Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
21. máj 2010

zuzkad, dostaneš zálohu v plnej výške. Ty a mimi plné, s dannynkou je problém, lebo nedošiel mail, tak zatiaľ má len 50% sľúbených. Podmienky storna som písala do stretkovej témy.

ladywitch26
21. máj 2010

a kolko nas tam vlastne teraz ide?

iinuska
21. máj 2010

zuzka, ani vy nejdete???? 😒 A preco?

luba142
21. máj 2010

ahojte 🙂
posledny vecer osamote huraaaaaaaaaaaa
Barborka uz ma za sebou prve krocky a uz prejde sama asi tak cez celu izbu, ale nesmiem si ju vsimat, ked to chcem zdokumentovat tak ako naschval nechce a vzdy si sadne alebo lahne 😀
kazdy vecer pred spanim mava hysaky akoby sa tam bala sama zaspavat, neviem co sa jej porobilo, no nemozem tam s nou ostat lebo by si na to zvykla 😒
aj nam sa spustaju sopliky , dufam ze do piatku to prejde 😠

iinuska
21. máj 2010

lubi, s hysakmi bojujeme uz asi tyzden aj my. Dnes som maleho uspala pri kojeni a hned som ho dala do postielky. Inak ho musim uspavat na rukach. Ale Adamko mal az take hysaky, ze sa triasol a to uz bolo moc ☹

ladywitch26
21. máj 2010

lubi, nasa mala tiez take obdobie, ze som chvilu musela zaspavat s nou, ale preslo ju to. asi si len potrebovala overit, ci som fakt tam, aj ked spi a nie som vedla nej

zuzkad
21. máj 2010

janka dakujem za info 🙂 citala som tu stretkovu temu, len som si nebola ista, koho myslel mna... 😖

iinus veru veru nejdem ☹ ☹ je toho viac preco nejdem...to, zeby som isla sama by som nejak zvladla, ale este k tomu financne je to u nas dost na prd ...cesta z BA a spat a zase by museli prist pre mna a spat...to je dost benzinu...este ani autosedacku nemame, len vajicko stale a to nemozem na taku dlhu cestu maleho nechat v autosedacke malej to by chuda trpel ...nova je objdenana, ale pride asi za 2tt 😖 😖 a este dalej a dalej...je toho viac ☹ ☹ mrzi ma to, ale neuvidime sa ...ale dufam, ze to nie je posledne stretko 🙂

Dnes som dostala nerv na skovkru ...zase, ale niekedy ma vie radne nastvat...bola som vecer vencit hafkaca, maly zostal doma...bol plny energie, tak som si myslela, ze este pol hodku urcite zvladne a ked pridem ho nakrmim a prebalim a dam do pyzamka...prisla som domov a svokra ho uspala na rukach, samozrejme ho ani neprebalila, nenakrmila a uz vobec ho neprezliekla...tak nechapem naco ho uspavala 😠 😠 😠 😠 tak som rychlo isla pripravit mliecko a prezliect ho, samozrejme, ze bol aj pokakany ...a ona ho isla davat do postielky..tak ma nastvala, ze ako ho moze ulozit v teplakoch a neprebaleneho a nenakrmeneho do postielky...to mala urobit ako prve a potom ho uspavat 😠 😠 ked ho tak strasne chcela uspavat 😠 😠 a este bola urazena, ked som jej povedala, naco ho uspavala, ked nie je pripraveny na spanie...on ked mi takto vecer zaspinka tak spi do takej stvrtej piatej rano a nedokazala by som ho nechat spat v tepl. suprave ved to nie je ani pohodlne 😝 😝 dobre, ze mu aj papuce nenechala na nohach 😠 😠

luba142
21. máj 2010

inus ja uz par dni vobec nekojim a vecer pred spanim uz dobry mesiac ee a takto zacala tiez asi 2 tyzdne to trva, uvidim ked pride mm ci sa to spravi alebo nie, vcera zaspala v pohode ale v noci taky plac ze som ju musela mat v posteli kym nezaspala, neviem c sa boji samoty alebo to bude tym ze je teraz stale somnou len

