Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
13. aug 2010

@jamaat
@sirinka co je to zavinovanie maternice????na nic take si nepamatam.
viem ze som porodila maleho, potom placentu, potom ma zasili, ostala som lezat na stole a na brucho mi cosi polozili (ale to som od unavy prespala) a potom uz len klasika... v druhy den po porode mi 2 x pichli injekciu na spustenie mlieka a zaroven stiahnutie maternice. ale bolela len ta injekcia do zadku, a to priserne. inak brucho bolo v pohode

ladywitch26
13. aug 2010

@borocka to nebolo kvoli klystiru, to bolo kvoli tlaceniu. ja ho mam dodnes, mozem mazat cim chcem a nestrati sa. jedine chirurgicky.nastastie nejako extra problemy nerobi, neboli, nekrvaca.

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 nikde nie je dokazane zeby mal epidural egativny vplyv na plod...

mna vpich ani raz nebolel, pri klarke zabral sice az pri siti a to som vobec necitila, ale je pravda, ze mam aj sikovneho porodnika a pri magde krasne zabral, velke kontrakcie a otvaranie sme v pohode predebatili s mm...nedam na neho dopustit...

@borocka to je stiahnutie sa maternice do povodneho stavu aby si aj crievka zase nasli svoje miesto...

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 no a na stolicu som sa bala ist prvy krat, tak som si dala glycerinovy cipok a bolo to bez bolesti a problemov...

borocka
13. aug 2010

@ladywitch26 ja viem, ze hemacik je z velkeho tlacenia, ale myslim ze take velke a dlhe bolo preto, lebo som nestihla klystir. ono by to nejak urychlilo veci. slo by to lahsie a nebolo by treba zrejme az tak velmi a dlho tlacit.
@sirinka a to stahovanie maternice boli?? u mna sa to dialo postupne, akurat druhy den doma prisli brutalne bolesti ze som sa nemohla ani narovnat. asi tak ako ked mas kramy, ale vynasobis si to aspon 100

sirinka
13. aug 2010

@borocka tak to opisuju, mna to nebolelo vobec...vraj hlavne druho a viacrodicky to boli...

borocka
13. aug 2010

dnes je tu zasa akosi ticho 😖

u nas je tento vikend jarmok (hody, hostina)...neviem pod akym nazvom to poznate. bude nejaky program, dokonca pridu kinologovia predvadzat psov, takze pato bude v maximalnom vytrzeni. uz su postavene kolotoce, dnes vecer sa pecie byk, ktoreho bohuzial prepasiem:( a v nedelu bude v kostole vystupovat prazsky gregoriansky choral.
ale viac sa tesim o dva tyzdne,ked bude jarmok v meste, bude viac ludi, viac atrakcii a mozno aj nieco pekne na jesen pokupime🙂

ladywitch26
13. aug 2010

@borocka no ja som sice klystir nemala, ale u mna porod zacal hnackou, a teda riadnou, ze mne precistilo hadam kazdy zahyb creva. a tlacila som aj tak vyse hodiny. aj som sa bala, lebo ten hemak som mala uz pred porodom, ku koncu sa mi vytisol, ale ako zazrakom to tlacenie na nom nenechalo nasledky. a chcela som ist na odstranenie, uz mi doktorka dohodla aj objednanie u chirurga, ale hned o dva dni nato som jej volala,nech to zrusi a nech ma objedna do porodnice. 😀

a to zavinovanie neviem, mna to bolelo akurat pri kojeni, ale teda riadne, to som aj vtedy krvacala. mimo toho ani kvapka, ale ked som dokojila, tak hned na wc behom.

zuzkaprofant
13. aug 2010

to vam co davali na brucho mne nic som porodila dali ma na postel maleho som vedla seba polozila, tam som lezala a ked som chcela ist na zachod tak som isla pekne sama pri vecku bola sprcha a ked osm cikala mi sestricka kazala si striekat zimnu vodu ze ma to tak nebude bolet a ani tak nebolelo lebo som si dala ladovu a ta mi zamrazila vsetko co mala a tak som si dala dezifenkciu na gazu a cistu vlozku a hotovo ja som sa kupala az doma a aj na velku som bola doma hned ako som znemocky prisla mamina navarila domacu kuraciu polievku po zjedeni so isla hned a ako som sa viete co hned mi brucho splaslo co som az muza volala to bol ako odfuknutie balona som nechapala ako mi brucho asi o 10cm kleslo takze ani s velkou potrebou som nemala problem a ked som aj doma cikala tak som mala stale flasu s ladovou vodou po ruke co mamina lenkrutila hlavou ze ked ona bola po porode je nik take neporadil co bola chyba 😀 😀

