Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
30. sep 2010

ahojky
U nas otrasne pocko, vetrisko a do toho poprchava.
Vcera sme sa boli prejst po mlaach, dam foto na fb. Pri veceri chytil Mirko hysak a riadne rycal. Mm to nahral na mobil, skusim to dat vecer na fb, aspon sa zabavite 😉 nam do smiechu nebolo 🙄 dnes pred spanim tiez revy. Fakt lutujem susedov. A asi mame nejakych novych stale pocujeme hadky a to tu doteraz nebolo.

mimi21
30. sep 2010

@iinuska no uz mam nejaku predstavu co na seba, este si potrebujem vlasy zafarbit, len sa mi do toho nejako nechce 😝
a aj mne treba nechty nalakovat 😅

aj u nas strasne zima, studeny vietor, boli sme nejake 2 hodinky vonku ale uz stacilo

martinaxyz
30. sep 2010

Ahojte...

poradte...malý sa bol dnes očkovať a teraz začal krckať...môže to byť z očkovania?

sirinka
30. sep 2010

u nas dnes pekne, slniecko, bez vetra...
bola som v komandore na predbeznu cenovu ponuku na skrinu, po 30% zlave, cena 1400 eur... 😠 fuuu, tak neviem, ci len mne sa to zda vela...

mimi21
30. sep 2010

@sirinka a to bola vstavana? rozmer aky?
lebo mne sa na prvy pohlad cena nezda zla 😅
@martinaxyz my sme po tomto poslednom ockovani nemali ziadnu reakciu, tak neviem...nam len kazala dr neist na slniecko

martinaxyz
30. sep 2010

@mimi21- nemôže sa ani vodu napiť lebo to hned vykrcká...neviem čo mám robiť...uvidím či bude aj v noci...

mimi21
30. sep 2010

@sirinka jaaaj, az teraz som si lepsie vsimla cenu 🤐 no 1400 je fakt dost vela 😅
ja som pozerala u Hilkoviča a tam teraz mali za nejakych 750, asi 2,2m

@martinaxyz skus mu davat pit len po lyzickach, neviem ci deticky mozu cierny caj...ten by mu napriklad mohol dobre urobit na brusko
chudacik Darko, nech je rychlo v poriadku

zuzkaprofant
30. sep 2010

@martinaxyz skus dat malemu na lyzicku colu odbublinkovanu mojmu to zabera ked ho brusko boli a pod, tak vyskusaj to mu nemoze zaskodit ked dat aj 4 lyzicky poleivkove

sirinka
30. sep 2010

@mimi21 sirka je 280 cca...vela robia sufliky, tie su drahe a jedny tapetove dvere...no ale aj tak, pred zlavou 1700 eur...za jednu skrinu..
teraz cakam nacenenie od xl interier...uvidim...

rybca
30. sep 2010

baby poculi ste uz take, ze nadmerne uzivanie mliecnych vyrobkov u nasich drobcov moze viest k poskodeniu obliciek? ze to mozu sposobit proteiny z mlieka.

zuzkad
30. sep 2010

ahojte kocky 🙂 🙂
prisla som vas pozriet, ako sa mate...ako tehulkujete, dovolenkujete a co vsetko mozne mate nove 🙂 🙂 🙂
vidim, ze uz sa tu aj zariaduje 🙂 🙂
Ja som neodolala a davam si toffifee 😝 😝 mam svoje dni, tak sladke zuzlem kazdu chvilku no len aby to na kg hned vidno nebolo 😀 😀

U nas na stastie vsetko v poriadku, maly zo dna na den zacal na vsetko pekne ukazovat, pyta si vsetko pekne...aj ked "svojou" recou ....ked je smadny pekne pride zoberie si flasku a poda mi ju 😀 😀 lebo samemu sa mu nejak nechce pit a drzat si ju 😀 😀
len vecer je to nejake divne s nim v poslednej dobe...ako vidi, ze ho beriem do kupelne zacne jacat, place velmi a meta sa ako besny, vie, ze ho caka spanie a normalne oporuje...mam co robit, aby som ho prezliekla, umyla ...no radost 😝 😝 v noci sa pravidelne zobudi v urcitom case, postavi sa v postielke a mrnka pyta sa k nam....tak ho polozim k sebe, prituli sa a hned zaspinka dalej do rana...mam pocit ze toto vsetko ma spolocne to, ze som nastupila do prace....lebo chce byt so mnou co najviac vecer ked pridem z prace, cize preto zacal prostestovat a nechce ist spinkat...a v noci akoby si vyzadoval moju pritomnost, akoby chcel mat istotu, ze som tam s nim...ale inak ostatne je v pohode, pekne papa, svokra sa snazi, stale chodia von...cize v pohode az na to, ze svokra vcera minula posledne mliecko a nic mi nepovedala, ja som prisla vcera neskor z prace ...az vecer okolo pol siedmej a ked som isla malemu chystat kasu s mlieckom, zistila som, ze doma nic nie je...minula uplne vsetko aj moju rezervu a nic mi nepovedala, kedze posledne dva dni mi pripravovala mliecko ona, kym som vecer kupala maleho...nepozerala som, ci mame toho dost...skoro ma porazilo...ved to chuda male by nemal mliecko a uz ani na druhy den rano a ani v noci..keby bol hladny ...a ona v pohode da posledne, vie, ze je posledne a nic nepovie, nekupi aj ked bola v tescu a potom som rychlo este vecer utekala do tesca ...uplne super 😠 😠 😠 ale tak vsetko nemoze fungovat na 100% 😅 😅

