Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
3. okt 2009

cafte co nove
dievcata ktore prikrmujete davate aj mrkvickovu stavickualebo inu zeleninovy
a ako sa prikrmuje ja som uz 3 den dala mrkvicku a zajtra bude 4 dni zemiacik a potom mozem dat aj jablcko varene ci je to skoro??

ludmilabb
3. okt 2009

zuzka a ako sa vam dari s prikrmami, ktore podbradnicky teraz najviac pouzivas?

zuzkaprofant
3. okt 2009

No dari papap vsetko nasi mu aj jogurt dali ochutnat a aj polievku zajaciu no prehnalo ho ale chutilo mu bo si este pytal sa a ked sme mu nedali plakal
a dnes ked videl ze robim mrkvicku tak ruky natahoval som sa smiala tak chcel tak som sa tesila no mal podpradnik co ma gumu na spodu ale aj tak vsetko je spinave aj ja.ixix..tak asi dam mu plienocku na neho a tak ho zabalim do nej aby nemla jedlo az za usami 😀

jamaat
3. okt 2009

Ahojte.
Konečne som si vstúpila do svedomia a s Monikou sme poriadili auto, lebo už bolo horšie ako družstevné traktory!

Na jablká, banány a čiastočne mrkvu som používala zásadne zvrchu igelitové podbradníky alebo staré látkové, lebo látku už nevyperie nič.

dm1
3. okt 2009

zuzkaprofant - na jogurt je straaasne skoro to tak od 7-8 mesiaca tusim. pozri si www.kojeni.net tam je o prikrmoch

ja som davala aj mrkvovu stavicku a teraz uz davam mrkvicku. v tyzdni skusim zemiacik, potom cukinku, spenat, brokolicu.... ovocie dam az neskor ked vyskusam zeleninku.

dm1
3. okt 2009

jamaat ved prave preto ze sa to potom neda vyprat... uz teraz mam vyradeny 1 podbradnik a plienku celu od mrkvovej stavy 😉 . Na to su najlepsie tie pogumovane. Inak dnes som davala mrkvicku podusenu a vobec to nevypluval. tvaril sa sice hrozne ked som mu to dala do pusy ale spapal. dala som mu len tak 10 lyziciek a postupne budem pridavat.

jamaat
3. okt 2009

Veď 10 lyžičiek je dosť.
Keď vás tak čítam, ako prikrmujete, tak ma to teraz láka vyskúšať tiež. No ale zatiaľ odolám.

Rozmýšľam však, že vyskúšam Nutriton, lebo posledné dni mi zase grcká veľa. A keď už teplo nie je, tak ju musím stále prezliekať a najnovšie jej už obliekanie vadí a mravčí pri tom.

dm1
3. okt 2009

jamaat ja som ale predtym uz davala stavicku mrkvovu par dni doma odstavenu takze uz som si mrkvicku otestovala. ale to bolo 10 lyziciek takych riedkych lebo som to zarobila aj s MM lebo samotne mi to vypluval. potom budem mm postupne znizovat az nebudem davat vobec.

ja by som zase najradsej s prikrmovanim pockala ale ked mam doma hubenura 😉

dm1
3. okt 2009

inak jamaat ta obdivujem vydrzat stale to grckanie aj 10x za den... to si vobec neviem predstavit kedze nas drobec negrckal ani raz...

jamaat
3. okt 2009

dm, veď tým som nemyslela, že si mu veľa dala, ale že spapal dosť. 🙂

10x si aj málo povedala. Včera to bolo aj 30. Plienky a podbradníky míňame ako na bežiacom páse.

dm1
3. okt 2009

tka to by ma porazilo ze 30x.... aspon mozes tvojmu drahemu zdovodnit preco kupujes tolko veci aby si ju mala do coho prezliekat 😉

jamaat
3. okt 2009

dm, až sa čudujem, ale zatiaľ nefrfle! 😅

dm1
3. okt 2009

jamaat - tak to mas super. moj obcas uz zacina frflat ale zatial sa mi dari ho vzdy skrotit a "logickymi" argumentami zdovodnit ze vsetko co som kupila maly potrebuje 😀

sssimi
3. okt 2009

Ahojte!
Už sme po kolotočoch.... Jáááj šak bolo dobrééé. Toľko dole hlavou som ešte asi ani nikdy nebola 😀 😀 😀 No čo troška vzrúša do života... MM povedal, že už na to nikdy nepôjde 😀 ....Sme si hlavy prekrvili riadne...

