Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
14. apr 2011

@soffi tieto dve mi pridu na rovnakej urovni

soffi
14. apr 2011

@sirinka a vyznas sa lepsie v tych kuchynkach???? lebo ja si neviem rady, krniatko ma uuuzastnu a kupili ju za 40e!!!!!je obrovska a super, ale to mali stastie pred vianocami nadabili na akciu, povodne taka stoji 120e, ja otlko urcite za detsku kuchynu nedam

mystery7
14. apr 2011

@jamaat @ludmilabb @emode vam je fajn, ze mate dievcata. My ked prideme medzi vrstovnikov, Mirko je vzdy najvacsi a so starsimi detmi (do 3r) je porovnatelny, tak on este rovnocenneho supera nestretol. Vacsine deti ked vezme hracku, tak idu prec, niektore sa rozplacu a tie co nanho nechapavo pozeraju tak tie soti. Prave dnes som vravela mm, ze by potreboval dostat bitku od nejakeho starsieho a vacsieho chlapceka.
Ale poobede bol taky dobrucky, cisty anjelik. A je to moj mojkac, co s nim narobim??? Ved nanho sa ani hnevat neda, ked pride ku mnem objima ma a robi ksichtiky. Zabudla som dodat, ze v poslednej dobe sa mu pekne rozvazuje jazyk opakuje vela slov.

jamaat
14. apr 2011

@dupinka Veď ani ja som ešte poťahovanú tortu nerobila. Takže ak sa rozhodnem, zoberiem nejakú rýchloinštruktáž od Niky, vyskúšam najskôr a potom až na narodeniny naostro 🙂

@soffi Ja sa nejako ani nechystám kupovať kuchynku. Možno keď bude väčšia a bude si ju sama pýtať, ale teraz nie. Emka sa aj tak najviac hrá s figúrkami, zvieratkami, skladačkami a autíčkami. Na bábu si ani nespomenie, keď chce variť, vyberie si ozajstné misky a hrnce.

borocka
14. apr 2011

Ahojte, tak ja som po dnesku zbita ako pes. dve deti urecnene, priecne a ukricane su nad moje nervy 🙄 boli ma hlava.
pato dnes zacal recitovat!!!!! skoro som odpadla!!!!!!!!!! pustali sme si auticko a on len tak od buka ze " pavuk po stene nesie prstene" 😅 😅 hura hura, zeby sa nanho konecne nieco nalepilo!?!?!?!?!?!?!?
tortu zatial definitivne nemam vybratu, pacia sa mi velmi niektore "modely" od niky, ale celkom istotne sama ani korpus neupeciem 😀 to by zasa vypadalo 😕 hosti bude menej ako minuly rok, o tatinka a svagra 🙄 odpadnu najlepsie darceky. ale do tych 15ludi sa vmestime. torta ale velka nebude, lebo v ten vikend bude torta aj pre sestru k maturam......tak aby toho nebolo moc

mystery7
14. apr 2011

ja budem robit tortu tomasa. Kupila som ten jedly papier 😉
Upeciem klasicke piskotove cesto, urobim plnku hrk-hrk s rozmixovanymi mandarinkami a navrch pricapim papier. Pre nas doma bude stacit a ked potom pozveme par kamosov tak tiez bude nieco taketo-letne, lahke. Nemam rada tie tazke plnky, ktore pouziva moja mama. Torty vyzeraju nadherne, ale jest sa to neda.

borocka
14. apr 2011

@mystery7 u nas v dedine sa nenarodili chlapci ked aj patko, resp narodili az hyn dvaja a tych vobec nestretavame. takze ma kamosky len baby a to ozaj nie su rovnocenne partnerky. preto sa na ihrisku vzdy nalepi na starsich chalanov, kludne aj o 10rokov starscih, sleduje ich a opakuje. takze ani neviem akoby sa mohol spravat v skupinke deti svojho veku. nemyslim ze by bol nejaky general.........skor mi pripada taky samorast.

