Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
13. máj 2010

borocka, ak som dobre pochopila, tak mimi hovorila o septembri budúci rok, nie tento rok. Čiže bude mať ninka takmer 2 a pol roka.

borocka
13. máj 2010

dm, tak ja zasa s malym nemozem byt non stop.on si beha kade chce a ked zavriem dvere aby sa do meistnosti nedostal alebo aby z nej nemohol vyst...to krik a zlost. mame vysoky gauc,takze vyliezt sam nevie,este musi aspon 5cm narast. a tak kde vie vyst, tam sa naucil aj schadzat. on akurat strci crepnik, alebo obtrha kvety, vyhadze veci zo zasuviek.... nspravi nic take, co by malo hrozive nasledky. len mi to vobec nedoslo ze utecie na ulicu, mrcha jedna prefikana 😖

jamat, hej, dva roky aj tri mesiace. ale aj tak je to skoro, zvlast ked minule sme preberali do akeho veku sa dieta oduca od plienok...nespomeniem si ktora ste pisala, ze kamaratkino dieta este ako 4 rcne malo plienky.... tak mi to zrazu napadlo ked je uz o skolke rec.
ale nakoniec,ono je to na mimi. sama sa rozhodne kedy je ninka pripravena nastupit. a aj do skolky sa robia nejake zapisy.

luba142
13. máj 2010

ahojte
borocka- podla mojich skusenosti : moja dcera sla do skolky v 3 rokoch a kedze bola rypana tak sama toho vela nezjedla museli sme ju krmit a dodnes jej strasne dlho trva kym sa naje a o wc ani nevravim lebo po velkej ju este chodime utierat a v skolke ich ucitelky tiez chodia obriadit po wc takze take hrozne zo samostatnostou to v tych 3 rokoch alebo teda v 2,5 neni, takze tie ucitelky u takto malych deti s tym rataju a deti su tam aj preto aby sa zdononalovali v tychto veciach

dm ja tiez nenechavam malu v inej miesnosti kde som ja lebo aj tak tam sama nebude a ide za mnou aj na wc aj do kupelky takze sa bat nemusim a ked sa nieco stane tak sa stane aj ked sme tam vsetci pri nej 😀 😀. Minule sme boli ja s deckami v izbe a aj tak spadla z postele takze sekunda a mas to ani nemusime byt mimo 😅

dm1
13. máj 2010

borocka aj nas aj ked nechodi sam tak popri stene a nabytku chodi po celom byte. ale akosi sa mi vzdy podari ho niecim zaujat tam kde som ja a zdrha len obcas tak ho potom prenesiem k sebe. naviac mi nemame dvere vsade a mame kuchynu, chodbu a obyvacku otvorenu tak mu nemozem dvere zavriet tak nie je ina moznost len stale ho mat na ociach alebo v postielke. ja som vcera bola pri malom a zrazu sa otocim a on uz na gauci stal na operadle este k tomu a nacahoval sa za lampou a noha v lufte..... chybalo malo a capol by dole 😝. a pritom som tam bola a boli to sekundy co sa tam vydrapal ked som bola otocena inde

nikanika28
13. máj 2010

no ja teda tiez nenechavam klarku samu. ked som v kuchyni, tak je vacsinou v deckej a to tam na nu priamo vidim, ak idem na vecko, beriem ju so sebou alebo dam do postielky...deti su nevyspytatelne 🤐 . Ale zase nie som jej stale za prdelkou 😀 ...