Ja mám taký debilný jeden podbradník pogumovaný, že ma to nejak odrádza od ďalších... Ale aj tak musím kúpiť aj také... Tieto latkové su dobré akurát na gebrinky 😀

iinuska
3. okt 2009

ahojte, pred chvilkou sme sa vratili z prechadzky, maly pospinkal 45 min.

simi, ja nemam na take kolotoce zaludok. Raz som bola na takom, to som nevedela ako sa toci, nakoniec to bola taka centrifuga, no mala som dost 🙄

dm1
3. okt 2009

sssimi ja take kolotoce priam milujem aj v pratri som sa vyblaznila aj ked som bola sama lebo chlapi sa uz bali. Inak moj mm sa zase strasne boji na takych kolotococh. Raz som ho prehovorila na taky podla mna neskodny kolotoc len trochu to islo dolu hlavou a ked hned na zaciatku ozelenel nebolo vsetko jedno ani mne. celu jazdu som ho ukludnovala ze neboj uz to bude koncit.... odvtedy ho radsej neprehovaram.

sirinka
3. okt 2009

my sme jogurt u klarky zaviedli az od ukonceneho 10. mesiaca.

a na kolotoce ja sa nevydrzim ani divat, mne sa hned kruti hlava a je mi zle od zaludka...

kosska3003
3. okt 2009

ahojte tak uz mame po peknom dni baby kolko davate caj pit lebo moja je chora a nechce moc cicik ale caj ten by mi pila stale

iinuska
3. okt 2009

kosska a ty plne kojis?Lebo mne doktorka vravela, ze ked je dieta plne kojene, caj nepotrebuje ani ked je chore, len pri horucke

sirinka
3. okt 2009

http://mamina.pluska.sk/mamina/zivotosprava/det...
nieco o prikrmoch.

a tymto som sa riadila ja:
tabulka z mama a ja pre dojcene deti (nedojcene zacinaju o mesiac skor):
6. mesiac: mrkva, zemiak, kalerab, cuketa, patizon, tekvica, brokolica, karfiol, por, petrzlen, petrzlenova vnat, jablko, banan, broskyna, marhula, hruska, ryza, pohanka, kukurica, maso kuracie, morcacie, kralicie, vareny vajecny zltok
7. mesiac: muka a vyrobky z nej, chlieb, pecivo, cestoviny, ovsene vlocky
10. mesiac: mlieko a mliecne vyrobky okrem tvarohu, plnotucny jogurt a maslo, sladkovodne ryby
1.rok :strukoviny, cibula, cesnak, hlavkovy salat, paradajky, zeler, redkovka, uhorka, baklazan, citrusove plody (pri predispozicii na alergiu neskor), exoticke ovocie, jahody, ribezle, egrese, maliny, bazalka, oregano, tymian, kopor, vajecny bielok, tvaroh, med, soja a vyrobky z nej
1,5. roka:skorica, vanilka, kari, ryby
2. roky: kakao, cokolada, sladkosti
3. roky huby, udeniny, bravcove maso, vlasske rechy

sirinka
3. okt 2009

kosska vzdy jej najprv ponukni prsnik a az potom davaj caj...

sirinka
3. okt 2009

kosska striekaj jej do nosa morsku vodu, pripadne kvapkaj nasivin pre dojcata, mozno odmieta prsnik kvoli tomu, ze ma plny nostek a zle sa jej taha a z flasky jej id elahsie.

iinuska
3. okt 2009

sirinka, mozno je este lepsie nostek vytierat, lebo kvapka zatecie...

sirinka
3. okt 2009

iinuska myslis vytierat tym nasivinom alebo ako?

iinuska
3. okt 2009

sirinka, ano ja som vytierala vatovou stetouckou namocenou v Nasivine

sirinka
3. okt 2009

iinuska to je dobry tip...diky 😉

kosska3003
3. okt 2009

siri dakujem ja plne kojim ja jej davam prsnik ale nechcela ho vobec ani chytit tak som jej dala caj a vypila 100 naraz ale uz som jej viac nedala ja mam sprej do nosa s morskou solou ten jej davam uz 2 dni a uz jej pekne vytekaju a odsavam stale ale uz ju to nebavy akurat ju mm uspal tak som zvedava do kedy potiahne ratam tak do 1 a mm ide na pivo tak sa idem kukat na superstar

sirinka
3. okt 2009

kosska ja som mala teraz dve noci co som nespala, malinka tiez bola prechladnuta...ale nastastie jej sopliky nevadili pri kojeni...dnes uz je lepsie. tak drzim palce a skore uzdravenie...

sssimi
3. okt 2009

Ja milujem kolotoče od malička... A celkovo rýchlosť a pod... Dokonca aj môj naj film je rýchlo a zbesilo... Prvý diel už poznám skoro naspamäť 😅 ...

Dnes sa mm darilo... Najskôr si na trhoch kupil zemiakové placky. Za 2 dal 3€ a boli plné oleja a čudne zapáchali... Potom kúpil cukrovú vatu za 1 € a bola asi nahorená alebo čo - no hnus.... Potom mi chcel kúpiť dosku na váľané cesto... Našťastie som stihla zakročiť a zatrhnúť mu to.... Veď pýtali 18€ za strednú veľkosť 😕 ... Som ho rýchlo do predele poslala-toho predavača 😀 .... Nakoniec se sa zatúlali pri jedlo kde si kúpil niečo ako špíz.... Kokooos trochu mäsa, cibuľa a slanina, 2 krajičky chleba a že 8,50€.... Čoooo... Chúďatko aj mu chuť prešla, tak sme to zbalili a ja to teraz dojedám... No poviem Vám nič moc... Samé údené mäso trošku opečené.... Tak som mužovi zakázala čokoľvek už kupovať, lebo sme išli ešte do kauflandu 😀

sirinka
3. okt 2009

sssimi 😝 tak to su brutalne ceny...a vraj kriza.