Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
12. mar 2010

caute zeny, dnes stanka sice buntosila od pol stvrtej, stale sa mrvila, ale nakoniec mala len totalne premocenu plienku, takze ked dostala cistu, zalomila dalej a potiahla do siedmej. a ceeeely den bola zlatucka, naladicka super, hotovy anielik. len teraz vecer ju muz krmil mliekom a uz jej daval poslednu lyzicku, ked mu to vseeetko vygrcla na jeden sup. a este aj hadam cely jogurt, co jedla dve a pol hodiny predtym ☹ tak teraz dufam, ze je to len jednorazova zalezitost, ze jej nieco nesadlo, lebo tu v irsku je akurat rozsireny norovirus a dost deti grcia. takze v noci ju asi budem sledovat... 😖

dm1
12. mar 2010

lady to pocujem prvy krat ze norovirus 😨 . tak nech vas to obchadza a stanka je zdravucka 😉

aj nas bol dnes dobrucky aj spal pekne cez den tak som rada

ladywitch26
12. mar 2010

dm, to je velmi bezny virus, cosi podobne, ako rotavirusy, ale tie su horsie, lebo pri nich je aj vysoka horucka a hnacka moze byt az krvava. proti nim sa da aj zaockovat. norovirus je bez horucky, len hnacky a vracanie a trva len den, dva. no ale u malych deti moze byt kvoli dehydratacii nebezpecny. a aj v nemocnici na sono nepustili muza so stankou dnu, akurat kvoli vomiting bug. cize virusu zvracania. no len tam sme to chytit nemohli, lebo to uz by sme davno vracali, ale boli sme v stredu v tom materskom centre, tak ci to tam nechytila. ☹ a akurat citam na wikipedii, ze ludia krvnej skupiny B a hlavne AB su voci nemu odolnejsi, nez ostatni. a ja mam AB, cize ho ani nemusim dostat, ale stanka neviem, aku ma krvnu skupinu.

dm1
12. mar 2010

lady rotavirusy poznam my sme zaockovany 😉 . kamoska akurat pred mesiacom bola s malou kvoli nim v nemocke tak som aj bola rada ze sme sa dali zaockovat. neviem ako v irsku ale tu sa to plati vyslo to cca. 3800,-Sk

ladywitch26
12. mar 2010

dm, tu sa to myslim, ockuje automaticky v 13.mesiacoch. ale na norovirus nie je vakcina. to nie je az take svinstvo ako rota, aj ked vie riadne potrapit take male deti.

akurat som dopozerala v telke hannibal rising, no celkom dobre to bolo. aj ked na hopkinsa nema nikto, co sa tyka lectera 😀

dualcore
13. mar 2010

Ahojte mamicky.nejak sa mi uz nechce spat.maly uz ma super nocny rezim.vzdy spinka do siedmej tak mam este h.cas.no my grckame pravidelne...s kazdym novym zubkom..a kedze ich mame uz sest tak uz mame veru co-to odgrckane 🙂 dnes sa tesim idem na tyzden k mojej mame tak si aj oddychnem-jupi. ;)

jamaat
13. mar 2010

Ahojte.
dual, ticho ti závidím. To ja na tvojom mieste by som určite spať mohla.

Túto noc Emka predviedla taký hysák ako ešte nikdy. Zúrivý, vydieračný, sebaľútostivý amok. Zaspala som totiž pri kojení, zobudila sa po 2 hodinách úplne dolámaná. Tak som Emku preložila do postieľky, ale sa prebrala, zostala som teda pri postieľke a kolísala ju. Asi 4x takto zaspala, kým som bola pri nej sklonená, tak spala. Stačilo, že som sa len postavila a bolo zle, hneď mravčala. Keď už som nevládala, tak som si povedala, že stačilo a že nech si nezvyká, že pri každom zamrnčaní bude niekto nad ňou sklonený. Ľahla som si do postele, samozrejme spustila rev. Potom si čmajzla z nočného stolíka krém a keď som jej ho zobrala (už ich vie otvárať), tak vtedy nastala sodoma-gomora. To sa ani nedá opísať, aké škreky spustila. Viac krát som vstala a uložila ju, ale zakaždým, keď som si znovu ľahla, tak bola v amoku. Už ma potom napadlo, či ju nepôjdem studenou vodou schladiť, lebo bola fakt nepríčetná. Ale som si povedala, že z tej postieľky ju nevytiahnem, lebo vyhrá a nabudúce bude znovu takéto hysáky robiť, aby dosiahla svoje. Vrcholom bolo, keď mi začala rúcať nočný stolík a búchať ním. Neviem, čo si susedia mysleli, ale určite nič pekné. Potom už nabehol mm, že čo to stvárame (je chorý, tak spí v obývačke). Uspával ju on, ale zase sa budila zakaždým, keď sa snažil odplížiť. Nakoniec odišiel, ale ked to Emka zistila, tak zase revy. TAkže som znovu ja k nej vstala, už som jej aj fenistil dala a nejako sa mi ju podarilo uspať.

