Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
12. máj 2012

@borocka u nas auta idu, zatial hlavne prva cast. Druha sa mi zda byt skor pre dospelejsich. Mirko vydrzi pozerat cca hodinu, ale to musim sediet s nim a vsetko mu komentovat a vysvetlovat-aj ked to pozera asi 10.krat

kosska3003
13. máj 2012

ahojte tak rozoberat narodky nas caka oslava za dva tyzdne malej som kupila taky stan s krtkom bude mat vonku ked sa dvor spravy popripade aj do izby jej ho dam a chceme niekam ist len neviem kde je u nas aj vodny cirkus ale neviem ci tam pojdeme su tam len dva telune a potom len akrobati radsej pockam za mesiac ma prist klasika so zvieratkami a pojdeme tam

luba142
13. máj 2012

ahojte, my mame oslavu dnes a Bartborka si uz darcek uziva od piatku, kupili sme jej to odrazadlo nakoniec, ale kovove ako klasicke kolo, len bez slapatok a paci sa jej, len je este tarbava a nemotorna, ale snad sa nauci 😀....vcera som cely den robila tortu 😝 asi by som na kseft veru nerobila, je s tym piplacka 😀

hoogy
13. máj 2012

kocky vsetkym vam prajem krasny den matiek 🙂

borocka
13. máj 2012

@joannas ahoj, tak celkom jednoducho......do prehliadaca zadaj adresu: www.uloz.to hned na vrchu stranky sa ti objavi riadok vyhladavanie. tak zadaj popis: auta 2 cz avi ( to aby s to mala s ceskym dabingom). daj vyhladat a vyhodi ti tam zo 10 moznosti. jednu si vyber, klikni na nu. ta sa ti potom zvacsi a pod obrazkom najdes ikonku "stahnut". klikni na ikonku, opis kod ktory ti vyhodi a daj ulozit ( niekomu to automaticky uklada do pc,niekto este musi zvolit do ktorej zlozky to chce)
tajkto si mozes stiahnut cokolvek ta napadne.
http://uloz.to/xuderBf/auta-2-cz-avi
v tomto linku uz mas vybrate jedny auta,ta len pod obrazkom klikni na "stiahnut" a opis kod. hotovo

borocka
13. máj 2012

koceny,skuste mi poradit......
pato ma super kamosku elku. obaja maju tie odrzaadla, len patove stalo 2x tolko co elkine ( ona ma toto http://www.pricemania.sk/katalog/odrazadla/odra... ) len v cierno beilej kombinacii.
ja neviem ci zrovna ona ma vadny kus,alebo vsetky su take smejdy........ale cele jej to vrzga, skripe, je nestabilne kvoli plastovym kolesam........o skrabancoch a obiti nejdem hovorit 😕 no a ona si vzdy berie patove odrazadlo a on si s radostou vymeni a jazdi na jej. zo zaciatku kym ho mala pekne nove tak si menit nikdy nechcela, ale ked uz dosla na to ze patove je lepsie ( parkrat na nom nepekne spadla) tak si vzdy berie jeho.
vadi mi vsak, ze pato na nom tiez uz parkrat spadol, ma dobite kolena. krvave, chrastave. a len preto, ze je nauceny jazdit na svojom, pozna ho a elkine ma jednu strasnu vadu...........ked prudko vybera zakrutu,tak cely korman sa pretoci o 360 stupnov a nasleduje pad. a ked naberu vacsiu rychlost dolu briezkom a potom to chcu nohami dobrzdit, tak cele odrazadlo ostane nestabilne, korman lieta zo strany na stranu az ho deti neudrzia a zasa sa cely vykruti 🙄
ako mam patovi vysvetlit, ze jeho odrazadlo je krajsie a hlavne lepsie! ze nechcem aby jazdil na elkinom,lebo potom pada a cely je otlceny ( to by ste mali vidiet tie nohy......este leto nezacalo a on ma chrastu na chraste). uz co mu mam povedat???
rozmyslam ze mu dokupim trubu a svela, ze by ho to mohlo nalakat a potom si menit nebude chciet........ale on je zasa taky dobracisko, ze aj tak si vymeni ked ho pekne poprosi elka 😠 🙄 lebo ved vzdy ho ucim ze ma pekne pozicat a podelit sa.
mne nevadi ze elka si poziciava to patove, mne len vad na com potom pato musi jazdit a ako to vzdy dopadne 🤐

joannas
13. máj 2012

@borocka ďakujem,si zlata

mystery7
13. máj 2012

@borocka a ako vychadzas s mamou malej Elky? Skus jej pekne povedat, ze sa ti nepaci, ze si deti menia odrazadla, Pato nevie jazdit na ich odrazadle-jazdi sa na nom inac ako je zvyknuty- a tak ma doranane nohy. Ved nech aj ona zasiahne. Ja si myslim, ze deti si raz za cas mozu vymenit hracky, ale zase neustale? Mohla by to pochopit. Tak drzim palce, nech sa ti to podari vyriesit.

