Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
27. sep 2011

@sssimi super sarka je sikovna. neboj nauci sa delit. aj matko je taky to co velmi velmi chce to neda. snad sa to aj ten nas nauci.🙂 ako mm, zvladate?
@luba142
@jamaat no my sme to chytili od mm sesternice boli sme u nich na oslave ale nehovorili ze im bolo tyzden predtym zle vsetkym aj drobcom. poraza ma z takych ludi. muz si to odniesol najviac lebo on ma reflux tak sa mu tazko upokojuje zaludok tak mu bolo 1,5 dna zle. mne iba pol dna a malemu tiez tak. ako musim si este davat pozor co zjem,ale zle mi uz nie je. cudna choroba.

sirinka
27. sep 2011

@ludmilabb tusim zacnem studovat tie pavuky xixi

sssimi
27. sep 2011

@hoogy tá nedeľa je strašne málo, ale čo narobíme. Chceli sme ísť s ním aspoň na týždeň "na čierno" na byt, ale stihol sa mu tam kolega nasťahovať. Mirko prišiel v sobotu 21:30 Sarah vysmiata ako slniečko. 2hý x v živote som viela, že sa mu slzička zaleskla 😢 . Je mu tam strašne smutno. My sme aspoň dve spolu. Teraz by sme potrebovali auto kúpiť, lebo ja len kade tade zháňam. Aj dnes som musela ísť na rýchlo na očne, lebo sa mi upchal kanálik, dieťa v škôlke len na 2 hodiny. ledva som sa stihla objednať. Mama musela ísť ráno do práce busom. Už keď budem mať auto doma, tak bude zase o niečo lepšie. A vďaka Bohu za Talk-s mm si celý deň píšeme. Takže to nie je až tak o hubu.

borocka
27. sep 2011

tak hnacky mam aj ja, raz do mesiaca. mavala som to ako decko a posledne dva mesiace sa mi to zopakovalo, v noci zacnu krce, na 3-4razy sa mi podari vykakat vsetko. riedke ako 100%dzus. tak zrejme daco s crevami, len neviem co mi tie stavy vyvolava. ale ked je to len raz za mesiac tak prezijem 😕

borocka
27. sep 2011

patko akurat spi,ja som dobalila tasku, vecer cestujeme do prahy,tak sa ozvem az mozno....no neviem 😉 drzte sa a liecte

ludmilabb
27. sep 2011

@sssimi a kde ti je muzik, zaregistrovala som ze je odcestovany ale na ako dlho a tak som uz nejako nedocitala
Sofia minule vytrhala jednemu dievcatku vlasy lebo si sadla na jej odrazadlo, skoro ma porazilo, hryzie a strka do deti, v skolke je dobra len obcas vysticuje mensie deti, je mi to luto ze je taky maly agresor a vysvetlujem zakazdym, dohovaram ale to vies ked nevie ovladat svoje emocie, pisti ako svihnuta ked si niekto obsadi "jej" hojdacku a vysvetluj ze jej to...zatial na dlhe lakte

hoogy
27. sep 2011

@borocka ja niekedy taketo zvyknem mavat pred mrchou. tiez neviem z coho,ale viem vtedy ze uz dojde🙂prijemny vylet do prahy.

@sssimi no tak to jefajn ze to takto zvladate. tak zvladnut sa to da len je smutno ja viem. drzte sa🙂

sssimi
27. sep 2011

@ludmilabb mm je v rakúsku. Chodí domov len v nedeľu a občas na pondelok. No a bude tam minimálne do ďaľšieho septembra ak ho do vtedy nevyhodia alebo neodíde. No a ani ten september nie je absolutne isty.
Tak ty máš so Sofiou ten istý problém. Ešte si nemala sťažnosť od mamičky? My tu máme v dedine takú brzdu a dnes Sarah trafila práve jej synáčika. Vo štvrtok máme rodičko, tak sme zvedavá či mi niečo nepovie. Ona by bola schopná násť aj zraziť 😅 Stará dievka a k tomu slobodná mamička, ktorá tvrdí, že my všetky sme sliepky a jej syn sa s našimi deťmi nikdy nebude hrať, lebo su všetky sprosté.......

