava riadne. inak aj mna by zaujimalo, co to bude. nasi tak skusali, ze do tretice bude mozno chlapec, tak sa mama nechala nahovorit na posledny pokus, no ale nakoniec mam o 11rokov mladsiu sestru zasa. 😀

mimi21
19. aug 2010

@sirinka stale nic, 6.9 mam poradnu, ak tam nic, tak 12.9 3D v hlohovci - tam mi to uz snad povedia
a vy si chcete dat zistit?
lebo mm teraz spekluje, ze on by sa nechal prekvapit...

sirinka
19. aug 2010

@ladywitch26 ani ked to prelejes do misky? nasa magda nie je az taka tvrdohlava...z baranmi mam lepsie-horsie skusenosti v tomto a o kozorozcoch ani nehovorim...ale s bykmi sa vzdy dalo dohodnut...to je dobre znamenie...

@mimi21 ten moj zase teraz chce vediet...pri magdulke som ho vytrapila, aj teraz som chcela nechat na prekvapko, ale zasadne nesuhlasi... 🙂

ladywitch26
19. aug 2010

@sirinka ani z misky nehrozi. ked to vidi na lyzicke, tak jej to staci. minule som varila vajce na tvrdo a davala jej zltok. ani bohovi ho nechcela, tak som jej dala aspon samotnu zemiakovu kasu. no ale kedze to na tej lyzicke aj farbou aj konzistenciou vypadalo skoro rovnako, tak som ju peknych par minut prehovarala,aby to okostovala,ze to su zemiaky,co ma rada. branila sa ako o zivot, kym sa mi podarilo kusok jej vopchat do ust a az potom sa zadivila, ze mnam.

sirinka
19. aug 2010

@ladywitch26 a to ti uz teraz nikdy nebude jest jogurt?

ladywitch26
19. aug 2010

@sirinka dozajtra zabudne, ked jej dam z ineho kelimka, len tento otvoreny jej uz zajtra nedam. nechcem nejaku hnacku riskovat.

ladywitch26
19. aug 2010

@sirinka len to zltko uz asi nie. par dni dozadu sme si na ranajky rozkrajali paradajky a vajce k salame. a ona jasne, ze vsetko okostovat, ale vajce jedine bielko, ked som jej zltko ukazala, tak hned zacala kricat, ze nieeee

mystery7
19. aug 2010

ahojky
U nas vcera a dnes ruka v puse, hryzie vsetko, ale najma mna, sliny tecu jedna radost. Dufam, ze nejake zuby vylezu lebo ich sama vytiahnem 😉
Varim morcacie stehno so zeleninou a ovsenymi vlockami. Snad mi to neofrfle.

ladywitch26
19. aug 2010

a tu je zas nejako hlucho. co je take krasne pocko na sr,ze ste vsetky vonku? ja som dovarila stanke obed a o druhej som sa sla pridat k nej, k jej poobednemu spanku. a este by som spalaaaa, take hnusne pocasie je tu. o chvilu hodim link, ako sa krmila obedom. mne sa uz nenecha, vsetko chce sama.

jamaat
19. aug 2010

My sme boli v meste na pizzu a zmrzlinu a také malé nákupy. Bolo pekne, aj keď nás chvíľu čierne oblaky obhaňali, ale potom odišli.

rybca
19. aug 2010

@ladywitch26 zlata je, riadne sa gniavi....🙂))) u nas je zatial najvacsi uspech, ze uz Matko padnute kusky nehadze na zem ale da do pusy alebo na tanier spat..🙂)) a tiez mame taky "vysavac" doma..🙂))))))

ladywitch26
19. aug 2010

@rybca nemozem zohnat nikde normalnu vidlicku pre nu. tie detske su tak tupe, ze na to nic nenapichnes a kovovu sa jej bojim dat, ze si pichne do oka s nou.
inak taky vysavac je ozaj na nezaplatenie

rybca
19. aug 2010

@ladywitch26 na vydlicku je este cas si myslim, uplne by mi stacilo, ze tak krasne papa rukami..🙂))))) teda lepsi vyraz je - dzga sa - ....🙂))))) Matko obcas len tak prednymi zubami okusuje..🙂)))

ladywitch26
19. aug 2010

@rybca ked ona si uz pyta aj lyzicku, len s nou este vobec nevie naberat. vidlickou by jej to aspon slo

dupinka
19. aug 2010

@ladywitch26 Tescoma detský príbor je v pohode, s tým náš malý papká a nezdá sa mi tupý. Aj keď veľmi nerada ho vidím s vidličkou, ešte má podľa mňa čas.

mimi21
19. aug 2010

aj my sme boli na pizzu, dala som ju celu 😅 mexicku 😝 😝 😝

inak baby mala ma uzliny za ucom ako hrachy, nviem co mam robit, ked bola malicka tak mi dr povedala, ze to moz byt reakcia imunitneho systemu na cokolvek, napriklad aj v ovzdusi, ale teraz uz taka malicka nie je...
chcela som jej pozriet ci jej nejdu zubky, ale bola velmi unavena
tak sa bojim a robim stres... ☹

ladywitch26
19. aug 2010

@dupinka poviem mame, nech pozrie. pride v oktobri, tak mi donesie, lebo tu nic take.

rybca
19. aug 2010

Ahojte, tak mi prave mamina volala, ze starka - 1.9. bude mat 85 rokov, si zlomila nohu v krcku, prave ju operuju. Boze, uz dlho nam bolo dobre asi (par mesiacov). Stale nieco....:(

jamaat
19. aug 2010

@ladywitch26 Emka sa takto sama napcháva na raňajky. Stále vonia maslom, lebo skoro každé ráno si vojde do štice mastnými rukami. Len občas to prestrieda s lučinou 🙂 .........A to akože celú tú porciu zje??? Emka by to mala na 3 dni.

