Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
22. júl 2011

@monkap no my vlastne nerobime tu klasiku ako sa natahuje ale valcom farbu davaju a maju plachtu natiahnuty my sme nezateplovali zbytocne mame tu teplo no aj tu lialo ale uz by tak moc prsat nemalo podla radaru

kosska3003
22. júl 2011

@monkap no Marika by neotvorila teda otvorila ale aj s opernym spevom by to bolo lebo ona ked zbada dr alebo aj sestricku uz su revy ona sa mi strasne dr boji tak ja chodim aj o obvodnej len ked musim

monkap
autor
22. júl 2011

@kosska3003 my sme tiez nezateplovali

kosska3003
22. júl 2011

@monkap ja mam vnutry aj 29 stupnou v lete idem umret aj v zime mame rychlo vykurene

monkap
autor
22. júl 2011

@kosska3003 my pojdeme obaja aj s mm a uvidime ... no nech aspon jeden otvori usta , to bude uspech 😔 ziadnu zubarku som nevedela zohnat, tak sme sa objednali tu do dediny, kde patrime ... tak ktovie ako to tam vyzera a ako to bude na nich posobit .... a sestricka veru do telefonu mila nebola ...

borocka
22. júl 2011

@jamaat
@sirinka tak dnes rano volal lukas,patko s nim par minut vykecaval,popytal sa vsetko a dostal vyznamom rovnake odpovede ako vzdy odo mna. a ked polozil telefon tak si isiel vytiahnut ruksak,hodil si donho par veci zo skrine a vraj ide do prahy za tatinom 😢
a lukas mu povedal presne to iste co vzdy opakujem ja, aj to ze pojdeme za nim ale musime si to dobre naplanovat. to bolo zasa placu a trucu kym som mu vysvetlovala ze dnes este nikam nejdeme 🙄
a bez pasu sa teoreticky da ist,ale ak si dobre spominam tak posledne ked som sla vlakom,tak uz pri kontrole cestovneho listku si odo mna sprievodca pytal aj obcianku. a aj busy vraj zacali viac kontrolovat na hraniciach. a je to risk,sice mala pravdepodobnost ze od teba niekto bude pytat doklady na vaclavaku,ale budem to riskovat???
navyse my zijeme asi 20minut cesty od madarskych hranic,mam to ani nie dve hodiny do budapeste,a ked uz je pato vacsi tak planujem tam ist do zoo a podobne,tak ten pas snad aj vyuzijeme, 8eur je nic.navyse za tyzden ho mam doma.

teraz uz konecne spi,doobedu sme boli 3hodky vonku,nasli sme si s kamoskou skvelu mlaku a nad nou borovicu ci co,tak decka behali a hadzali sisky do mlaky.optom pato ukazal ze cez tu mlaku moze prejst,tak elka za nim 😝 samozrejme to patulo pri jednom prechode prehnal a strepal sa do mlaky 😠 🙄 na porazku,taky je nemotorny.

kosska3003
22. júl 2011

@monkap hm tak to potesi no uvidite ja si musim najst pre seba teraz ma svokra akusi novu v Ziline tak musim cislo popytat a zavolat tam ale ze brala novych pacientov a potom ked sa odhodlam ist tak sa spytam ci mi malu vezme

sssimi
22. júl 2011

@mimi21 aj my fičime ešte na cumlíku, ale ty máš Ninku na najlepšej ceste k odučeniu, keď ju nepýta. Mne malá teraz zaspáva hodinu aj pol aj s cumlom. Teraz sa jej tlačia posledné stoličky, tak pýta cumel aj cez deň. Chcela by som začať potom.

kosska3003
22. júl 2011

@borocka len mu ho pekne vybav ten pas a musite ist za tatom na vylet inac to nevyriesis vtedy bude zas na chvliku spokojny

borocka
22. júl 2011

@kosska3003
@monkap a odkedy treba zubara riesit?? ja som zachytila nieco,ze do roka dieta musi mat zalozenu kartu. ale vraj az od troch rokov by mala byt absolvovana prva riadna preventivka,ci??? mojho som sa uz pytala a vravel ze mam prist az ked bude mat vsetky zuby pato.
maleho asi vezmem na jesen ked pojdem ja,ale to sa zrejme len povozi v kresle a bude rumazgat. aj to nam dovtedy este nevydu vsetky 😠 zuby nepodarene, tolko trapenia s nimi 😠

