Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
13. apr 2011

@jamaat pri kupe dvoch parov je postovne zdarma, cena akurat len na vrchu je cena taka ze 0,01 eura to akoze nechapem

ludmilabb
13. apr 2011

@iinuska hypermangan som uz skusala, nezabral
@sirinka protopic obsahuje kortikoidy tak tomu sa chcem vyhnut, ja som davala Locoid ale akonahle som ho vysadila vzdy sa jej zhorsilo cize toto riesenie nie je, infeckiu zatial nemala a skrabe si to, dostali sme na to aj sirup ale nepomaha.

@mystery7 my sme mali podobny den, vymyslala nenormalne dnes a nepocuvala, naschval robila vsetko co nema a aj napriek vysvetlovaniu, ohriakovaniu aj tak robila zle, som myslela ze ma slak trafi taka som uz bola na nu nahnevana, hlava ma z toho vsetkeho boli, som vycerpana nie fyzicky ale psychicky 😅

iinuska
13. apr 2011

@borocka ani mne sa tie chlpatky nejako nepacia na chlapcoch 😲

@soffi Ninka si to uzivala v novych satkach 😉

borocka
13. apr 2011

@emode sranda je to len dovtedy, kym nezacne vsetko z tych regalov vytahovat a robit vlastny nakup. a ani za nic nevysvetlis ze to kupit nemozes....a potom reve a hysaci na cely obchod ( v potravinach)

borocka
13. apr 2011

inak, poobede sme boli na ihrisku, s patom a neterkou. tak lucka sa pekne kultivovane smykala a pato?? ja nemam slov, najprv normalne vysiel po rebriku a spustil sa dolu smykackou, potom vyliezol hore po tej strane kde sa smyka,otocil sa a skusal ze aj dole by sa dalo len tak zbehnut bez smykania. no skoro som odpadla ked som to videla 😲 a po nejakych 15minutach prisli taky 10rocni fagani, co tam lozili ako opice a pato samozrejme za nimi. hlava nehlava. vsetko opakoval. navyse tie decka vobec nebrali ohlad na tychto malych, tak som nevedela ci skor ratovat lucku alebo behat za patom, ktoremu sa to ocividne pacilo. srdce som mala az kdesi v krku. a kym som jedneho prehovorila ze ideme na ine ihrisko, tak druhy utiekol, a tak stale dokola......
teraz mi tu uz obaja spia v posteli tak som zvedava aka bude noc 😕

emode
13. apr 2011

@borocka ked jej poviem, ze toto nepotrebujeme, ale ideme zobrat ine, vacsinou zaberie a hlada 😅, ... pripadne aspon nieco jej necham v kosiku a potom potajme vyberiem 😅

Sofia uz perfektne komunikuje, poviem, ideme hladat muku, tak ju hladame 🙂, trochu je problem, ak cakam na sunku v rade, vtedy ale zaberie kusok peciva, to obzuva, sladkosti ma dovolene len zele cukriky, takze takmer vzdy aj kupime, ale na jedenkrat dostane len par, samozrejme 😉 ja s nou rada nakupujem, zeleninu a ovocie vybera so mnou, syry a jogurty tiez vybera ona, uz vie, ktore kupujeme 🙂 a aj smotany mi vsetky pohadze do kosika 😅

sssimi
13. apr 2011

@luba142 ono sa dáva prefotená tehotenská knižka a k tomu niečo ako podľa zákona.....vám oznamujem, že som tehotná apredpokladaný termín nástupu na maersku je..... Ale neviem to číslo zákona.

iinuska
13. apr 2011

@emode
@borocka
my chodime vacsinou nakupovat do hypernovy, a Adamo si spokojne sedi v tom kosiku s autickom 😀

sssimi
13. apr 2011

@iinuska Tak v našom úžasnom Tescu som na autíčko natrafila iba raz 😀 A aj to som oľutovala,keďže každé dieťa sa v ňom kŕmi 😀 Nie že by som bola fajnová, ale raz za pol roka by ho mohli vodou ošpliechať,aby sa tam dieťa nezalepilo.

