Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
22. aug 2010

@zuzkad Ešte furt nie sme zbalení 🙂 ...Okolo štvrtej chceme ísť. Vraciame sa 2.9. ráno.

zuzkad
22. aug 2010

@jamaat no uz asi pomaly aj idete 🙂 🙂 a snad uz ste teraz zbaleni 😀 😀 😀 Moooc budeme na vas mysliet, uzite si dovolenku ako len najviac viete 😎 😎 😎 😎 😎

@ladywitch26 u nas su tiez naznaky slovicok, ale zatial je to len v plienkach este, ale slovicko "ahoj" vie velmi pekne povedat a samozrejme take ako baba, mama...ale tato nechce povedat ani nahodou, jeden cas uz pekne hovoril, ale potom prestal...asi nechce surodenca 😀 😀 😀

ladywitch26
22. aug 2010

@zuzkad stanka tiez nepovie oco ani za svet. asi dvakrat povedala, aj to muz nepocul. inak ho stale vola mama, co stana vytaca 😀
inak akurat praskam do seba medovy kremes, co stano spravil... 😝 😝 😝

zuzkaprofant
22. aug 2010

cafte mi ste pred hodkou prisli domov boli sme pri zvieratkach v parku super bolo cely den potom dam foto na face
maly uz nema teplotu cely den mi nic nejedel ale aspon 200cajika vypil v noci mi pekne spinkal bol len 2 krat hore a 3 nato ze precikal plienku zboku a bol cely mokry ale akonahle som ho prezliekla spal do 8hod tak super a rano uz behal len ked sme isli v aute kukam a on nozky rucky dako vysypane take akoby potnicky ci co ja viem a naspet uz aj peticka bola vysypana tak ja uz neviem teplotu nemam aj ked nic nejdol, l prisli sme domov spapal celu misku polievky a na to aj pol sklicka jedla hipp a vodicku pije ale chce len s poharika takze uz mu je asi lepsie uvidim do rana si bude osypany a ked hej asi pojdem ku doky bo uz vazne neivem co mu moze byt usta mi neotvori ani ked ho zalahnem a nasilu kukam tak ma kope a neda si kuknut 😀
som chcela ist uz aj na pohotovost len ma poslu pekne domov ze co tam chcem ked moj maly beha ako forest gam na nom choroby nevidiet 😀

sirinka
22. aug 2010

@ladywitch26 oco je tazke slovo, skor sa naucia tata alebo tato....

ladywitch26
22. aug 2010

@sirinka ked tata pouzivame, ked chce ist vonku.

sirinka
22. aug 2010

@ladywitch26 my zase ze ideme papa a potom, ked chcem aby papala, tak ona hlada topanky... 😝 my tiez pouzivame vyraz ocko a klarka uz vedela celkom dost slovicok kym sa naucila povedat ocko...

ladywitch26
22. aug 2010

@sirinka no my tiez, ked kyvame niekomu, tak to bolo papa, ale sa jej to plietlo aj pri jedle, papat, tak teraz pouzivame anglicke bye bye.

zuzkad
22. aug 2010

ahojte,

tak som maleho vyprevadila k nocnemu spanku...teda okupala som ho, pripravila mu mlieko s kasou a teraz je pri svokre, chcela ho ona uspavat, tak mi to dobre padlo, lebo som s nim bola dlho vonku a hned ako sme prisli, sup do vane, jest pripravit a som momentalne rada, ze sedim 😝 😝
Maly papa pouziva pri kyvani a tiez ako vyraz ked ideme von, mama som ja ...to je jasne, baba je svokra, tata reaguje na tatina, havo je nasa chlpacka, atd ale este potrva kym sa nauci tie slovicka hovorit stale ...nejak sa mu do toho nechce a ani to neriesim, ucim ho to kazdy den, ale nepotrebujem aby uz bol v slovnej zasobe ako niektore ine deti 😅 😅 poznam jeden pripad, ta je nestastna, ze mala jej malo rozprava a potom len kade chodi tak stone kolko malo este len vie a to chuda dieta je cely den nutena a pocuva dookola povec auto, povec havo, povec dedo, povec babo.....ja radsej dookola hovorim malemu ako ho lubim a ze je moje vsetko 😅 😅