borocka
14. apr 2011

ozaj! a ake chystate menu??? ja uvazujem len nad nejakymi oblozenymi sunkovo.syrovymi mysami a zeleninovym salatom

iinuska
14. apr 2011

@borocka no yak super, aj u nas ficia pesnicky a riekanky. Adamko pekne doplnuje slovicka. Fakt teda, co sa tyka rozpravania, tak ja musim Adamka len chvalit. 😵 S nim sa da uz normalne porozpravat. A strasne vela veci si pamata. Dnes pozeral krtkove dobrodruzstva, a tam sa krtko hupal s myskou na hupacke, a Adamko hned, ze on sa hupal s Eluskou. To myslel, ako sme boli na lyzovacke, tam sa hu[dali na Elou spolu

iinuska
14. apr 2011

@borocka aj ja urobim oblozene misy, a asi syrovu roladu. A mozno nejaky cestovinovy salat

soffi
14. apr 2011

@jamaat no my kuchynku preto , lebo ju ninka pyta, v centre je vkuse na nej nalepena aj u sestry ju maju tak sa tam s nou vyhrava, .... a najnovsie si videla na fb ze vzdy nam nieco vari...kavu a pod. , tak som chcela...ale asi vezmem tu barbie, aj ked niesom velmi na barbie veci

borocka
14. apr 2011

@iinuska patko uz zopakuje uplne vsetko, aj take slovka co by ma ani nenapadlo ze sa mu podari zopakovat. aj ich pospaja, vycasuje, vysklonuje, vie vytvorit zapor v slovesach ale take plnohodnotne vety este ee 🙄 aj za to mam radost ze konecne nejaka basnicka, teda utrzok. lebo uz mu ich dokola opakujem cele tyzdne, aj 100x denne tohto pavuka hovorime a nic, nikdy nedoplnil ani slovko. a pamata si len to, co je preneho zaujimave a dolezite. a najlepsi zapot tychto dni???? pytam sa "co robis? co to mas? a on ze NIC!! este aj tak zhuci do mna. a ked sa pytam preco to robis, preco ides,........a on ze LEEEEBO! no rehoty u nas. akoby ho uz puberta chytala 😀 😀
minuly rok som robila nejake rezniky s hranolkami, ale bolo to na nic leb osme to mali studene kym sa odgratulovalo,.....

iinuska
14. apr 2011

@soffi no, v tomto ti velmi nepomozem, ale viac sa mi paci ta prva 🙂

sirinka
14. apr 2011

@soffi ja sa az tak nevyznam, take kvalitne, co dlhsie vydrzia su ozaj tie drahsie a vacsie...my mame taku total rozsypaciu, kupovanu na mmb, ale tak aj tak sa vyhraju...dolezitejsia je totiz plastelina ako material a riadiky... 🙂

@mystery7 moja klarka bola svojho casu bitkarka, okolo dvoch rokov, tiez bola silnejsia a vacsia ako vacsina rovesnikov a to v pohode pacifikovala aj chalanov... doslo to tak daleko, ze sme prestali chodit na nejaky cas do MC aj medzi deti, kym sa trosku ukludnila...

emode
14. apr 2011

@iinuska sofia spieva kompletne cele pesnicky sama, vie ich minimalne zo 5 🙂 a najvacsiu radost ma z rozpravania, ako som strajchla nase nove auto 😅 jej story: maminka sa otocila, auticko nase cuvalo, ja som videla, bol tam stlp a bum bac tresk ... 😀 😀 samozrejme, bolo to male suchnutie, ktore je uz aj zastriekane, absolutne nic nevidno, len tie reci okolo su srandovne 😅

ja uz dako tie vety ani nevnimam, skor jej reakcie, ked si buchnem hlavu, tak mi poviem, neboj sa maminka, to prejde 🙂 alebo len tak zahlasi, prepac, dakujem, prestan, pozri, pod sem atd. ... je to uplne ine, ked sa s nou uz clovek rozprava prirodzene a bezne 😀

iinuska
14. apr 2011

@emode 😀 presne tak, aj u nas to takto fici. Aj to na zdravie, ako si minule pisala 🙂 Adamko ked padne, tak povie nic sa nestalo