@hoogy som zvedavá do kedy to takto vydržíme, aspoň že tej dovolenky má o týždeň viac

iinuska
27. sep 2011

@borocka uzite si to 🙂

iinuska
27. sep 2011

@sssimi to je ale mila mamicka 😝

hoogy
27. sep 2011

@sssimi to je co za blbu mamicku....och tu maju urcite aj ucitelky radi 😝 ale bude raz lepsie raz horsie. ale v podstate sa to da vydrzat ked zatnete zuby.

sssimi
27. sep 2011

@iinuska
@hoogy ona bola vždy sama, lebo od detstva ju nikto naokolo nemal rád. Mala 37 rokov keď sa jej narodil syn. má ho s nejakám ženatým chlapom. Kedysi robila na novorodeneckom, ale vyhodili ju. Vraj tam triasla s novorodencami a vrieskala po nich (neviem či je to naozaj tak). Takže my všetky naokolo sme totálne blbé, ale ona je najúžasnejšia matka na svete, ktorá dieťa úplne izoluje od iných, aby od nich nechytil nejakú debilitu. Občas stretávam jej mamu-chuďa chodí po paličke, ale občas toho malého zoberie na prechádzku, lebo večne stojí za bránou a narieka, že chce ísť von. A vždy strašne dcéru poohovára. Malý robí babke zle-vraj ju kope do nôh a mila mamina ho ani neupozorní, že ešte nadá babke, že čo ho okrikuje. No a ešte všeličo iné, ale to už stačí, lebo len pri predstave sa mi žalúdok otáča. Aha ešte taký bonus-po dedine po vedľajších cestách chodi cca 60km/h. Už ju na to upozorňovalo veľa ľudí, ale ju to netrápi-veď jej syn sedí doma....

mystery7
27. sep 2011

no ten brusny virus....super vec. Od Mirka ho mala aj moja mama, ale 2 slivky a horka cokolada pomohli. A aj mm to mal. Mm sa vcera opat nachladil 🙄 tak mu bolo v noci riadne zle. Chodi nalahko poobliekany a to je uz vlastne jesen.
Mirko je tiez lepsi odkedy chodi do skolky, podeli sa s detmi.

hoogy
27. sep 2011

.
@mystery7 no my sme nehnackovali my sme vsetci vracali

iinuska
27. sep 2011

@mystery7 dnes aj v spravach nieco vraveli, ze je rozsireny, len nejako som to nezachytila

mystery7
27. sep 2011

@hoogy moja mama hnackovala a aj zaludok jej krutilo, mm len hnackoval. Ja nic-zatial 😅

hoogy
27. sep 2011

@iinuska tak to som tiez nezachytila :D ale my vieme presne do koho sme to dostali a oni mali tiez rovnake priznaky. pol dna alebo den vracania a potom je vsetko ok. este ze sme maleho naucili povedat ze vracka. ale mali to aj suseda tuto v rakusku.

mystery7
27. sep 2011

aj Mirko vie povedat, ze vracka, ale vtedy nestihol. Len povedal, ze ho brusko boli a uz to z neho striekalo ☹ chudatko. Podla mna vobec nevedel, ze ide vracat, asi mu krutilo zaludok a creva 🙄

ludmilabb
28. sep 2011

@sssimi waa tak to som nevedela ze ste na tom takto a do buduceho septembra to musi byt ozaj robota co stoji za taku obetu obidvoch

ludmilabb
28. sep 2011

inak co sa tej Ceckovej liecby tyka ked Sofia doberie Cebion a my Celaskony kedze to drzime uz rok doma
tak som sa namotala na tej prasok z DMka uz ho mam aj doma tak sa hlasim do vitaminoveho klubu :DDD

ludmilabb
28. sep 2011

@mystery7 uf to co za virusy sa tu objavuju a aj mm chodi a beha po byte najradsej bosy len v ponozkach a podlaha plavajuca dost chladi a nepouci sa a nepouci aj ked minule ho fajne skosilo a uz si obcas aj papuce da

jamaat
28. sep 2011

My sme boli dnes u doktorky s Monikou, tak vravela, že sú hromadne teraz rotavírusy aj adenovírusy.