rybca
22. aug 2010

@zuzkad ja v takychto situaciach hovorim, ze do svadby sa nauci a ked nie, tak to uz bude problem jeho zeny...🙂))) nas tiez nehovori, len dookola mamamamama, len neviem ci to mam byt ja - mama, alebo on - Matko...🙂))) a obcas povie nieco ako haf a potom ta jeho cinstina..🙂)) ale ze u bilingvalnych deti prichadza rozpravanie neskor, tak sa nestresujem, vsak je sikovny v mnohych inych smeroch..🙂)))

zuzkad
22. aug 2010

@rybca presne tak, netreba to nejak silit, ved on sa nauci rozpravat, ja ani neporovnavam, co moj maly dokaze a co ten druhy nie...ked som tu citala ako vase deticky uz zacali stat a chodit a co ja viem co....troska som mala strach, ci nie je v niecom problem, ked maly ani sediet nevedel a zrazu sam sa posadil, udrzal sa...zrazu sa stavial na nohy a zrazu prve kroky a kraaasne dobehol rychlo ostatne deticky 😅 😅 a tak je to aj z rozpravanim, nic nic a zrazu spusti vsetko naraz 😀 😀 ja som si na nasom malom vsimla, ze ked ho ucim nieco, ako napriklad, zakyvat, tapusky robit atd...vzdy len pozeral na mna, ale vobec nemal zaujem opakovat a potom sam v dobrej nalade inokedy mi len tak ukazal tapusky, alebo sam od seba dal papa ked mu niekto kyval...cize vnima, uci sa, ale ukaze to, len ked on uzna za vhodne 😀 😀

rybca
22. aug 2010

@zuzkad ja som zevraj nerozpravala do 3 rokov a potom som tak spustila, ze som sa musela hlasit ked som chcela nieco povedat..🙂 a otec ma volal varecha, bo som sa do vsetkeho miesala..🙂)))) a ani nas neopakuje na povel..🙂) ale zlaty je, ked poviem, ze je sikulak, tak si sam zacne tlieskat..🙂))))

ladywitch26
22. aug 2010

baby, vraj chlapci su celkovo lenivejsi, co sa reci tyka. vsak nebojte, teraz sa stazujete, ze este nerozpravaju, ale este pride doba, ked im budem hovorit, nech uz tie huby zavru konecne 😀 😀
inak ja som stanku nikdy neucila, ze povedz toto atd.skor pozerame obrazky, knizky, fotoalbumy a vzdy jej ukazem,co je na obrazku. a niekedy ma prekvapi a na druhy den mi sama povie, co si zapamatala.
ale viem, ze bratranec mal tri roky a skoro vobec nerozpraval. aj s nim boli u psychologicky a ta povedala, ze je v poriadku, ze je dokonca inteligentnejsi, nez ostatne deti v jeho veku, len sa mu proste rozpravat nechce.

zuzkad
22. aug 2010

@ladywitch26 no malemu mojmu sa usta nezavru uz ani teraz 😀 😀 len si stale brabloce bababababaaa, mamaaa a kriciiii a hlavne ked sa rozpravam s niekym a nemozem v klude dopovedat, lebo on nas normalne prekrici a pyta si pozornost 😀 😀 som povedala, ked zacne este rozpravat boh ma ochranuj 😅 😅 ale to ma po mne, ja som tiez veeeeelmi ukecana 😀 😀 😀

rybca
22. aug 2010

ani ja nemam strach ze by Matko nerozpraval...🙂 Pocut pocuje velmi dobre, aj rozumie, aj hlas ma, to nam dokazuje vyskotom kazdy den, takze raz to urcite pride..🙂))))

ladywitch26
22. aug 2010

no, uz dlho sme neboli chori....taky plny nostek ma, tecie jej jak z vodovodu, len tak posmrkava zo spanku. ☹ to zas bude noc, idem si asi sprej a odsavacku pripravit. 🙄

mimi21
23. aug 2010

ahojte
tal uz sme sa presunuli vcera naspat domov, svokrovci sa vratili z dovolenky
vecer ma chytila poriadna depka, ze ake mam uz velke brusko a to som v podstate este len v polovici tehu, pribrala som zatial nejake 4kg ale uz som vecer nevedela co so sebou, nervozna som bola ako pes 😠