Už teraz sa bojím, aké amoky bude chytať, keď začne chodiť do škôlky. ☹ 😠

dm1
13. mar 2010

jamaat aj nas uz zacal rozky vystrkovat akurat vcera som mame vravela ze akosi skoro.... ked nieco chce a my mu nevyhovieme take vresky spusti a zacne sa prehybat normalne dozadu ako keby chcel mostik spravit. jedy chyta teda riadne. vecer tiez blbol pri zaspavani uz ani prso vecer nepomaha driape sa po mne, prelieza cezomna... tak vzdy na lopte skaceme. ked som si isla o pol 1 rano lahnut tak sa maly zobudil a nevedel do 2 zaspat. presne ako pises akonahle som ho polozila zobudil sa. tak som si pritiahla postielku k posteli a uz po leziacky som s nim vozila jednou rukou hore dole a zaspal ani neviem ako a ja s nim. potom sa zobudil az o 5 este zaspal a o 7 sme mali budicek

lady akosi neskoro na tie rotaviry tu sa to musi stihnut do 6m inak uz to nerobia. lebo do 1 roka je priebeh najhorsi tak preto

iinuska
13. mar 2010

ahojte

u nas noc katastrofa, ani neviem kolko x som maleho kojila. No vzdy rano som totalne vycucana. Adamko je taky moj maly upircek 😅
teraz spinka, hore sme od pol 7.

dual, jaaaj, tak to si uzi, ze mas takeho dobreho spachtoska. Co by som ja za to dala 🙄

dualcore
13. mar 2010

no baby ja som si to asi s tym zlym spankom pri malom odbila na zaciatku...v tedy nechcel spavat vobec.teraz aj celkom v pohode taspava...ponosim ho 10min na rukach a ked zavrie ocka tak ho uz len polozim a on si este sam pre seba mrnka ale to sa uz ukruti aj sam a zaspi...v noci papa uz len raz a ako som pisala spava vzdy do 7rana.horsie je ze cez den spi uz len 2x a to prvy krat pekne 1a pol hodinu a potom az o stvrtej poobede ale len 20min. ale zjavne mu to staci. 🙂
korinko mava malo kedy uz nervicky teraz je taky ze sa nam za vsetko smeje a prave vcera spominane lopty u nas frcia o sto sest...tie zboznuje od malych po velke 🙂

iinuska
13. mar 2010

ani Adamko nemava nejake nervicky, zatial....Teraz byva taky mrzutejsi, ale kvoli chorobe a zubkom. 😒

jamaat
13. mar 2010

Určite je to aj kojením, že sa tak budia a závislými začínajú byť. Ja už niekedy rozmýšľam, že s tým aj skončím. Cez deň a večer ma pri jedení kope, odgúľava sa, no a v noci ma má za dudel.

iinuska
13. mar 2010

jamaat, ja uz mam ten Nutrilon, przve dnes som nan pozerala....

sirinka
13. mar 2010

jamaat tak taketo sceny su u nas 5x do tyzdna v noci...tiez sa ju uz snazim odstavit od nocneho kojenia...no ale pokroky su minimalne... 😝 ta co uz...

iinuska
13. mar 2010

jeej baby a ten Adamko ani dudel nechce 😝 Potom ho bude chciet, ked uz nebude treba 😀

iinuska
13. mar 2010

ale potom som si povedala, ze predsa je to pohodlnejsie, ked niekde ideme. Nemusim flasky vlacit, rozmyslat, ci mam vsetko. Tak som si povedala, ze po nasom stretku, ale potom bude zase dovolenka, a stale nieco.Hm

sssimi
13. mar 2010

Ahojte Kočky.
Tak ja som rozbitá ako hovädo. Išli sme spať o polnoci. Do druhej som sa prehadzovala. Sarah sa zobudila o pol 4tej a do 6tej už nezaspala a ja samozrejme s ňou. O 6tej zalomila a ja som sa išla rovno obliekať na skúšku... Skúška samozrejme katastrofa...O 16tej ideme na to privítanie novorodencov a od tiaľ k svokre... Ak ma dnes nevystre....