ladywitch26
21. máj 2010

lubi, podla mna si teraz akurat zacala uvedomovat, ze je sama. toto iste robila stanka. jej stacilo, ked som hned, ako zacala jacat, natiahla k nej ruku a zacala ju hladkat po licku. ale muselo to byt hned, inak tiez jedine na ruky. po nejakych dvoch tyzdnoch to preslo

mystery7
21. máj 2010

jaaaj kocky, u nas su hysaky pred spanim uplne beznou vecou 🙄 som zvedava kedy to prejde.
Luba, ty ju odstavujes, alebo sama sa ti odstavuje?

ladywitch26
21. máj 2010

no nic zeny, idem ja do pelechu. nejako ma klati. muz je este stale v krcme, asi s dedom stale zapijaju vnuka...som zvedava, aky dojde 😠

luba142
21. máj 2010

@mystery7 akosi to odtavenie prislo samo od seba lebo som uz posledne tyzdne kojila len rano po obede a vecer, no a v noci lenze potom som ju skusila odstavit v noci, lebo sa budia asi 2-3x tak som chcela ze dam vodu alebo cumel. neprotestovala a s cumlom spala dalej, tak mi mlieko ubudalo, skoro rano som ju nakojila a potom vlastne cez den po bedede davala UM a vecer pred spanim kojenie, lenze uz teraz naposledy si len par krat potiahla a koniec odtiahla sa a ked som dala UM hned tak vypila 150ml, takze sa da povedat ze sa ona sama odstavila

zuzkad
21. máj 2010

kocky poznate niekto tuto trojkolku ?? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8632241&tab=0 buduci mesiac ak to vide by som malemu chcela kupit take nieco...ale dajte tip ak poznate nejaku dobru znacku 🙂 🙂

jamaat
22. máj 2010

Čafte, aj vám trvá hodinu, kým nachystáte sebe a krpcom raňajky? Katastrofa! Chystať, pomedzi to preskakovať navyťahované veci z linky, utierať sople, potom tie veci pozbierať, lebo nieto kde ani stoličky dať, potom, keď si už sadneme, tak si spomeniem, že ešte som malej čaj neurobila...no po hodine konečne jeme! 😖

ladywitch26
22. máj 2010

jamaat, my mame na ranajky mlieko, vodu si pripravim vecer, takze rano uz len do nej supnem par lyzic mlieka, dolejem horucou a mozem podavat 😀 a o hodku nato ju supneme do kocika, ideme do obchodu, tam kupime rozok a druha cast ranajok je pocas vychadzky

dm1
22. máj 2010

ja predtym ako vstavame maleho kojim ale tiez som na tom podobne ako ty jamaat kym si spravim ranajky drobec dostane roztek alebo chlebik do ruky ale aj tak sa mi stale mota popod nohy

lady a ty kedy ranajkujes? mala ti nezavadzia?

ladywitch26
22. máj 2010

dm, teraz sa najem, ked ju nakrmim mliekom, ale ked som v irsku, tak malu krmi muz. ja som chodila na osmu do roboty, mala sa budila o siedmej, takze by som ani velmi nestihala. to akurat len prebalime, prezlecieme z pyzama a uz sa idem ja obliekat a ranajkovat.

rybca
22. máj 2010

Ahojte, tak mi uz robime aj tapi tapi..🙂)))

ja najprv spravim malemu chlebik s maslom, alebo smeerkaasom - to je taveny, k tomu nakrajam redkovku, uhorku a uz skusam aj cherry paradajky, ale malinko, dam ho do stolicky a Matko papa sam, uz dokonca je menej na zemi ako v brusku..🙂))), no a ako on papa, tak ja si spravim ranajky a sadnem si k nemu a spolu papame, cajik robim len obcas, vacsinou pije vodu