@ladywitch26 skore uzdravenie Stanke

mimi21
23. aug 2010

haloooo budicek, kde ste ktooooo 🙂

a potrebujem poradit ako naucit malu aby mi sama zaspavala v postielke, lebop si to nejako neviem predstavit, ked tu bude aj druhe mimi
teraz zaspavame tak, ze si k nej lahnem na velku postel aked zaspi, tak ju prelozim do jej postielky - aj cez den aj vecer takto zaspavame 😒

rybca
23. aug 2010

@mimi21 ahoj, no ja ti asi nepomozem, aj ked maly mi zaspava sam uz od nejakeho 8. mesiaca, teraz robime tak, ze po umyti a rozpravke dame flasu mlieka, ulozime do postielky a Matko po dopiti zaspi a cez den ked je pospaly alebo po obede bez mlieka ho dam len do postielky a prikrijem, hned sa odkope, ale to nevadi, no a pravdaze, nie vzdy to ide tatko lahko, aj zacne plakat, sa postavi v postielke a krici, vyhodi dudku a tak, dudku vratim a odidem, cakam tak 5-10 min., vacsinou stichne a zaspi, ked nie, idem po nho a hrame sa dalej

emode
23. aug 2010

😀 Ahojte baby, mam 190km v nohach na bicykli cez vikend 😝 😝 😝 v sobotu rano sme vyrazili z BB na Ružinú, z nášho domu presne 85km 😀 a v nedelu sme sa vracali spat ... malinka celu cestu v sedacke absolvovala perfektne, bola uzasna, mavala na ludi pripadne spinkala, samozrejme sme isli po vedlajsich cestach takmer bez aut, iba kde tu nieco frekventovane ... prespali sme na chate a na druhy den naspat 😅 teraz sa uz usmievam ale vcera pred poslednym stupakom mi uz tiekli nervy 😠

a tu co nove?? jamaat uz odletela, predpokladam 😀

stija
23. aug 2010

dobre rano. no teda ako komu, my sme hore od pol siestej. ale mala uz asi 20 min. spinka, asi si pojdem lahnut k nej. inak, uz som tu nebola niekolko mesiacov, akosi nie je kedy. obzvlast teraz, cez leto, ale to iste poznate 🙂

@zuzkad aj u nas to tak bolo, vsetci sa uz pretacali, potom lozili, neskor chodili a tak... a u nas nic. a teraz? skoro neobsedi, teda, ak zrovna nema naladu citat, velmi rada cita, vtedy vydrzi sediet. ale inak - stale musi vylezat, preliezat a tak pod. a vsetko, co vyzeralo byt pozadu je uz ta-tam.
a k tomu rozpravaniu, nasa mala zase hovori tata casto, aj to bolo jej prve slovo. ale hovorila donedavna tata aj mne. a momentalne uz zacina pouzivat aj mama. inak je celkom ukecana, jej najzlozitejsie slovo je "papuce" i ked je to skor "paputče". ale su to hlavne take tie obvykle slovicka babatiek, a prestala pouzivat napr. baba,len tak, zo dna na den. dedovi vravela deda, ale teraz, ked sa jej spytame "kto prisiel", tak len hladi a nepovie nic. a tiez sa casto stava, ze vyzera, ze sa nic nenauci a potom naraz zacne viac slovicok, alebo ukazovat a tak pod. tiez najprv iba sleduje a akoby vstrebava a potom naraz bum.

stija
23. aug 2010

@mimi21 ja ti tiez neporadim, nasa mala od narodenie zaspava sama v postielke (teda az na nejake vynimky, ked usli zubky, mala horucky a pod.) ale raz sa mi stalo, ze som bola na dvore a nepocula som ju, ked sa zobudila, ked som prisla do domu, uz tam bol hrozny krik a plac. asi uz kricala dlho a nikto nechodil. potom sme ju tri dni museli uspavat. ona sice bola v postielke, ale musel s nou niekto zostat v izbe. akoby stratila doveru a bala sa, ze ju zase nechame samu. potom sa ale trocha ukludnila ale zase sa nedalo nechat ju tam dlho samu, tak som chodila do izby nieco odniest, ulozit a tak. ona lezala v postielke, ja som prisla, ulozila, odisla, ona pozerala, ci som tam. po chvilke som zase nieco priniesla a tak. a niekedy, ked som odisla a ona hned spustila, tak som sa iba z velajsej izby ozvala, ze sme tu a tak pod. a zase zaspava sama. neviem, ci by to zabralo aj u vas, ked ste uspavali, nasa mala potrebovala iba s5 ziskat istotu, ze ju nenechame samu. a tiez vzdy, ked sa zobudila, tak som hned isla za nou, aby vedela, ze som tam. a uz je vsetko OK. ale skus vyskusat.