emode
14. apr 2011

@iinuska na to ma sofia vyraz: auvajs 🙂 ... od neterky

jamaat
14. apr 2011

No tak aby ste sa nechválili len vy, Emka už začína hovoriť "pupok" a "ešte"....a znie to "pupe" a "tete" 😀

soffi
14. apr 2011

vy uz riesite menu na narodky????ja nemam potuchy, asi urobim len misy ako borocka a trotu nemam vobec sajnu, ja som na zakusky totalny antitalent takze bud babka, alebo kupime,

k teme rozvezovania jazyka mam tiez vela co povedat 🙂 , minule jej vravim no pod uz ideme a ona z izby : mamicka pockaj 🙂 uuuplne cisto, az ma zamrazilo 🙂 a dnes som sa robila z eplacem lebo ma udrela a ona prisla za mnou a vravi neplackaj ninny ... 😀 😀 😀 lebo ja jej tak hovorim 🙂 a inac piskame gulky...to akoze kakala 😀 ,dnes prslao ale sli sme k babke po dazdi, dala som jej prsiplast a gumaky takze bolo radosti, a kuipli sme cestou domov dazdnk, lebo jasne ze ak mam ja tak aj ona chce, ale stal 2e u prveho cinaka sme kupili 🙂 , inac cestou domov som si zmyslela ze chcem urobit nakup...to osm nemala robit, sla som s nakupnou taskou, ninkinym ruksakom,10kilovym praskom,dvoma dazdnikmy a malym kosikom co sme kupili do kupelne-samozrejme do novej 🙂 , no a ktomu ninka, ktora si uz cestou musela rozbalit cokoladu, takze si to viete predstavit 😅 😅 😅

sirinka
14. apr 2011

no a nasa magdulka s oblubou pouziva namiesto slovicka este slovicko zase...takze ak chce nasup do taniera alebo postrcit na bycikli vrieska po mne "mama zase!!!" 😀 a pritom aj este dokaze povedat...
no a slovesa ukoncuje vacsinou pismenom j...tak ako jej to ja hovorm...papaj, kakaj a podobne...

sirinka
14. apr 2011

a menu na narodky...pevne verim, ze bude pekne a bude sa grilovat, najlepsie nejaku rybicku...

scandya
14. apr 2011

jeeeej ahojte, odkedy sa mala narodila som tu v tejto teme ani nebola tusim. Aj ja by som chcela pripravit party pre nasu Lindu a to v zahrade s velkym nafukovacim hradom ake maju na kolotoci pre deti, neviete kde to poziciavaju?
som rada , ze si este pisete 🙂

jamaat
14. apr 2011

@soffi Neboj, ja menu na narodky ešte absolútne neriešim. 🙂

sirinka
14. apr 2011

@scandya http://shop.happy-play.eu/index.php?main_page=i...
http://www.atrakcie.net/
http://escapemedia.sk/nafukovaci-hrad
http://www.atrakcia.sk/skakacie-hrady

je toho dost vela...len treba posurfovat...a teda na avsej party by sa nasim deckam pacilo...hlavne nech pocasie vyjde 🙂

scandya
14. apr 2011

@sirinka 🙂 nieco som uz kukla, len nevies, ci je taky hrad na prenajom aj s obsluhou na 1den?inac dakujem

sirinka
14. apr 2011

@scandya no skor na par hodin asi...ale davaju aj obsluhu, ved ako by si si to sama pripravila...musi byt na to podla mna niekto skoleny...

sirinka
14. apr 2011

hej, vsade pisu, ze je to s obsluhou a na 5 hodin...

scandya
14. apr 2011

@sirinka aaaa uz som to nasla, ked bude party ste pozvany aj s detickami :D

sirinka
14. apr 2011

@scandya fiii asi mate velku zahradu 😀

nam to tohto roku vyslo pekne, ze presne 14. na jej narodeniny je vikend a ani nikto nic zavazne nema v plane, tak sa tesim....

scandya
14. apr 2011

@sirinka Nasa ma 6.5., minuly rok cey maj prsalo a ani sa neoslavovalo. noooo zahrada to este nieje ale ked oplotime dovtedy xixi, prave sme dostavali dom a mesiac byvame.