zuzkad
30. sep 2010

@rybca ja som pocula, ze dieta by nemalo presiahnut urcitu davku za den, lebo sa moze z toho nieco ako "predavkovat" cize mliecko davat podla "navodu" a tiez neprehanat to s jogurtom atd...u nas to tak vychadza 3x denne mliecko a 1 jogurt, alebo puding za den... 🙂 🙂

emode
30. sep 2010

@rybca kupujem aj 200x200, natiahnem v pohode 😀

my uz soplime viac ako dva tyzdne, kaslat zacala teraz takym mokrym, tiez neviem, ci ist k lekarke, lebo teploty nema a je ako z divych vajec, jedine nostek ju stale otravuje 😝

rybca
30. sep 2010

@zuzkad ale na kravskom cerstvom navod nemas..🙂

zuzkaprofant
30. sep 2010

ja davam asi viacej mliecka ako je vhodne davat ale co uz ked ine mi nic nespapa a nevypije v noci len mliecko cez den omacky a jogurtiky pudinky , takze to je jedno bud by mi hladoval alebo tak sa predavkuje 😀 dnes som u 4 druhy jedal varila na obed lebo nic neecchl 😠

zuzkad
30. sep 2010

@rybca to nie veru, ale ja som kravske dala len par krat, inak davam len pre deti mliecko...HA aby nemal alergie po mne 😉 😉 ale asi aj pri kravskom sa to da nejak urcit..cca 3x za den ..maximalne po 280ml podla mna....viac asi nie radsej 😖 😖 ale to je asi podla posudenia na kazdej mamicke....inak ja som teraz kravske vobec nedavala a ked nahodou dam tak kozie...a na prekvapenie aj to pije chrustik moj 😅 😅

@emode ☹ ☹ tak sopliky vedia pekne nervovat...maly mal strasne sopliky ked mu isli zubky...myslela som si, ze je prechladnuty a na koniec sa mu prerezali hned dva...drzim vam paste, nech je mala coskoro v poriadku 😉 😉 😉

inak maly nejak nechce cistit si zubky...ked mu idem troska posurovat..tak zatne pery, ze ani sa s kefkou nedostanem do pusinky...normalny boj to je 😝 😝 😝 a volakedy sa az tesil...ale mam pocit, ze tym, ako mu idu dalsie zubky ma aj dasienko citlive a preto si nechce dat cistit zubky...ale tak troska sa nam kazdy den rano aj vecer postasti pocistit 😅 😅

kosska3003
30. sep 2010

ahojte ja som si akurat dojednala fotografa pride mi pofotit malu joj taka som rada ze asi nezaspim od radosti

o tom mliku som nepocula mne mala pije mlieko rano 180ml vecer 180ml a cez den ma jofurt syr na tom je momentalne furt by ho jedla a niekedy jej dam actimel

sirinka
30. sep 2010

@rybca kravske mlieko obsahuje prilis vela sodika a neupravena kravska mliecna bielkovina je len velmi tazko stravitelna pre ludsky organizmus a tak konzumacia mliecnych vyrobkov je velka zataz pre organizmus...
samozrejme kyslomliecne uz maju bielkovinu nastiepenu, preto su ovela vhodnejsie ako cerstve mlieko...
http://www.webareal.sk/mcrybka/1-O-nas/14-Lakta...
http://www.detska-vyziva.sk/clanky/svetova-zdra...

rybca
30. sep 2010

@sirinka diky, sice sa tam pise o detoch do jedneho roka, ale aj tak sme sa rozhodli aspon na rano sa vratit k umelemu, dufam, ze sme za tych par mesiacov Matkovi neublizili.

