Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
18. okt 2011

@sirinka ja praveze sedim doma , a ak kto ku nam pride ma info ze sme chory , neivem ja take nemam rada ja tu sa o kika staram aby len bol zdravy a pridem na kruzok a odpadnem cela skupina zasoplena , ale ze to tak je matky nebudu doma sediet s deckami radsej s nimi lietaju a nakazia ine deti ale uz viem preco na mna moja daky tak zvlastne kuka ausmieva sa musim sa smiat ze ja pridem ku nem s kikom ako s kadalogu v kuse soplik mu utieram nema ziadne sviecky po d nosom 😀

jamaat
18. okt 2011

@borocka
@zuzkaprofant
@sirinka V Nemecku a aj v Rakúsku (a predpokladám, že aj v iných západných krajinách) sa tragédia z detských soplov nerobí. A napriek tomu deti nie sú choršie ako u nás. Pokiaľ je dieťa čiperné, prečo by nešli von? Myslím, že malátne dieťa s teplotou by nikam nehnali. A v robote som bežne bola chorá, lebo nie vždy sa dá zobrať PN a na výplatnej páske to tiež riadne bolo vidno.

jamaat
18. okt 2011

O tomto zázračnom zázraku ste už niekedy počuli? http://www.bestofnatur.sk/product/schindeleho-m...

zuzkaprofant
18. okt 2011

@jamaat jjasne ale vies to je take nefer ja maleho doliecim 2tt sme doma ideme na na kruzok a sup zase mozeme byt doma. jasne ze zo soplom ist ale nie stakym chorym deckom ako tu maju vo zvyku o tom pisem , ked mame trocha sopel ideme hore dole ale nie ked vcera som bola u doky a ta mi povedala ze maly ma bromch. a ma ,,len ,,do 38tepl ja snim idem vonku do kolektivu o tom pisem, toto ma tu stve na tom vsetkom, 😠

zuzkaprofant
18. okt 2011

@jamaat tu je jedno ci marodujes tt alebo chodis do roboty tu sa na vyplate je to stale to iste 😀

borocka
18. okt 2011

@jamaat @sirinka @zuzkaprofant tak sople neberiem ze je choroba, len neprijemnost. s tym aj so skrabanim v hrdle som bezne chodievala do skoly, ale ked uz hovorime o teplote alebo nejakych zapaloch,tak si myslim ze je namieste kludovy rezim, este k tomu u deti. a riziko nakazenia dalsich, tak to uz je o moralke.

kosska3003
18. okt 2011

@jamaat no ja mam akurat tie zelene potraviny chlorellu a jacmen musim zase zacat si davat akosi som prestala

sirinka
18. okt 2011

@borocka a sople si myslis su co? sprievodny jav vacsinou virusovej infekcie - zapalu a skrabanie v krku tiez...si myslis, ze vtedy si menej infekcna, ako ked mas popritom aj teplotu?
a to nema nic spolocne s moralkou, nie v kazdej praci sa da ostavat na OCR ci PN 2x do mesiaca...

sirinka
18. okt 2011

@jamaat ja nie...

borocka
18. okt 2011

@sirinka tak ale tu nehovorime o OCR ale o tom ze s nakazenymi detmi chodia bezne do kolektivu,co nie je celkom OK.

sirinka
18. okt 2011

@borocka no vsimam, ze s tym maju problem vacsinou iba pristahovalci...aj kamoska v skotsku je zhrozena, ako tam domaci neriesia zelene sviecky pod nosom a ze jej manzel zakazal pouzivat vysavacovu odsavacku s tym, ze tyra ich deti haha 😀

borocka
18. okt 2011

@sirinka podla mna maju problem oni a nie pristahovalci. ja sa snazim brat veci okolo maleho s nadhladom, nechcem aby bol cintlavka a hypochonder,ale zasa odtial potial. a ked si pritom vysavaci,tak najnovsie maly uz do vreckovky ani nefuka, normalne si ide zapne vysavac,strci si odsavacku do nosa (samozrejme ze moc mu nejde trafit do dierok 😀 ) a uz ani kvapky do nosa nie su dovod na krik,takze to je super. sirup na kasel aj sinupret si da bez odvravania.
a ked s aho niekto pyta ze preco nie je v skolke tak on: lebo som soplavy tak aby neboli aj deti chore. a boli ma hrdielko (samozrejme hrdielko ho neboli,len mu pochutili salviove cukriky co na hrdlo zvyknem jest ja 😝 )

