Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
1. okt 2010

@soffi nas ked ma nervu kuse som si tiez vsimla napr kocar alebo hracku hruza ze hyperaktivita to sme to ani psychologicka nemusim byt lebo duracelka je nic oproti nam🙂

soffi
1. okt 2010

@zuzkaprofant mno ninka je ziva a narocna, ale hyperaktivita je uz diagnoza-vted& sa uz detom davaju aj nejake lieky a su sledovani psychologom, neviem ci si o tom vedela.ninka ani nespi cez den velmi, ale musim povedat, ze od vcera ked si roztala peru sa akoby trochu zlakla je ovela kludnejsia, dokonca sme vcera 1x spolu sedeli a pozerali telku asi 30minut,,, 🙂

zuzkaprofant
1. okt 2010

@soffi ja viem ze je to diagnoza a lieky no neviem ci sa avaju ale mne doky raz vravela ze maly je hyperaktivny a to nemal ani rok estre

juska3
1. okt 2010

@zuzkaprofant to sa dost cudujem, ze take nieco doktorka povedala, ved u tak maleho dietata to este nemoze vediet, podla mna ma len vela energie 😉

soffi
1. okt 2010

@zuzkaprofant hej mne to tiez kazdy o nej vravi ale sa utesujem ze ona je "narocne dieta" nie hyperaktivne, a spi ti maly?

emode
1. okt 2010

@jamaat ked uz nebude treba??? na tvoju otazku, kedy sa nauci normalne zaspavat ... ja som ako viete tento boj s postielkou vzdala a spime v kociku cez den ... v noci s nami 😕 , je pravda, ze takmer vzdy ju davam okolo dvanastej, akurat nam zvony z kostola zvonia do taktu 😅

ani sofia sa sama nehra a ak nahodou nie je pri mne, tak beha s buginou po celom dome ale prave vyvadza nieco, co neskor zhodnotim ako katastrofu ... obcas si sama knizky pozera 😕 a o zem sa nehadze, vacsinou rychlo zabudne na pricinu placu ani ked sa buchne tak dlho neplace ...

soffi
1. okt 2010

inac baby, aj vy ste sa v tehotenstve citili tak super????ja som posl. mesiace pri vas bola malo, ale mne to taaaak chyba, ked vidim tehotne mamicky ja by som ich tie bruska vybozkavala, normalne si pripadam jak uchylacka hhi, skoda ze ja sa na dalsie mimi este necitim ☹

zuzkaprofant
1. okt 2010

@soffi aj ty si tehotna?

emode
1. okt 2010

@soffi ja som mala ku koncu dost problemov tak mi to az tak nechyba, ale druhe mimi by som si uz hadam aj vedela predstavit, skoda, ze mm zatial nie 😀 ... ked sme niekde tak si stale vyhliadne nejaku rodinku s dvomi detmi a pyta sa, takto si to predstavujes??? vacsinou je to ale nejaky des, deti im riadne skacu po hlavach ... tak sa skor zasmejeme 😀

soffi
1. okt 2010

@zuzkaprofant nie niesom

soffi
1. okt 2010

mno my stale nemame vyriesenu bytovu otazku a k tomu ninka je velmi ziva, ja osm stale vravela, ze ak si kupime byt zaciatkom roka, tak by sme sa mohli aj pokusit ale mm povedal ze aj keby sme mali 20-izbovy dom tak dalsie dieta nechce 😅 to viete, s ninkou sme si toho zazili dost, a to on ani z polovice nevie, o com hovori...

sirinka
1. okt 2010

@soffi ja tehu neprezivam nejako extra super...pri klarke hrozil predcasny, navyse obidva razy som mala na zaciatku krvacanie...teraz zase pre zmenu nevolnosti...po tomto uz koncim s tehulkovanim 😝
a co sa tyka, ze nam decka skacu po hlavach...to je asi pravda, viacdetne rodiny to zvacsa maju tazsie oproti jedinackovskym...ale ja som zo 4 sestier a viem, ake je to super...za tu namahu to urcite stoji 🙂
a ako vzdy, nic nie je iba cierne a biele...v niektorych veciach je mozno vyhodou mat viac deti...

