Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
2. okt 2010

Ahojte.
Tak Sarah zalomila o polnoci 😕 Ja už som padala dole hubou. Ráno sa zobudila o 8:30. mm už vyspatý pozeral TV, tak som mu ju odovzdala a išla ešte spať. Prišli ma zobudiť 10:15 😀

Dnes varím mäskovu kapusnicu 😝

sirinka
2. okt 2010

@monkap no ja s nou riesim kazdy zachvat, ale snazim sa pokojne...az kym nedostanem zachvat aj ja, tak sa nachvilku spamata 😝

veru baby, klarka sa mi hadzala o zem ked este ano chodit nevedela...ale to bol slaby odvar od tohoto...chystajte si psychiku 😅

sirinka
2. okt 2010

@emode asi zalezi vela od povahy...ja som tiez taka, keby som si zvykla uz na pohodlie, dieta odrastene, celu noc spi, ja mam cas na seba...asi uz by ma nikto nepresvedcil na dalsie...tak radsej ich mame takto po sebe...a poviem ti, po tychto zazitkoch s klarkou, veru neviem, neviem....este ze je to tretie uz na ceste, lebo by som sa ani neodhodlala tusim... 😝

rybca
2. okt 2010

@emode chapem ta, moj chlap ma 37 rokov a tiez na nom vidno, ze dlho robil veci len pre sam seba, ale nechce mat jedno dieta ale viac, lebo je jedinacik a to podla neho nie je dobre, ale obcas mam pocit, ze to mam cele za neho odmakat ja, za takychto podmienok by mi Matko aj stacil

mystery7
2. okt 2010

@ludmilabb doteraz som davala kasu, ale skusala som uz aj jogurt, sabinacika, tvarohovy dezert ..... vselico a nic 🙄

Dnes som kupila v bille detske parky, tak som zvedava, ci budu mat uspech.

mystery7
2. okt 2010

viacdetne rodiny to maju aj zlozitejsie, aj lepsie, zavisi od uhla pohladu. Ja by som kludne brala aj 3deti, ale to by sme museli mat vacsi byt a mm lepsiu robotu 🙄

sirinka
2. okt 2010

@mystery7 a ako to mate z vyhladom do buducna? lebo kym je babo malinke, tak sa da, nestoji az tak vela peniazkov, horsie bude, ked aj to posledne zacne uz chodit do skoly...

mystery7
2. okt 2010

ved prave, take male vynosia veci po sebe, ale do skoly uz treba kazdemu vsetko vlastne. Zatial zvazujeme a uvidime co bude o take 2-4 roky. Lenze ani my uz nemladneme 🙄 skoda

ladywitch26
2. okt 2010

@mystery7
@sirinka vsak dojdite do irska, tu zeny zacinaju rodit po 30ke a do 45ky kazda stihaju minimalne po tri deti. niektore aj viac. tiez sa divim, ako to zvladaju, hlavne ked stretnem nejaku, co ma 5 deti a jedno po druhom. my si dame po fabienovi pauzu, to uz by ma slak triafal, keby som sa mala starat o tretie, kym tieto dve nepojdu do skoly. ale zasa tu skola zacina v 4.rokoch, tak az taku dlhu pauzu si nemusime davat. stiham to do 35ky 😀

sirinka
2. okt 2010

@ladywitch26 a preco mam dojst do irska? ja stiham tri deti do 30tky 😀 v 45tke uz chcem mat svoj pokoj a nie stresovat okolo pokakanych plienok...jedine zeby nasa mlada priniesla volaco domov xixi 😝
okrem toho cim dalej tym su na tom 30 rocne zeny s plodnostou horsie a horsie...no ale trend je trend, ze ano...na druhej strane, ani ja by som sa do materstva nehrnula, keby som nemala zabezpecene zakladne veci, ako vlastne byvanie...

sirinka
2. okt 2010

inac ja uz som dnes kupila prve vianocne darceky... 😵 u nas v tescu maju vypredaj na niektore hracky -50%...

ladywitch26
2. okt 2010

@sirinka no teoreticky by som tretie do 30ky stihla aj ja, ale to by bolo ozaj natesno 😝 a s nervami by som bola v koncoch. stanka ziarli, tak v poslednej dobe len mravci pre vsetko.

sirinka
2. okt 2010

@ladywitch26 ved aj u nas je to tak, som zvedava, ako sa budu spravat, ked sa narodi dalsie babo...

ladywitch26
2. okt 2010

@sirinka no aspon mas medzi nimi vacsie rozostupy, ja niekedy neviem,co skor.z jednej strany gauca stanka, ked ju prebalujem, do toho mi z druhej zacne fabien kvistat, tak jednou rukou stanku pridrzam, aby sa nemetala a druhou cumlik fabienovi davam. no divocina. a tie plienky, kontajner zakazdym ledva napcham. ty magdu aspon dovtedy hadam od plienok oducis, kym sa tretie narodi. nam len teraz stanka skusa na nocniku sediet. posedi aj pol hodiny, ale nic donho. 😒

sirinka
2. okt 2010

@ladywitch26 skor nie ako ano...az okolo druheho roku je to tak naozaj realne...ale ja zase mimi budem balit do latkoviek...takze tolko odpadu nebude...

