Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
8. dec 2011

@dm1 a aky mas recepis na marlenku? das?

dm1
8. dec 2011

@sirinka
@luba142 baby len ja som ich mala tvrde na kamen 😝 . Nie ako klasika suche pecivo

@sirinka my to sice volame marlenka ale te to skor take medove s orechami ale vyyborne:

Rozohriat na miernom ohni:
20dkg pras.cukru
20dkg HERY
1 vajce
2 lyžičky medu
6-8 lyžíc mlieka

Potom vyliať do 60dkg hladkej múky s 2 lyžičkami sódy a vypracovať cesto. Rozdeliť ho na 3 časti a vyvalkat na peciacom papiery a dat piect na opačnú stranu plechu. Na jeden z plátov pred pečením natrieť túto zmes, ktorú sme predtým opražili na panvici asi 5 min. a nechali trochu vychladnúť:
25dkg posekaných orechov
8dkg kryšt.cukru
12dkg masla
3 lyžice medu

Plnka: 1/2 l mlieka, 2 zlaté klasy a 1 vanil.cukor. Uvariť puding a po vychladnutí vymiešať s 20dkg práš.cukru a 15dkg masla + rum podľa chuti

sirinka
8. dec 2011

@dm1 diky...toto asi pri mojich opicaaach nestihnem... 😅 ale cita sa to chutne...

dm1
8. dec 2011

@sirinka ale to mas velmi rychlo ved cesto na jeden sup a pecie sa kazde tak 5 min. tusim 😉

sirinka
8. dec 2011

@dm1 no to iste, pri tom treba byt a tri rozne veci vymiesat...a vsetko naraz si zmanazovat...ja tohto roku ozaj len jednoduche...

jamaat
8. dec 2011

Ja som ešte nepiekla nič a ani sa zatiaľ nechystám. Keby som teraz napiekla, tak do Vianoc zožerieme.

sirinka
8. dec 2011

@jamaat ved u mna to tak ma byt, kedze hned po stedrom veceri ideme vyzierat rodinu haha

luba142
8. dec 2011

@dm1 skus tieto:
150g hladkej muky
150g Hery
50g maizeny ( 1 kopcovita PL zlateho klasu)
70g mletych lieskovych orieškov ( pred mletim ich poprazim na suchej panvici )
70g mleteho cukru
2 zltky
vanilkovy cukor na obalovanie

ked sa cesto lepi, pridat muky trochu

jamaat
8. dec 2011

@sirinka Nuž my nechodíme vyžierať, len svokra čosi pečie, tak donesie, takže si musíme zašporovať. 🙂

iinuska
8. dec 2011

ahojte zienky, uz vypekate ?
Ja mam na to svokru 😝 😀

naty132
8. dec 2011

Ahojte, prosím vás žienky o radu, resp. Jamaat- robím medovníčky podľa tvojho receptu- cesto je nejaké lepkavé a pochybujem, že bude iné po odstati, a neviem, toho medu či som nedala veľa, ďakujem

sirinka
8. dec 2011

@naty132 ked sa bude moc lepit, opatrne pridaj muku...

borocka
9. dec 2011

@naty132 aj mne sa dost lepilo, ale muku som uz dodatocne nepridavala do cesta, len som si lepsie pomucila dosku pri valkani, aj cesto, islo to a su maksie 😉

inak toto mi vyyyrazne pripomina debatu z minuleho roka, tiez @sirinka vravela ze bude piect len rychlovky, @luba142 a @dm1 mali pripravene cele zoznamy toho co napecu a @jamaat sa do toho nehrnula 😀 😀 😀
my mame zaial medovnicky, linecke neznasame ale vzdy mamina nejake kupi. a inak robievame klasicke zakusky ( taketo suche babraniny u nas nejdu na odbyt), to radsej radsej tvarohove a kremove zakusky 😵

inak koceny, pouzivate niektora odzmolkovac????? ide mi najme o pancusky a HM ciapkovo salove supravy. strasne sa to vsetko nazmoli, aj flisky od GAP sa malemu zozmolili a take je to skarede 😖 poradite co s tym?? lebo luto mi je to povyhadzovat,ale nosit len na dome ked inak su tie handry fesacke

mystery7
9. dec 2011

@jamaat prosim ta pri akej teplote pecies tie medovniky a ako dlho? davas pod nich papier na pecenie, alebo na pomuceny plech?

kosska3003
9. dec 2011

@borocka ja ho mam doma stoji to par eur ja som kupila taky najlacnejsi u nas co mali a v pohode som s tym aj mm cele teplaky odzmolkovala aj sebe mikynu ale uz som ho dlho nepouzila hihi sa mi nechce ako si

tak dnes som si robila digi test a vyslo ze som tehotna 2-3 tyzdne tak uz som dotestovala a musim cakat do 19 kym pojdem k dr

borocka
9. dec 2011

@kosska3003 a v akom obchode si to zohnala??

