Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
19. máj 2011

@luba142 aj ja by som brala keby mi spí viac, ale čo narobím. Budím ju iba ak spí a už je po 14tej, lebo tým pádom sa jej veľmi odiali nočný spánok. Teraz je zas taká rozbitá, že ju zobudím o 14tej, dám spať o 21 a ona nevie do 22hej zaspať a 7:30 na sekundu budíček. Tak som aj rada, že dnes vstala o 13tej a už o 20tej ju pôjdem uspať.

sssimi
19. máj 2011

@iinuska tak vidíš a to moje šidlo ešte samé ani nerozpráva a ani neciká do šerblíka 😀 Všetko má svoj čas a celé leto pred nami 😉

emode
19. máj 2011

Ahojte,
takze ste ma motivovali k odstaveniu ... uvidim, ako dopadnem zajtra, na kedy sa naplanuje operacia a ci vobec a zariadime sa ... u nas to bude asi podobny boj ako u dm ☹

trampolina je perfektna, skaceme kazdy den 😅 a konecne je teplo tak sa centrum nasho zivota presunulo na terasu ani telku nestihneme cez den zapnut 😅 ako dobre, takze tiez ideme skusat bez plienky ...

@iinuska super ste to zvladli 😉

emode
19. máj 2011

inak co sa tyka kremov suhlasim s jamaat, ten test je celkovo divny, ako koho zaujimaju biele skvrny ? my sme mali na dovolenke ten uplne prvy, ale 50ku a fakt je vynikajúci, Sofiu sme natierali len rano a poobede a drzal velmi dobre aj vo vode ... inak mame na SK daylong

iinuska
19. máj 2011

@emode fakt je to super, ani my nic doma nestihame, Cele dni vonku, na ulici so susedmi, na dvore, v zahrade. Adamo je v siedmom nebi. Vcera sme tu mali vecer susedov na vinku, tak sme isli donutra o 21, a Adamko s placom, ze on chce byt este vonku 😀
Drzim palceky pri odstavovani. Ani som si nemyslela, ze to pojde tak hladko. uz je s tym zmiereny uplne, vcera vravel svokre " maminka nema mlecko, musi ist dotorovi '' 😅

dm1
19. máj 2011

@emode tak aby som ta navnadila a potesila tak uz je to ovela lepsie. Vcera bol mm s malym u svokry a ho tam nechal do vecera o 7 som bola pre neho a on pohodicka ze vobec neplakal. Aj mal naznaky si pytat didi ale povedala som ze je pokazene ze ved vie a bol pokoj. Uz nie su take place. Len zaspavame na fitke aj v noci ked sa zobudi. teraz trosku viac plackal v noci ale didi uz nepyta

borocka
19. máj 2011

Ahojte 🙂 🙄
tak my stale bojujeme. pipik sice zahojeny 😅 , aj ja sa citim o dost lepsie oproti vcerajsku, ale patko 🙄 moj maly, cely den chodi a pyta si pit aj jest, damm u vzdy aspon po troske.....vcera grcal okamzite, dnes uz v sebe dokazal udrzat aspon tu hodku dve. ale nakoniec vzdy vsetko vyvratil 🙄 😢 ani pozerat sa nanho neda.
kupila som v lekarni tu biogaju, tak 10eur som vyvalila, dali sme si dnes 2x lebo prvykrat grcal okamzite a druhykrat dokonca vydrzal minutku........takze dost pochybujem ze to zaucinkovalo 🙄
tuto noc tiez sa dvakrat vygrcol, celu postel som prezliekala, ja som si lahla na gaucovku a maly putoval k mamine do manzelskej. potom od druhej rana uz spal pekne.
inak mal dnes aj take svetle chvilky, ked som vazne myslela ze je potom....hrali sme kolo mlynske, kopali do lopty, lozil po lavicke, ......a potom zablesk a zasa grcol.

inak bezne spime v noci 11hodin a cez den este 1,5 hodiny. bez plienky sme uz vyse mesiaca, no na noc som este nenechala, akosi sa neviem odhodlat. je zlaticko, maznacik, krasne sa ropzravame. a uz viem co mu kupim, potrebujem zohnat plasotu hokejku! 😀 odkedy sme kukavali hokej, tak stale caka vecer na sport, pri nom sa obliekame a on stale povzbudzuje a vravi ze aj on chce hokejku 😀 😝

sirinka
19. máj 2011

@borocka tie probiotika su skor prevencia, nie liecba akutnych stavov...ked uz nebude grckat, daj mu cierne uhlie...ale kym vracia, tak cistu vodu alebo slabsi cierny caj....inac radsej ziadne experimenty

iinuska
19. máj 2011

@borocka a u lekarky ste neboli?