ludmilabb
13. aug 2010

@jamaat ozik aj ja som si uz spomenula, ze som cikala rovno na sale, sestricke vravim ze som cikala a ona ze nic nevidi sak ale som aj krvacala tak to bolo tazko urcit ale potom som jej rovno zakricala ze teraaaaz cikam a ona dobre netreba cievkovat, uf nejako mi to slovo cievkovanie neznie lakavo tak som sa snazila
@ladywitch26 mne mama nosila jogurty a slivkove kompoty aby som nemala zapchu ale nakoniec som si na druhy den dala glycerinovy cipok a super pomohol potom som si chvilu myslela ze sa to bez neho uz ani dat nebude 😅

luba142
13. aug 2010

ahojte
@sssimi aj u nas sa 2 hodky nemozes pohnut zo salu ale stlacat brucho mi chodila sestricka a potom ako ty pises som prliezala z lozka na postel 😀 a dalsie 4 hodiny som mala lezat, ale pri obidvoch som mala napichnutu infuzku pri porode lebo nechceli dobre zostupit hlavicky dole tak aby sa to urychlilo, tak sa mi chcelo po porode stale curat a sestra ze mam zazvonit a ona ma pride dat a ja herecka reku co budem vyzvanat sa citim dobre som na wc chodila sama snad kazdu pol hodinu 😀 😀 😀 , prisla az za 4 hodky a ja akurat na wc-ku a ona krici ze kde som ze mam lezat a zvonbit na nu 😀

luba142
13. aug 2010

@borocka ani ja som po prvom porode necitila zeby ma bolelo brucho ale teraz po druhom som uz citila teke ako ked mas kontrakcie take bolesti az a hlavne pri kojeni no to bola sila

sssimi
13. aug 2010

Baby ja keď som rodila bola plná pôrodnica a jedine na našej izbe nám dávali tie inekcie na stiahnutie maternice. Mne injekcie nevadia. No bolo to cítiť ako sa to všetko sťahuje. Nebola to silná bolesť, ale skôr nepríjemná. Také čudné. Ale zase pri kojení som bolesti nemala. Možno len týždeň.

A ja som sa vycikala v sprche, tiež som sa bála cievkovania ako čert kríža 😀

sssimi
13. aug 2010

@luba142 u nás si musíš na brucho tlačiť sama. Je to masaker. Ja som mala bolesti 7 hodín a bola som fakt dosť vyčerpaná, našťastie som tam mala manžela. A zase ja keď som bola na pôrode švagrine, tak som jej ja tlačila celé 2 hodiny, len doktor občas dobehol skontrolovať či dobre držím 😀

luba142
13. aug 2010

@sssimi to si v kuse drzala? lebo mne sestricka asi 3x prisla za tie dve hodky stlacila a konec

sssimi
13. aug 2010

@luba142 Ano v kuse. A ja som rodila v Topoľčanoch a švagrina v Partizánskom

luba142
13. aug 2010

@sssimi to je fakt divne u nas sa toto nerobi hmmmm

sirinka
13. aug 2010

@luba142 aj v ruzinove dve hodiny v kuse mi tlacil mm...

monkap
autor
13. aug 2010

v ziline tiez 2hodiny v kuse ...

ladywitch26
13. aug 2010

@zuzkaprofant no zuzka, tak s tou ladovou vodou si mala sakra stastie, ze si neskoncila s horuckami na pohotovosti. ja som sa tiez chladnou vodou sprchovala a 5 dni po prepusteni z nemocnice 39ky horucky a na pohotovosti mi dali rovno antibiotika, ze zapal mechura.

zuzkad
13. aug 2010

este tu rodite ?? 😅 😅 😅
ja podla skusenosti ake som mala by som rodit este isla....rana po zasiti a epiduralka bolo asi to najhorsie, ale da sa to zvadnut...ja som lezala na sale do jednej poobede a porodila som 9,43 😝 😝 😝 nemali miesto pre mna na izbe...tak som lezala, driemkala, smskovala a pocuvala ako kricia ostatne co rodili 😵 😵 no a sem tam prisla studenka, co tam mala prax a oplachla mi ranu po siti teplou vodou, teda vlaznou skor a odisla...takze som sa tam isla zblaznit, strasne som chcela maleho uz pri sebe, ale on bol uz na novorodeneckom odd. co ma dost jedovalo, potom ma kooonecne previezli na sestonedelie, sestricka mi povedala, ze mam odpocivat a ked sa budem citit na sprchu mam zazvonit, ze v ziadnom pripade nesiem ist sama...odisla a ja som uz straaasne chcela maleho tak som po 10 minutach zvonila, osprchovala som sa a ked som prisla na izbu uz som mala to vonave miminko mojeeee na izbe a uz to islo...samozaucanie kojenie, prikladanie a uz ziadny odpocinok....maleho som od seba uz nedala a ani sestricky mi ho nebrali uz...uz nas proste nik nerozdelil...ani by som to nedovolila 😅 😅