soffi
1. okt 2010

@sirinka ahoj, az teraz som si vsimla ze cakas mimi tak ti veeeeelmi blahozelam 🙂

soffi
1. okt 2010

mno k tomu mlieku, mala ma alergiu na BKM takze my kravske mlieko nepijeme, co ma az tak velmi nemrzi, pretoze sme zacali pred troma mesiacmi s ml. vyrobkasmi, na kt. vobec nereaguje zle, takze papame jogurty, syry, kremiky a pod.uz sme dokonca skusili aj maslo, a nic....ale na klasicke mlieko stale reaguje zle, takze doteraz sme pili specialne, a uz sme dva mesiace na sojovom, a super 😉

soffi
1. okt 2010

@zuzkaprofant my mame ten isty problem, nechce papat, a tak som rada ze vypije aspon mliecko, nech sa zasyti, neboj, to bude pravdepodobne zubkami, aspon ja sa tak utesujem 🙂

rybca
1. okt 2010

@soffi nechcem nikoho strasit, ale ja soji neverim, odkedy zacali spajat umrtia mladych sportovcov s konzumaciou sojovych preparatov (pravdaze, tam je to urcite vo vacsom mnozstve ako uziva bezny clovek), ale aj tak a prikladam clanok o soji a urob si vlastny nazor na nu....http://www.zdravie.sk/sz/content/728-37191/soja...

rybca
1. okt 2010

@soffi ale tak ja som verila cerstvemu mlieku a vidis ako to dopadlo, to uz fakt aby najprv clovek presedel pri internete kym da dietatu nieco zjest

sirinka
1. okt 2010

a tiez soju az tak nemusim, tiez je to jeden z najvacsich alergenov... 😝
podla mna cerstve mliecko staci pridat do jedalnicka az po druhom roku...dovtedy mozu pit acidka, papat jogurty, tvarohy....na vyber je toho dost...
co sa tyka syrov, tak tavene obsahuju vela taviacich soli, s tym opatrne...

rybca
1. okt 2010

@sirinka kysle mlieko som este neskusala dat, ale vyskusame..🙂

nikanika28
1. okt 2010

Ahojte
@emode Sofinke skore uzdravenie, tie sople su fakt ostara, hlavne ked sa nevedia deturence este vysmrkat 😒 .
@zuzkad tak ty uz riadne fachcis, super, ze sa svokra tak snazi..az na par vynimiek 😅 ..tak ale ako pises, nic nie je stopercentne 😅 ..mozno ju to nenapadlo, ze minula posledne mliecko.
Baby tehulky...krasne vam tie tyzdne pribudaju 😵 ..ako sa citite?
No a ked tu preberate to mliecko....ako sa prejavuje alergia na mlieko? viete mi niekto poradit? ja uz neviem, z coho moze mat Klarka podrazdene tie nohy...stale sa skrabe, sice uz menej, ale berieme fenistil, tak jej to utlmuje asi...mohlo by to byt aj z toho mlieka? aj ked plnotucne mlieko davam uz davnejsie..tak ja fakt neviem 😖 .. @sirinka co myslis, ty si taka znala tejto problematike 😵...mohlo by to byt z mlieka?

zuzkaprofant
1. okt 2010

@nikanika28 ja si myslim ze alergia na mliecko sa prejavuje hnackami a pod podla mna , a moze sa skriabat ale moze aj z prasku alebo avivaze ci jej to neskodi

zuzkaprofant
1. okt 2010

ja malemu mleicko nedam ale je ho v pudingu ked ho varim s mliecka lebo na vode neviem neviem ako by chutil a do omacky davam smotanu slahackovu alebo kyslu potom mi papa jogurtiky , syr, a jasne umele mi pije dost vela ale v noci uz davam na 120ml uz len 2 lyzicky co je pisane ze sa ma davat na 60ml tak to tak redukujem bo inac mi vlemi vela umeleho mliecka vypil

aj vase deticky sa taj casto za den hadzu o zem moj maly posledne tt brutal nieco trucuje jedna radost hruza nieco a ani vonku nechodime cely tt lebo mame sople a ked spinka stoho kasle tak sme doma a aj tak dnes prsi tak ked dam na kociar plastenku vresti lebo to neznasa tak sa hrame ☹

nikanika28
1. okt 2010

@zuzkaprofant no myslela som aj na ten prasok...ale ten tiez pouzivam stale rovnaky 😕 ..ale teraz jej pojdem prat veci zvlast a dam jej detsky prasok aj avivaz..tak uvidim...