mystery7
13. máj 2010

ja s malym aj na wc-ko chodim, sedi mi na kolenach 🙄 proste romantika.
Ked ho dam na minutu do postielky asleduje taky vreskot.........nedokazete si predstavit
Mne sa zda, ze mimi pisala az o dalsom septembri, ked bude mat Ninka 2roky a 3mesiace 😉

saskarisko
13. máj 2010

Ahojte,
Borocka - dieta si zacina uvedomovat a ovladat svoje potreby v 20 - 22 mesiacoch, takze aby bolo v 2 rokoch bez plienok vobec nie je nerealne. zavisi od povahy dietata. moj syn sa oducil od plienok v 2 rokoch v priebehu 10 dni (den, noc)
a do skolky chcu len, aby bolo bez plienok a vedelo sa pytat, pri jedeni pomozu. a co sa tyka rozpravania, tak hlavne je, aby rozumelo. ak je rec oneskorena (co je napr. nas pripad), tak sa dieta rozrozprava prave v kolektive

sirinka
13. máj 2010

ahojte...ja tiez nie som uplne nonstop pri malej...niekedy sa hraju vo vedlajsej izbe, alebo na zahrade...a aj na wc uz chodim sama xixi...

ja som klarku planoval dat do skolky na polovicny uz od roku a pol...a situaciu som prehodnotila, zrejme ani tento september nenastupi...niekedy by mi dobre padlo, keby uz chodila a le vacsinou som rada, ze je doma s nami...

borocka
13. máj 2010

nika,dm, mystery.......a to ako dokazete mat deti non stop v tej istej miestnosti (alebno na ociach)??? ja to neviem, prave mi celkom pomoze ked sa mi patko nepletie pod nohy pri vareni a zehleni. a na wc chodil so mnou nejaky cas, ale nebolo to prijemne...na malej sa este dalo, ale na velkej s apostavil a kukal na mna ako tlacim a smial sa mi. a ked som dlho nevstavala,tak sa snazil vyhodit ma aby sa mohol nacahovat do misy.... ma rad ked sa splachuje.
mam to zariadene tak, aby nevyviedol nic, cim by si sam ublizil..... aj ked som pri nom tak spadne, potkne sa takze rozdiel v tom nie je.
a vadi mi ked sme v kuchyni a on otvara kredenc, vytahuje hrnce, varechy, naberacky...najnovsie sa naucil otvarat odkladac na plechy ( neviem ako sa vola ten priestor po rurou ). mota sa mi pod nohy pri sporaku a pri zehleni sa bojim ze na seba stiahne zehlicku alebo ked sa natahuje na stol, ze mu nou prejdem po rukach.... kym nechodil, tak to bolo este horsie, stale sa dozadoval aby som ho vzala za ruky a isla s nim.stahoval mi nohavice,vesal sa po mne, potkynala som sa pri kazdom kroku. teraz mi hadze pod nohy uz len prekazky ineho druhu....

mimi21
13. máj 2010

ani ja nemam Ninu stale na ociach, ked idem na zachod tak su dvere otvorene, my musime mat vsetky dvere otvorene, ona sa potrebuje vsade dostat sama
a sprchujem sa tak ze ona stoji pri vani a diva sa na mna a velmi sa jej to paci

dnes si zacala odkladat veci do pracky, najprv tam nanosila stipce a potom si tam odniesla aj kalkulacku, som zvedava co sa mi najblizsie podari oprat 😀

borocka
13. máj 2010

mimi, tiez nechavam dvere otvorene, teda az na to ked idem na poschodie...schody su extra pritazlive a extra nebezpecne. ja si cez den max hlavu umyvam, aj to ju len prehodim cez vanu, a pato stoji pri mne, vesia sa na vanu, dviha jednu nohu a stale ano ano (pyta sa do nej, strasne rad sa kupe), a ked ho to omrzi tak kontroluje sampony a sprchace, potom overi pracku, a ide sa na zachod....hra sa s hajzel kefou, vytahuje z kosa pouzite plienky (pripadne vlozky ak tam su), nastastie to len vyhodui z kosa, viac s tym nepodnika 😀 rozgula cely toaletak.... a to vsetko za 10 minut.
nic mu neda pokoj. nic mu nevadi. aj pavuka ak najde,tak ho nahana. cistokrvny chlap.

