Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
20. nov 2010

ahojte, specialne
@juska3
Adamko uz spinka, prave pozeram pocasie, no ma sa ochladzovat, uf
ja sa nejako blbo citim, snad nic na mna neleze.

jamaat
20. nov 2010

Ahojte, ja robím tortu.

iinuska
20. nov 2010

@jamaat mate oslavu?

jamaat
20. nov 2010

@iinuska Aaale, len tak trošku. Svokra príde k nám a Monika mala tie 15. narodky. Oslavu nechcela žiadnu, len darčeky a tortu, tak jej teraz idem tortu spraviť. Teda už je vlastne aj spravená, len ju zajtra ešte ozdobím.

mimi21
21. nov 2010

ahojte
my uz buntosime od 6 🙄
vcera sme boli v Ikei po kuchynsku linku, bol to uplny des, straaaasne vela ludi vsade ale hlavne je ze mala zvladla prvy cely den bezo mna uplne v pohode
prisli sme okolo 6, ja som bola poriadne hotova a to sme nikde inde okrem Ikei neboli 😝

drobec v brusku mal vcera cikutku, len co je zle tak som ju citila hore, a ja som uz tajne dufala, ze sa otocila 😢 tak teraz som zase v strese, ze ako budem rodit, uz sa mi to dokonca aj snivalo, ze malu mi museli vytahovat zvonom 😅
vo stvrtok mam poradnu, tak sa skusim s dr dohodnut, ci by mi nemohol urobit sekciu ked bude mat on sluzbu 😨

sirinka
21. nov 2010

@mimi21 joj nevymyslaj...ak si prvu porodila v pohode, naco dopredu ziadat CR...nie je to nic prijemne 😉

iinuska
21. nov 2010

ahojte
my sme vstavali o 7, tak som maleho uz teraz ulozila spinkat, loebo poobede ideme na navstevu, tak aspon mozeme ist skor z domu. Boli sme pozvani k obedu, ale to je problem, kedze Adamko spava. Takze aj pekne varim, resp. uz mam dovarene, len masko sa dopecie

@mimi21 a s kym bola mala, ze tak pekne vydrzala? Taketo u nas nehrozi, neviem, ci by Adamko zaspal bez kojenia pred spanim

ladywitch26
21. nov 2010

jaaaj, normalne vam zavidim to neskore vstavanie. ako sa posunul cas, tak stanka vstava najneskor o pol siestej. a potom o deviatej uz vyzivuje... 😠

iinuska
21. nov 2010

@jamaat tak dobre oslavte, my mame 15 vo februari 🙂

ladywitch26
21. nov 2010

@mimi21 jeeej, tebe sa to uz dobre krati. a citis sa dobre? ja som uz v 36tt bola na pnke. nenormalne nizky tlak som mala, zavrate len co som par krokov presla. to uz som mala problem aj do obchodu prejst sama

borocka
21. nov 2010

Ahoj zeny, tak po velmi dlhom case opat napisem par riadkov. Nemam vela casu tu vysedavat, lebo s patom sme znovu ostali samy a vcer padam z noh.
Dnes mame presne 1,5 roka. tento tyzden zacal skusat sklonovat a casovat. ide mu to len tazko,ale velmi sa snazi🙂 a za posledne dva tyzdne sa naucil tolko slovicok co doteraz ani nevedel. okrem klasickych zvlada aj: papuca, hore, dolu, pavuk, bunda, ciapka, klucik, umyt, obliect, obujem, obuj, aj ja, aj ty, ja sam, paci sa, chcem, nedame, neviem, nevidim, dom, dymi, duha, vela, malo, spinkam, citam, pisem, cikam, ...... musim ho len chvalit!!!!
Zacali sme chodit na zachod. nocnik ho nebavi, tak cika do zachodu. ale aj to len parkrat denne. no ak ho pred kupanim necham hodinu-dve bez plienky,tak to zvladne bez nehody. pekne sa pyta! inak nema rad zabalovanie do plienok,takze to ho demotivuje pocas dna.
Stale mi so vsetkym pomaha, vysavat, zametat, zmyvat podlahu, varit, miesat, prat,....najlepsia hracka je ozajstne naradie: kladivo, srobovak, ....vtedy je najstastnejsi! a tiez ho bavi zabijat hmyz, lienky, muchy, komare nivoci mucholapkou 🙂
a najvacsi uspech posledneho mesiaca: citame knizky!!!!!!!!! konecne, huraaaaa!! uz pozna prve zvieratka aj zvuky, len ma domylene v roznych knihach to iste zviera ked inak nakreslia 😖 ale aj za to som stastna, lebo doteraz sme pri knihach nepresedeli ani 5 minut do tyzdna a teraz si ich aj sam prinesie 😅
Teraz ma viac nenapada. a vy? ako pokracujete? inspirujete ma vianocnymi darcekmi pre chlapcov?? su vasi chlapci podobni, alebo celkom ini???dievcatka predpokladam ze su sikovnejsie aj v nocniku aj v rozpravani, alebo sa mylim????

