Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

silvia.t
13. máj 2010

ahojte mamičky,sem tam vas čitam,ale neprispievam do debaty,lebo som nemala vela casu,ale rada by som sa k vam znova pridala 🙂 asi si namna uz nepamatate,naposledy som tu prispievala ked bol tamer v brusku,akurat mysteri ma pozna...dufam ze sa vam dari a ze deticky pocuvaju...

brocka mi nosime 80,74 uz mu je mala a tapanky ma 21-22 😅

rybca
13. máj 2010

borocka - my mame este par kuskov 74, ale teplaky a nohavice uz nosi 80-86, ale uz aj tie zvysne 74ky idem odlozit, ja to vydim na nasom obyvackovom stole, ako rastie, a za posledny 1,5 mesiaca sa vytiahol o min. 5 cm., do poradne ideme az o 2 tyzdne, tak uvidime, co povedia..🙂

mys - ja malemu niekedy pod dohladom necham ochytat aj tie nebezpecne veci, potom ho uz tak nelakaju a teraz ked mi uz uplne skoncila myska od notebooku som mu ju dala a on len vytazoslavne s nou chodi a ukazuje mi, ze ma..🙂)))

kosska3003
13. máj 2010

chcem sa spytat este som malej nedavala spenat akosi mam k nemu odpor ale teraz by som ho spravila ako ho robite dajte niaky recept

mystery7
13. máj 2010

rybca, to je dobry napad. Aj my mame jednu co nepouzivame. Skusim vyhrabat a dam mu ju.
Silviat: ja som na teba uz myslel, ze si sa davno neozvala, ako si zijete??

rybca
13. máj 2010

kosska - ja som normalne uvarila vo vode s petrzlenovou vnatou, pridala mlieko a rozmixovala, potom som este trosku pridala vnutro bagety, nech sa to trosku zahusti a velmi Matkovi chutilo

mystery - len pozor na kabel, ja som mala taku mini s rolovacim kablom, takze mu ho navyjam spat, ale ak mas normalnu z velkeho pocitaca a je skutocne nefunkcna, tak radsej kabel odrez

mystery7
13. máj 2010

koska: ja urobim kuraci vyvar (bez masa), dam spenat, 2 zemiaky, 2 mrkvy, povarim domakka a na zaver davam trochu UM, premixujem (aby to bolo take hladsie). Mlieko davam preto, ze dr.mi povedala, ze spenat musi ist s mliekom, inac sa z neho nevstrebaju vitaminy a mineraly

silvia.t
13. máj 2010

my fajn,mali sme teraz toho vela,lebo mm menil pracu tak som mu vybavovala vsetky papiere kedze nevie po slovensky,otvaral u nas v SP pizzerku,tak niekedy tam aj vypomaham...otvorili u nas v meste jaslicky a robi tam tamerova krstna,moja sesternica tak mi ho niekedy vezme na 3-4 hodinky ,a tak sa mu tam paci ze nechce ani domov chodit 😉
baby chodia uz vase deti???nasemu sa velmi nechce,rejde okolo nabytku aj okolo steny ale ked sa uz nema coho chytit zacne kricat jak tur 😅

mystery7
13. máj 2010

ta kabel nemozem odrezat, ked je funkcna. Skusim ci brat nema taku starsiu vyradenu.

mystery7
13. máj 2010

jeeej, aj nas ma rad deti. My chodime na babytelocvik, tak aspon tam vidi deticky. Ked pojdete do ke a budes mat cas, tak sa ozvi.
Ani nas nechce sam chodit. Okolo nabytku, v chodaku, alebo za dve ruky ok, inac sa vsade dostane po 4 tak sa nestresuje s chodenim 🙂

rybca
13. máj 2010

silvia - tak nas takysto, s tym rozdielom, ze nekrici,a len sa supne na zadok a potom na styri, ale coraz castejsie si len cupne a stavia sa na rovne nozicky, cize robi taku striesku, takze hadam to uz nebude dlho trvat a bude chodit sam...🙂 inac nema problem aj za ruku, staci mu len jeden clanok jedneho prsta a ide, ale sam ani za svet..🙂

mys - tak "zivu" mysku by som mu nedavala, cak sa este moze zist..🙂

silvia.t
13. máj 2010

jasne ozvem sa,ked uz bude tepo tak niekam pojdeme aj s deturencami....uz mi kosice veli chybaju 😵 ,tak rada by som sa tam vratila,aj do toho naseho jednoizbaku,hned by som menila