sirinka
13. apr 2011

@ludmilabb pokial viem, tak protopic prave nie je kortikoid...
Takrolimus je vysoce účinné imunosupresivum ze skupiny makrolidů, izolované z Bacterium Streptomyces tsukubaensis.
Takrolimus inhibuje tvorbu cytotoxických lymfocytů, které jsou hlavně odpovědné za odhojení štěpů. Snižuje aktivaci T-buněk a proliferaci T helper buněk, stejně jako tvorbu lymfokinů (např. interleukinu-2,-3 a gama-interferonu) a expresi receptorů interleukinu-2.
Mechanismem účinku patří k tzv. kalcineurinovým inhibitorům
ale uplne sa nevyznam...len mne ho kedysi prave dr. odporucila, u nas ani nebol na trhu, zhanala som ho tusim v rakusku, ze sa vyhnem kortikoidom...

mystery7
13. apr 2011

@ludmilabb ti poviem, ze si to viem predstavit. My s mm sedime uplne vystaveni

sirinka
13. apr 2011

@sssimi ja auticko zdaleka obchadzam, lebo baby sa mi v nom biju o volant 😝

sirinka
13. apr 2011

@borocka hrozna, ale ta je teda cisto chalanska 😀 proste existuju aj take pre chlapcov...druha vec je osobny vkus a ci sa to niekomu paci alebo nie... 😉 len by som proste netvrdila, ze to na trhu neexistuje...

iinuska
13. apr 2011

@sssimi no to ich urcite nenapadne. Podla mna by ich mali umyvat kazdy den

hoogy
13. apr 2011

ahojte kocky...ja chodim s matkom nakupovat vacsinou len potraviny.saty sa daju kupit len tak ked ma dobry den a chce sa schovavat do kabinky :D ale vzdy sa bojim,ze sa vyzleciem a on mi utecie 😝 alebo jednoducho zoberiem od oka a ked mi to doma nesedi tak vymenim. vacsina obchodov ma 7 dnovu doby vratenia 🙂 ale potraviny to ho bavi.sedi v kosiku a uz len ukazuje co mam kupit🙂 nastastie nikdy nezobre blbosti iba vzdy rozok si vypyta.

@borocka ja ked stretnem take deti na ihrisku co neberu ohlad na mensich a nemaju na blizsku rodicov co by ich na to upozornili tak im poviem nec sa uvedomia 🙂 zvacsa odidu a nemusim sa stahovat ja prec🙂

dnes bol inak aky den vsetky deti co som aj mala na angline boli uplakane a nic sa imnechcelo.

borocka
13. apr 2011

@emode pata ku krehkym veciam typu chladnickove a kelinky nepustam vobec, to by nem dopadlo dobre 😝 a inak ho v celom obchode zaujimaju len dzusiky so slamkou, sladkosti, cokolady, a v tych vacsich ako tesco a hypka zasa raz hracky, a vsetko mozne......vysvetluje sa len tazko.....navyse chodime nakupovat sem k nam do CBA denne, a to len vojdeme a uz bezi a bezi, ako velka voda a aj predavackam do kumbalu neraz vosiel. a kym ho dobehnem tak ma ruky plne a uz si parkrat aj stihol rozbalit cukriky alebo cokoladu 😠

@iinuska to by mozno aj pata zabavilo, na chvilu, ale u nas maju asi tak 3tietio autove,takze vzdy obsadene a ja maleho nerada vlacim po obchodoch. proste len zavadzia, obsadi mi ruky, je netrpezlivy. kedze nemam auto, tak potom ten nakup trepem autobusom a to uz aj s nakupom samotnym je tazko..nie to este s vrtivym trdlom.