jamaat
13. máj 2012

@borocka Fuu, tak to je dosť blbý problém. Ja som podľa možnosti za hovorenie pravdy deťom. Tá trúba je určite dobrý nápad, to sprav. Alebo aj košíky sa deťom páčia, čo sa dajú pripevniť na kormán. Ale ešte by som Paťovi normálne vysvetlila, že je zlatý, keď Elke požičiava svoje odrážadlo, pochválila by som ho, ale zároveň vysvetlila, že to jeho je lepšie a že na ňom padá a že si smutná, keď má chrasty. Nech jazdí na tom svojom. A ak sa poznáš s elkinou mamou, tak aj s ňou sa skús porozprávať, nech malej dohovorí, aby jazdila na svojom. Držím palce.

borocka
13. máj 2012

@mystery7 my vychadzame velmi dobre. ale musim povedat ze to odrazadlo je asi jedina patova hracka ktoru mu elka stale berie ( s patovym dovolenim samozrejme) no a pato je zasa typ, ktory jej berie a testuje vsetky hracky nakolko on zije v ppredstave ze hracky druhych deti su vzdy lepsie ako vlastne..........lebo su ine a nema ich doma stale.
ela je prave dieta,ktore nikdy nechce pozicat. vzdy place ze jej to patko vezme a nevrati a mamina s nou robi poriadky. takze mi je teraz hlupe to nejko riesit,ked je to jedina vec ktoru si elka chce poziciavat. ale fakt je ze odrazadlo si nikdy nechcela menit, az kym na nom parkra nepopadala a fakt zistila ze patove je lepsie. uz len aby to aj pato chcel pochopit 🙄

jamaat
13. máj 2012

@borocka Povedz o tej nebezpečnosti odrážadla jej mame, nech jej kúpia riadne. Ak jej záleží na tom, aby nemala dobité dieťa, tak hádam zainvestuje, veď to zase nie je strašná položka.

borocka
13. máj 2012

@jamaat truba,svetla aj kosik je super napad, ale nalaka to nie len pata ale samozrejme aj elku este viac 😖 uz som mu ho trochu zacala znackovat, kupujeme take dzusy v ktorych je schovane "kinderko" a v nom ma vzdy taku nalepku zvlastnu 3D. tak mu ich tam lepim, vzdy s autami a chalanske motivy......ale nezabera

borocka
13. máj 2012

@jamaat ja som jej skusala naznacit ci ho nebudu reklamovat, ked je take rozdrgane a rozvrzgane, kupili ho tu v meste v predajni za 45 eur. tak uvidim ako sa k tomu postavia.......len to je taka chlapsska vec na opravy a reklamacie. ona je doma s dvomi detmi a tretie cakaju. no a ich tatino s nami nikdy nechodi, nevidi ako "funguje" to elkine odrazadlo tak neviem. ale nechcem aby to nejak vyznelo,zue nechcem pozicat, alebo ze zhadzujem ch vyber alebo cokolvek

mystery7
13. máj 2012

@borocka mas to zlozite. Asi by si mala skusit navrhnut Elkinej mame, nech malej kupia chranice na kolena. Ak bude mat chranice, mozno si nebude chciet menit? 😅

joannas
13. máj 2012

@borocka a to sa stiachne len do pc alebo na dvd ktoré potom môžem dať do dvd prehravaca?

jamaat
13. máj 2012

@borocka Tak jej nenaznačuj, ale rovno povedz. A prečo by mala byť reklamácia chlapská záležitosť?????? 😲

sssimi
13. máj 2012

Ahojte kočky. Sarah mala dnes vystupovať v kulturáku na deň matiek. Sárku som samozrejme musela zobudiť, ale to nevadí-na to je zvyknutá. Boli sme dohodnutý na 14:45 o 15tej mali decká vystupovať. Na to, že Sárka bola hore cca 20 minút, tak poslušne išla za ruku do kulturáku a tešila sa na vystúpenie. Lenže oni si tam vymysleli takú blbinu, že ešte pred vystúpením detí dali takú hudobnú skupinu báb. Medzi tým sa decká bláznili aj popadali a zostali aj dosť vystresované, keďže sa ich tam ľudia pýtali čo budú hovoriť a bla bla... Takže keď prišlo na lámanie chleba, tak som na podium Sáru nedostala. Revala na celý kulturák. Skúšala som tam zostať aj s ňou, ale nič nepomohlo. Samozrejme tak dopadlo viac detí. Dosť ma to mrzelo, lebo mi o tom rozprávala celý týždeň. Keby som vedela čo si vymyslia, tak by sme prišli o pol hodinu neskôr. A ani by ma to tak veľmi nehnevalo, keby tie baby nespievali na playback. Pochopila by som, že potrebujú pauzu, ale toto??? Trápne, smiešne.....