nikanika28
13. máj 2010

Ozaj, dnes sme boli na poradni, tak vazime 10,5kg a meriame 75cm 😵. Ale Klarka taky jakot spustila, ked som ju vyzliekala...vaha je len tak orientacne, pretoze nehrozilo ju tam normalne posadit, drzala sa ma ako kliest...a u doktorky sme to preplakali cele 😅
No korpusy upecene, naplnene kremom....uz "LEN" potiahnut a ozdobit 😝 ...a tak som ochutnavala tie kremy, az som sa ich akosi prejedla 😅 😅 😀 😀 😀
Borocka, ja kupujem velkost 80-86.
No a ja som nepisala, ze ju mam stale na ociach. Ona sa celkom dobre prehra v detskej izbe, je tam kopu lakavych hraciek, co ma Lukasko, najradsej vytrepava hracky z boxov okolo seba 😀 ...kym to tam preskuma, tak to trva niekedy aj polhodku. A niekedy, ked chcem ist na vecko a mat pokoj, tak ju priputam do sedacky, nahadzem chrumky na pultik, pustim rozpravvky a uz ma neni 😀 . V kuchyni mi sufliky moc neotvara, spacifikovala som hned na zaciatku, od vtedy im dala akosi pokoj, ale zato neda pokoj takej skrinke, co tam mame, od tial vytrepava caje, skuma ich, ochutnava 😀 . V obyvacke ma tiez svoj box s hrackami a vyhradenu policku, kde ma svoje hracky, takze sa pekne prehra aj tam..ale samozrejme vsetko zalezi od rozpolozenia hviezd a nalady 😅

mystery7
13. máj 2010

silvia, verim ti. V ke sa stale cosi deje. A uz tu poznam kopu mamiciek s detickami v nasom veku. Chodime spolu kocikovat.

silvia.t
13. máj 2010

to ti zavidim,ja tu mam len jednu kamosku co ma chlapceka 1,5roka viac nic ☹

mystery7
13. máj 2010

silvia, nie si na facebooku?

mystery7
13. máj 2010

silvia, verim ti. V ke sa stale cosi deje. A uz tu poznam kopu mamiciek s detickami v nasom veku. Chodime spolu kocikovat.

mystery7
13. máj 2010

kocky uz oslavujete vitazstvo hokejistov??? 😀 😀 😀

mystery7
13. máj 2010

dnes to tu asi zatvaram ja 🙂 tak dobru noc a sladke snicky 😉

jamaat
13. máj 2010

No ako vás čítam, tak ja som asi tak trochen krkavčia nezodpovedná mať 🙂 ..........Ja idem na záchod normálne so zavretými dverami a Emku nechám na tú chvíľu samu. Keby som ju dala do postieľky, to by boli také revy, že by mi aj potrebu zaseklo 😀 ..........Emka sa občas zabáva aj s perom a minule som zostala v úžase, ona normálne skúšala s ním písať. Nechápem, čo všetko si všimne a odkuká. Aj to telefonovanie, čo je video na FB, to sama začala, nikto ju to neučil. Dnes chcela sama od seba kľúče do zámky pchať, keď sme sa vracali domov. A keď psa sprchujeme po návrate z prechádzky, tak to už presne vie, aká je postupnosť, kým ho sprchujem, kuká na vani zavesená, potom sa odstupí, aby som mohla takú buksu prisunúť, na ktorú Deny vyskočí, potom už na uteráky kuká, ktoré treba podložiť a utrieť ho. Tiež si už skúša topánky a ponožky zakladať. Každý deň ma niečím prekvapí.

Svoje hračky nerozhadzuje, len knižky vyťahá a pár obľúbených vecí. Ale veci zo skrine, buď svoje, alebo moje gaťky a ponožky zo šuplíka, to aj 5x denne by vyhádzala. V kuchyni zo šuplíkov vyberá, nože som preložila do najvrchnejšieho, ale dnes si už aj z toho uchmatla velikánsky nožisko. Tak ich musím niekde úplne inde dať. Ten rozhádzaný bordel ani z´daleka neupratujem hneď, lebo to je ako povel na to, aby to okamžite rozhádzala znovu. Dnes sa zase vrhla na vodu. Najskôr vyčrpkala vodu z psej misky, takže zamočila seba aj dlážku. Potom sa išla zase vŕtať do vody, kde sú plienky namočené.
No a tak si tu nažívame.