jamaat
28. sep 2011

@ludmilabb Vy ste ešte so Sofiou doma?

sssimi
28. sep 2011

@ludmilabb tak bohužial nám nič iné nezostávalo. Mm bol už dlho nezamestnaný. Zarobí nejakých 1400€ čo je pekné, ale aj veľa prevozí a musíme kúpiť druhé auto. Ja si už celkom pekne zvykám, ale nie je to práve najlepšie pre Sarah. Vždy som bola za výchovu z dvoch strán aj keď sme sa vo všetkom nezhodli, ale v niečom som mala pravdu ja a v niečom mm. A páči sa mi ak sa dieťa zapája aj do chlapčenských veci, ale ja s ňou opravovať nebudem 🙂 To by dopadlo..... Viem ako sa čo volá a občas to aj použijem, ale ako vzor isto nie som 😀 A ten september je ešte vo vzduchu. Zatiaľ sa len hľadajú priestory na budovu v BA, tak veľmi neverím, že to stihnú do septembra aj spojazdniť.

iinuska
28. sep 2011

ahojte
Adamko ma sopliky od vcera vecera, tak som bola v DM a tiez som kupila ten C vit..Jaj, a teraz ma napadlo, ze mu mozem dat sinupret.Traz cez obed spal mozno pol hodku, co sa mu plni nostek

ostrovanka
28. sep 2011

Ahojko maminky, nie som sice pravidelnou prispievatelkou do fora, ale obcas nakuknem, co sa robi. Postrehla som nedavno debatu o prevarani trvanliveho mlieka pred datumom spotreby.
Dostala som o tom aj mail, a kedze moja sestra pracovala pri "zdroji", dala som jej to prezistit, lebo som bola rovnako sokovana, ako vy. Tu kopirujem pre zaujimavost jej odpoved, ktoru prekonzultovala s technologickou spominanej firmy 🙂

"Pracovala v holandskej spolocnosti Friesland Slovensko v Nitre dnes AGROTAMI a mozem povedat, ze nic take sa u nas nikdy nerobilo, konzultovala som to aj s kamaratkou, ktora bola u nas hlavna technologicka a potvrdila to. Mimochodom bola som obchodnicka a mala som na starosti velke siete a nic take ako vratky tovaru dnes neexistuje.
Obchod Vam proste vystavi fakturu a musite dat dobropis na vypredavany resp. nepredany tovar. Tovar sa precenuje a vypredava pred koncom zaruky, alebo ho znehodnoti obchod, ak sa nepreda vobec, spat do mliekarne sa nevracia."

hoogy
28. sep 2011

@ostrovanka 🙂 no je jasne ze sa to tak nerobi lebo len ked si to zdravym rozumom spocitas tak by sato nikomu neoplatilo 🙂 ale diky ze si nas informovala. pozeram ze tebe sa uz krati cas do porodu. tak sa drz🙂

hoogy
28. sep 2011

@iinuska kup mu tu vincentku,ale vodu a vyparuj. totalne rozpusta hlien. C davaj na podporu nech sa z toho lepsie dostane.

ludmilabb
28. sep 2011

@jamaat Sofia uz chodi od pondelka do jasli a Monika ti je doma chora?
@sssimi drzim palce aby ste to vydrzali

iinuska
28. sep 2011

@hoogy nemame zvlhcovac vzduchu. Striekam mu aspon Sterimar