ladywitch26
2. okt 2010

@sirinka mne by sa tu latkovky neoplatili. ked si porovnam, ake su tu lacne jednorazovky a zasa draha elektrina, tak to lacnejsie nevyjde.a hlavny problem by bol so susenim. lebo je tu velmi vlhko, na radiatore sa to susit nemoze, jedine na susiaku a to mne aj obycajne pradlo schne aj dva dni v dome, nieto este hrube latkovky 😒

sirinka
2. okt 2010

@ladywitch26 oplatilo by sa ti pri dvoch detoch...ale ja som hlavne chcela odburat trochu neodburatelnych jednorazoviek...nech nam ta priroda vydrzi aspon trochu dlhsie... 😉
a co sa tyka susenia...som cerstva majitelka susicky, lebo mne tiez v zime dva tri dni schlo pradlo, to uz aj smrdiet zacalo...a ked uz budeme potrebovat aj druhu detsku izbu, tak ani nie je miesto na susenie...takze investicia na spravnom mieste 😀

sirinka
2. okt 2010

@ladywitch26 a latkovat sa da aj s obycajnymi stvorcami...tie schnu dobre a su lacne 😝

ladywitch26
2. okt 2010

@sirinka no len tie dnesne bavlnene plienky nie su to,co byvali kedysi. to mam pocit, ze to operiem 3x a sa to rozpadne 😖 zopar mam od mamy,co boli este po mne a to je teda iny matros 😀

jamaat
2. okt 2010

@sirinka No ja dúfam, že sa to trochu unormálni zas, teraz má stoličku na pokraji prerezania, tak hádam z toho je nervná. Len bohužiaľ tie zuby sa v podstate teraz tlačia permanentne nejaké. Ale už len tá stolička a očné. Ja dúfam, že keď začne vnímať rozprávky, tak sa to zaspávanie zlepší. Že keď bude počúvať, tak ju to zaujme natoľko, aby sebou nevrtela.

No ja keď si zrátam, koľko peňazí musí zaplatiť mamička, ktorá nekojí, ale dáva UM a používa jednorazové plienky, len na tieto veci, tak mi oči trikrát dookola prevracia.

jamaat
2. okt 2010

...som ešte na staršie príspevky odpovedala takto opozdene 🙂

ladywitch26
2. okt 2010

@jamaat akurat tu s mojou aupairkou rozoberame, kolko vyjde umele mlieko na prveho pol roka, ak mamicka nekoji. tu v irsku je to suma cca 500e. za to starsie auto kupim.

inak ozvali sa mi z mliecnej banky,co som im pisala pred tyzdnom, tak mi poslu balikom polystyrenovu nadobu a flasky, budem im posielat zamrazene mlieko. aspon nejaky uzitok bude z neho, lebo doteraz koncilo v umyvadle.

zuzkaprofant
2. okt 2010

ja som minule pocitala kolko ma maly vysiel ked pocitam plienky a mliecka a jedlo sklicka tak mesacne to bolo 100eur a ma 17mesiacov a ked plus oblecko. 😀

ladywitch26
2. okt 2010

tak mna to vyslo ovela menej. plienky zo zaciatku tak 35e, teraz uz 20 do mesiaca a mlieko minie tak 2krabice, co je 18e do mesiaca. oblecko ani neratam, bez problemov kupim super gate za 2 e, ked maju akcie, za 4e ked akcie nie su 😀

ludmilabb
2. okt 2010

boze to bol nervak skoro som vyfucala ako cajnik, tak Sofia mi dnes nespala cez den teda tri minuty spanku fakt nemozem ratat tak si clovek mysli ze odkvecne o siedmej, pol osmej ako nic a velke prd, metala sa v postielke skoro hodinu som pri nej bola, to je uz na mozog niekedy 😠

ludmilabb
2. okt 2010

mne sa hadam tie latkovky vyrovnavaju, co usetrim na jednorazovkach - jedna denne, tak zase miniem na vode a elektrine rozmyslam ze neskor prejdem na latkovku aj na noc, ked uz budem oducat a potom uz budeme komplet bez odpadu 😉

iinuska
2. okt 2010

@ludmilabb u nas napodobne so spanim, vcera sme oslavovali manzelove narodky, prisli sme domov o pol 1 v noci, tak som si myslela, ze Adamko potiahne aspon do 10, ale mozem snivat. O pol 9 sme uz vstavali a medzitym 4x kojenie. 😒

sirinka
2. okt 2010

@jamaat aj u nas idu v kuse nejake zubky....pri klarke vysli naraz aj 8 kusov, ani sme o tom poriadne nevedeli...

@ladywitch26 je pravda, ze kvalitne sa daju tazko zohnat, ale daju sa...

@ludmilabb pri jednom dietati podla mna na latkovkach, ak kupujes tie moderne vela neusetris, az ked ich pouzijes pri viacerych detoch...

ludmilabb
2. okt 2010

@sirinka ja pouzivam hlavne stvorce ale mam dve kapsovky a jednu AIO plienku, ostatne som predala

sirinka
2. okt 2010

@ludmilabb ja zase nemam ani jeden stvorec, jednu kapsovku mam nanic, vobec som ju nepouzivala...najviac AIO...tie mi vyhovuju, som pohodlna mamicka 😎