Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
29. okt 2011

@sssimi dobre chapes, 13-ty chodi v juni 😉

sirinka
29. okt 2011

@iinuska dakujeme

@sssimi nie, vyplata ti pride na konci mesiaca za ten odrobeny...a pokial sa na konci volaco udeje, ze neprides a tak, tak sa ti to odrata z nasledujucej...my sme tak mali mesiac pozadu napriklad vyplacane priplatky za sluzby....
my sme dostali 13. plat s junovou vyplatou na konci juna a 14. na konci novembra s novembrovou vyplatou...
nikdy sme nedostavali v strede mesiaca....

sssimi
29. okt 2011

@iinuska 14ty som myslela 😅

@sirinka tak potom je to všade inak, no som zvedavá ako to bude mať Miro. On si myslí, že 14ty príde až 1. januára. Tak mu poviem nech sa popýta starých zamestnancov.

hoogy
29. okt 2011

@sssimi no martin to ma tak ze 20 uzatvaraju mesiac,. a do 31(alebo 30 podla mesiaca) pride vyplata za dany mesiac. 13 plat chodi v juni. 14 teraz.

sssimi
29. okt 2011

@hoogy už som písala Mirovi, tak si to pozisťuje.

hoogy
29. okt 2011

@sssimi nie vsade je to rovnako. 14.plat pride s novembrovou vyplatou. naprikla aj diety sa vyplacaju tak ze ked napriklad bol martin v juni na sluzobke tak junovu vyplatu dostane normalnu a julovu aj s dietami. takze ked sa nieco vyskytne ku koncu mesiaca tak sa ti to odzrkadli az na vyplate za ten dalsi mesiac.

hoogy
29. okt 2011

@sssimi jaj ale vies co tento 13 a 14 plat sa vyplaca za adekvatny drobeny cas .cize ked robil 2 mesiace tak dostane len tretinu.

dm1
29. okt 2011

baby ze 14-ty plat to co je ake pojmy my sme radi ak mame aspon 13-ty 🤐

sssimi
29. okt 2011

@hoogy bože to je tam celkom iné ako u nás. To je sila. Tu ti nedajú ani o cent viac pokým si to neodrobíš.

hoogy
29. okt 2011

@dm1 no tu je to tak podla zakona 🙂

sssimi
29. okt 2011

@hoogy jasné, to viem, že len za odrobené obdobie

hoogy
29. okt 2011

@sssimi no vlastne ano. 🙂

hoogy
29. okt 2011

@sssimi ale aj tak to bude aspon nieco 😉

sirinka
29. okt 2011

@hoogy ale 14. plat dotane s novembrovou vyplatou az na konci novembra...ci ho dostane s oktobrovou na konci oktobra, teda teraz?

sssimi
29. okt 2011

@hoogy veru aspoň niečo. Hlavne ak na to nie sme zvyknutý a dostaneme to len tak 😀

luba142
29. okt 2011

@dm1 aj my mame na INE aj 13 a 14 plat, kedze sme nemecka firma, tak asi preto 😀 😀

hoogy
29. okt 2011

@sirinka nie na konci novembra. napisala som teraz lebo oktobrova uz prisla tak som sa zle vyjadrila :D

sirinka
29. okt 2011

@sssimi nic nedostanes len tak...ved tvoj muz si to odrobil... 😉

hoogy
29. okt 2011

@sssimi no moj mm vzdy nejak sefa ukecal na ten 13 ale toto je veru ine.

luba142
29. okt 2011

@sssimi nam chodi vyplata okolo 15 dna v mesiaci a ten 13 a 14 plat uz mame aj v tej vyplate, cize v juni a v novembri mame veeeelku vyplatu 😀

jamaat
29. okt 2011

U nás o 13. a 14. výplate ani nechyrovať, takže vám môžem len tíško závidieť.

iinuska
29. okt 2011

zienky, minule sme tu rozoberali tu antikoncepciu, mozno toto by nemuselo byt zle http://wanda.atlas.sk/5-dovodov-preco-skusit-va...

sssimi
29. okt 2011

@sirinka jasné, že odrobí, ale oproti Slovensku, kde by robil to isté by nedostal nič. Takže fajne 😀

sssimi
29. okt 2011

@iinuska ja nad tým silno uvažujem. Len sa bojím, že by som si ho (hlavne na začiatku) zle vložila a problém je na svete. Musím o tom pokecať s ganekologičkou, že či by mi s tým vedela prvý mesiac pomôcť-teda skontrolovať vloženie. Lebo by ma kleplo keby ostanem znova v tom 😖 No a potom uvažujem nad spermicídnimi čipkami alebo tým gelom. Aj keď m to príde nepraktické, ale šak 5 minút vydržíme počkať 😀

sssimi
29. okt 2011

@iinuska zaujímave videjko o tom. Je tam aj vkladanie. Koštuje to cca 15€ mesačne

http://www.jokagyn.sk/nuvaring.htm

hoogy
29. okt 2011

@sssimi
@iinuska kocky toto vyzera zaujimavo,neviem troska by som sa obavala toho ako je citit pri styku a hlavne toho vyberania.

sssimi
29. okt 2011

@hoogy ja som podľa toho videa zistila, že vkladanie je v pohode. Predstavovala som si to inak, ale je to fajn. V tom videu je povedané, že chlapi to vo väčšine prípadov necítia. Skôr ženy. Ja tiež vidím možno trošku problém s vyberním hlavne ak sa kružok pri styku zatlačí až neviem kde 😀 No minimálne raz to vyskúšam, i keď pri našej terajšej intenzite mi asi budú viac vyhovovať tie čipky. Keďže sme spolu málinko.

hoogy
29. okt 2011

@sssimi no ja som brala tabletky hlavne kvoli tomu,ze mam strasne nepravidelny cyklus dlhy a bolestivy takze pre mna boli hormony vykupenie. 🙂 no presne to ma napadlo to vyberanie ked sa pri styku posunie a hladne si myslim,ze to asi budem citit.ale teraz musis riesit opacne veci :D a snad to vy kocky tuto odskusate a date vediet

sssimi
29. okt 2011

@hoogy vag. krúžok je tiež hormonálny-funguje ako tabletky, len ti neprechádza tráviacim traktom. Čiže keď si ho po 3 týždňoch vyberieš malo by nastať krvácanie.

hoogy
29. okt 2011

@sssimi viem pozerala som si to video 🙂mm sa smial ze ci to ide reklama zo sociku 🙂 to co na zaciatku hovoria. ako mne sa to celkom paci no som zvedava ake budete mat kocky s ty skusenosti ked sa pre to rozhodnete.