Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
2. jan 2012

@jamaat
@kosska3003
@iinuska
@cukricek8998 aj my hracky upratujeme, tak ale viacmenej klarka, lebo magda sa vzdy tvari total nezucastnene, musim na nu nahucat aby aspon par hraciek spratala...a tiez vyuzivame boxy najme z ikea...raz za cas pretriedim a polovicu vyhadzem...

iinuska
2. jan 2012

@sirinka veru, musim este vybehnut zo dva dokupit, po vianociach nam pribudlo zopar hraciek 🙂

ludmilabb
2. jan 2012

u nas hracky odpratavam ja ked mam chut a cas 😀 Sofia je len rozsirovac, rozvlacovac, kooperacia je momentalne na bode mrazu aj ked obcas ma svetle chvilky a uprace si

rybca
2. jan 2012

ahojte, som tu dlho nebola...🙂 my mame na hracky hlavne taku okruhlu sedacku bez operadla, lahko sa to otvara a je to dost velke aj na to, aby sa tam Mati hral, pravdaze, vacsina hraciek musi ist vtedy von a su po celej obyvacke..🙂

jamaat
2. jan 2012

V Kauflande majú 50-80% výpredaj hračiek.

kosska3003
2. jan 2012

@jamaat mas ich malo doma 😀 😀 😀 ja koncim z hrackami uz neviem kde ich dat a to sme v dome nie v byte ale tak isto cosi niekedy niaku malickost kupime

jamaat
2. jan 2012

@kosska3003 Ja som hračky nekupovala okrem Vianoc, ani nepamätám. Vyťahujem po Monike, susedovci nám čosi dali. No a teraz som v tom Kauflande, bude mať Emka o 3 týždne meniny.

No a dnes som urobila pokus s upratovaním hračiek spolu s Emkou. Chacha! Nebudem to zase veľmi dlho skúšať! Jedine cez deň, keď si chce niečo ďalšie vytiahnuť, vtedy odpratať predošlé. Večer mi to za tie hysáky nestojí.

ludmilabb
2. jan 2012

mna vecer Sofia za 15 minut taaak vytocila, najprv behala ako sisnuta ani bohovi kasu zjest, plula predvadzala sa tak som jej povedala ze pojde do stolicky ked nevie co zo sebou ked nereagovala sup do stolicky ale to sa hned vystrela ako struna ze chce cikat s revom samozrejme tak podme na zachod tam zacala naschval pistat, plut a ze ide kakat s rozkazom zatvor dvere, dones ovcu, potom spustila take vysky ze som si zapchala usi nechcela som odist lebo to ona vstane z nocnika a taka bez utretia beha, nechcela som riskovat ze vykydne v tej nalade nocnik, este stale som sa tvarila ze to vykryjem potom ale spravila jednu vec co som jej uz dnes vysvetlovala ze to nema robit, ona naschval plieska s poklopom na zachode a ako vstala z nocnika chytila ten poklop tak som ju hned upozornila ze nech sa neopovazi s tym plesnut to viete aky rachot nasledoval mne vyletela ruka a dostala po paprckach...v momente usta dokoran bez nadychu, bordova s vykrikom ockoooo, no ako sa ma clovek vyhnut takymto nervy drasajucim situaciam

cukricek8998
2. jan 2012

@ludmilabb ahoj🙂 taketo situacie sme mavali castoaj my..nastastie uz ich mavame zriedkavo..len ked nema Loriana naladicku...ja som si ju jednoducho prestala vsimat,nenutila som jej jedlo ..a moja mala potom tiez zmenila pristup,uz pekne poprosi ,zahraje sa,a je strasne milucka..takze sa mozeme pekne hrat a rozpravat a bez vystupov..niekedy mam pocit ze to moje dieta je ovela mudrejsia ako ja :D