kosska3003
19. máj 2011

@borocka mne ked takto mala vracala tak som bola na pohotovosti a dali jej injekciu neviem uz aku ale mala prestat po tom vracat a aj prestala este jeden den bola taka skormutena ale uz nevracala a na treti den uz uplne pohode probiotikami to isto nevyliecis

moja mala zacala strasne kaslat az ju dusi kokos tak mala atb na anginu anginu uz asi nema ale strasne kasle dala som jej Hedelix a sinupred ma aj sople nech ju odhlieni a nist stale ju dusi neviem ci nemam ist s nou zase k dr nech ju kukne

luba142
19. máj 2011

@borocka mali by ste zajst k lekarke aby ho prezrela ked uz to trva taku dobu a ako pisala sirinka tak mu davaj cierny caj,a dala by som mu nejaky ten rehydratacny roztok...my sme mali od Humana Elektrolyt

borocka
19. máj 2011

@sirinka
@iinuska boli sme dnes rano, vzal mu vyter z ritky, a povedal ze to bude nejaky vyrus, mozno crevna chripka. ze len dietu treba dodrzat, a casto pit po kuskoch. dnes snad dokopy vypil aj 6-7deci, dokonca mandarinkovy dzusik, pekne ho udrzal.......a potom sme dali tie sproste kvapky a vsetko slo von.
bola tu dnes aj neterka, takze co mala ona musel aj patko. jemu nevysvetlim ze bude grckat a ze bude boliet brusko 🙄
siri, a na co cierne uhlie??? hnacka nam uz presla. dnes vobec nekakal, a aj to cikanie bolo slabe. ked sa napil tak o 5minut to iste aj vycikal, nemalo sa to kde zastavit,rovno to slo aj von ☹ ale farbu ma zdravu, pekne vyzera. akurat sme sa v kociku vozili, hlavne do tej 10ej doobedu ho vozilo, krutila sa mu hlava, som cakala kde ho vykoti. ale k veceru uz behal a jasil sa

luba142
19. máj 2011

@kosska3003 moze mat pridusky chytnute,alebo pluca...teplotu nema? Aj my sme boli raz na pohotovosti ked mi Barborka vracala atiez dostala injekciu a preslo to, potom uz len 2 dni hnackovala,ale davala som jej mrkvovy odvar a potom aj varenu ryzu s mrkvou

luba142
19. máj 2011

@borocka hlavne tekutiny mu davaj ale dzusy a take by som mu este nedavala v ramci diety len cierny caj,cistu vodu,alebo neperlivu mineralku, mne ked mala Kika 4 roky nechcela a nemohla skoro nic pit vzdy to slo von tak ju brali na infuzky do nemocky

borocka
19. máj 2011

@kosska3003
@luba142 no, povedal nam ze tieto chripkove stavy trvaju 3-4 dni, a nam to dnes trva druhy den, takze este nie tak hrozive. chcem sa vyvarovat chodeniu po pohotoosti, pretoze ak by si ho tam enchali tak ja este nie som celkom fit a nemohla by som s nim ostat.
ja som si inak vcera dala kinedril, a preslo mi to. dnes uz takmer uplne v pohode. uvazujem ze zajtra dam aj patkovi, ak nebude ziadne zlepsenie

mystery7
19. máj 2011

ahojky
My sme teraz u mamy v bj. Mirko pomaha v zahrade-dupe po zemiakoch, neustale polieva uhorky, hrabe sa v hline. Slavko papa, kaka a spinka 😉 mali sme trosku zahnisane ocko, ale uz je to ok. Slavko sa pri prdikoch riadne puci, aky caj by som mala pit, aby mu to islo lahsie?? Feniklovy? Zludocny? Zatial sme dokonca bez koliky, snad to bude aj nadalej takto ok.
@jamaat ty si boa zvedava na povahu. Mirko ked bol malicky a zobudil sa hladny, tak reval neskutocne a vzdy sa aj poriadne poskriabal na tvari-musel nosit rukaviky. Slavko poplacka, poobzera sa, poplacka hlasnejsie atd., neskriabe sa. Zda sa mi byt kludnejsi, spokojnejsi. Uvidime ako dalej.
@borocka vdaka za povzbudzovanie. Ked som s nimi sama, Mirko je ok, vacsinou pocuva a spolupracuje. A ked je s nami niekto iny (hlavne babky), tak vystraja ako najaty. Predvadza sa.