stija
23. aug 2010

jamat uz je asi aj na mieste, tak krasnu dovolenku

zuzkad
23. aug 2010

dobre raaanko 😅 😅
tak aj dnes moj maly potiahol do pol desiatej 😅 😅 a to bol hore len nad ranom o siedmej dal si trocha caju a spaaal 😅 😅 som rada, lebo aspon troska podrastie zase 😉 😉

@emode ty si riadna sportovkyna 😎 😎 ja zatial len doma s cinkami trochen cvicim, ale od septembra ideme na bodyformin, aby som si troska spevnila vsetko, lebo som ako huspenina...tak kde som stratila tuk mam teraz strasnu traslavicu 😀 😀 inak knizku mam domaaaa a zatial som sa k nej dostala len raz vecer, ale je to dobre citanicko a velmi pekne su tam popisane pocity deti 😅 😅 😅

@mimi21 ja ti s uspavanim neporadim, lebo ja uspavam presne ako ty, kedze nemam na ceste druhe dieta, celkom mi to vyhovuje ja to uspavanie praveze zboznujem, ako sa mojkame a cmukame kym zaspinka 😵 😵

@stija presne ako pises, mame doma aktivne deti, maly mi obsedi akurat tak pri jedeni, inak stale beha cely den a ani hracky ho nezastavia, beha s autickom kade tade po celom byte 😀 😀

rybca
23. aug 2010

@emode ako ti mala prespala v sedacke na biku? nepadala jej hlavinka moc dopredu? jammat hadam odletela, sme citali v noci na sme, ze boli nejake problemy s odletami.

ladywitch26
23. aug 2010

@mimi21 skus malu ulozit do postielky a ty si lahni do postele vedla. ja tak uspavam malu. sice si este pobeha, ale vzdy ju znova ulozim.a pomedzi tycky ju hladkam. niekedy mi sama chyti ruku, ze ju mam hladkat napr. po brusku a tak zaspava 😀
inak ani mi nevrav o tej nervozite, ja uz ani nespim. vsetko ma tlaci, boli, nervna som z toho, no ak mam vydrzat este dva tyzdne, tak ma asi urve

mimi21
23. aug 2010

@ladywitch26 no ale ty to uz mas za par...so mnou to bude uz len cim dalej tym horsie, chudak mm 😅

emode
23. aug 2010

@zuzkad tak si uzi citanie ... je to fakt pekne ... ale mozno by sa mi zisli konkretne rady ako reagovat a nereagovat v niektorych situaciach ... z tej knihy sa to da tak vseobecne odvodit

@rybca sedacka sa da sklopit a hore kde je hlavicka je taka priehlbinka na prilbu, takze sa jej pekne dala hlavka opriet a vzdy sa vyspinkala do super nalady 😀 ved mame dokumentaciu tak dame fotky na FB 😀

mimi ani ja neporadim ved vies a my zaspavame teraz uplne rovnako ako vy 😅 ale co stija napisala ma hlavu a patu len neviem ako by to u nas vypalilo 😝

ladywitch26
23. aug 2010

@stija stanka sa tiez potrebuje uistit, ze sme doma, teda aspon cez den. v noci spi bez problemov. ale cez den sa niekedy na zvuky preberie po hodke, zamrnci, tak len vybehnem rychlo hore, hodim sa na postel, zasa ju pohladkam a ona sa otoci a spi dalej. a ak uz nahodou zacne plakat, ked vidi, ze tam nie som, tak jej len poviem, ze mama bola cikat, tak sa ukludni, lahne a spi. ale od malicka spavala tiez sama, len uspavanie muselo byt na fitlopte zo zaciatku
@mimi21 ze za par...mne to pripada ako vecnost. ja som zbalena od 32tt, kazdy mi zasa vravel,ze to bude vcassie, ale este mi ani len hlienova zatka akosi neodisla, tak aby som nakoniec nerodila zasa po termine. slahne ma...

mimi21
23. aug 2010

@ladywitch26 tak sexuuuuj 😀