Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
22. máj 2009

k tomu kojeniu, budem s tym musiet nieco robit, nemam dobru techniku a malicku som mala vzdy v zavinovacke, co tiez asi nie je dobre ☹ mozno aj preto papame tak casto a dlho kym sa naje

zuzkad zacinam byt rada, ze som isla sekciou i ked aj tam sa da kdeco pokazit ☹
vdaka monkap a siri tusila som, ze nieco nerobim dobre aj som si precitala na nete ... chuda male, som ju asi trapila ... 😢

emode
22. máj 2009

monkap patrik sa uci velmi skoro 😀 😀

moj mm isiel na nakup, som zvedava, ci donesie cely zoznam 😉
malinka spinka vedla mna v obyvacke na sedacke ... som zvedava, co bude robit v noci, asi zas kukuckovat a mamina bude zajtra ako mutavka 😖

co zehlenie, ale upratovanie, to si teda vobec neviem predstavit

monkap
autor
22. máj 2009

mne mala spinka nadalej ... uz sa tvarila, ze sa zobudza ale zalomila a spi dalej ....

emode: ja som tiez zvedava, co bude v noci ked stale spinka 😔

dm1
22. máj 2009

nas maly spinka aj cez den skoro stale. Len sa napapa trochu sa pokuka dookola a potom pekne spinka v postielke. A prespi mi pekne aj v noci. V poslednej dobe dokonca len 1x za noc krmime a to sa zobudi aj po 6 hodinkach. Cez den tak po 4 a niekedy aj dlhsie....

je ale pravda ze momentalne mame trochu krizu a aj ked sa po tak dlhej dobe zobudi, trva mu dlho sa prisat. Rano sme "bojovali od 4.30 a az pred 7 sa konecne najedol... takze papal az po 10 hodinach... Nechapem ako moze dobre priberat... ale pokial pribera tak som pokojna. Pytala som sa aj dokiho ci ho budit a povedal ze zatial nie nech si drobec urci sam kedy chce.

emode: ja mam poleziacky taku jednu polohu kedy sa maly prisaje vzdy ale to mi tak po 10 min. trpne ruka takze potom prejdeme posediacky a uz je to OK. Ked ma totiz bradavku roztahanu v lahu tak potom pekne papa bez trucovania aj v sede.

dm1
22. máj 2009

ozaj tie co si odstrekujete mliecko a davate ho drobcom - ako? Flaskou alebo inak? Ked ma totiz maly krizu s prisatim tak som uz taka zufala ze uvazujem nad tym dat mu odstriekane z flase ale zatial som vzdy vydrzala a bojujeme dalej lebo ho nechcem naucit na flasku.

dm1
22. máj 2009

a este jedna otazocka pre maminy co uz maju deti a kojili: Aky je vas nazor na dudlik a pokazenu techniku kojenia? Citala som ze dudlik deti metie a nevedia potom pit. Maly dudlik moc nechce po chvili ho pusti ale aspon na tu chvilu ked sa moc durdi ho upokoji. Hlavne ked mame problemy s tym prisatim a on mi v podstate len "zuzlikuje" bradavku a ja ju uz mam hotovu som mu zacala davat dnes dudlik aby zuzlal ten a po chvili som skusila zase prso a chytil sa a netrvalo to tak dlho ako predtym...

zuzkad
22. máj 2009

Juj babulky ja vam tak zavidim, ze vam deticky spinkaju pekne cez den..v noci nemam ani ja problem, ale cez den ano...to zaspinka na mne a ked ho dam do postielky sa preberie a place....az vrieska a je bordovy....a tak strasne place, ze mam strach aby sa mu nieco nestalo...tak ho vezmem na ruky...ale ucit ho to nechcem...mam stres ako to bude dalej...elbo ja si takto nic neporobim...maly mi nechce byt na na sedacke, ani vedla mna lezat, ani nikde len na rukach...cize nemozem nic porobit...skusala som ho nechat, nech place, ze ho to prejde, ale on place aj pol hodinu v kuse co je dost... 😖 😖 😖

dudlik som davala malemu, ale nechce ho len obcas ho pocucka a vypluje, cize ho moc neriesim, ale v nemocnici mi povedali, ze dudlik mozem kludne dat malemu, len nie flasku, tak neviem 😒 😒

sirinka
22. máj 2009

dm odstriekane je lepsie davat striekackou alebo lyzickou, dudlik ak ti maly chce, kludne davaj, z neho nic netecie, takze ho ani nemoze zmiast 😉

sirinka
22. máj 2009

baby po CR, natierate si niecim ranu, aby sa lepsie hojila?

