Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
22. máj 2010

ahojte u nas to prebieha rano asi tak, ze Sofia dostane prve ranajky pekne krasne v polohe lezmo v posteli spravidla okolo siestej, siedmej potom do hodinky jedava s nami ked my ranajkujeme take stipky chlebika s maslom, niekedy chrumky a najblizsia porcia ju caka okolo deviatej, desiatej a to je bud ovocie alebo jogurt, pripravy prebiehaju so Sofiou na rukach pretoze ja hystericky rev pocuvat nevladzem akonahle chcem v kuchyni nieco pripravovat sa po mne vesia a jaci 🙄
@mimi21 aku sunku kupujes, mne sa furt zdaju vsetky prilis slane 😖
dnes sme mali stretko z vysky na chate a boli tam take schodiky tak som skusila polozit Sofiu na ne ci skusi na ne vyliezt a ona uplne v pohode, tak sme si to tam pekne skusali hadam aj 10x smer hore, dole sme to este radsej neskusali no a bonbonik bol, ze ked sme prisli domov Sofia priama ciara na kreslo a hned nan vyliezla, normalne som zostala v soku ako som si zavarila 😀

iinuska
22. máj 2010

ludka, u nas chody ficia. Denne aj 15x.

ludmilabb
22. máj 2010

iinuska my schody doma nemame tak sa jej to velmi pacilo
ako casto cez den kojis?

ludmilabb
22. máj 2010

a dnes sa Sofii zadarilo, krasne sa mi vykakala do serblika a kym som jej plienku zalozila spravila dve mlacky jednu na koberec a druhu na parkety....ako Blazika ked bola mala 😀 😀 😀

iinuska
22. máj 2010

@ludmilabb , pred kazdym spankom. no a Adamko este spava 2x za den

ludmilabb
22. máj 2010

kedze mne Sofia spava uz len raz denne, kojim rano, pred obednajsim spanim a vecer pred spanim, v noci 3x
ale ak by som ju kojila cez den castejsie mala by som malo mlieka na vecer....ja by som radsej kojila viac cez den a menej v noci ale nejako sa to zvrtlo opacnym smerom 🙄

iinuska
22. máj 2010

no v noci je to aj 7x. A mala ti v noci teraz spava lepsie, odkedy ma len jeden denny spanok?

sssimi
22. máj 2010

Kočky tak oslava sa náááramne vydarila. Nakoniec sa vyčasilo, tak sme sa opäť rozložili vonku. Sarah rozdávala usmevy na všetky strany. Guláš bol super, torta tiež. Sarah sa vybehala. Snáď bude dobre spať. Ja som hotová, ale vytešená 😀

sssimi
22. máj 2010

Mimi Sarah zbožňuje jahody a aj rajčiny. V pohode zje na posedenie 10 jahôd a 2 celé rajčiny bez šupy.

ludmilabb
22. máj 2010

sssimi tak super ze sa to nakoniec vydarilo 😵

iinuska predtym sa budila castejsie to je pravda

jamaat
22. máj 2010

sssimi, už som aj fotky okukla 🙂

Ja mám takú nádchu, že katastrofa! A Emka tiež. Už sa zdalo, že jej bude lepšie, ale dnes jej zase stále sople tiekli. A keď si kýchla, tak aj sliny, aj sople vyleteli až na tričko. 😒

zuzkad
22. máj 2010

pekny vecer kocky,

aj mne Nicolas spinka uz len jeden krat za den ...ale mam pocit, ze energie ma viac ako dost spavat mi chodi vecer az okolo pol desiatej 😝 😝 a niekedy aj neskor. Divim sa, kde berie tolko energie, ked tak malo spava 😅 😅 Teraz ale uz spinka, mali sme prechadzku vecer okolo osmej a boli sme pozorovat stromy, listy...obdivoval ich sulal v prstekoch, taky bol zlatucky a samozrejme sme nase auto presli aj sto krat a obzerali kolesa, to on zboznuje 🙂 tak ho ten vylet vycerpal, ze uz vo vani zaspaval 😀 😀 po kupani dostal papat a zaspal raz dva 🙂 🙂