jamaat
13. máj 2010

Mys, ešte si neuzavrela 🙂

rybca
13. máj 2010

Jamaat - tak ja sa pridavam k tebe, tiez nie som z tych, co by som Matkovi stale za zadkoch bola..🙂 niekedy aj na poschodie vybehnem a Matko ma caka pri schodoch..🙂)) zatial to funguje..🙂) radsej ho zustrania pozorujem a tiez sa cudujem co vsetko dokaze a vymysli..🙂 dnes dal prvykrat kruh na vezu, co mame taku farebnu, ze sa kruhy davaju na seba..🙂))) presny opis: trafil dierocku na tycku..🙂))))

dm1
13. máj 2010

jamaat aj ja som nechavala maleho sameho pokial sa nezacal liepnat po tom gauci.ucim ho zliezat z neho a pokial sa to nenauci tak ho tam sameho nemozem nechat. ja ho nechavam nech si lozi a kym ho aspon vidim alebo pocujem tak je dobre ak sa strati z dohladu alebo dosluchu idem ho premiesnit. inak nas rad chodi do takeho kumbala co mame na chodbe na zasuchovacky nastastie vzdy pocujem ze tam ide lebo to rachoti. postavi sa k bednicke s pivom a veselo by flasky vytahoval. ale raz som len presla z obyvacky za nim a uz sa tam liepnal v kubale na rebrik.... no vynaliezave su tie decka jedna radost

katarinka1986
13. máj 2010

ahojte 🙂 naposledy som tu pisala ked mal šaňko polroka,takže asi si ma tiež nepamatate .... ale bolo prijemne citat o veciach ktore zazivam aj ja s drobcom,lebo je jedno živé striebro ktoré ma vsade prenasleduje 😀
drobec ma sice 10kg ale ma 80,5cm,aj ked ma dost trapi ze papa menej ako predtym.neviem preco mu nechuti...zubkov ma uz dva dolu a 4hore, bielučké ako sneh ale obcas ked nas vidi ako si s mm umyvame zuby tak nam to chce zobrat tak sme mu kupili kefku a zubnu pasticku pre deticky. mozu si uz take ročné babatka umývať zuby? neškodí im ten flurid? a este sa chcem spytat na nejake chutne recepty ako šaňkovi pripravit nieco co by mu vratilo chut do jedla .....sweet dreams 🙂

jamaat
14. máj 2010

Ahojte, tak ja som dnes ráno otvorila oči a vedľa mňa na posteli čúranica ako svet! Milá Emuška si vyzliekla pyžamo, rozopla a zahodila plienku, no a v takejto voľnosti a slobode si vyprázdnila mechúr. Spala so mnou od polnoci. Revčala, tak som ju vzala k sebe, samozrejme pri kojení som zaspala a zobudili sme sa až o piatej, to už som ju neprekladala, lebo by sa prebrala úplne.

mimi21
14. máj 2010

jamaat no to potesi 😅
nam sa parkrat podarilo zacurat postel pri prebalovani, naposledy asi pred 2 tt

inak ja uz peciem ryzovy nakyp, dam z neho aj malej, rychlo som ho spravila, aby som si s nou mohla ist pospat
o 10 este cakam postarku a potom sup sup, do postele 😀

rybca
14. máj 2010

jamaat - pekne prebudenie...🙂

katarinka1986
14. máj 2010

mimi21 ryžový nákyp mnam mnam,asi sa inšpirujem na obedik 🙂

nikanika28
14. máj 2010

cafte, no ja tiez varim zrovna 😝 a mala by som ist tortu potiahnut...ked mne sa taaaak nechceee 😅 😅 🤐 Asi to necham na poobedie 😅 😅
Dnes mi dala Klarka zjavne najavo, ze ma pocikanu plienku, zacala si buchat po zadku a vykrikovala maaam maaaam taaam 😀 😀 😀 ...
No a dnes mame prvy rocik 😵 😵 😨 😨

katarinka1986
14. máj 2010

nikanika28 blahoželame ! nech rastie len a len pre radost 🙂 my sme mali rok včera 🙂

nikanika28
14. máj 2010

dakujem Katka 😵 a takisto Alexikovi vsetucko najlepsie 😉