Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
2. sep 2010

ahojte
Adamko spinka, ja pojedam cokoladu, no, ale nemala by som, aby som v sobotu obliekla kostym, nohavice mam 36, az som sa cudovala, bo som si myslela, ze na dovolenke som aspon 2 kila pribrala. Ved sme atm len jedli a lenosili 😀
ja som vcera len tak nakukla do Kiku, a mali tam krasne zimne bundy aj s oteplovackami, ale z tych, co sa mi pacili mali len male cisla. Ani cenu som nestihla pozriet

kosska3003
2. sep 2010

@mystery7 aj ja chcem kupit gumaky ale maju tu len 23 a to je velke ked nosi 21 musim ist do mesta alebo mamu vyslat

borocka
2. sep 2010

ahojte, znovu po par dnoch vam pisnem par riadkov. muza mam v prahe, pracovne. tak som s malym sama 😕
Ani neviem kde zacat, co vsetko ma patko nove. kazdy den sa mu podari nejake slovo zosmolit 🙂 pribudli nam: patko, bomba, voda, buvam, cica, lopta, deka, motorka,... ma dobre uska. musim ho velmi chvalit ako rozprava. dokonca uz posklada aj vety typu: co to je, kde si, moja mama, moja papuca,... jednoduche ale uzasne ze uz spoji slovka dokopy!
Dnes doobedu sme boli u starkej, lobzoval po dvore, choval psa aj prasiatko. a strepal sa tak nestastne ze si roztal bradu. musela som dezinfikovat alpou,ale chvalim! ani nemrnkol!! hrdina 😅
Topanky nosime 22, 14 cm nozku ma. a na zimu este neviem ake kupim,no jednoznacne kvalitne! uz budeme chodit von len bez kocika. velkost kombinez nechame asi 86 ( aj ked tazko povedat,lebo u kazdeho vyrobcu je to zasa ine. ale vacsie rozhodne nekupime, to mu budu rukavy dlhe. a bundu mu kupim len 80.
teraz som mu robila poriadky v skrini, aby som vedela co treba dokupit, a sice od narodenin narastol o 5 cm, ale body s dlhym rukavom su mu dobre este od minulych vianoc co nosil!! absolutne nechapem, ale aspon trochu usetrime 😉

a chcela som sa opytat, ako vasi maly rozpravaju. vedia uz trojslabicne slova? poznaju nejake riekanky, basnicky, pesnicky?? poznaju zvieratka v knizkach??

zuzkaprofant
2. sep 2010

@borocka super maly ti pekne rozprava nasemu sa nechce vsetko je kaka maka, a pod ale vie ked sa mu chce co to je, kde je totto a pod ja velmi neviem rozoznat ale uz niekedy chapem co chce podla mna nas neskoro zacne normalne rozpravat lebo sa snim rozpravam aj po sk aj po nemecky tak to mu ide tazsie
ale rozumie vsetko donesie ked sa mu chce ked mu nakazem kde ma auto a pod

a vknizke vie ukazat zvieratka ale ako pisem ked nema chut neukaze , ale vieme pekne kocky skladat dava kruzka na seba na taku palicku pekne presne, hadze loptu poriadne daleko a jednou ruckou dava hmaty ako hadzanar takze podedil toto vie uz velmi dobre 😀 jazdi na bobicare sam nozkami preplieta, a tak si mylsim ked pozeram nemecke deticky tak sme sikovnejsi a hlavne beha uz po schodoch skusa chodit hore vie najlepsie dole ide po zadku ale ja ho stale chytim aby sa mi nezrubal lebo mame kamenne schody tak sa bojim.
ale s rozpravanim asi mi pockame lebo toto sa mu nechce akurat krici namartina dada dada a kazde rano ho hlada ☹

emode
2. sep 2010

@borocka ides na to trochu zhurta 😅 😅 tvoj maly rozprava asi nadpriemer ale riekanky opakovat, no neviem 😕 my mame par slov, mama, tata ako ist von, mnam mnam pre jedenie aj pitie, skor napodobnuje zvuky, kikiriki, šifu, mnau, au ako boli, aj bo, hav, vu (skor ako hu a bu spolu) pre sovu aj kravicku 😀 este povie vtacik (z toho sice len taci ale vieme co to je 😅 ), bac, hopa, pupok, viem ale, ze vela rozumie takmer vsetko co sa rozpravame ... ukazat vie takmer vsetko ... viem tiez, ze sa snazi hovorit aj pouzije kde tu nejake nove slovo, ale pre mna zatial neidentifikovatelne 😀

inak u nas je zas na vsetko nie, nie, nie, a hlavne v poslednom case des pri obliekani, topanky este ako tak, ale bundu a body, no mozem ju po celej spalni nahanat 😉

emode
2. sep 2010

@kosska3003 gumaciky uz mame, aj s takou teplou vlozkou na jesen a zimu .. teraz jej je ale dobra lebo su nam zatial velke a srandovne v tom chodi ako kozmonaut 😀
inak mame nozicku cca 20ku, tenisky Nike 21, topanocky netusim, ake budem kupovat, skor sa riadime skusanim v tom momente, dopredu radsej nekupujem rovnako aj oblecko, vacsinou uz vytahujem 86, ale nosime aj 80ku, hlavne nohavice a teplaky nam stacia, body 80-86, takze vetrovku pozeram nejaku 92ku, ale skor ako v oktobri ju kupovat asi nebudem ...