ja si idem dat vinko a vegetit pri TV uz mi zacala pohodkaaa 🙂

jamaat prajem skore uzdravenie obom ☹ ja smrkam tiez ako besna ale z alergie 😠 😠 😠 a v noci sa budim na to, ze sa dusim a musim si davat inhalator 😝 😝 takze mam radost 😝

simi idem pozriet fotky tesiiiim 🙂 🙂

citam citam, co uz davate drobcom..po pravde paradajka ma ani nenapadla..veru zajtra mu skusim dat troska a uvidime ci zachuti 😉 😉 u nas fici teraz banan, mandarinka a pomaranc ten zboznujeee aj supku spapa a zabudla som na hrozno tmave to tiez velmi lubi 😅 😅 a ak mame nahodou melon tak to ked len krajam krici uz po mne a pyta si...vie co je dobreee 🙂 🙂 🙂 🙂

jamaat
22. máj 2010

Žltý melón aj Emke veľmi chutí. Hrozno má tiež rada, akurát som jej pár posledných bobúľ ušetrila na zajtra. 🙂

rybca
22. máj 2010

Ahojte, s tym lezenim, aj my mame dnes zazitok..🙂 mame na dvore detske pieskovisko, ale mame ho prikrite takym istym dielom ako je naspodku spieskom, urcite to poznate, ja som nieco robila v kuchyni, ked Matko do toho zacal buchat, ze chce ist do piesku a kym som stihla vybehnut von, ze mu ho otvorim, tak uz bol vylezeny hore, nohy do tureckeho sedu a rehotal sa na mna...🙂

mystery7
22. máj 2010

ahojky
Dnes sme boli cely den v kosickej ZOO, fotky su na FB. Aj sme trochu zmokli 2x 😀 aj sme super opaleni 😀

Kocky ako varite detom tu cervenu sosovicu? Dajte recept. Vdaka.

rybca
22. máj 2010

mys - ja normalne na kyslo, s jogurtom alebo kys. smotanou a niekedy dam zaklad por

sssimi
22. máj 2010

Ja som melón ešte nedávala. Nikdy som nenatrafila, ale hneď ako bude možné určite dám. V podstate okrem bravčoviny a štiplavého už dávam snáď všetko. Baby a od kedy bravčovinu?

mystery7
23. máj 2010

@simi - ja som bravcovinu este nedavala.
@rybca - Raz som kupila zeleninovu zmes s porom a to uplne odmietol jest. Ale skusim s kyslou smotanou. Kolko namacas tu cervenu sosovicu? Vraj ju staci varit kratsie.

mystery7
23. máj 2010

my mame dnes mensiu prednarodeninovu oslavicku. Drzte palce nech nam to vyjde 😉
Vsetkym prejem peknu nedeluuu 🙂

bambi7
23. máj 2010

dobre ranko babule....
no sme hore klasika od 5,30 a od 9h mame navarene domke som robila karfiol a zemiaciky
a nam som robila zeleninovu polievocku a kuracie maso na syrovej omacke a ryzu s hraskom.....
no a pockame na tatina ten siel vybavovat co treba uz vcera rano a dnes ma prist ......
domka od rana stale len vtacik vtacik a ukazule na holuba 😀 to ju svokra naucila....

no a co mate na plane ?