ja prave pozeram "ano, sefe" stioahla som si vsetky serie ...zeriem toho Zdenka, jeho pristup, varenie vsetkoo aj jeho 😅 😅
Tu prisla buurka ako hrom, trieska to tu, prsi, fuci akoby ani leto nebolo 😝 😝 😝

rybca
13. aug 2010

@zuzkad aj ja mam rada tu relaciu, kde si to stiahla?

jamaat
13. aug 2010

No a ja som sa len pred chvíľkou zobudila, v posledných dňoch sa mi darí zaspať s Emkou. Ťažšie teraz zaspáva kvôli zubom, musela som jej aj sirup dať, tak kým som pri nej ležala, zachrnela som. A to som chcela ísť do vane lebediť.

ladywitch26
13. aug 2010

@jamaat ja som si tiez akurat dala vanu. az taka parada. a medzitym dosiel sused z rybacky a doniesol nam 50cm dlheho zraloka. tak nam plava vo vani ako vianocny kapor. a teraz nevieme,co s nim

jamaat
13. aug 2010

@ladywitch26 U mňa až taká paráda nebola, lebo už nešla dostatočne teplá voda. ....Živého žraloka vo vani, to nemá hocikto 🙂

zuzkad
13. aug 2010

@ladywitch26 tak to mas zaaazitok, no ked nebudete vediet co s rybkou...zralokom, tak kupte akvarko a Stanka bude mat domace zvieratko dalsie 😅 😅
@rybca ja som si postahovala serie kade tade, lebo na jednej stranke je par casti, na druhej dalsie 😝 😝 este mi niektore chybaju, tak hladam kade tade, ale na prima TV najdes par casti pramo cez PC si mozes pozriet, ale ja to mam rada cez velku TV, tak si stiahnem viac casti a pozeram si to postupne 😉 😉

zuzkaprofant
14. aug 2010

lady nemala som tu tak kazu davat v nemocnici uz takze asi si ty mala smolu stym lebo tu zena po porode cura jedine s vodou zimnou 😀

borocka
14. aug 2010

Dnes som zazila najtraumatickejsi zazitok odkedy je patko na svete, a vobec!
Brat si ho zobral na konika co patko miluje, pohupkaval sa az sa tak velmi rozhupol, ze ho brat nestihol lepsie chytit a patko mi spadol na zem!! z 2metrovej vysky, cely sa prekotil na chrbatik a hlavicku. to bolo placu.
isli sme na pohotovost, robili nam rontgen hlavy a chrbtice. povedali ze na snimkach nic nevidno, mam sledovat ci nezacne zvracat a horuckovat. teraz sa uz ukludnil a spinka🙂 to si neviete predstavit ten strach! ked dieta reve a reve a nedokaze prestat a vy mu nemozete pomoct :(
mam doma maleho hrdinu!!!!

ladywitch26
14. aug 2010

@borocka fuu, chuda maly, to je inak fakt najhorsie, ked place a ty nevies, ako mu mas pomoct. ja som si take place zazivala pri kolikach kazdy den, hodinu v kuse, niekedy aj dve a nic nepomahalo. to sme niekedy plakali uz aj obidve. 😖
inak zralok dnes skonci asi na grile. asi mu nerobila dobre sladka chlorova voda z vodovodu a morsku sme nemali. postupne sa prestaval hybat, tak ho muz klepol po cele a uz je skruteny do klbka v miske v chladnicke. vo vani som ho odfotit nemohla, lebo muz vybral baterky z fotaka a dal ich nabijat, ale tak aspon takeho skapateho potom pofotim.

a vcera som si dala tu horucu vanu, naliala do nej levandulu a takaaaaa paraaaaada. ja si normalne necitim svaly na chrbte, ze vobec nejake mam. nic neboli, no proste lahoda. asi zopakujem castejsie.

rybca
14. aug 2010

@borocka ale vieme si predstavit, ja uz mam tiez zopar takych placov za sebou, ze uz som aj ja plakala s Matkom a tiez uz aj pad z vysky na brusko a pohotovost mame za sebou, nastastie bol Matko v poriadku a uvidis, ze aj Patko bude...🙂))) brat musi mat teraz riadne vycitky, co?