ladywitch26
22. máj 2010

rybca, u nas to kolkorazy dopadne tak, ze muz malu nakrmi mliekom, kym sa ja obliekam, spravim si chleba na ranajky, ale mala chodi stale vypytovat odo mna, tak mi vzdy polku zje 😀

sssimi
22. máj 2010

Ahojte.
Tak my máme dnes oslavu. Vonku bolo nááádherne. Všetko sme pripravili. Vyzeralo to perfektne a do toho takááá búrka... Jáááj šľak ma trafí. Všetko sme museli vysťahovať k mamine-tá má veľkú obývačku. Guláš sa varí vonku, Sarah spí, o 15 minút majú prísť hostia a vonku prší. Takže Gardenparty v prdeli... Ale tortá je nádherná. Sárke svietia očičká. 😀

mimi21
22. máj 2010

ahojte
ja som dnes bola u maminy, dobre som si oddychla, dobre som sa najedla 😝 😝 😝 cestou domov sme boli na ihrisku a presli sme sa domov
mm je este u svokrovcov, ja periem a trochu upratujem, lebo zajtra poobede mi pridu na navstevu kolegyne

malej som dala zjest jednu jahodu, kupila som uplne uzasne, vraj u nas dopestovane, len teraz stale pyta, tak ja sa chodim potajomky napchavat do kuchne 😀 😀 😀

mimi21
22. máj 2010

no to som sa chcela opytat, ze aku cerstvu zeleninu davate drobcom k chlebiku?
Ninka mala vcera na veceru chlebik s maslom, sunkou a tvrdym syrom, ale za zivy svet som nevedela aku zeleninku by som jej k tomu mohla dat...
no ale ked som uz dnes skusila tu jahodu, tak pomaly by som mohla aj paradajky, asi...

dm1
22. máj 2010

mimi ja uz skusam davat zeleninku on by to strasne rad jedol ale moc sa mu neda on to tak ozuzle a vypluje potom lebo on si velke kusy odsusne a potom sa s tym dlho trapi v puse

iinuska
22. máj 2010

baby a neobsahuje redkovka vela dusicnanaov?. Ja este Adamkovi nedavam ziadnu zeleninku k ranajkam.

mimi21
22. máj 2010

no to dnes mam fantasticky televizny program
najprv cely den hokej a teraz fucik 😠 😠 😠 😠

mimi21
22. máj 2010

a co tie jahody...vy uz ste skusali???

no a ktej zelenine...emode uz davno pisala ze dava malej uhorku

jamaat
22. máj 2010

dm, ja som myslela raňajky pre obe, nielen pre mňa. Hlavne tie Emkine dlho trvajú, kým jej to ešte aj na kúsky naštibrem.

Emka zjedla trochu paradajky, uhorka jej nechutí, kaleráb trošku ožužlala. A teraz ani veľmi neskúšam, keďže sme sa vrátili k mixovanej strave. Len dúfam, že to je zubami a prejde ju to.

Dnes sme boli na turíčnom jarmoku v Ľupči, tak som urobila nákup v detskom čapicovom a ponožkovom stánku. 🙂

jamaat
22. máj 2010

mimi, už som skúsila jahodu zamiešať do kaše, ale nechcela to. Bolo to však mrazené ovocie. Čerstvú som neskúšala.

mimi21
22. máj 2010

no k tym ranajkam...ja ked vstanem, tak hned idem dat zvarit vodu na caj, nech mi vychladne a vyberiem si maslo alebo jogurt z chladnicky
ja ranajkujem vacsinou jogurty alebo nieco take, takze mne to az tak dlho netrva

a vratila sa mi chut do jedla...polievky sice este nie, dnes ma velmi neoslovil vyvar moje mamy, ktory inac miluje, ale halusky s kapustou som si este aj domov doniesla, mnaaaaaaaaaaaaam, strasnu chut som na ne mala
len teraz neviem co na to zaludok, lebo uz som si dala do toho aj hrach a aj jahody 😅

iinuska
22. máj 2010

mimi u nas ten program napodobne 😀