@sirinka ale ja som nepovedala ze to neexistuje, len ze ten link co hodila jamat tam pisu ze chalanaska, ale to teda by som chlapcovi nikdy neobliekla. a zatial som ani chlpatky pre chlapcov nevidela. ja by som to ani sebe nedala. to je mile len na malych dievcatkach. akurat sa mi pacia take uskovske chlapatky s kratkym rukavom. obcas to vidim na mimiaukciach. rozkosne

borocka
13. apr 2011

@hoogy tak tiez som si uz na takych otvorila hubu, aj ked tam mali rodicov ktorym to bolo jedno. ale mne uz bola zima, dost tu k veceru fukalo, tak mi aj celkom vyhovovalo ze ich odtial takto dostanem.

hoogy
13. apr 2011

@borocka ja som mala pre matka ked bol este maly taku chlpatu....tiez sa mi to nepacilo a kupili mi to znami tak som mu to uz dala a bol strasne zlaty.bolo to z tesca. ale na takehoto velkeho by som to uz nenavliekla to mas pravdu,ze to uz od urciteho veku je zlate len na babach

hoogy
13. apr 2011

@borocka tak to je zase druha rec,ze ti to skor dobre padlo.

jamaat
13. apr 2011

@ludmilabb Tú cenu tam šibli len tak, aby dačo bolo, lebo boli rôzne ceny za tie topánky. Ale sú nádherné niektoré.

Dnes som opäť triedila veci, Emka mi zase narástla 2cm, a pohrabala som sa aj v starších zásobách, čo som ešte vlani nejaké veci nakúpila, aj od susedy čosi mám. Tak Emka má asi 25 letných tričiek 😅 ...Nuž aspoň nebudem musieť často prať 🙂 ... A viac je tam nosených ako nových.

hoogy
13. apr 2011

@jamaat to nebudes musiet vobec prat:D ale musim sa priznat ze ja som objednala matkovi asi 15 triciek zo sportsdirectu.nekedy sa neda odolat.

sirinka
13. apr 2011

@jamaat sa ti zidu, ked zacne melony, broskyne a pod ovocie jest 🙂

jamaat
13. apr 2011

@borocka A veru ja som si už dávno kúpila chlpatku, ešte to ani tak v móde nebolo, a aká je fajná a pekná! Ibaže mi ju Monika začala kradnúť a už mi ju ukradla úplne! 😠

soffi
13. apr 2011

@borocka ja ninke vysvetlujem ze nemam korunky aby sme to kupili, ze korunky ma tatik tak treba od neho pytat 🙂 , a kym prideme domov tak na to zabudne, a niekedy pridemem domov a pyta od taika korunky ze ideme "pupit" 🙂

borocka
13. apr 2011

@jamaat 25triciek??? a to som si ista ze este zopar nakupis, co? tolko mal pato minule leto, a bolo to super.lebo kazdy den som ho prezliekala. toto leto dufam bude setrnejsi.

@soffi ja ho s korunkami este nezatazujem. este by to nepochopil. hoci vzacne su, ked mu dam nejake cestovky do vrecka tak si opatruje aj cely den 😀 ale v obchode akurat teta predavacka robi pip pip tak az potom si moze otvorit co si vybral

jamaat
13. apr 2011

@hoogy Nooo, tak ty si ma ešte aj tromfla! Hneď som spokojnejšia! 🙂
@sirinka Veru v takých prípadoch sa vôbec nemusím vzrušovať, ak je tričko pokickané. A nové budeme do mesta nosiť.

borocka
13. apr 2011

@jamaat paci sa mi akurat ta modrunka 80ka dopo, a ten posledny komplet. ale nepresvedcis ma. su rozkosne ale len na dievcatach.......alebo babatkach

jamaat
13. apr 2011

@borocka Ako povieš. 😀

hoogy
13. apr 2011

@jamaat nie este som ta netromfa mam ich len 15 :D ale este dokupim.dokonca som zistila,ze niektore 86 z minuleho roka su mu este dobre tak som sa potesila 🙂 presne ako pises tie stare vyuzijem na doma ked sa zaspini a nove budu na von🙂 musime sa v tom novom meste aj ukazat🙂
matko sa najviac tesi ked dostane kreditku do ruky a ked zaplatim a vyjde ten listok z terminalu🙂