Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
22. nov 2009

mimi jamaat vcera bolo na donovaloch 17 stupnov ...
inak cafte aj my nicim vynimocna noc, bola hore niekolkokrat ..

my dnes zas oslavujeme ... katariny s predstihom 😀

jamaat
22. nov 2009

emode, no pekne si zvykáš dcérenku na bujarý život! 😀

zuzkad
22. nov 2009

Pekny den prajem...

lady tak super, ze este prisli hostia...aj ked asi by som bola aj ja nastvana, ze pozvete a ani nepridu 😠 😠 😠

ja som v noci vstavala k malemu, lebo spustil z nicoho nic strasny ale fakt, ze strasny plac, tak som sa az zlakla, ze co sa deje...popestovala som ho, dala mu mliecko a aj nurofen, potom postupne zaspinkal znova, lebo chuda moje ho uz asi naozaj zubky bolia...teda dasienka.

v BA je dnes strasne depresivne...hnusna hmla je vonku ako v Londine...uz len Jack rozparovac chyba 😕 😕 😕

iinuska
22. nov 2009

dobre ranko, u nas noc jedna katastrofa, maly bol hore asi 7x.Ja uz ani neviem.Teraz som ho ulozila, lebo od pol 7 buntosil.Unavena som, a to mame ist poobede ku kamosom na navsetevu.

Ja peciem kuracie stehna na kapuste a dusene zemiaky k tomu.Take jesenne jedlo.Jasne ja bez kapusty....

U nas je hnusne pocasie, hmla a 4 stupne

jamaat
22. nov 2009

zuzkad, hmla sa rozplynie a bude krásny deň. U nás je už jasno.

ludmilabb
22. nov 2009

tu aj slniecko vykukuje, malu som ulozila na dvakrat a dnes strajkuje na lavoriku 😝 dva tyzdne nam to pekne islo ale tak nevadi nie je kazdy den nedela alebo je??? 😀 😀 😀

zuzkad
22. nov 2009

jamaat krasne si to napisala 😅 😅 😅

mne maly zaspinkal prave teraz..bola som ho pozriet a uz spinka,tak som ho len prikryla s paplonikom 🙂 🙂

jamaat
22. nov 2009

ludka, niekedy platí aj to, že nie každú nedeľu je nedeľa. 🙂

iinuska
22. nov 2009

baby, ten Adamko je asi na baterky. 😀 On nespinka.Vysmiaty v postielke kopka do kolotoca

jamaat
22. nov 2009

iinuska, kým je vysmiaty, tak je dobre.

mimi21
22. nov 2009

no tak mne si mala pospinkala 1,5hodky, ja som zatial jej uvarila zeleninku a nam brokolicovu polievku, masko mame a uz aj u nas zacina slniecko vykukat, tak neviem co poobede spachame, ale bolo by nam vonku ist lebo vcera sme vela neboli

ludmilabb
22. nov 2009

viete, ze ak by nebola Coca-Cola ani by sme nevedeli, ze su Vianoce, este ze si dedo spomenul a plesol sa po cele

ludmilabb
22. nov 2009

mimi aku zeleninku si varila malej, ja stale dookola cely tyzden zatial len mrkva-zemiak...mam aj petrzlen ale ten sa nemoze a tiez zeler a cervenu repu, cakam na tekvicu tu by som jej mohla dat

iinuska
22. nov 2009

Adamko ma dnes mrkva+ zemiak+brokolica

ludka 😀 , colu som uz nepila ani nepamatam.Ale dala by som si 😝

mimi21
22. nov 2009

mrkva,zemiak, cuketa, uz je to aj spapane 😝
mama ked to vcera ochutnala tak povedala ze ani by sa necudovala, keby mi to nejedla, vcera mala Z+M+brokolica - ale to je ine ked deti nepoznaju dochutene jedla ale zas na druhej strane mm je sladke
no ale stazovat sa nemozem, papa mi krasne ale stale zje len tych nejakych 40ml, potom uz sa zacne krutit, cape mi do toho a tak...

ludmilabb
22. nov 2009

mimi cuketu mas domacu?

iinuska
22. nov 2009

mimi, ja som to vcera merala vo flaske od vyzivy, lebo davam len tak odhadom do misky a maly zjedol asi 100 g,teda pol flasky

jamaat
22. nov 2009

Emka mala včera prvý krát kašu a vraj ju zdusila len taký fukot!

A ja mám notebook mliekom ostriekaný, čo som si včera odstriekavala po návrate z chaty. To takými smermi ide, že do oka mi trafí úplne bežne. 🙂

dupinka
22. nov 2009

Ahojte!

ja davam zemiak, mrkvu, cuketu, teraz som pridavala brokolicu a spenat. Doky mi vravela, ze okrem karfiolu, petrzlneu a pastrnaku moze vsetku zeleninu, ale pridavat postupne, aby sa odsledovala pripadna negativna reakcia.
Dnes skusam varenu ryzu, tak teda: masko (20g v surovom stave) + mrkva + ryza, vo vode som pre chut uvarila aj kalerab a trochu petrzlenovej vnate. Plus 3kvapky olivoveho oleja.