jamaat
2. jan 2012

@ludmilabb U Emky v takomto prípade nemá zmysel ďalej jej núkať, čo nechce. Zatne sa a odmieta to už potom len na just. Jediné zaberie, keď človek zvrtne opačne. Príklad - dnes dialóg Emka a tato: Emka, poď sa vycikať. - Nejdem! - Ale pôjdeš búvať, tak sa treba vycikať. - Nie! - Narobíš hanbu do plienky. Poď! - Nejdem!!! - No dobre, tak nechoď. .....Išiel na záchod on, ani nestihol dvere zavrieť a Emka: Nieee, ja chcem cikaaať! ....A až potom šla.
S jedením to zvykne zabrať aj bez toho, aby niekto začal jesť jej jedlo. Stačí povedať: "Dobre, nejedz" a odkladať jej jedálenskú stoličku. Vtedy dobehne s krikom, že chce jesť a nechá sa posadiť do stoličky.

rybca
2. jan 2012

@ludmilabb u nas to funguje tak ako u @jamaat , cize zvolim opacnu taktiku a uz robi tak ako chcem a co sa tyka jedla, tiez nenukam ked nechce, ako sa hovori, v normalnej rodine este ziadne dieta neumrelo hladom, len ked nechce normalne jedlo, tak si davam pozor aby nejedol somarinky a nakoniec si da aj to normalne

sssimi
2. jan 2012

@jamaat U nás toto isté, ale trucuje takto len keď je tato doma, tak ten na ňu túto fintu používa. Donesie si jesť a už medzi dverami hlási, že Sárka s ním papať nebude, že to je len jeho. V momente sedí pri ňom a tlačí o dušu. No a tiež sa chodí s plačom spať, cikať, zuby umývať keď je ocko doma, lebo slečna si myslí, že m frei a tato všetko dovolí. Aj dudel by chcela celý deň. Akonáhle odíde tak je dieťa ako vymenené a málo kedy protestuje.

sssimi
2. jan 2012

@ludmilabb ja som dnes mala "predslov" poobede. Išli sme si lahnúť-ja maximálne unavená. Sarah si hodinu spievala a po hodine sa zdvihla z postele, že vstávame. To som ešte ako tak prehltla, ale keďže som sa v sekunde ako ona zavelila nepostavila, tak začala pišťať, že chce cikať, tak jej hovorím, že choď. V tom spustila rev a naročky sa pošťala. Do mňa neskutočné nervy, podala som jej handru nech utiera. Samozrejme jej odpoveď "ja to neviem" ma maximáááálne vytočila a to som už fakt začala kričať stiahla som ju na kolená a vrieskala po nej kým to neutrela. Vyutierala to fakt perfektne, aj plakať prestala a ešte sa aj sama prezliekla. Len ma strašne hnevá, že na normálny zvýšený hlas vôbec nereaguje a ja si musím pomaly mandle vypluť, aby počúvla. Už keď som začala vrieskať, tak som cúvnuť nechcela. Snáď sa mi to nevypomstí.

sssimi
2. jan 2012

Sarah si už upratuje zväčša sama. Aj keĎ dnes odignorovala aj to 😔

luba142
2. jan 2012

@sssimi no tak u nas je to tak isto, ale dvojmo, neviem preco, ale ak jednej alebo druhej nieco poviem normalne ,tak ako by nepoculi, ked zvysim hlas tak ma registruju, ale este stale sa nic nedele a ako zacnem revat, ako ty hovoris mandle vypluvam tak vtedy konecne zdvihnu zadky a zacnu nieco robit 😠

jamaat
2. jan 2012

Kedysi nebolo treba mandle vyplúvať. Detiská dostali bitku a potom si rozmysleli, či budú poslúchať. 😝

