Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
25. jún 2011

No ja som si istá, že švagrina to oľutuje. Ona je "herečka". Chodí na VŠ dramaturgie. Má za sebou divadlá, hrala v súdnej sieni a keby chcela tak sa dostane vysoko, čiže predvádzanie má v krvi, narozdiel od jej manžela. On ju nahovoril, že teraz si spravia sobáš na tajnášna a že budúci rok bude svadba v kostole. Čo určite nebude. Druhej švagrine dokonca treskla, že jej končí občiansky, tak preto sa aj brali, aby nemusela na budúci rok zase meniť 😀 😀 😀 Keby išlo len o peniaze, tak by sme sa všetci zložili. Veď nás je jak hadou. Ale pri tom nemuseli vyhodiť ani cent, len nás pozvať na obrad. Nahjhoršie to znáša chúďa druhá švagrinka a otec. No ale už je neskoro.

borocka
25. jún 2011

@sssimi tak vidis, brali sa eln na urade, takze rychlovka, mozno za mesiac zbuchana.kto vie ci aj tehulkovstvo o mesiac neprizna 😉 a velka svadba este moze byt.
mne by sa to napr pacilo, ale len niekde na dovolenke, taky vystrel. a potom urobit aj ozajstnu riadnu svadbu kvoli rodine.

iinuska
25. jún 2011

@borocka tak to by som aj ja prijala na nejakej plazi pekne naboso v piesku. 😅 Ale urcite by sme nieco zorganizovali aj doma. Sme velka rodina, to by sme im nemohli urobit

sirinka
25. jún 2011

@iinuska
@borocka ja si bez rodiny a kamosiek tiez neviem predstavit svadbu a velice rada by som si ju este zopakovala a s tym istym muzom... 😵

iinuska
25. jún 2011

@sirinka ani ja by som nemenila 😉

sssimi
25. jún 2011

@borocka 🙂 oni majú vyše ročnú dcéru a tehotná isto nie je. No a svadbu začala vybavovať v pondelok a v piatok sa zobrali normálne na dedinskom úrade otrasnom.... No ale šak nech.... Má pár otrasných fotiek, tak aj spomienku má-bohužial bude jej to musieť stačiť. Ja len dúfam, že si to holka do teraz užila, lebo od teraz si už ani neškrtne.

sirinka
25. jún 2011

@sssimi v com si neskrtne?

sssimi
25. jún 2011

@sirinka on jej veľa veci zakazuje. Minulý rok v lete boli pernamentne rozídení, lebo ona išla raz s nami na diskotéku. A to už mali niekoľkomesačnú dcéru. Potom jej zakázal aj kamarátkynu rozlúčku so slobodou. A pod..... Teraz už má úplnú smolu...

sirinka
25. jún 2011

@sssimi jaaaj, tak to ma teda smolu....takeho chlapa si na krk zavesit....

soffi
25. jún 2011

ahojte dlho som tu teda nebola, akosi som nemala cas ci co....postupne vas citam... 🙂 , ninka dnes spi poprvykrat vo svojeje izbe, konecne sme tam namonotvali roletu , tak uvidime aka bude noc.... co sa tyka cikania, stale po starom- mierne zlepsenie ale stale to nieje to co byvalo :/

co sa tyka tej dsvadby ani ja si neviem predstavit vziat s aniekde len tak bez vsetkych mojich blizkych ale co ja viem, mozno ked mi raz preskoci tak to urobim niekde v las vegas a zasa s tym istym muzom hehe 🙂

sssimi
25. jún 2011

@soffi my sme už v detskej cca týždeň. Zatiaľ pohoda, lebo s ňou stále niekto spí. Pokrok je veľký v tom, že keď jej poviem, že ideme spať, tak nejde do spálne, ale už cupká do detskej 😉 Žiaľ stále neviem ako zareaguje, keď sa tam zobudí sama, lebo z poobedného spánku ju budíme a ráno vstáva s niekym. Ešte taký týždeň tam bude vždy niekto s ňou a potom vyskúšame len na odposluchu ju mať, keďže nemáme detskú pri spálni, ale cez 2 izby.