sirinka
2. sep 2010

@dm1 taku dr. by som vymenila cim skor...tehu po CR je uplne v pohode, moja kamoska mala tri tehu ukoncene CR a vzdy otehotnela do roka od porodu. ja ked som o tom hovorila s mojim dr, ze ako si mozem planovat dalsie tehu, tak mi povedal, ze teraz im ide rodit zena, co pred rokom mala CR...teda otehotnela 3 mesiace po nom...samozrejme, mala zase CR, ale tehu kludne mozes byt...
no a co sa tyka kojenia, tak na pripadny potrat skutocne nema ziadny vplyv, maximalne na pocatie, kedze moze branit ovulacii a zalezi skutocne iba na matke, ci sa na to citi alebo nie...
drzim vam palce...

ladywitch26
2. sep 2010

dm, tak to by som tiez pouvazovala nad zmenou doktorky. tu to ani neriesia, ze treba cakat s dalsim tehu, ked mala zena cisarsky. ruptura maternice je vraj taka zriedkava, ze to ani neriesia.

emode
2. sep 2010

@dm1
len teraz som si precitala, co si napisala ... fakt ju zmen ... mna sa dr pytal po prehliadke po sestonedeli ze kedy druhe a ze ani antikoncepciu nemame riesit ... hned sup na druhe 😅 my zacneme az v novom roku 😅 trosku sa teraz prisposobujem mm, ja by som na to isla hned 😀

borocka
2. sep 2010

@zuzkaprofant my sice zijeme na slovensku, ale patkov otec je cech. sice je to pribuzne slovencine, ale tiez sa bojim ze sa patko zasekne v hovoreni. prave preto mam taku enormnu radost ked da nove slovo 😵 nasa najlepsie hra momentlne je nahanacka, skryvacka a samozrejme hadzanie lopty. tu hadze dvomi rukami spoza hlavy. jazdi tiez na motorke. knizky hadze do kosa, takze logicky ziadne zvieratko okrem psa, macky a prasata nepozname 😒 ani riekanky, basnicky a pesnicky sa neucime, lebo pri tom neobsedi. stale musi byt v pohybe, zaujme ho len to co ma dinamiku. v tomto sme trochu opozdeny 😖 nejake zvieratka a ukazovanie v knizke by mal zvladat.
ale to co je v realite, rozumie vsetko. donesie mi ked ho poprosim a chce sa mu. pomaha mi zametat, vysavat, kvety polievat, ma naucene niektore ukony a krasne spolupracuje ked sa obuvame a vyzuvame postojacky. poschodoch hore vylezie po styroch, dolu ho ucim schadzat popri stene, ale nevie na to prist, takze caka kym mu niekto pomoze, alebo skoci, alebo trucuje.

@emode to naozaj take velkosti nosite?? lebo my nosime teskacke body pisane 6-9 mesiacov! a prechodnu bundu ma teraz 74, nohavice 80. a to meriame 81cm a mame 10,5 kila. take bezne miery. aky velky ste vy??

dm1
2. sep 2010

k tej gyndoske - no ja to este extra neriesim lebo nam to nesuri nechavame to na nahodu ked bude bude ako aj @rybca napisala uz mame Matka tak to nie je take ako ked sme na neho cakali

zuzkaprofant
2. sep 2010

@borocka oblecko aj mi tak zalezi aka znacka je ale ja ho narvem aj do 74 vpohode este lebo on nema zadne brusko ,pas ako vcielka takze nohavice su mu dobre na pase aj 62 len to je kratke 😀
dnes sme dali rekord boli sme pol dna na ihrisku doma sme len spali cez 3 hodky davam ho od dnes uz len raz spat a na ihrisku uz nas kazdy pozna ze Christian lebo maly za kazdym chlapcekom , dievcattkom chodi a robi rozruch s autikom tak mame srandu len keby tie komare tak nestipali a nemali sme vsade piesok to mi leze na nervy lebo potom len veci do pracky musime hodit a kocar povysavat lebo to je vsade ten piesok 😀 😀

jamaat
2. sep 2010

Ahojte, tak sme doma. Všetko bolo super, len môjmu chlapovi pred pár dňami zašibalo, tak hádka ako svet. Ohromne nám dovolenku spríjemnil. 😠 ;

zuzkaprofant
2. sep 2010

Ahoj jamat , a mala ako sa mala uz vas tu dievcata spomynali 😉

ladywitch26
2. sep 2010

@jamaat no vitaj spat, my sme sa tu za ten cas trosku rozrastli 😉
a muz co tak? ci zmena vzduchu?