ludmilabb
3. jan 2012

@jamaat @sssimi @cukricek8998 aj u nas zvykne zabrat tak nejedz alebo nechod cikat ale len zriedkavo a ona prejde zase len do hysaku ze aj ona chceee papat, vresti, napr. dnes rano problem s ranajkami lebo ona chce lizatko hned rano tak to urcite nie! ranajky nechcela som povedala ze kym nezjde, lizatko nebude tak rev a ze jej mam ja davat, cize spravi co chcem ale za podmienok co ona vymysli...a pred odchodom do jasli obliekla som ju a ona jaaak spustila ze jej mam napravit rukav ze jej vytrca ale nic jej netrcalo a ona len rev som jej to pozerala, ponapravala vo vnutri rukavu aj tak zle, som jej povedala ze nic jej netrci ze nech sa aj ockovi ukaze on jej povie ci jej nieco trci tak v momente ze ona vlastne chce aby jej trcalo to uz ma rozhodilo, lebo od rana asi 10 mrncani co som s kludnym hlasom riesila ale toto bola posledna kvapka este k tomu sme vstali 6:15 a ledva sme sa o pol osmej z domu pohli a to mi za pol hodinku bus do roboty isiel, vo vytahu zase len mrncanie ze chce ist na ruky, boze niekedyy je to nad moje ludske sily a tiez kricim a vyhrazam sa ze pojdem von bez nej ked neposlucha 🙄

jamaat
3. jan 2012

@ludmilabb To by bolo asi nad ľudské sily každého 😕 🤐

sssimi
3. jan 2012

@ludmilabb "milujem" tieto upišťané dni. A nedajbože, že v ten deň vstanem hore riťou aj ja, čo sa mi teraz občas stáva. To je u nás jak u debilov na dvore... Najviac sa toho bojím po pôrode, lebo to sa vtedy napchávam čokoládou celý deň 😀 Teraz mi to nevadí keďže skoro nepriberám. Ale potom sa na mňa nalepí všetko.

Dnes idem ku nám na úrad. Mm mi dnes písal, že mu mám začať vybavovať trvalý pobyt. Býva tu od 2005 😀 Ale na to aby si mohol uplatniť prídavky na dieťa, tak musí mať rovnaký trvalý pobyt ako dieťa. AKurát neviem či tam dnes vôbec niekoho zastihnem, ale aspoň si spravíme prechádzku s cielom 😀

mystery7
3. jan 2012

ahojky
Vidim, ze nervy su vsade 🙄 je to vsetko boj 🙄
Kocky od kolko mesiacov sa davaju jogurty? Uz asi tyzden sa cez den nechce kojit. V noci sa nataha o dusu, ale aj tak mam navrete prsia a pobolieva ma lavy prsnik 🙄

mystery7
3. jan 2012

@iinuska aj my mame boxy na hracky a vacsinou ich tam nahadzem ja
@sirinka moj mm si mysli, ze ked raz nieco povie-vysvetli Mirkovi, tak on si to uz musi pamatat. Vraj naco mu ja vsetko 100x opakujem vysvetlujem 🙄 a zda sa mi, ze ma nanho poziadavky ako na 10rocneho. Neda si vysvetlit, ze je este maly ☹

sirinka
3. jan 2012

@mystery7 no presne aj u nas tak...niekedy som mala pocit, ze si to myli s vojenskym vycvikom... 😉

emode
3. jan 2012

@jamaat u nas zabera presne rovnaky postup, nechces ty, idem ja ... 😉 upratovanie hraciek? to co je ??? ale nie, snazime sa aspon to, ze ked nieco vytiahne, odprace sa a az potom druhe ... ale aj take veci robime, ked ide do extremu, co bolo rozhadzane, islo do kosa a aj sme to tam vyhodili (mame kuka nadobu, tak sa to da 😅 ) ... to ste mali vidiet, ako si ukladala zvysne hracky ...