rybca
23. máj 2010

mys - nenamacam, len uvarim a neviem kolko, robim to odhadom..🙂))

sssimi
23. máj 2010

Ahojte!
My dnes pokračujeme v oslave. Dnes prídu kamaráti, tak Sarah bude živou hračkou 😀 A ak budú chcieť vybehneme ešte na kootoče 😀

mimi21
23. máj 2010

ahojte
u nas super noc, mala spala do 6, potom som ju nakojila a potiahla este do pol8 😵

ludka kupujem bud Baby sunku, u nas ju maju v hyperke, alebo som minule kupila francuzsku v Bille alebo v europe v jednote, je sice bravcova, ale krasna, cista

ladywitch26
23. máj 2010

caute zeny, ja mam dnes taku svalovicu na celom tele, ze som sa ledva pozviechala z postele. a neviem z coho. vcera som sa akurat bola doobeda s malou prejst, poobede som bola u dvoch babeniek, kupili si veci na predaj a podvecer som sa zasa bola chvilu s malou prejst. cize nic namahave, ale svalovica, ako keby som cely den tazke zavazia vlacila. akurat som dvakrat vytrepala na poschodie kufor s vecami, lebo obidve byvali na 2.poschodi, ale kufor je na kolieska, takze az taky tazky nebol, aby som z toho dostala svalovicu. 😒

inak vcera mi stanka prvykrat spala dve a pol hodky naobed, prvykrat, odkedy sme na sr. uz sa asi zacina dostavat do rezimu, ako doma. no a v nedelu jej ho zasa narusime. 😖 inak je zlata, ked sa ideme prejst, tak uz aj pekne povie na okoloiduce auta, ze "ato", a ked hojda plysoveho maca na hojdacke, tak mu hovori "baaada" akoze hojda-bajda. 😀

mimi, tebe uz tiez pekne tie tyzdne naskakuju 😉

jamaat
23. máj 2010

Ahojte. Čítam vás odzadu ako časopis 🙂

lady, možno s tým kufrom si namáhala iné svaly ako zvyčajne.

ladywitch26
23. máj 2010

jamaat, praveze v robote si ponamaham vsetky svaly. len teraz po dovolenke fakt neviem, co budem robit, lebo lytka mam ako s olovenymi zavaziami. 😖

sssimi
23. máj 2010

Mne Sarah nevie moc pekne rozprávať. Teraz sa skôr venuje chodeniu a pori tom si len tak niečo mrmle, alebo vykrikuje. Opčas sa jej podarí niečo krásne povedať, ale keď chcem, aby to zopakovala, tak sa začne rehotať a dohovorili sme 😀

ludmilabb
23. máj 2010

ahojte
tak vcera tu pisem iinuske ze ako spava Sofia iba raz denne tak sa v noci menej budi a boli sme v noci asi 8x hore 🙄 🙄 🙄
az som nechapala, sny sa mi s realitou plietli no bludy riadne, uz som pred ocami mala ako Sofia sedi na posteli a pozera sa na mna 😅 a ked som sa blizsie pozrela tak spala a mna v ncoi este aj brucho bolelo predzvesti sa dnes rano potvrdili, mrcha mrchovicnata bolestiva
uz aj ja chcem dynu vyskusat aj hrozno ale tie ceny si katastrofalne a ani sa mi nezdaju niektore druhy kvalitne, kupila som hrusky BIO ale ktovie ci Sofia nejako nezareaguje ☹

jamaat
23. máj 2010

sssimi, Emka absolútne nerozpráva. Čo sa aj chytala pred 2-3 mesiacmi, tak úplne prestala. Len zvuky ako hluchonemá alebo tiež vykrikuje.

Veď už začína sezóna s ovocím, bude aj lepšie, aj lacnejšie. A dúfam, že lesné plody budú rásť, chcem nazbierať a narobiť domáceho sirupu a kompótu. Lekvár ešte mám.

ladywitch26
23. máj 2010

baby, s dynou by som este pockala, ja som stanke minuly mesiac skusala, ale asi je to tazke na zaludok, rovnako ako cerstva uhorka. dala som jej len maly kusok a zgrcala sa mi. neskor som jej len stavu taku vytlacenu dala, vypila asi 30ml a aj z toho sa mi potom zgrcala. takze asi pockam, kym jej do znovu ponuknem

akurat si stanka nasadila vedierko na hlavu a beha s nim po izbe a hulaka donho. no sa smejem na nej 😀