borocka
22. júl 2011

@kosska3003 v priebehu augusta sa musime dokopat,lebo potom uz skola vola 🙄 teraz ma lukas zlomeny malicek, vraj zakopol. ale vysvetli mi niekto ako sa da zakopnut malickom???????? 😕

sssimi
22. júl 2011

@monkap ja už som bola s malou u zubára, chodí k tomu čo my 😀 No našťastie začal mať na staré kolená pevnejšie nervy, tak je fajn. Ako dieťa som od neho aj facku zlizla. No ako vymenil starú sestričku za mladú kočku, tak je ako vymenený 😀 . No a samozrejme počas revu jej nakukol do úst. Tento rok sa k nemu ale chystám, lebo Sarah ma strašne zly skus, tak nech jej na to kukne.

sssimi
22. júl 2011

@borocka neboj dá sa 😀

sssimi
22. júl 2011

@borocka no my chodíme 2x do roka od narodenia. Zubára mám hneď pri pediatričke, takže len nakuknem do ordinácie a ohlásim sestričku nech malej zapíše preventívku 😀

sirinka
22. júl 2011

@borocka moj nevlastny otec sa hral s detmi, nahanali sa po byte a zle vybral zakrutu a kopol do zarubne...ale nie celou nohou, iba krajom a tiez malicek zlomeny...
a moj vlastny otec zase tlacil kocik - buginu a kopol do koliesok, tiez jeden prst, neviem uz ktory, mal zlomeny...
no ale to by hadam zvladol prijat vasu navstevu hehe

sirinka
22. júl 2011

@sssimi a tebe gratulujem 😵

ludmilabb
22. júl 2011

@mimi21 my este mame cumel a bojim sa ake revy budu ked jej ju nebudem chciet dat, teda tiez vymyslim nieco ze cumlik nemame len to uspavanie je uz teraz ak nezaspi na prsniku hodinove co bude potom 😅

ludmilabb
22. júl 2011

@borocka ja sa Sofii nikdy nepytam ci ma alebo mm lubi, jedine jej ja hovorim ako ju lubim aby to vedela, pochopila co to vlastne znamena, vsak to je abstraktne slovicko ako to maju take krpce inak pochopit

sssimi
22. júl 2011

@borocka aj kamrátka má teraz zlomený malíček na nohe. Tiež len zakopla, ale ani jej na to nič nedali. Len ju to dosť bolelo.

@sirinka Ďakujem 😉

ludmilabb
22. júl 2011

@sssimi a co to, co to? tak nejako si sa predbehla, tu ine zienky avizuju snahy kadejake 😀 😀 😀 gratulujem 😉

mimi21
22. júl 2011

no ja som citala, ze najlepsie je zbavit sa cumla okolo 2 rokov, tak sme si s mm dali zavazok, ze ninka pojde do skolky bez cumla a bez plienky, plienku ma este na spanie a teraz prisla na rad dudka
ale este nemame posledne stolicky, tak teraz neviem ci som to neprepiskla 😕

iinuska
22. júl 2011

ahojte
Adamko dudel nemal vobec, tak aspon v tomto mame jasno 😅
@borocka malicek na nohe sa da uplne v pohode zlomit. Staci zle zakopnut

borocka
22. júl 2011

@ludmilabb ja malemu casto hovorim ze ho lubim,najme pred spanim.a mnohokrat uz sam prisiel,zavesil sa na mna,vystiskal,vybozkaval a vraj lubim ta. myslim ze velmi dobre vie co to znamena, hoci je to abstraktne a takym slovam sa snazim vyhybat.
a obcas sa ho to opytam,on sa vzdy zasmeje povie ze nie, a caka co bude...doslova tak provokacne a chce aby za to dostal "trest":steklenie, nahananie, skryvanie,.......je to hra, a ked sa dohrame tak aj sam dojde sa postiskat a polubit 😉

@mimi21 a to si kde citala ze okolo dvohc rokov???? my sme teda dali prec cumel ked zacal chodit, mal 10mesiacov a dostal ho len na spanie, po roku uz len na nocne spanie (a to spaval este dvakrat denne a celkom pekne si zvykol), a od 15mesiacov som cumel zahodila uplne. najvyssi cas.
odvykol si velmi krasne,nemali sme ziadne cirkusy a sceny. myslim ze toto je jedna z veci s ktorou treba prestat cim skor a najlepsie snad ani nikdy nezacat cumlovat. na co pestovat zavislacenie? potom su okolo toho velke starosti a trapenie aj pre rodica aj pre dieta.
to je moj nazor.