@sssimi mne sa najnovsie pacia mena Hannah a Kiara
@ludmilabb sofia bola spekulant od malicka 😒 neboj, mas vyhodu, si tak vycvicena, ze to druhe bude uplne v pohode 🙂

no a my sme na ATB, ze zapal priedusiek, vcera rano som isla s miernym vlhkym kaslom pre istotu, aby nemala chytene priedusky, vecer 38,9 teplota, rano 38 ☹ ... vcera rano mala dychanie ciste 😕 😕 😕 ... dnes ATB a zapal ☹ 😢 ... samozrejme mame vo stvrtok odcestovat 😠

borocka
3. jan 2012

@jamaat
@emode
@mystery7
@sssimi
@rybca ach tie decka........tu clovek ani nevie co je lepsie. na pata neplati otocena taktika. on ked nechce,tak nechce a hotovo. mozem si ja hovorit, kricat, revat, bit, aj slubovat dobroty ked ma posluchne...........no trt makovy. s nim bud vydem po dobrom alebo vobec. ked ma svoj den a blbu naladu,tak kricime obaja od rana do vecera. ale vie byt aj to najmilsie najzlatsie dieta.

som vam ani nevravela, boli sme tyzden v prahe, mal stedreho jeziska ktoreho okomentoval: jejdanenky!! (darceky sa pod stromcekom zrazu objavili po vcernom kupani tak ho sokovali a dodnes tvrdi ze ich priniesol mikulas). boli sme si popozerat karlov most, staromestske aj vaclavske namestie. maly bol vyhukany. uz sice v prahe bol,aj vtdy ho velkomesto dostalo, ale teraz vianocne vyzdobene ani usta nestihol zavriet 😀 😀 mozno si to viete predstavit. konecne sa zacal zbavovat ostychu ( aspon sa mi zdalo) pretoze na plne metro zacal yspevovat svoju oblubenu pesnicku, s revizorom sa vykecaval, dokonca zastavil jedneho chlapca v nakupnom centre ( ten mohol byt tak stary ako tito nasi podla vzrastu) a mal cumel v puse....tak pato ho tapol po pleci, hlavu mu strcil rovno do tvare a vraj: "ale ty uz nie si babatko! ty uz nemozes mat cumel!" 😀 😀 som myslela ze sa hanbou prepadnem.
inak bol celkom zlaty, aj cestu zvladol vyborne. ani ludi sa nebal. to skor ja som ho vkuse stiskala za ruku aby sa mi v dave nestratil, a on ma mal na haku. ked ho daco zaujalo,tak sa vytrhol a siel si po svojom.
boli sme trochu prevetrat penazenky na povianonych vypredajoch, tak som si v nexte spravila radost 😝 patovi k stastiu stacilo vozenie metrom, trolejbusmi, elektrickami a najstastnejsi bol ked sme na prestavke vymakli mestsky povoz s konmi,tak mu ich ujo dovolil hladkat aj jablko som utekala kupit aby im mohol dat. toto na velkomeste milujem.

sssimi
3. jan 2012

@emode veľmi pekné mená, ale obe už máme v blízkej rodine. Švagrinka a neterka. 😉

sssimi
3. jan 2012

@mystery7 dávaj si pozor aby si nechytila zápal. Cez deň radšej po troške odstriekavaj nech ich nemáš napäté.
A jogurty ovocné od pol roka.

emode
3. jan 2012

@sssimi tak este sa mi paci Olivia alebo Livia, Melany je ako u nás Melánia, Zoe tu už bolo, k tomu sa ale musi hodit priezvisko, este som mala v talone Zara alebo Zaira a Lara. A uz neviem 😕

mystery7
3. jan 2012

@emode aj mne sa paci meno Lara 🙂

sssimi
3. jan 2012

@emode Zara je v podstate Sára. A ostatne sa nedajú veľmi zdrobniť čo kvôli mm musí byť. Oni to tak v rodine majú zaužívané. Myslím že Lianka Murčová znie pekne. Pri nej už asi zostaneme. A ja ju isto budem volať Lili keď bude malinká. Je to také nežné 🙂

dm1
3. jan 2012

@borocka tak pekny vylet za vami 🙂 . To ste boli u Lukasa ze? Ozaj a ako sa ma sestra? je to lespie?

mne sa to krati maly uz v pondelok ide do skolky a kakania sa stale boji mam strach ze mi ho zo skolky vratia domov 😖 . Dufam ze si za ten tyzden ako tak zvykne lebo sa zblaznim v tej robote