sirinka
18. okt 2011

@borocka trvam na svojom...oni su tam doma a toto beru ako normu....takze pristahovalci s tym maju problem 😝
a kedze chorobnost u nas nie je nijako vyrazne nizsia ako u nich...tak asi maju pravdu, ze sa tym bohvieako nestresuju...
ono v tych severnejsie polozenych krajinach by zrejme aj bol dost problem sa vobec niekam dostat s detmi, kedze tam sopliky vytiahne raz dva...a to hned slovenska mamicka by ganila, ze soplave decko haha...

jamaat
18. okt 2011

Súhlasím so sirinkou.

dm1
18. okt 2011

tak teplotu by som veru ako ten moment kedy uz som akoze chora nebrala lebo ja nemavam napr. teplotu vobec ak tak max. 37,5. Aj zapal pluc som mala uplne bez teploty

hoogy
19. okt 2011

@sssimi nevadi:D

zuzkaprofant
19. okt 2011

@sirinka vies preco maju stym problem pristahovalci?lebo nemaju pri sebe dedka,babku a pod a statat sa ochore dieta sama v noci nespat tt lebo kontrolujes teplotya pod anepomoze,neprideti susedka nakavu pod.preto ma to stve keby si to vyskusala tak pochopis a to je jedno ci mas1-3deti🙂ale od dnes to robim ako vsetci naokolo🙂

zuzkaprofant
19. okt 2011

Inac dievcata ja som sa tu nerozculovala ze soplavw deti az taj ale ze suseda isla s malym medzi deti s bromchytidou(ci ako sato pise)teplotka maly,ocka sa mu lesklisopel nevravim ved pohodicka🙂

hoogy
19. okt 2011

pozrite kocky jedna vec je ze je to pre nich normalne ze vsade vlacia chore deti na druhej strane je ze to nie je spravne. my sme mali kopec americaniek v skolke nechodili do prace a strcili nam chore decko do skolky. sefka to neriesili ved ma len soplik(bola ti anglicanka) a potom sme my ucitelky trpeli.jasne ze my sme chodili aj chore do roboty lebo ked sme boli chore tak nas nemala kym nahradit. tak sme jej na rovinu poveala ze ked nepovie mamickam nech nenosia chore deti do skoly tak odchadzame lebo to bolo neznesitelne. a potom to bolo aj stale dookola chore deti chore my. potom sa to vyriesilo a hned to bolo lepsie. takze podla mna je normlane ist s dietatom ktore ma solpiky alebo troska pokasliavat von.ale nie je normalne ich brat do kolektivu a nakazovat tak ine deti a dospelych

mystery7
19. okt 2011

ahojky
Choroby choroby ☹ trapia aj nas. Mirko ma min. sople, ale odkasliava.
Ja tiez nemavam teplotu, skor taku vnutornu-nemeratelnu. Jedna dr mi neveril, ze som chora, ked nemam teplotu 🙄
Od vcera nam neide voda 🙄 🙄 nervy maaam. Aspon ze som vecer stihla uvarit Slavkovi a zemiaky na grenadir 😅 uz len cestoviny.
Dnes sa mam stretnut s kamoskami v meste, dufm, ze to vyjde.

