Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

juska3
14. jan 2010

jani, tak nastastie nema zltacku typu A ani C, a na B-cko sa este caka, a potom budu zistovat dalej z coho moze mat ten zapal pecen ☹ ....ale v utorok som uz nevedela, kde je sever lebo v pondelok bol na vysetreni a pan doktor ho poslal na infekcne a dal mu papier, kde dal datum odberu krvi nie z pondelka alebo piatka, pan doktor si asi kryli chrbat, kedze si asi nepozrel v piatok vysledky a uz v piatok ho mal poslat na infekcne, tak preto on dobehol v nedelu k svokrovcom, ze ma ist mm na dalsie vysetrenie. A na infekcnom mu nechceli nic povedat, ze nevedia co to je, ale aby v utork nastupil do nemocnice v Nitre, pre istotu. Potom si musel sam zistit, ci potrebuje kartoteku a ine veci lebo pani doktorka bola asi moc vyplasena, aby nahodou nic nechytila, hned tam behala s ruskom, hlavne, ze ked sa jej mm pytal ci netreba vysetrit syna aj mna, tak to ma cas, este sa nic nevie, tak potom preco to rusko? Na druhy den siel k svojmu super doktorovi, ktory mu vlastne na toto vsetko predpisal Atb, ako zakazdym a este sa opytal, ci chce na PN, a ten mu hned z fleku povedal, ze dosli vysledky a ma zltacku typu A a bude v nemocke dva tyzdne, tak sme boli dobre vyjaveni, ze este vcera to pani dochtorka nevedela....A dosiel do nemocnice a tam mu povedali to iste co na infekcnom, ze sa nevie co to je, resp. ze je to nepotvrdena zltacka....tak odkial to ten vsevedko vedel, je zahada.

sirinka
14. jan 2010

baby...co sa tyka nosicov...20 kilove dieta sa uz nosi malo...ale ked uz sa chce niest, lebo je unavene a bolia ho nozky, je to mensia zataz v manduce na chrbte ako klasicky na rukach... 😉 zase sa tu robi tragedia. klarka ma 2,5 roka a 15 kil...patri k tym vacsim detom a nosenie uz vyzaduje minimalne...

dm1
14. jan 2010

juska tak to je sila ten pristup doktorov.... hlavne ze oni maju ruska a rodinu s malym dietatom ani nepredvolaju na testy 😠

tiez si myslim ze paralen plus je na chripku tak preto si ho nechcem dat. a o ibalgine som citala tiez u annag tak preto som myslela ze sa moze

dm1
14. jan 2010

sirinka presne to si myslim aj ja ze to hlavne teraz vyuzijem a neskor len tak prilezitostne na tych turach

jamaat
14. jan 2010

juska, to čo za chaos???

dm, ten Calgel si kľudne daj. Aspoň trochu by ti to mohlo pomôcť.

sirinka
14. jan 2010

dm ibuprofen mozes...aj paralen, na striedacku keby bolo zle...nesmies lieky obsahujuce kys. salycilovu...teda acylpirin a pod....

juska3
14. jan 2010

dm, tak niektorych doktorov by som radsej poslala na pole orat ako ich vidiet v ordinacii ci v nemocnici, mojmu ocovi dal jeho doktor po prekonanom infarkte valetol 🤐

tak ja neviem, ale citala som pribal.letak ibalgin 4OO,a kojacim len na odporucanie doktora, tak preto som pisala, ze nie

jamaat
14. jan 2010

No tak už sme prehlasovali, takže si môžeš dať, dm. 🙂

jamaat
14. jan 2010

juska, oranie dobrééé! 😀

sssimi
14. jan 2010

Ahojte!
Juska no mám dosť aj keď to len čítam.... Opäť len krútim hlavou nad naším zdravotníctvom...

Baby Sarah mi dnes spala za celý den len 2 polhodinky... Ma vystre... Som zvedavá aká bude noc. Pred hodinou mala skoro hodinový hysák-chúďatonko... Pre istotu si ju nechám pri nás v posteli, vtedy celkom dobre spí, tak uvidíme.

dm1
14. jan 2010

juska ono je na kazdom lieku napisane ze je nevhodny pre tehotne a kojace alebo len po porade s doki - chrania sa tak vyrobcovia

dm1
14. jan 2010

sssimi ze len 2 hodiny? nas spava bezne len tak 1,5 hodiny - teda 3x po polhodke. Dnes dokonca nespal ani tolko lebo som ho musela zobudit na plavanie akosi nam to nevyslo

sssimi
14. jan 2010

Dm ja som si dávala pri zápale aj ibalgin a nič sa nestalo, tak to máš už aj otestované na mne 😀

juska3
14. jan 2010

jani, ja neviem, pred tyzdnom vo stvrtok mu predpisal ATB, ze ma chripku a dalsi tyzden v utorok uz bol v nemocnici so zltackou....jedno je jasne, mm dojde z nemocnice a berieme si od neho zdrav.karty, a urcite sa dame zaockovat 😖

dm1
14. jan 2010

dam si teda ten ibalgin ked bude najhorsie

sssimi
14. jan 2010

Dm 2 POLhodinky 😀

dm1
14. jan 2010

ssimi jaaaj tak to ste na tom ako my!

monkap
autor
14. jan 2010

sssimi: aj mne obcas spava iba 2 polhodiny 😉

sssimi
14. jan 2010

Ale mne spáva minimálne 2,5 hodiny... No snáď ju to moc nerozhádzalo.

sssimi
14. jan 2010

Koky používate niekto toto:
http://www.merien.sk/index.php?page=shop.produc...

