Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
31. jan 2012

@jamaat uvidime ako jej bude zajtra ked sa prejdeme po vonku, co to urobi...kasle takym vlhkym kaslom uz od piatku, v noci sa doteraz nejako na kasel nebudila, ale dnes uz som jej na noc ani mlieko nedala pre istotu. Uvidim aj co povie lekar, ci ma chytene priedusky aj ona ako Kristinka. A ma aj sopel,takze jedno s druhym

jamaat
31. jan 2012

@sirinka Veď je dosť možné, že budem aj ja vyrábať, nie kupovať. Len teraz šiť niečo z kupovanej látky vyjde drahšie ako hotový kostým.

emode
1. feb 2012

vsetkym prajem skore uzdravenie ... ako som pisala, tieto mrazy by mali zlikvidovat kadejake virusy

sirinka
1. feb 2012

@jamaat ved kostymi sa doma nesiju z novych latok...treba vyuzit co mas doma a popresivat stare veci...

jamaat
1. feb 2012

@sirinka Veď jasné, ak nájdem také, ako potrebujem.

sirinka
1. feb 2012

@jamaat no mozno treba pozriet co mas doma najprv a z toho cosi vymysliet a nakombinovat 😉 a pripadne dokupit len nejake doplnky

sssimi
1. feb 2012

Ahojte.
Ja som malej včera večer nedala sirup a o polnoci mi začala kašlať. Po pol hodine som to vzdala a dala jej sirup a do rána bolo ticho 🙄 Trafí ma!

jamaat
1. feb 2012

@sssimi Aj u nás je polnoc kašlací čas bez ohľadu na sirup.

kosska3003
1. feb 2012

@jamaat no stal 12 eur nie mali tam len saty pre princezne ona si to sama vybrala a dokonca modre nie ruzove alebo cervene no uvidime ako bude do soboty u nas je v sobotu pre skolkarov a skolakov ale tak beriem aj mariku ona sa tam strati

sssimi
1. feb 2012

@jamaat A ako dlho kašle?

@kosska3003 u nás po karnevale aní chýru. A to slubovali aj v škôlke aj v KD.... Trápna celá dedina....

kosska3003
1. feb 2012

@sssimi tu je kazdy rok minuly sme este neboli ale tento by som rada isla uvidim ako bude na tom ale tak hadam lepsie uz sa to lepsi uz ju nedusi uz zacina vykasliavat co je dobre

ludmilabb
1. feb 2012

Sofia sa mi pre zmenu o pol piatej zobudila s plnym nosom, ledva dychala ale nechcela fukat nakoniec zaspala, rano som jej trochen odsala, my sme druhy tyzden doma 😝

jamaat
1. feb 2012

@sssimi Teraz už nie veľmi dlho, dávam jej teplý čaj vypiť, to jej hrdlo ukľudní.

luba142
1. feb 2012

@sssimi
@jamaat
@kosska3003 tak my sme boli u dr. obe maju aj ATB Medoklav, sirup na kasel Erdomed....mandle maju zdurene z tych hlienov, keby sme s Kikou dlhsie cakali, mozno jej to zlezia aj na pluca...tak teraz uz snad bude lepsie 😒

kosska3003
1. feb 2012

@luba142 no krasne nas zatial ATB obchadza co som rada klop klop dufam ze nebudeme musiet mat skore uzdravenie babam

luba142
1. feb 2012

@kosska3003 aj mne decka vykasliavaju a vidis prdsa maju v hrdle,ze plno hlienu a mandle zdurene, ale v krku ich neboli, to je hruza tento kasel