juska3
13. mar 2010

ahojte, my sme sa prvykrat zobudili az o 6 rano a to sa len napapal a spali sme az do osmej 😉 takze super noc, aj ked som bola asi 3x pri nom kym som sla spat, ale to cestoval po postielke a hned ako som si ho vzala na ruky, tak zaspal

Alex mava nervicky, ale len ked uz je mrzuty a nieco mu vezmem, tak sa rozplace, ale to su pol minutove stavy 😉 ....teraz ma najnovsiu zabavku labzovat po kuchyni a obsmietat sa okolo kosa, to su zase pre mna jedy lebo nemam kam odlozit ten kos

sirinka
13. mar 2010

iinuska tak veru...kojenie je pohodlne... 😉 ja keby nechcem aby sa mi nastartoval reprodukcny system, tak to v noci neriesim...no uvidim, asi budem musiet zajst za dr...

dm1
13. mar 2010

sirinka ja kojim v noci niekedy aj 6x ale niekedy som len dudlik a system uz je nastartovany. ale to bude asi tym ze cez den sice je na prsniku aj 5x ale nie na dlho lebo je vsetko zaujimavejsie ako prso

sirinka
13. mar 2010

dm kazdy mame inac nastaveny organizus 😉 a hormon prolaktin, zabranujuci ovulacii sa tvori najme v noci...pri klarke som v noci nekojila od tri a pol mesiaca a cez den intenzivne a ovulacia sa rozbehla...

dm1
13. mar 2010

siri sak jasne 😉 ja som sa tiez obavala ze sa mi nestihne nastartovat ked budeme chciet ist na vec a podarilo sa akurat ako sme chceli 😎 tak teraz uz len sup do roboty 😀

jamaat
13. mar 2010

siri, akým spôsobom to skúšaš? Ešte stále spáva s tebou, či už v postieľke? ....Neviem, či nie sme posledné, čo ešte nemali menzes.
A zo mňa zase začala tá voda tiecť, čo som už spomínala. Spustí sa to na pár dní a potom zas prestane - niekedy na 2 týždne, niekedy na mesiac. 😖

dm, no tak nech vám ide robota od ruky...či od čoho 😉

kosska3003
13. mar 2010

ahojte ja si vychutnavam ticho v chalupe od vcera je u nas svagor s troma detmi a aj dneska tu spia 😠 no co narobim mala spi tak vegetim kym neojdu vsetci isli gratulovat tetke uz nech je zajtra to tu bude ticho ale az poobede ale rano ujdem k mame radsej nech sa tu toho chaosu nezucastnim ako budu vsetci tu vrestat nech sa obliekaju do kostola a deti budu vrestat ze nechcu ist joj toto neznasam

iinuska
13. mar 2010

dobry vecer

Adamko uz spinuska, pekne vykupkany, vonavucky. Dnes cez den spal ukazkovo, doobeda 2 hodinky a poobede hodinku.

no ja mam menzes uz pekne dlho. Ja som skoro cele sestonedelie krvacala, a chvilku na to som dostala menzes 😲

ludmilabb
13. mar 2010

ahojte

mne Sofia zase poobede nechcela spat

dual ze ti spava "iba" 2x za den? no tak si predstav ze budes ukladat maleho iba raz 🙄

ja kojim dost aj v noci aj cez den a mrchu som aj tak dostala tak ako to je, ci co nem rozumiem??? a akie nastavovanie 😝 a Jani akaaaa voda????? 😀

iinuska
13. mar 2010

kde steeeeee????

pozerate ota?

sirinka
13. mar 2010

jamaat no skusam to tak, ze jej proste cecok nedam...vecer ide spat do postielky a ked sa preberie, snazim sa byt pri nej co najskor aby neprecitla uplne...skusim jej dat cumel, alebo niekedy ju staci iba otocit na druhy bok, spievam jej, prip. staci iba hmkat alebo ticho rozpravat. niekedy ju musim zobrat na ruky, ked hlada a kruti sa, proste si ju pevne priviniem a tisim. ked uz v noci nezabera toto a nechce ostat v postielke, zoberiem ju k sebe (mm uz mimochodom spava vo volnej detskej izbe) a zase sa snazim ju uspat hocijako inac, len nie prsom....ale nadranom...okolo stvrtej uz to vacsinou bez neho nejde...ale uspech poslednych dni je, ze v postielke vydrzi niekedy aj do druhej xixi...

ludmila kazda z nas ma inac nastaveny hormonalny system...poznam baby, ktore napr. menstruaciu mali, ale kym kojili aj tak nedokazali otehotniet...takze je to dost nevyspytatelne...

ludmilabb
13. mar 2010

a vy uz chcete tehoskovat abo co?

ludmilabb
13. mar 2010

OTO