a zacal sa sam obuvat. samozrejme ze mu to nejde, ale snazi sa navliect si aj ponozky aj papuce...tak mam sou ako sa snazi dvihnut a pritiahnut si nozky......ako by si neuvedomoval ze ich ma trvalo prirastene k telu

dm1
13. máj 2010

borocka ja ked varim alebo peciem tak mam postielku na koleckach tak ho tam supnem a je so mnou pri sporaku a ma v postielke hracky a hra sa. ked som v kuchyni kratsie tak mu vytiahnem sama nejaku misku a varechu a on sa nachvilu zabavi alebo jeho specialita je schovavat sa pod stol. tiez otvara vsetky skrinky. na niektore som dala gumicky a nedostane sa tam a niektore stale opakujem no no ale nie vzdy ucinne. Ked som v obyvacke tak na neho vidim aj do chodby ako sa hra a ked idem na vecko tak mam otvorene dvere aby som ho videla. Sprcha nehrozi ked je hore vzdy len ked spi alebo ked pride mm z prace

kosska3003
13. máj 2010

ahojte no mne mala zatial obsedi na chvilku tak sa hra z hrackami ked varim alebo beha v pavuku po celom dome a ked je ticho dlho tak viem ze nieco vyvadza a idem za nou

ludmilabb
13. máj 2010

ja som so Sofiou stale ked idem vesat pradlo tak s nou v nosici ale ona je fakt neodlozitelna ak potrebujem ist na zachod tak to istia chrumky a telka (bohuzial) alebo nejaka hracka-nehracka co ju prebavi nachvilku, varenie, sprchovanie nehroziiiiii obcas sa prehra s Blazikou to som stastna ako blcha....jasne ze sa aj sama prehra a vtedy si dovolim odbehnut a dufam ze sa nic nestane 😝

rybca
13. máj 2010

Mne Matko do suplikov v kuchyni sam nejde, ale roztahuje tasky a dosky, ale kaslem na to, necham ho kym ho to neomrzi a potom to na jeden krat poupratujem a ked je mrzuty, tak ho dam do hojdacky co mam medzi kuchynou a obyvackou, odtial vidi co robim na linke, obcas ho rozhupem a tam mi dost dlho obsedi..🙂 ale vacsinou sa prehra sam na zemi, ma tam dost podnetov.

borocka
13. máj 2010

kosska, presne, ked je uz ticho, ziadne zvuky nepocut vtedy sa idem kuknut a vzdy spolahlivo dostavam infarkt. a mala vydrzi v pavuku?? nam to bol uhlavny nepriatel, rovnako ako ohradka, postielka, uzavrete pristory...

dm, no, ved keby mu stacila jedna dve veci.....ale on vytiahne vsetko na co dotiahne a ked uz nema co, tak bucha dvierkami...aj zo smetneho kosa vytahuje vecim sa tam pekne nacahuje a vytahuje vsetko krizom krazom...vobec mu nevadi ze je spinavy a smrdi. a potom to rozvlacuje po dome.

ludmilabb
13. máj 2010

borocka dnes som riadila kupelnu vdaka malej, odpratala prasky na pranie co boli otvorene tie vo flaskach som riadne zatvorila a umyla kedze ona vsetko olizuje, pozmyvala podlahu, mam tam flasky na polievanie kvetov prazdne pozhadzovala, plne som stihla odlozit, zhodila mi holiaci strojcek takze tiez isiel do skrinky, pradlo porozhadzovala, toaletak v zasade ozuzlava, sampony, stople a sitka ju fascinuju kedze nemam nejake polickyy na stenach ani to nemam velmi kde odpratavat len to z boka nabok posuvam a este som zabudla na serblik dnes mi skoro jej veldielo na kachlicky vykydala

mystery7
13. máj 2010

moj Mirko je tiez neodlozitelny 🙂 najhorsie je, ze ho nenormalne zaujimaju dvere, stale by s nimi kyval a hlavne ked ma chvilu nevidi uz sprintuje k dveram. A kyve s nimi, prsteky vsade pcha, minule si dverami presiel po palcekoch 😢 na nervy. Kd varim, tak ho zabavam tak, ze ho posielam po hracky.