luba142
19. máj 2011

@mystery7 ahojky...ja som pila feniklovy caj 🙂

emode
19. máj 2011

@iinuska presne, dnes sme ju ledva o pol deviatej dostali dnu, lebo este skakala, este kvietky som mnou polievala ... 😅 zjedla dve palacinky, odpozerala rozpravky a zaspala len pred 10timi minutami ... u nas bezne 🙂

my mame galibu, nasa starka (myslim Sofiina) dostala kiahne 😒 ... co som spominala, ze Sofia bola s neterkou pred dovolenkou, ta sa im v Norsku cez velku noc vyhadzala s kiahnami, jej mama (moja svagrina) to dostala od nej a teraz to chytila jej mama, moja svokra 😖 nastastie horucky uz presli, teraz len bolesti hlavy no a hruza vyrazok ☹

inak aj Sofia zvracala, sice len jedno poobedie, ale uz den predtym bola taka nijaka, nic nechcela jest, ale zvracala len 2x a potom uz ok, tak nech Pato rychlo zosilnie ...

sirinka
19. máj 2011

@borocka cierne uhlie pozitivne posobi aj na zaludok, takze sa rychlejsie zotavi....

kosska3003
19. máj 2011

@mystery7 ano ano feniklovy je na prdky ja som malej niekedy ked mala problem urobila razcovy caj
@luba142 no asi ma cosi chytene ja neviem ci mam ist k dr alebo co ona ako slinta tak je mokra a ma studene plucka ale stale ju utieram alebo ma okolo krku tricko omotane lebo podbradnik nechce

borocka
19. máj 2011

@mystery7 starke vzdy viac prepacia, preto si mirko viac dovoli..........ale som rada ze sa ti to da zvladnut aj samej 😉 inak, patko bol rovnaky ako slavko, tiez ked sa zobudil, najprv sa okukal aby zistil ze je uz hore a velmi pomaly sa rozbiehal ten plac kvoli papaniu, a prvy mesiac to ani plac nebol, len taky mrnkot 😀 bol moje prve miesto v loterii 😝

no, uvidim co bude zajtra. dnes to bolo lepsie oproti vcerajsku, tak zajtra by sa snad mohlo zadarit aj bez grcania, len na vode.
ale ked on si stale pyta. aj jest aj pit. a ako m nemam dat, ked uz dva dni nic nejedol?????????????????

iinuska
19. máj 2011

@mystery7 ja som davala Adamkovi Espumisan

kosska3003
19. máj 2011

@borocka tak mu daj suchy rozok ci to ti nechce

ta moja mala kasle tak ze kazdu minutu sa mi tak vidi ze sa to horsi tak asi ideme k dr zajtra nech ju popocuva aj ked mala tam bude isto vrestat joj boze nie a nie sa zbavit tych dr a aj zase ju boli ta noha asi lebo cudne chodi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa preco uz nemam klud to ma isto aj k ortopedovy zase posle

iinuska
19. máj 2011

@borocka tak ako pise kosska, skus mu dat suchy rozok, ale nie cerstvy

luba142
19. máj 2011

@emode no pekne aj nasa Kika uz ma od soboty kiahne a teraz cakame ci ich dostane Babula a mame po stretku 😒

tomba
19. máj 2011

ahojte, chcem sa spýtať, či je tu mamička, ktorá dáva teraz od septembra svoj " májový poklad 2009" do škôlky.
Moja malá má rada kolektív detí, doma sa doobeda trošku nudí a trávi čas pred TV,keď musím variť, upratovať /aj my pomáha, no dlho ju to nebaví, lebo ona sa chce iba hrať so mnou v izbe/ tak som sa rozhodla ju dať od septembra na 4hod.do škôlky. No teraz mám pochybnosti, či to nie je skoro..

luba142
19. máj 2011

@kosska3003 no radsej bez ked ju to trapi stale ten kasel

borocka
19. máj 2011

@tomba neboj, su tu deti co chodia do jasli uz dlhsie 😉 a aj od septembra zrejme moj nastupi a este jedno dievcatko asi tiez. mozno zaciatok bude tazsi, predsa len byt bez mamy?? ale zvykne si, ani domov nebude chciet timka ist 😅

kosska3003
19. máj 2011

@luba142 no vidim to tak ze pojdem mam tu neter no asi bude musiet ist aj ona co uz ide vikend a po pohotovostiach sa mi nechce chodit

borocka
19. máj 2011

@iinuska
@kosska3003 patko nie je velmi na pecivo, ozaj len cerstvy rozok ked si vecer v pekarni kupime, este teply zvykne zjest. no, ak je hladny tak by si preberat nemal.