zuzkaprofant
23. máj 2009

dobre ranecko ako sa mate mi sme sa dobre vyspinkali len moj maly spinkal 4 hodky a potom taky hlad ze nie a nie chytiti cicku bo sa mu stale nieco nepacilo az po 6min ju chytila bol pokol kojili sme 2 hodky a on vkuse hladny ja uz som mleko nemala ale nakoniec sa najedol a spal zase 4 hodky inac to dide je take ako ja ked je hladny tak je nervny ako tiger 😀 😀
ja osm davala na zaciatku flaskuteraz davam cicik a normalne mi chyti len cumlik nie stale chce brat niekedy ho napne a vypluje neokabatim ho ze to je cicik 😀
co dnes mate na plane mi ideme do lekarne nieco nakupit a potom sa kuknut do mesta hlasia super pocasie konecne lebo 2 dni prsalo

inac davate este babatkam papat ked sa pogrcka moj sa pogrca a chce znova tak neviem cimu mam dat ja tak pockam par minut prebalim ho zatial a potom mu dam zase kym nezaspinka inac to kojenie je dost unavne aspon u mna ja kojim velmi dlho vazne 2 hodky a uz ma tak chrbat boli aj ked rozne pozicie striedam ale moj maly kym chyti cicik tolko sa navrieska nahadze a sem tam bucha do cicika s hlavkou bo nerva kym ho chyti bo nie stale sa mu paci no nieked je u nas veselo ale to je len ked je veeeeeeelmi hladny 😉

sirinka
23. máj 2009

zuzka mi chceme ist poobede na cerveny kamen, su tam nejake hradne dni...

nechces sa poradit tam u vas s nejakou lakt. poradkynou? lebo dve hodiny je vazne sila...ved to musi chrbat strasne boliet, ja som kojila tak najviac 40 minut...

zuzkaprofant
23. máj 2009

tu take nieco ani nie je sirinka ale chodi ku mne hebame a ze to je tak moj maly je taky lenivec ze zaspinka ze to je od babatka ze niektore deti sa najedia ryhclo a ine ako moj si pospia pri tom ale uz ho cuim 3 krat ked mi zaspi na ciciku uz mu viacej nedavam a uz vie ked mu poviem ze nespime ale papame tak sa zobudi a taha .xixiix.........chuda moje male ma uz moresi teraz ale inac sa neda bo by aj cely den na ciciku bol on je teraz velmi haldny stale bo dlho spinka a potom sa nevie dojest
ja uz som oblecena cakam kym sa maly prebudi oblecem ho nakojim a ideme na nakup

sirinka
23. máj 2009

inac k tomu grckaniu, ak ti maly napriek tomu pribera, znamena to v podstate, ze papa prilis vela a potom ho to tlaci v brusku a grcka to...ak nepribera, moze to byt reflux.
ak je to prvy pripad, tak netreba po grckani zase kojit, ale kedze to natravene mliecko ho pali v pazeraku, on si bude pytat, aby to splachol, tak mu daj dve tri lyzicky nejakeho cajika alebo dojcenskej vody...

monkap
autor
23. máj 2009

ahojte,
zuzka 2 hodiny?? 😨 ja kojim tak 10min 😔 dve hodky by som nevydrzala 😒

ja cumlik davam, malu velmi ukludnuje ... aj patrikovi som davala, tiez ho ukludnoval, ale len do pol roka, potom ho zacal odmietat, uplne ho nechcel a nahradil si ho palcom, ktory cmula dodnes a ma ho uplne vycucany 😠 nevieme ho to odnaucit 😠 cumel by som hodila do kosa, ale co s palcom??

sirinka
23. máj 2009

monkap to mas dobre, ja som skusala pri klarke cumel a aj pri magdalenke, ale nejako nemame uspech... 😝
ale nastastie ani prstiky si necmulala klarka

monkap
autor
23. máj 2009

siri tie palce su o nervy .... joj, a aka som bola rada, ked zacal odmietat cumel ... ze nebude problem s oducanim a tak ... to som este netusila, ze ho nahradi za palec a ten ozaj oducit nevieme zatial 😝

dm1
23. máj 2009

siri: ja som si ranu potierala vyluhovanym repikom. Ale teraz uz nie uz je zahojena.

dm1
23. máj 2009

pouzivate na bradavky niektora aj mast cicadermu? Neviem ci ju treba zmyvat alebo nie... nebolo to tam napisane. Inak pouzivam tu z DM ale vcera ma dost bolel prsnik z ktoreho maly pije castejsie a v noci ked som odstrekovala mi tieklo aj trochu krvy tak preto som natrela cicadermu. Budem vdacna za radu.

monkap
autor
23. máj 2009

dm: pri patkovi som skusala aj cicadermu a mala som take info, ze sa zmyvat nemusi ...