ludmilabb
13. máj 2010

som rada ze som nekupila ohradku boli by to vyhodene peniaze
co sa tyka rozvlacovania veci tak ju necham lebo je spokojna a upratujem az potom

mystery7
13. máj 2010

a sprchujem sa len ked je mm doma a maly spi nocny spanok. Inac nehrozi.

ludmilabb
13. máj 2010

mys moja kyva dverami jednoducho ten pohyb je zaujimavy zatial si prsteky neprivrzla ale to ju kontrolujem len ked skriabe po stene to mi naskakuju zimomriavky

kosska3003
13. máj 2010

borocka vydrzi vydrzi ale uz nie dlho kedze by slecna len za rucicky a chodit s nou ale to nedokazem robit cely den

iinuska
13. máj 2010

Adamko sa tiez uz sam chvilkami prehra, ale viacej ho zaujima, to, co by nemal. No a sameho ho nenechavam ani na chvilku. Ked idem na WC, tak ho davam do kocika, alebo ho mam na kolenach, ako mys pise

kosska3003
13. máj 2010

ja sa sprchujem tiez len ked spi alebo je niekto pri nej a ja hracky upratujem 3 krat denne aby mala co rozhadzovat to ju zabavy aspon mam pohyb ale dobre spravy dneska marika uz ani nekakala tak hnacka je uz zazehnana uz mala dneska aj presnidavku aj ja som ok ja som si dala vyprazany syr mala som chut nanieco kaloricke kedze od nedele som riadne nejedla 😝 😝 😝

mystery7
13. máj 2010

Inuska: nasi chlapci su ako dvojcata 😀
Ja nemam problem s tym, ze je so mnou cely den. Myslim si, ze take male dieta nie je mozne nechat osamote ani na chvilu. Je schopne vystrojit aj veci, ktore by nas nikdy nenapadli. Vid priklad matky z japonska. Odbehla a maly si zatial strcil palicky na jedenie cez nos az do hlavy. Bolo to aj v tv, musel ist na operaciu.

mystery7
13. máj 2010

som zvedava kedy u nas nastane zaspavanie bez revu.
Cez den spal len hodinu, vecer bol totalne unaveny, ale zaspal, az ked si pokrical.

iinuska
13. máj 2010

mys,aj u nas je posledne vecere pred spanim krik, jedovanie, dnes az skoro hysak. ja neviem. predtym pekne sam zaspinkal, a teraz toto. Uplne bol spoteny, ako plakal, potom som ho prezliekla, a zaspal pri kojeni, tak som ho dala do postielky

cez den spal doobeda hodinku a poobede hodinku a 15 min.

borocka
13. máj 2010

mystery, tak zasa saci odpratat veci ktorymi si dieta moze ublizit...pera, ceruzky sa u nas odkladaju do vysokch polic.a palicky na jedenie do pribornika...zatial ho nedociahne.

mystery, ludka...veru dvere a branka....to ho nejak bavi, zvlast ta u starkej...do zahrady ma branky plne otocnu, da sa otvorit aj do vnutra aj do vonku...takze sa na nej vozi hore dole. a este chodenie po schodoch. samozrejme ze zatial sam nevie, ale poctivo skusa. hore vylozi najprv pravu nohu a lavou sa nsazi dostatocne odrazit od zeme, ale konci to tak ze vylezie hore po vsetkych styroch 😎 a dole....no hlupacik, sa ani nekukne...on by stupal po vzduchu keby sa dalo.

borocka
13. máj 2010

ozaj, aku velkost oblecka nosia vase radosti?
my mame stale 74, ale daktore su nam uz male a daktore zas obrovske.... meriame cca 77 cm, do poradne idem az v utrok,tak napisem presen.

a neviete kde zozeniem kotnikove ponozky pre maleho??

mystery7
13. máj 2010

ponozku su teraz v akcii v lidli, skus kuk
My nosime 80-86, ale niektore body z tesca su 80 a maju velky vystrih okolo krku. To mi vadi.
U nas ma tiez vsetko nebezpecne z dosahu, ale chcela som poukazat na to, ze pre deti mozu byt nebezpecne aj veci, ktore podla nas nie su.