mystery7
21. nov 2010

ahojky
My sme uz z chaty doma. Bolo fajne, pekne pocko, bez dazda. Ale mame za sebou 2 super noci. Buntosil po 2,5hodiny ☹ a rano sme ho o 8 nemohli zobudit 🙄 som zvedava ako bude dnes. Idu nam 2 spodne ocaky, tak pricina je jasna.

mimi21
21. nov 2010

@sirinka no ak budem KP tak sa velmi bojim normalneho porodu
samozrejme najradsej by som rodila normalne, pri Ninke som uz na druhy den bola fit, velmi rychlo som sa zregeneroval
a uvedomujem si ze CS je narocnejsi na regeneraciu, aj dlhsi pobyt v nemocke

@iinuska mala bola so svokrovcami 🙂

@ladywitch26 no citim sa zatial fajn, aj ked najhorsie ma este len caka, stahovanie 😝
dnes vecer ma prepadol syndrom hniezdenia 😅 uz som balila letne oblecenie a ostatne co teraz nenosim, nech uz sa to pomalicky odvaza do noveho, uz mame vstavanu skrinu, tak uz to mam kam davat

ladywitch26
21. nov 2010

@mimi21 to balenie ti aj celkom zavidim, ja strasne rada balim, aj ked ideme na dovolenku. len potom to vybalovanie je hrozne. ak vsetko dobre vypali, tak v juli sa aj my budeme stahovat. a ako sa poznam, tak ja zacnem postupne balit veci uz v maji. 😀

kosska3003
21. nov 2010

ahojte my sme tu mali vcera jarmok tak som tu mala navstevu svagrovcou a 7 deti no nikdy by som tolko deti nechcela stacio mi dva dni a som hotova to fakt

@mimi21 ja som mala SC a bola som v nemocke 5 dni tak isto ako pri normalnom porode ved uvidis mala sa ti moze otocit este moj brat sa otocil na sale a mama nakoniec isla normalne a nie cisarskym

Marika ma dnes rok a pol a prvy krat sa vycikala do nocnika som rada ale potom sa aj pocikala ked bola len v puncochach 😀

iinuska
21. nov 2010

@mimi21 ja som mala sekciu a domov som isla na 4 den po porode 🙂

mimi21
21. nov 2010

no ln ako som sa tahal s tymi vecami, tak mm len zalamoval rukami, aby som to neprehanala a setrila sa, hlavne aby som zvolnila tempo a mal asi pravdu, nejako mi tvrdne brusko 😒

@iinuska
@kosska3003 len ja sa bojim, ze bolesti by boli vacsie po SC ako po normalnom porode
no ved uvidime, uz nech je stvrtok a nech viem co sa deje v brusku 😕
@ladywitch26 ved aj svokra sa mi cuduje, ze co uz balim a nosim veci, no ale ked tam chodime kazdy den, tak predsa nebudem chodit s prazdnym autom a postupne si to povozim, nech toho potom naraz nie je vela
zajtra sa chystam umyt tu skrinu a postupne co - to poukladam, musim aj papiere doma potriedit a podobne somariny 😝

kosska3003
21. nov 2010

@mimi21 ako ja som po sekcii v pohode bola ked som isla domov z nemocky uz mi ani nic nebolo jasne jed som si umyvala jazvu tak bolela ale takto som sa citila v pohode a ta co lezala vedla mna si ani sadnut nemohla a ja v pohode no ale tak predsa je len lepsi porod normalny to je jasne

dm1
21. nov 2010

@mimi21 ja som bola velmi skoro fit po SC pustali ma z nemocky ako po normalnom a ani som nevedela ze ma sili. Len som potom po omrtveni asi par mesiacov citila v tom mieste bolesti chrbta ale to nastastie preslo

dm1
21. nov 2010

@mimi21 ja som bola velmi skoro fit po SC pustali ma z nemocky ako po normalnom a ani som nevedela ze ma sili. Len som potom po omrtveni asi par mesiacov citila v tom mieste bolesti chrbta ale to nastastie preslo