@sssimi ja by som sa s malou pytala na rengen ak tak dlho kasle 😒

luba142
1. feb 2012

@kosska3003 dakujeme 🙂

kosska3003
1. feb 2012

@luba142 no ved aj mne povedala dr ze je riadne zahlienena tak ale zatial nam ATB nedala uvidime uz jej to prechadza v noci ju nedusi tak sa aspon vyspime obe

luba142
1. feb 2012

@kosska3003 tak isto sme s Kikou boli aj my, aj ona dobre v noci spi, ale ten kasel cez den neni uz tiez tak casto, ale stale skaredy tak preto ma lieky uz a kedze mala ma uplne to iste tak ma aj ona tie iste lieky, len v sirupe....ale som teraz radsej, lebo fakt chrchlu jak hrnce ked uz zakaslu a nepotrebujem zapal pluc

sssimi
1. feb 2012

@luba142 rengen? To nie. Ona má dýchanie úplne čisté .Mám doma fonendoskop, tak to kontrolujem aj ja. Možno to už bude aj "zo zvyku". Ešte má trošku sopel, tak to preto.

hoogy
1. feb 2012

@luba142 tak sa skoro vyzdravte.

@sssimi ked jej das nieco zapit tak ti kasle dalej ? a prepac ale ako vies ze ma dychanie ciste? ked pocuvas ty to este neznamena ze to pocuvas spravne.

sssimi
1. feb 2012

@hoogy Tak doktorka mi to vždy len potvrdí. Dnes jej skúsim dať len vody napiť. Lebo ten kašel má teraz taký ako keď si len niekto normálne odkašle. AKurát že sa to opakuje po pár minútach. Ako keby si to len rozdráždila.

hoogy
1. feb 2012

@sssimi daj jej tepleho caju alebo vody a uvidis. mozno to ma naozaj len zvyk,alebo ked si raz zakasle tak si to rozdrazdi. ten rengen by so ani ja veru neriesila.

luba142
1. feb 2012

@sssimi alebo ci to nema zo sucheho vzduchu, ako taky alergicky skorej kasel? Niekedy to deti v zimnom obdobi mavaju, ze stale kaslu a maju take sopliky, ale neni to nadcha, ale skorej taky alergicky ciry soplik, nepytala si sa aj na to? Lebo ak si pisala,ze jej pomahal promethazin tak to je antihistaminikum, dava sa aj pri alergickych kasloch

sirinka
1. feb 2012

@sssimi pridte v juni na nas senecky....ten je super 😉

sirinka
1. feb 2012

@sssimi
@luba142 och rtg radsej nie, iba v uplne nevyhnutnych pripadoch...postacia aj vytery...

sssimi
1. feb 2012

@hoogy skúsim tú vodu, čaj by mi v noci vyplula.

@luba142 My máme v dome všeobecne dosť veľkú vlhkosť, ale môže byť. Dnes vyskúšam a nedám sirup. Dik. A veru máva občas ráno okolo nošteka soplíky pozasúšané, tak to by ozaj mohlo byť tým.

@sirinka až v júny? To je nejaký vonku? Tak to by sa mi veru páčilo 😉
Rtg by som isto neriskovala. Doktorka jej ani ATB nechcela predpísať, že veď ona je zdravá, v podstate to je celé len o zatekajúcich soplíkoch.

sssimi
1. feb 2012

Tak ja tu nadávam, že po karnevali ani chýru a dnes na FB vyhodený škôlkarský karneval na 16.2 😀

sirinka
1. feb 2012

@sssimi http://www.msks-senec.sk/ve-k-letn-karneval
http://www.senec.sk/index.php?menu_id=715
je paradny, ide sprievod cez mesto na jazera, tam su kolotoce a hudba, obcerstvenie...hodnotia sa najlepsie masky, ale nesmu to byt kupenske, ale podomacky vyrobene... byva tam dobra atmoska...

luba142
1. feb 2012

@sssimi tak jej potom soplik nejaky aj v noci ide a potom ju moze na kasel drazdit, mozno jej toto zimne obdobie nerobi dobre. Aj munulu zimu mala take problemy?

my sme museli mat teraz atb, lebo dr. pocul aj na prieduskach, ze maju zanesene a kedze bKike uz to trva vyse tyzdna a este ma aj mandle zvacsene od minula tak radsej dal uz lieky a Barca tam bola teraz 1x lebo kasle od piatku a je na tom tak isto nalezovo ako Kika :-/