A už čakám len na 2 stoličky, aby jej vyliezli a rázne idem po dudli. 😅

soffi
25. jún 2011

@sssimi no my mame detsku vedla spalne , a zaspala v nej sama, tak uvidime, dudek som skusala tento tyzden, ale marne...stale hrozny plac a ani nezaspiiii, a to nevravim ze teraz kupujem kazdy tyzden dudel, lebo ho vzdy rozkuse a potom chce novy ... 😠 , uz nech tie zuby vylezu a hadam bude pokoj

iinuska
25. jún 2011

baby, ake postielky maju vase detusky, ked uz spavaju vo svojich izbach? Este tie co doteraz, alebo uz take pre vacsie deti? Ja som nasla taketo nieco, celkom sa mi pozdava http://www.babynabytek.sk/detska-postel-p273/

sirinka
25. jún 2011

@iinuska my teraz mame z kiky poschodovu, dole je dvojlozko...aj klarku som predtym dala do klasickej postele, ked nala 18 mesiacov....

dm1
25. jún 2011

aj ja by som si veru svadbu este raz zopakovala ktorukolvek sobotu a tiez opat s mm 😵

inak som sa v MC rozpravala s jednou mamickou co jej syn bol tiez na tej operacii a ze rychlovka vo stvrtok tam prisli a uz v sobotu boli doma 😨 . Aj jemu pretiahli pri tom pipika. Ja dufam ze sa nam to povoli same dnes zase o krocik blizsie aj jedna ta biela spinka sama isla von

sirinka
25. jún 2011
soffi
25. jún 2011

@sirinka ta postel co si poslala link s apozdavala aj nam, ale potom nam znami povedali ze nieje dobra, ze nejako je rozhegana ci co ,

my mame zatial tu taku obycajnu zeleznu, nafarbili sme ju a ked mala bude vacsia chceme poschodovu s nabytkom dole

iinuska
25. jún 2011

@sirinka ja sa stale bojim, ze by mohol spadnut z tej postele.Jedine potom dat este nejaky matrac na zem

sssimi
25. jún 2011

@iinuska ja by som chcela toto na vianoce pre Sarah. Pozri si tu stránku. Majú tam super kúsky a môžeš si vyskladať posteľ podľa svojích predstáv aj s tými bočnicami

http://www.domestav.sk/sk/katalog/zvysene-jedno...

sirinka
25. jún 2011

@soffi
@iinuska no ikea byva dost rozhegana, ale my mame teraz manzelsku odtial uz piaty rok a drzi v pohode...
iinuska my sme davali vedla postele tie sedaky na zahradny nabytok zo zaciatku 😝 ale daju sa aj take vkladacie bocnice kupit a aj na bazari predavaju obcas....magda uz malokedy sa zrube s postele, tato je ale nastastie nizka....

soffi
25. jún 2011

@sirinka to je vyhoda tej mojej...ze ma bocnice 🙂

sirinka
25. jún 2011

@soffi ked tie bocnice treba len na chvilu, mne sa to zdalo zbytocne kupovat a teraz je to uz ok...

dupinka
26. jún 2011

@iinuska my máme zatiaľ váľandu, pôvodne hosťovská, ak k nám niekto prišiel. No uvažujeme už kúpiť nejakú drevenú s úložným priestorom a kvalitnejší matrac.
Zatiaľ dávam k posteli matrac z postieľky, ak by náhodou spadol. Stalo sa to asi 2x, teraz na dovči mal veľkú prístelku, tak si opäť musí zvykať na užšie rozmery, ale skôr sa zobudí s hlavou v lufte alebo má trup na posteli a nohy dole, akoby kľačal. 😀 😀

baby, díky za linky, idem aj ja pozrieť tie postele. Nám sa ešte páčila zo Sconto nábytku, alebo dáme urobiť kamošovi, ak to bude vychádzať lacnejšie.