sirinka
22. nov 2010

@mimi21 ja som si vela nastudovala o KP a neviem, aku mas ty panvu, ale ja dost siroku, tak s tym, ze moj dr. je naozaj sikovny porodnik som bola odhodlana rodit aj KP vaginalne...no nakoniec sa nepodarilo, kedze mi predcasne odtiekla voda a mala nezostupila do porodnych ciest...ale jednoznacne, vaginalny porod je o dost lepsi ako CR...
na izbe som potom stretla mamicku, ktora porodila tri deticky KP a tvrdila, ze oproti prvemu, ked slo babo klasika hlavickou boli rychlejsie a menej bolestive...
takze treba si zvazit vsetky pre a proti a najme asi by som rozmyslala akeho mas porodnika, ci ma dost skusenosti aby vedel vcas zakrocit ak by nieco...
no ale mozno sa este mala otoci, aj ked v tomto stadiu tehu uz je to asi dost malo pravdepodobne... 😅

sirinka
22. nov 2010

@mimi21 este ma napadlo...KP sa vaginalne rodi iba do 3,5 kg, u mna bol predpoklad na mensie babo. neviem, aka velka sa narodila ninka. mlada doktorka sa ale radsej u mna poistila a podla usg urcila vahu cez 3400g a odporucila Cr, potom ma vysetril primar a odhadol takmer presne vahu...
inac u KP mas pravo rozhodnut sa ako chces rodit, nemozu ta do vaginalneho porodu nutit....

ladywitch26
22. nov 2010

@mimi21
@sirinka kolegyna bezala v den terminu s bolestami do nemocky a po par hodinach ju pustili domov, ze to sa len babo pretocilo. bola dolu hlavickou, ale otocila sa KP a po ceste z nemocnice sa jej pretocila znovu dolu hlavickou. a pritom babizna riadna, mala cez 4 kila. nakoniec rodila klasicky, aj ked az po vyvolavacke 12 dni po termine. ale je dokazom toho, ze aj tak velke babo a tak neskoro sa este dokaze otocit. takze stale tam sanca je... 😉

dm1
22. nov 2010

moja sestrenica tiez rodila vsetky 3 deticky KP a bez problemov. ale ja by som sa bala

sirinka
22. nov 2010

@ladywitch26 je to velmi vynimocne, aby sa takto v jeden den 2x otocilo babo...

sirinka
22. nov 2010

vcera sme boli pozriet freestyle motocros, kua som si hovorila, ze chvalabohu mame baby a na toto sa budu iba pozerat...
ale super akcia...sikovny chalani, dokonca tam skocil jeden african svetovy rekord do vysky 11metrov...

rybca
22. nov 2010

@sirinka tym kukanim by som sa nechlacholila, v dnesnom emancipovanom svete..🙂)))) nevravi sa, ze zeny mozu robit to co muzi?..🙂

sirinka
22. nov 2010

@rybca jasne ze mozu...ale mam vyssiu sancu, ze na toto sa nedaju, ked mam baby, ako ked mam chalanov... 😀 ale zase si mozu najst za frajera pojaseneho motorkara...

mystery7
22. nov 2010

ahojte
A za nami dalsia prebdena noc, teraz len 1,5hod. Ked toto bude kym tie zuby vylezu.....budem potrebovat parochnu a operaciu vakov pod ocami 😅 a to dostal vecer nurofen ☹

Dnes pocko o nicom, tak sme sa sli pohrat do MC a tam bola akcia predskolkar a kopec deti. Tak sme ostali aj ked bol Mirko najmladsi. Dobre sa tam vynicil, vykrical, pobili ho starsi chlapci 🙂 bolo super. Cas nam zbehol a cestou domo Mirko skoro zaspal.

Ja som zvedava ako budem rodit. Moj CR bol ok, bolela len jazva. Dmov sme isli na 7.den koli zltacke, inac pustali 4.-5.den podla toho ako sa babo drzalo a mamka hojila, citila.

sirinka
22. nov 2010

@mystery7 a preco si mala CR?

mystery7
22. nov 2010

@sirinka mne odtiekla plodova voda, nemala som kontrakcie a Mirko nepostupoval dole. Dr. cakala 8 hodin od odtecenia vody kym sa rozhodla a potom este 1,5hod ma pripravovali a kontrakcie ziadne. Ja som bola na nohach od 6 rana a bolo 22. dr sa bala ze nebudem vladat tlacit koli vycerpanosti lebo vedela ze Mirko je velky. A za mnou cakalo dalsich 9 porodov. Tak sa tak rozhodla. Mirko sa narodil 23:30.