emode
23. máj 2009

ahojte maminy
konecne taky normalny den, ze som si stihla aj porobit co to, mala uz kukuckuje od druhej poobede, ona podla mna strasne dlho vydrzi hore na svoj vek 😒
skusam spravne polohy pri dojceni, aj sa nam dari aj nie, dnes je mala celkom spokojna, tak uvidime, ale rano mi nedala spat, cumakovala uz od siedmej a uz nechcela spat

ani mi cumel nemusime 😀
nam v porodke laktacna povedala, ze tieto masticky skor bradavku rozmokvaju, najlepsie nedavat nic, lebo ju potrebujete zasusit tak nechat zaschnut mliecko na bradavke, a veru, mne sa doma zahojili rychlo aj bez masticiek

ranu som aj ja potierala repikom, ale uz nerobim, je zahojena, a teraz davam nechtikovu mast na zjemnenie 😅

emode
23. máj 2009

ozaj, dnes mi doniesla babenka ten babyvak na vyskusanie kym ho kupim, nezda sa vam v tom mimino pokrutene, nema chrbatik rovno ale je obtocena okolo mna ...

dupinka
23. máj 2009

baby, dnes mi maly pri kazdom papkani vygrcne na konci dost mliecka. Neviem, ci je to tym, ze tu poslednu "davku" nepolkne, alebo vyvrati aj nieco viac. 😒 Ale neplace, plienky su plne...
Inak papka pekne, mliecko mi az strieka, tak ci to nahodou nie je tym, ze nestiha.

Emode, ani Adam nechce velmi cumlik. V noci mrncal, hoci bol napapany a prebaleny, proste nechcel spat, a cumlik po par cucaniach vypluval. Keby bol na prsniku, tak to ma inu lahodu. Ale nech si nezvyka.

henka76
23. máj 2009

ahojte 🙂
dupinka-aj mne malý začal grckať pri každom grgnutí.myslím,že je to tým ,že sa nahltá,až moc,a potom má plný žalúdoček 😉 bola si s malým už u ortopéda?ja idem v pondelok.

dupinka
23. máj 2009

henka, my ideme 1.6., aj na poradnu

sssimi
23. máj 2009

Ahojte maminy. Pridávam sa do klubu 🙂

Už sme šťastný domka. Pôrod bol otrasný. Sarah mala omotanú pupočnú šnúru tak, že keď som jej skoro vytlačila hlavičku, tak ju stiahlo naspäť. Dve sestričky mi ležali na bruchu a malú museli vytiahnuť zvonom. Chúďatonko bola dlho v pôrodných cestách. Srdiečko jej zišlo na 60 tepov a slabšie dýchala, tak išla do inkubátora-ale iba na 5 hodín. Skóre mala v prvej minute len 6, tak dúfam, že sa to niekedy v budúcnosti neodzrkadlí. Inak je čiperná a moc šikovná. Pekne papká.

zuzkaprofant
23. máj 2009

😀 ahojte simi to mi je luto ale neboj zvladli ste to obe
inac ja si masticku nedavm zadnu ale mi poradili si natret mlieckom vlastnym a nechat tak vysusit vplne tak sem tam pobehujem po bytiku hore bez 😀 😀
dnes sme boli v na nakupe v meste na prechadzke a zvladli sme to len uz sme cestou domov plackali sme boli hladny inac moj maly sa dako uci rychlo papt dnes pred okupanim nieco spapal a po okupany a uz spi 😀 a to bolo tak pol hodka dokopy asi tak som rada bo inac ma uz stireka normalne v krizoch chudak martin musim kazdy vecer mi masirovat moje spuchlinky nozky a chrbat a brusko , inac ake mate bruska po porode mne troska ovisa 😀 😀 take ho mam ako v 4m asi ale dako uz nechudnem co nechapem ked ani nejem len 3 krat do dna ked daco stalacim do seba lebo ani hladna nie som vobec

sssimi
23. máj 2009

Zuzka aj ja som ako v 4tom mesiaci. Zhodila som 7kg.

emode
23. máj 2009

vidim ze je tu ticho maminy nestihaju 😀 ved aj ja som mrtva ... mala dnes za cely den spala dokopy asi 4 hodiny inak stale cumakuje ... neplace velmi ale obcas chce byt len na rukach ... kto ju to len za taky kratky cas naucil??

emode
23. máj 2009

ja mam dole 10 kg z 18 takze este asi 8 kg, ale tiez sa to nejak zastavilo 😖 aj ja mam este brusko ale to citim ze este maternica nie je uplne namieste ... si myslim 😒

sssimi
23. máj 2009

My práve papáme. Ocino malú práve prebaloval druhý krát. Najskôr mal len mokrý nácvik a teraz už sme mali aj nádielku 😀 .... Ide mu to. Som na neho hrdá.