sirinka
26. jún 2011

@dupinka 😀 aj magda tak zvykne spat, ze jej z postele bud visia nohy alebo hlava....

borocka
26. jún 2011

hmm, my teda s patom spavame na manzelskej, ale svoju polku si drzi pekne teda ked sa prebera tak sa velmi tlaci na mna, ale svoj kraj krasne udrzi. ani raz nespadol. ale on spava takto uz viac ako rok,takze si dovolim tvrdit ze je zvyknuty.a jemu by som kludne kupila klasicku valendu, alebo niecoine,hlavne s uloznym priestorom. hoci velmi sa mi paci aj to co @soffi pisala, ze poschodova a pod nou nejaka komoda alebo pisaci stolik.

inak vcera sme konecne dokoncili dom.okna,dvere, malovanie....... si neviete predstavit co moji rodicia naskreckovali za 30rokov manzelstva. plus este kopa sentimentalnych veci co si priniesli z rodicovskych domov. to sa ratalo na stovky knih a vazieb, tisice klasickych fotografii, obrazkov, sosiek, ozdob z vianoc a velkej noci. kopec vaziciek vsetkych moznych materialov a velkosti. mama robi dane nam aj dvom kamaratom co su podnikatelia uz cele roky, takze neskutocne haldy blockov, faktur, dokladov, inkasa,........ a oco zasa knihy este z vysokych skol co studoval v USA. vsetky mozne lekcionarky, ucebnice, stare holiace strojceky, masazne pristroje,.........
u nas sa nic NEVYHADZUJE!!!!!!!! dokonca ani stare faktury za telefon (ale stare ze od kedy zacal pausal), ani stare pevne linky lebo vraj to su telefony este od spolocnosti a vraj by si ich mohli prist pytat,hoci pevnu linku sme zrusili alebo prerobili uz pred 10timi rokmi.
dokonca sme objavili stary diaprojektor pre deti ( nova verzia sa vola dataprojektor). no haldy a haldy starych veci ktorych sa nasi akosi nevedia vzdat 😠 🙄 🙄

sirinka
26. jún 2011

@borocka touto uchylkou trpim aj ja....ale snazim sa vzdy s casu na cas veci pretriedit, ale s tazkym srdcom sa ich zbavujem 😝

borocka
26. jún 2011

@sirinka ja som to tiez po nasich podedila, ale odkedy mam pata tak skladujem spomienky spojene s nim. akosi nieje miesto pre zakladnu skolu, dokonca skolku a podobne co som si uchovavala dovtedy 😀

luba142
26. jún 2011

ahojte,my sme sli vcera k nasim na chatu,lebo sa rano ukazovalo pekne,lenze ako sme prisli tak za pol hodiny zacalo prsat a takto lialo z prestavkami az do pol 17-tej,ale mame vonku velky pristresok tak sa tam mala hojdala na hojdacke,samozrejme obe lietali aj po vonku po mokrej trave...no ved deti 🙂
Co sa tyka postele, mame od piatku poschodovu robenu od stolara z masivu...Kike sme dali spravit u neho pred 4 rokmi a teraz ju zobral a prerobil na poschodovu, spodna je 90-tka a vrchna 80-tka sirka, aj som chcela uz obe 80 cm,ale je mi luto matraca tak sme nechali spodnu sirsiu,teraz kupime este matrac hore a moze aj Babula skusit cez prazdniny s Kikou v deckej spat 🙂
Aj my sa skusame odplienkovavat, uz sio necvrka do gati,poriadne sa musi vycurat,to vzdy vakrikuje nechcem,nechcem a nakoniec vycura dost a potom si necvrkne aj hodinu, ked ju dam tak sa pekne vycura,ale nepyta sa este a kaka do gati 😀 😀

jamaat
26. jún 2011

@borocka
@sirinka Aj ja mám tú chorobu 🙂

jamaat
26. jún 2011

@jamaat A diaprojektor u mamy tiež ešte existuje. A myslím, že je aj funkčný. 😀