jamaat
2. sep 2010

@ladywitch26 Gratulujem k prírastku, ludka mi písala, že si nejakú rýchlovku absolvovala 🙂

ladywitch26
2. sep 2010

@jamaat no maly sa sam tlacil, ja som ani nemusela, len kym doslo vsetkym dookola ze uz fakt rodim, tak na salu sme uz nestihali. to vraj ziadna este nemala tak, ze z 2cm behom pol hodiny na 10cm. 😀

jamaat
2. sep 2010

@ladywitch26 No tak super, lámeš rekordy. Pri takýchto pôrodoch sa dáš aj na ďalších 5 detí nahovoriť 🙂

ladywitch26
2. sep 2010

@jamaat no hej, len sme s muzom skonstatovali, ze pri tretom sa asi prestahujeme blizsie k nemocnici

juska3
2. sep 2010

@jamaat vitaj 🙂 no rozpravaj, prehanaj ako bolo 🙂 s hotelom ste boli spokojni? ste mali dobry teplotny rozdiel, ked ste dosli.

sirinka
2. sep 2010

@borocka preco by bol opozdeny...v tomto veku sa deticky velmi individualne vyvijaju...niektore uz "citaju" knizky, ine ich iba trhaju, ale su zase zdatnejsie pohybovo... a vyvoj reci by som zatial tiez nejako hrozne neriesila...klarka zacala rozpravat naozaj az po druhom roku, dovtedy iba ukazovala rucickou a teraz predbehla mnohych rovesnikov ako krasne rozprava... babicka na nu rozprava cesky a uz aj ona obcas pouzije ceske slovo...svokra sice zo zaciatku zacala slov. ze aby jej mala rozumela, ale ja prave chcem aby sa naucila aj cesky, kedze je napol cesky obcan... 🙂

sirinka
2. sep 2010

@jamaat vitaj z dovolenky 😀

sirinka
2. sep 2010

ja som sa prave vratila z NT ultrazvuku, vsetko v pohode, babo sa krutilo, to je take nadherne...uz sa na neho tesim....a schudla som pol kila 😝

kosska3003
2. sep 2010

@jamaat no super a ako teploty zvladali ste lebo hlasili tam riadne tepla

barocka no mi len mama,tata,baba,papa,kde je, avoj a tak ale riekanky a basnicky ee si spievame tak tancujeme loptu si hadze stale ona je mi zavyslak na loptach a aj kruzky sklada si myslim taky normal na 15 mesiacov

lady pekna foto v pase

borocka
2. sep 2010

tak konecne spinkame. dnes mame za sbou zvlastny den. bola u nas sestra aj s dcerou, tak deti zasa chodili ako dva papagaje. co jeden, to druhy. este aj spanok si kvoli nej patko posunul o dve hodiny!! obed obaja ofrflali! aj pobit sa stihli. lucka je o 8 mesiacov starsia a velmi ziarli. tak parkrat do pata postrci, drgne, zoberie mu veci. ale cakam ze nechyba vela, mozno 2-3 mesiace a pato jej to vsetko vrati. zatial tomu nerozumie, ale ja ked mu spravim daco proti voli tak mi hned jednu svihne.
aj vasi maly, myslim najme chlapci, sa biju? teda rodicom vracaju bac-bac ?

iinuska
2. sep 2010

@jamaat vitaj 😉

zuzkaprofant
2. sep 2010

@borocka nas sa nebije ale mi stale schytame od deticiek on stoji a kuka co mu to robia , to je vpohode ze ked maly ma nieco v rucke papanie mylsim a pride chlapcek a mu to zobere maly kuka co sa deje a ide si po dalsie jedlo nezobere mu to a ani nikdy hracku s rucky nezobral co ma tesi len by mohol vratit stuchanec lebo to nevrati a ide s palcom ku mne

hruza ja osm maleho zmorila ze pojde spat a uz aj mleicko mal na spanie ale spanok nikde musel sa pokakat tlacil chudatko moje tak ze az cerveny bol a este furt nespi a to dnes spal len raz ☹ a na spanok to ani nevypada tu sa pri mne hraje a cita si knizku

iinuska
2. sep 2010

@borocka ten tvoj drobec je riadny sikulko.
@kosska3003 lopty ficia aj u nas. Sme tu ako v loptovom obchode 😀

kosska3003
2. sep 2010

@iinuska no ani mi nevrav ma futbalovu volejbalovu klasicku gumenu latkovu tach sto do bazena fit loptu a furt malo 🙂 😀

borocka
2. sep 2010

@zuzkaprofant pato ani ten stuchanec ani riadne postrcenie po ktorom spadne na zem zatial nevracia. ale ani neplace. len nechapavo kukne a odide prec. nerozumie nepriatelstvu zaitla. co som aj rada, ale branit by sa mohol.

@iinuska tak to ti poviem, ze je sikulko, opakuje jedna basen a vyvadza este radsej 😠