Kupila som Mirkovi za 2,5 hrubsie pancuchy v lidli 98/104 a su mu kratke (sed). Nechcete niektora? Tak vel 92. Aaaaaa 🙄

hoogy
19. okt 2011

@mystery7 to je strasne s tymito velkostami kazdy obchod to ma inak. my mame tiez 98/104 92 by som nanho uz nenatiahla:( ani ja nemavam teplotu a jedna doktorka mi povedala ze to mam slabu imunitu ze organizmus sa nebrani.

kosska3003
19. okt 2011

@mystery7 odlozis pre slavka no ja uz kupujem 104 radsej minimalne nech ich ma radsej dlhsie ako sed medzi kolenami

mystery7
19. okt 2011

@kossska3003 ved mi asi nic ine neostane 😅 aspon ze mam pre koho. Ale stve ma to, lebo su fajne teplucke a teraz uz take nekupim. Idem dnes hladat ine. Co uz 🙄 🙄
@hoogy no to si ma nepotesila 😅 ale asi to tak bude. Mam obdobia ked sa mi robia casto opary.

sirinka
19. okt 2011

@zuzkaprofant no prepac, ja sice zijem na slovensku ale tiez mi okrem muza nechodi nikto dennodenne pomahat, najblizsi stari rodicia ziju od nas 100km a ked su deti chore, tak som na to sama...a rec je tu o niecom celkom inom...nie o pomoci, ale o tom, ze ci chodis so soplavym dietatom von alebo s nim sedis cely cas doma... 😉 napr. ta moja kamoska je pristahovalec, ale ma tam pri sebe celu muzovu rodinu, ktori jej pomoct mozu...

dm1
19. okt 2011

@zuzkaprofant ja byvam tiez na SK a teda v zivote mi neboli babky pri malom ked bol chory ani nikto iny. Jedine ja a mm. Babky chodia tiez do prace a nemaju kedy pomoct aj keby chceli 😉

dm1
19. okt 2011

ja ked ma matko sopliky a trochu kasle idem sice von lebo doma by sme sa zblaznili ale snazime sa neist do uzavretych priestorov kde su aj ine deticky

borocka
19. okt 2011

dnes mi patko v skolke prvykrat nakreslil 😵 😵 😵 nieco tam pocmaral a okolo toho mu ucitelka nakreslila same srdiecka 😵 tak som si to hned odlozila, lebo predvidam ze tak casto sa to opakovat nebude 😅
@sirinka
@zuzkaprofant
@dm1 ja napr zijem v dome u nasich,ale ked je maly chory,tak som na to sama. nasi su v praci, oco pride domov len na vikend. mama ked sa vrai o piatej z roboty tak chce mat akurat klud. ona sa s nim nezabavi ani ked je maly fit. mam tu akurat starku 72rocnu a ta by sice ma nikdy neodmietla,ale uz zdravy rozum mi nedovoli ju zatazovat s patom. navyse, mne ani ten muz poobede nepride domov a nestazujem sa. teda obcas ano,aj si zanadavam ako pohan, ale postarat sa o maleho je moja psia povinnost 😉

luba142
19. okt 2011

@zuzkaprofant ja ked byvala Kika chora tak som musela ostavat doma z roboty,lebo ked mala horucky a brala lieky tie prve dniu tak mi mama odmietala byt s nou, lebo za 1 ja som matka a v takom stave potrebuje dieta mamu, a za 2 sa s nou odmietala trapit pri podavani liekov....okrutila si to ked sme my boli male zo sestrou tak preco by som ju mala teraz znova nahanat, ale ako presiel tyzden, 10 dni a dobrala lieky tak tychpar dni co uz bolo len na doliecenie tak mi ju opatrovala...takze ak su deti chore som na to sama, max. s muzom, ale ten je cele dni v robote. A to mam trapenie, lebo hociake lieky a sirupy do nich len tak nedostanem, Kika mio neprehltne a ni mini tabletocku takze si to predstav, vsetko druzgat na lyzicku...nebudem to rozpisovat, alebo pri Barborke pri kazdej chorobe prve 2 dni davky liekov vyvracala....takze nieje o tom ci ma alebo nema nablizku rodinu

luba142
19. okt 2011

Co sa tyka soplov a skrabania v krku a chodenia von, tak by som asi ja osobne nemohla vystrcit nos z domu celu zimu, lebo pokasliavam a soplim od oktobra az do nejake ho marca skoro furt 😀 😀

sirinka
19. okt 2011

@dm1 presne tak aj my...