kosska3003
9. dec 2011

@borocka normlane v takej ludovke alebo vsetko za euro ak tam mate take cinske obchody tak tam

dm1
9. dec 2011

@kosska3003 co to tu citam gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

mne volal predvcerom sef ze "musim" nastupit 1.1 do prace teda najneskor 15.1 😝 . No na paradu! skolku som sice vybavila so znamou od 9.1 ale musi sa uplne pytat inak nehrozi. Cikanie ako tak ale mame problem s kakanim stale aj ked uz to nie je take hrozne. Neviem som z toho mierne nestastna co bude ak v skolke sa nebude dat 😝 . Ach jaj. Ponukla sa mi kamoska ze by ho vzala ak by som ozaj nemala kde ho dat len to tiez clovek nevie ako tam bude ma priblizne rovnako stareho kamosa maleho Matkovho. Ked ma mm poobednu treba len na 2 hodiny kym sa vystriedame z roboty, tiez po nocnej jeho len tak do 13. Horsia by bola ranna to treba do tej pol 3... Este tu mame aj sukromnu skolku je to sice dost 250 Eur ale zase do 1.5 by mi to preplatil stat kym bude mat 3 roky... ale nerada by som bola keby si zvykal najskor na jedno a potom na klasicku skolku.

jamaat
9. dec 2011

@naty132
@mystery7 Ženy, ťažké otázky máte na mňa, ja si to nepamätám, podľa momentálnej situácie improvizujem. 😀 Medovníčky pečiem asi klasicky na 180 stupňov a ako dlho, to tiež neviem. Pozerám na ne a podľa výzoru ich vyberiem. Ak sú pridlho v rúre a vyschnú, tak treba len dať trošku viac vody. Toho sa netreba báť, tým, že sú horúce, tak sa z toho väčšina odparí. A ak aj napriek tomu zostanú tvrdšie, tak som použila osvedčený recept - dala som ich do plastovej škatule a pomedzi ne poukladala plátky z jablka. Pekne to navlhlo a boli fajné. Potom som jablká vybrala, nenechala som ich tam.
No tak volala som svokre kvôli medovníkom, od nej mám recept. Dáva ich len na vymastený plech, nie pomúčený. (idem si to aj ja do receptu dopísať, lebo do budúceho roku zase zabudnem 🙂 )

jamaat
9. dec 2011

@borocka Hehe, presne tak to bolo aj vlani. 😅 ....A ten odžmolkovač som už aj ja veľa krát rozmýšľala kúpiť. Zatiaľ sa nepodarilo 🙂

kaira
9. dec 2011

ten odzmolkovac sa da kupit v ludovke alebo cinaku.alebo kvalitny v elektre.kazdy podla penazenky.treba si len pytat priamo odzmolkovac,lebo sa to aj tak vola.je to super vec.a je na baterky.

dm1
9. dec 2011

babyyyyyyyyy ale ja som min. rok piekla velmi malicko mama ma stopla bo ona vela spravila 🙂

kosska3003
9. dec 2011

@dm1 diky moc a vy co nist ci uz ani nesnazite

sirinka
9. dec 2011

@borocka fu si dobra, ze si to tak pamatas z minuleho roka...
ten odzmolkovac je super, tiez ho mam z ludovky...len je to babracka, ale vysledok stoji za to...

dm1
9. dec 2011

@kosska3003 ale snazime ale nic davame tomu volny priebeh ale po novom roku chcem zmenit gynekologicku lebo tato moja tapa mi tam teraz zacala kreslit kedy su plodne dni 🙄 😠 . Ziadne vysetrenie hladiny hormonov, sledovanie ovulacie.... mam prist ked nebudem rok kojit. No je nacase ju zmenit. Najvacsia sranda bude ked otehu terza ked nastupim v januari spat do prace 😲

sirinka
9. dec 2011

@dm1 joj, niektori doktori ako keby boli v palaci sipkovej ruzenky... 😠

kosska3003
9. dec 2011

@dm1 no ja som vymenila hned po porode a tiez som bola u dr a ten mi zistil ze som vobec ovulaciu nemala preto som nemohla otehotniet tak som teraz 4 cykli brala lieky aby som ju mala ale az tento cyklus bol aj mm doma ked som ju mala u nas bol aj to problem

borocka
9. dec 2011

@sirinka
@jamaat tak pamatam..........ked som citala co ste popisali tak doslova sa mi to pripomenulo akoby som to len vcera citala 😀 😀
@dm1 dani,co je pre teba malo pecenia tak to pre inu vela 😉 😝
tak ten odzmolkovac teda skusim, vyzeraju hrozne tie dubky na pancuskach. vsetky sa hned tak dozmolia, otrasne 😖

borocka
9. dec 2011

@jamaat a to jablko nakrajas na take tenucke platky a das to do vrstiev na perniky??? a nezhnije tam?? a potmo zmaknu hned,ci to opakujes dokola kym nezmaknu?

ludmilabb
9. dec 2011

vo Zvolene vianocne trhy a skolkari v skupinkach prechadzaju pomedzi ne 😀
@borocka to sa zvykne tak robit ze len jednu svrtku jablka, ako polmesiac vlozis vedla medovnickov nie na to