Uvažujem nad tým, ale ešte som nemala menštruáciu, tak čakám ako na tom budem po pôrode...

dm1
14. jan 2010

sssimi jedna kocka z MK z dubnicaniek to pouziva a je spokojna

dm1
14. jan 2010

baby kuknite k tejto pani na MMB ma tam v albumoch pekne nove veci pre dievcatka a niektore za dobre ceny. pre chlapcov tam toho zial moc nema http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=106831

zuzkad
15. jan 2010

bre ranko 🙂 🙂

tak moj maly sa mi dnes nad ranom dobre posr...l tak sme prebalovali a smradu bolo aaaz aaaz....samozrejme sa prebral a nechcelo sa mu spinkat...ale dala som si ho k sebe a este zaspinkal aspon do osmej...ale nejaka som unavena ...uz cakam kedy ho ulozim spat a lahnem si aj ja k nemu 🙂 🙂 🙂 🙂

Idem zatial spravit maso na stave s hraskom a zemiaky a potom mam fajroond, lebo vcera som si vyupratovala byt tak dnes mam pokoj uz 😝 😝 😝

dm vecicky ma pekne,len ako pises skoda, ze pre chlapcov je toho malo 😖 😖 😖

ludmilabb
15. jan 2010

ahojte, my sme od siedmej hore a v noci Sofia casto mrnciakovala 🙄 a nebavi ju nist, sama sa nechce velmi hrat, hracky su nuda, sediet staticky na rukach nebude len sa natahovat za vecami a ked ju polzim na brucho tak reve, no ani vlastna mat jej nerozumie 😒

ludmilabb
15. jan 2010

sssimi menstruacny poharik nepouzivam, som o tom citala na vela akostrankach aj latkove vlozky existuju
zatial ale nic take nepotrebujem 😝

mimi21
15. jan 2010

ahojteeeee
u nas to dnes vyzera na celkom pekny den

vcera som skoro odpadla, normalne aku ja mam zlatu tetu na urade prace, poslala vsetkym mamickam ziadost o zvyseny rodicovsky postou, dokonca nie postou, lebo tam nebola znamka, ale niekto to roznasal do schranok - no normalne som velmi milo prekvapena 😕 😕 😕

mala vcera objavila, ze v kuchynskej rure sa vidi, tak teraz tam vzdy dolezie a debatuje sama so sebou

ludka neboj nic, uz ani u nas to nie je take jednoduche, dnesna noc katastrofa, stale sa mrvila a ako otvorila oci a zbadala postielku tak sa v nej hned v polospanku postavila, takze som bola hore asi stokrat a cez den sa uz tiez vobec nechce hrat, na hracky kasle ale za to mi robi inventuru kadetade, minule som otvorila suflik v obyvacke a ona ako to videla, tak hned za nim a otvorila si ho sama - a dobry suflik si vybrala, bolo tam 100 e 😀 😀 😀

ludmilabb
15. jan 2010

akurat mi zdusila dva kelimky jablko-broskyna Sunarek, sa mi to zda vela, ci nie? ovocie jej viac smakuje

mimi tak Nina je tiez objavitel, len nasa chce furt telku objavovat a tam su dost ostre hrany policiek tak to musime nejako ohradit, pomaly by aj spat mohla

ludmilabb
15. jan 2010

joj a ja som si este nebola zvyseny prispevok vybavit 😝

mimi21
15. jan 2010

no tak ja akurát po kolotoči vianočných návštev bojujem s denným zaspávaním v postielke, najhoršie je, že sa postaví a debatuje a spať ani za svet 😠 😠 😠

jamaat
15. jan 2010

Čaute. Emka mi už spí.
Tak dnešná noc bola ako za starých dobrých čias, ale to len preto, že po tom, ako sa mi večer po zaspaní v priebehu hodiny 2x zobudila s plačom, tak som jej dala Panadol sirup. O tretej sa síce prebrala (aspoň sa mi tak marí 🙂 ), ale s cumlom hneď zaspala, potom o piatej sme papali a ďalej spali. Dokonca keď sa zobudila o 7,30, tak neplakala, ale sa zabávala v postieľke.

Ja som práve zdusila keksík s čajom, idem dať prať plienky a povysávať.

Ani ja nemám ešte vybavený zvýšený RP, ale však mi to neujde.