@rybca Joj, to nem dobre. Také staré kosti sa už zle hoja. Tak prajem, nech to dopadne čo najlepšie.

rybca
19. aug 2010

@jamaat dakujem, dufam, ze to dobre dopadne, cak doteraz ani tabletky neberie, nie ako ini dochodcovia, takze mohla by to zvladnut

mystery7
19. aug 2010

my sme boli vonku, ako sme dosli na ihrisko zatiahlo sa a zacalo poprchat. Tak sme sa otocili a isli domov. Ale aspon sme sa pekne poprechadzali, videli sme duhu 😉

mystery7
19. aug 2010

@rybca prajem vela stastia a rychle uzdravenie.

@ladywitch26 ja mam taky detsky pribor z billy, zda sa mi byt ok, ale je tiez plastovy

ladywitch26
19. aug 2010

@jamaat vsetko to spratala....stanku radsej satit ako zivit 😀

zuzkad
19. aug 2010

ahojte,

tak u nas je tisko, maly spinka a ja sa napchavam melonom a mam aj kukuricuuuuu 😅 😅 😅

@ladywitch26 mala je super sikovna a chuti jej riadne...Nicolasko uz ako prva vec z videa by mi nezostal v krmiacej stolicke, ta uz je daavno predana, lebo v nej nechcel byt vobec, druha vec, keby si dal do ust a zistil by, ze su to zemiaky a brokolka momentalne by to vyplul von a maso by mozno zul a zul a aj to by islo von 😝 😝 zato dnes ked som prisla s tesca zabudla som, ze mam na kociku zaveseny sacok so siskou nugatovou, maly to objavil a chuda moje po stojacky stal pri kociku urobil si dierku v sacku a vykusoval ju cez tu dierku....to sa mu hojdalo, tak chodil za tym a odkusoval 😅 😅
musim ale povedat, ze nase krmenie sa zlepsilo, zakazala som veskere somarinky ako piskoty, chrumky, opecene tousty atd.....lebo maly ako chodil za svokrkou do izby ona vecne nieco zuzle a vzdy mu nieco strcila do ust, jedol potom kadeco sladke, slane a ked prisiel cas obeda nechcel mi nic jest 😠 😠 minule som si to vsimla a narobila som cirkus so svokrou, tak sa teraz boji a nic mu nedava uz 3 dni a normalne mi zacal jest.....samozrejme, ze nie plny tanier ale zje mi aj k obed, mlieko, ovocie, olovrant a zase mlieko...co pred tym len na mlieku sme viac menej boli 😝 😝

zuzkad
19. aug 2010

zabudla som dopisat, ze budem mat coskoro maly stolik a stolicku a skusim to potom ako lady, dam tanier a nech si sam vyberie a sam papa mozno za stolo to zaberie, na chate mali taky stolik a stolicku pre deti a sedel tam ako velkac a pekne papal ranajky sam 😅 😅 uvidime 😉 😉

sirinka
19. aug 2010

boze...ta moja aj ked nema nic ine na jedlo...aj tak by taku porciu nezjedla....a samej by jej to trvalo cely den minimalne a vsetko by bolo spinave...ona zasadne papa za jazdy...v stolicke ani za svet neobsedi...

zuzkad
19. aug 2010

@sirinka presne si nas opisala 😅 😅 to by sme sa krmili cely den. Nicolas ma velmi rad, ked ranajkujem on pride dostane do pusinky a ide dalej, potom pride zase si da kus a ide zase prec, na stastie obed je nauceny jest pri ropzpravke, alebo pesnickach od Podhradskej, ja samozrejme spievam a robim blbosti, to je velka sranda a aj nam pri tom chuti 😅 😅

jamaat
19. aug 2010

Emke by sa tiež najlepšie páčilo jesť za jazdy, ale také veľmi nepodporujem. Jedáva v stoličke, s raňajkami nie je problém, lebo je zamestnaná tým, že sama papá a ide jej to tak rýchlo, že niekedy zje celý krajec chleba rýchlejšie ako ja. Pri obede jej dávam niečo na štelovanie (zakrúca napríklad vrchnák na fľašku), aby sa nenudila a vtedy sa vie aj pekne napapať. Najviac jej chutí, keď má omáčku (smotanovú, syrovú alebo paradajkovú), také "holé", ako mala Stanka, by mi asi hneď ofrflala.