Baby, a davate uz ovocie? Lebo citam, ze niektore ano a niektore este nie. Ja pockam do ukonceneho 7m. asi a potom zacnem s varenym.
Ci davat radsej kompot? Alebo vyzivu?

mystery7
22. nov 2009

ahojky kocky, tak my sme zbili tu teplotu a o jednej v noci mal 36°C 🙂 inac klasicka noc.

preco sa karfiol nemoze??? ja mojmu davam. Nikde som necitala ze karfiol ee. a led sa dava masko tak sa uz moze davat aj ovocie. Ja mojmu davam varene jablcko. Nebolo velmi sladke tak mu nejako neslo, al eked som ho primiesala do ryzovej kase tak papal pekne.

dupinka
22. nov 2009

mys: karfiol nafukuje. Ale je to individualne. Niekomu ani brokolica nerobi dobre a ine dieta to zvladne uplne v pohode.

teeda, Adamkovi ta ryza akosi nesla dole krkom. Asi to bolo na neho velmi suche, aj ked som mu to davala s mrkvickou a trochu stavy som su na tom nechala 😒

sirinka
22. nov 2009

caute...ide ma tu porazit, uz polhodky odsavam a az 50 ml...lebo idem na chvilku prec, ale kazdy den by som toto robit nechcela, je to na nervy.
mys karfiol mozes ale treba orezat iba tie kvietky, takisto aj brokolicu.

dupi ja som zacinala a aj teraz budem s ovocim po mesiaci od zacatia prikrmov a dusila som jablcko ako na kompot a potom som ho zmiesala popucene s tou vodou a tak som davala aspon mesiac, kym som jej zacala davat surove jablcko, takisto aj hrusku. banan samo surovy... 😀

monkap
autor
22. nov 2009

ja karfiol tiez normalne davam ... ale iba ruzicky, hlubiky nafukuju .... presne ako pise siri 😔

sirinka
22. nov 2009

inac u nas je furt hmla...take typicke novembrove pocasie...

mimi21
22. nov 2009

no u nas bolo krasne, tak som hned po obede vyhnala mm aj seba s malou na prechadzku, skoro 2 hodky sme boli 😵
teraz sa mala hra na zemi, ona sa na prechadzke vyspala a teraz by sme si pospali my s mm 😅
a som sa navnadila ze budu opakovat KbK, lebo som v pondelok nevidela a oni debili davaju odsudene 😠 😠 😠

dupinka
22. nov 2009

aha, takze s ovocim este pockam... diky za typ.
Nasa pediatricka napr. neodporuca banan. Aj ked sa toto ovocie u nas dost casto pouziva aj u malych deti a telo si na to zvyklo, predsa len je to stale tropicke ovocie, ktore k nam dovazaju, casto surove napichaju vselicim len aby vydrzalo. A ze coraz viac deti ma alergie, ktorych spustacom bol prave banan.
Asi s nim trochu pockam (do 8m.) a zacnem s jablkom, hruskou, slivkou, marhulou a postupne dalej ostruziny a potom banan. No vela vyrobkov je v kombinacii s bananom.

Siri: mne zase tecie mliecko prudom. Ja som odkladala, ked som v prve mesiace mala nadprodukciu, potom som prestala odstriekavat, no stale ho mam dost. Nastastie. Zasoby vyuzivame, ked musim niekam odist a maly zostava doma s ockom.

U nas je hmlisto uz druhy den, ani sme dnes vonku neboli, drobec spi, trochu sa mu dnes rezim posunul, tak uvidime vecer.

borocka
22. nov 2009

Ahojte, my davame tiez vsetko, moj zje co mu neutecie. dokonca mu nerobi na brokolici a karfiole problem ani ta stopka. uz ked bol par dnove babatko tak mu nic nebolo po kojeni ked som zjedla strukove polievky. on nemal ziadne bruchabole🙂

dupy, a preco sa bojis ovocia??? mojmu patovi chuti. nebol ziadny problem ani ked som dala stavu, ani ked neskor dostal duzinku a ani teraz ked mu postruham. spapa jablko, hrusku, nektarinku, broskýnu, slivky aj banan. on si s nicim nerobi problem. to len jy. a ziadne varene ovocie mu nedavam, to mu prave nechuti. on uz ani vyzivy nechce jest....a neje mi ani masove prikrmy. vobec, len normalne nase jedlo

dupinka
22. nov 2009

ja chcem s potravinami postupne. Nech si najprv zvykne na masovo - zeleninovy obed, potom pridat ovocie na desiatu, tak pripadne nejake kukuricne chrumky ako chutovku pocas dna.
Davam si aj ja v strave velky pozor na alergeny - citrusy, orechy, jahody. Kakao som jedla teraz po pol roku. A tiez na strukoviny, kedze s tymi mam trochu problem ja sama. Nechcem, aby mal drobec alergie.
Jasne, ked raz nieco ma mat, tak bude. Ale naco provokovat? Este sa toho v zivote toooolko naje, az mu bude zle.
Tiez chcem opatrne s lepkom a vajciami, aj ked zltok vareny uz moze. Med, jahody po roku, huby este neskor.

Adamko je velky papkac, uz ma 8300g. A stale ho dojcim, nedavam nemliecne kase ani ziadne pokracovacie mlieka, kym mam svojho dost. Ked mu robim kasu, tak odstriekam priamo z prsnika 😉

mystery7
22. nov 2009

ono je to ako zo vsetkym, kazde dieta je ine. niektore papkac, co zje vsetko a ine si bude vyberat. S tym my nic nenarobime. Zaklad je, ze pre nich robime to najlepsie co vieme. Ved mi si ich najviac pozname 🙂

moj napriklad spraska zeleninovy prikrm ako nic, ale maso mu nejako neide, nechapem. Zajtra chcem skusit cukinu, al eneviem ci s ami podari.

Inac perla... pokazila sa nam brzda na kociari, tak ho ideme asi zajtra reklamovat. vraj nam daju iny na ten cas, ale len ak ho nema niekto pozicany, tak to som zvedava 😅

monkap
autor
22. nov 2009

dupinka: ja som prave kvoli tomu davala banan patrikovi az od roka ...