jamaat
22. júl 2011

@borocka Mne sa tá Paťova reakcia vôbec nezdá nejaká neprimeraná jeho veku, keby bol Lukáš len nejaký tvoj kamarát, s ktorým sa občas stretnete a on sa s ním hrá a je s ním zábava, tak by sa presne tak isto za ním ťahal. A deti ešte tak nevedia vnímať časové súvislosti, takže podľa mňa by sa aj za kamarátom (alebo aj kamarátkou) tiež hneď ťahal napriek vysvetľovaniu, že pôjdete inokedy, keď si to dobre naplánujete. Skôr ty precitlivene reaguješ na túto situáciu a dopredu sa obávaš. A ako si aj sama napísala, robíš z komára somára. Časom môže dôjsť k nepríjemnej situácii, že Paťo bude mať s tým problém, ale v súčasnosti to vidím tak, že ty si tá, ktorá viac víri hladinu ako treba a že si ten problém nakoniec sama vyprovokuješ.

saskarisko
22. júl 2011

ahojte,
@borocka - ak tatik ma zaujem len volat, a nie sa stretnut tak nie je co riesit. inak len pre zaujimavost hotel sa da zohnat na 3 dni aj so stravou za 89 eur (aj do bazenov mozete chodit) v tych roznych zlavomatoch, co su teraz vsade na strankach.
@mimi21 - my sme sa ho zbavili asi pred 5 mesiacmi, ale toho isla sama mala vyhodit do kosa. a v pohode si odvykla, ale bola o tom presvedcena, ze cumel uz nebude. kazdopadne po 3 mesiacoch niekde vyhrabala este jeden rezervny, co som mala pre pripad, kebyze, a to trdlo si ho vopchalo do pusy, ale hned aj vyplula,a isla vysmarit.
@jaamat - toho Pulpu mi je velmi luto,ale kym som sa rozhybala, tak som sa tam uz nedostala. mozno raz ich niekde uvidim

k zubarovi chodime kazdeho pol roka s oboma detmi. teraz najblizsie pojdeme v auguste

luba142
22. júl 2011

@kosska3003 neboj aj letne veci balim 🙂 co keby nahodou...a obuv mame len take botasky,sak po skalach liezt nebudeme 🙂

saskarisko
22. júl 2011

inak @mimi21 - v skolke mali niektore deti este cumel, a do 3 tyzdnov tam nemalo cumel uz ziadne dieta. p. ucitelka im ukazala skrinku, kde si ich mozu (nemuseli) odlozit, a po spanku si ich zobrali zase domov. a postupne ho dalo kazde prec.

saskarisko
22. júl 2011

@luba142 - aky dlhy cas si mala kym chytila Barborka kiahne od Kristinky ?

luba142
22. júl 2011

@saskarisko 2 tyzdne presne, ale nemusi to byt pravidlo, moze aj neskorej, inkubacka je az 21 dni, ak to nemaju z jedneho zdroja a chytia to jeden od druheho
A co mate kiahne??

jamaat
22. júl 2011

Inak celé doobedie som behala s Emkou po doktoroch, najskôr ma obvodná riadne vystrašila, vraj má mandle a uzliny takú zdurené, že nemôže dýchať a dusí sa a že by to mohla byť aj infekčná mononukleóza, ibaže Emka nemala teploty. Šli sme na ORL, tak tam už bola diagnóza podstatne miernejšia. Najskôr spomenula povlakovú angínu, potom Emke prefúkla noštek a vyletela z nej hrča hlienu taká tuhá, že sa to nemohlo dostať von a to v nej už začalo hniť, preto ten zápach pri dýchaní. Nevieme, či niečo malé vdýchla, okolo čoho sa tie hlieny nakopili, alebo sa upchali len samé, lekárka tú hrču zahodila a nepreskúmala. Myslela som, že po tom prefuku už bude lepšie, ale nie je. Teraz síce spí, ale stále zo spánku plače, v hlave jej frfoce, je malátna.
Je to hnusný pocit cítiť z vlastného dieťaťa hnilobný zápach, ani ten ešte neprešiel. Máme atb kvapky do nosa, brala výtery, ale výsledky budú až v stredu.