hoogy
13. máj 2012

@borocka patka by som pochvalila ako sa pekne s alkou deli,ale zaroven by som mu povedala,ze odrazadlo je velka hracka a draha a preto by si bola rada keby pouzival len to svoje aby nahodou to elkine neznicil. a na druhej strane by som tiez zasiahla a poprosila jeho maminu nech to tiez takto vysvetli elke. a upozornila by som ju,ze mas pocit ze s tym odrazadlom nie je nieco v poriadku kedze si na tom deti rozbijaju kolesa. lebo jedna vec je ze si vymenia,ale ekd je take nekvalitne moze sa nahodne stat ze pato z neho nestastne zleti a rozbije ho,co potom?

luba142
13. máj 2012

@borocka my mame tajketo kovove podobne, ale ma nafukovacie kolesa

hoogy
13. máj 2012

@sssimi toto mohli vymysliet len taky ludia co nemaju male deti a vobec ich nepoznaju 😒 skoda ze vam takto pokazili vystupenie

sssimi
13. máj 2012

@hoogy Pravdepodobne to bola iniciatýva tej skupiny alebo starostu, lebo teraz hadzala fotky riaditeľka na FB a komentovala, že deti už boli všetky z čakania nervózne. Tak bola nespokojná ako väčšina mamičiek čo tam mali dietky.

hoogy
13. máj 2012

@sssimi urcite to bolo tak nejak.....

sssimi
13. máj 2012

@borocka
@hoogy Evidentné je, že maminke vyhovuje, že si tie odrážadla menia. Pokiaľ sa sama neohlásiš, tak to bude využívať. Veď prečo nie, keď jej dieťa si neubližuje. A možno si ani sama neuvedomuje, že je to odrážadlom.

sirinka
13. máj 2012

@borocka zbytocne sa trapis... povedz patovi narovinu, ze nechces, aby jazdil na tom odrazadle, lebo je nebezpecne...ze ele moze svoje na chvilku pozicat, ale potom mu ho musi vratit a nech jazdi kazdy na svojom....to iste povedz aj tej mamicke a aj tomu dievcatku, ked si ho bude zase chciet pozicat...

sirinka
13. máj 2012

inak hossa a granak po dnesnom zapase zlomene ruky...tak si tu prehru svajciari ozaj zasluzili.... 😠

jamaat
13. máj 2012

@sirinka Čože??? No super! 😠

borocka
14. máj 2012

@joannas to sa ti ulozi do pc. no a pozerat mozte s malym na pc, pripadne cez usb to prenesies do pc ( neviem aky mate,ale su pripojky aj priamov TV na usb kluce, pripadne ak mate dvd prehravac tie tiez mavaju usb pripojku alebo dokonca setoboxy maju usb pripojky) alebo ak mate v PC napalovacku tak to napal na DVD a mozte kukat 😉

borocka
14. máj 2012

@hoogy toto sa aj ja obavam,ze patovi sa uplne rozpadne a potom co? este budem musiet druhe kupovat 😕 🙄
@sssimi veronika je taka cista dusa, v nej nie je kusok zlomyselnosti....takze urcite to neberie tak. aj zo zaciatku ked si elka este menit nechcela ( lebo jej odrazadlo bolo OK) tak sa jej snazila vzdy dohovorit aby si vymenila,aby bola mila kamoska.
@mystery7 my mame chranice, komplet zostavu sme si kupovali,prilbu, na lakte aj kolena, pato to aj z frajeriny chcel chvilu pouzivat,ale je to take tvrde......proste ho to obmedzovalo v pohyblivosti,takze ich nechce

hoogy
14. máj 2012

@borocka ked je taka zlata urcite pochopi preco chces aby kazdy na svojom jazdil a ze to je tak lepsie. 😉

borocka
14. máj 2012

@hoogy ved ona to urcite pochopi....len mne je to blbe. citim sa blbo ked jedina vec ktoru si chce elka poziciavat jej nechcem dovolit, ked patko si od nej poziciava vsetky mozne aj nemozne hracky 🙄
preto hladam sposob ako to patovi vysvetlit, lebo ked mam byt uprimna.....teraz by sa mi fakt hodila decka jesitnost. pre mna je lahsie ked pato bude skupy a nebude chciet pozicat, ako ked ja by som to mala takto narovinu povedat 🙄 je to odo mna velmi hlupe??
zajtra ideme k zubarke do mesta, tak pojdeme kupit trubu aj svetla....