sirinka
1. okt 2010

http://mimiaukce.sk/aukce.php?id=2561248
toto je super...akurat ze v tejto velkosti neprakticke... 😝

monkap
autor
1. okt 2010

@sirinka take zurive, vzdorovite, velmi neposlusne obdobie mame aj my teraz s patkom 😔

sirinka
1. okt 2010

@monkap a co...ako riesis take stavy?

monkap
autor
1. okt 2010

siri ja neviem ako to riesit .... nic nepomaha 😒

sirinka
1. okt 2010

@monkap ved hej...ja mam pocit, ze sa to stupnuje az kym mi neprdnu nervy a nenakricim na nu riadne, potom sa na chvilku schladi a pomaly zase graduje...zatial nastastie na verejnosti velke sceny nerobi, skor sa sustreduje na domace prostredie...ale teraz sa neda uz tak vela chodit mimo domu...

monkap
autor
1. okt 2010

@sirinka presne viem o com hovoris ... u nas to ma podobny priebeh .... ale vymysla iba doma ... v skolke je poslusny a vonku tiez ... ale akonahle prideme domov, tak sa ako mihnutim carovneho prutika zmeni a nevieme co s nim ... ja som uz z toho zufala ... bo fakt si neviem rady ....

monkap
autor
1. okt 2010

@sirinka on je v skolke tichucky, dobrucky ... a potom doma vybija tu energiu - krici, zuri, odvrava, robi zle lenke, no veselo tu mame 😝

monkap
autor
1. okt 2010

@sirinka on tak uplne provokuje, a tiez to stupnuje ked nereagujem ... a este kuka na mna a caka, co ja na to 😝

emode
1. okt 2010

@sirinka bolo to myslene v tom, ze sa maju rodicia co ohanat ked su deti za sebou 😅 nebolo to myslene, ze ich nezvladaju, resp. som nenasla ten spravny vyraz ... ked vidime taku rodinku, ako sa cely svet toci okolo deti ... mne sa to paci, chcela som druhe co najskor ... len si myslim, ze ked chlap odklada zalozenie rodiny, prilis si zvykne na pohodlny zivot, ze sa stara len sam o seba, ze tazko nesie potom tu zodpovednost a nutnost preniest starostlivost na niekoho ineho ... ale cest vynimkam, sam mi povedal, ze ho sofia dost vycerpava, ale on sa jej aj dost venuje, co som necakala 😅

emode
1. okt 2010

@monkap tak aspon vidime, co nas caka, my prechadzame fazou hadzania vsetkych predmetov o zem a tiez zacina robit naschvaly, ked robi nieco, co nema alebo nesmie, len kuka a caka na moju reakciu ...

monkap
autor
1. okt 2010

@emode patko mal tiez vzdory ked bol mensi ... ale to sa neda porovnat s tym, co robi teraz (o dva roky mozno uvidis 😀) ... lenka je zatial anjelik zlatucky klop,klop ...

sssimi
1. okt 2010

Ahojte babule.
Ja som sa dnes bola vyskákať na Zumbe. Prišla som domov 19:30 a mm aj s malou v obýačke drichmali 😠 .... Malú som len vyzula a preniesla do postieľky, ale samozrejme keďže ešte nebol čas spánku tak sa mi po polhodine zobudila a teraz tu tancuje pri filme..... A mm sa odpratal do spálne akože ide malú uspať a zaspal.... Dorazila by som ho!!! Tak ja som s malou celé dni sama a keď si môžem konečne vychutnať 2 hodinky ticha večer, tak on ju nechá o 19tej zaspať.... A ešte aj výhovorky, že veď si mi mala povedať.... No a choď na hodinu a pol z domu.... Chcela som chodiť aspoň každý piatok cvičiť, ale takýmto štýlom to veľmi rýchlo vzdám.... Ešte ma aj hlava rozbolela jak koňa...

ludmilabb
1. okt 2010

@nikanika28 my sme mali prsne taketo priznaky a mame atopicky ekzem, hrosia koza, cervena, Sofia sa skrabala do krvi, kozna nam dala Locoid kortikoidnu mast na najpostihnutejsie miesta sme to vtedy ponatierali a zmizlo to, kupanie sme zredukovali na minimum, mastila som ju 3,4x denne a zabralo, odvtedy nemala po tele ziadne cervene flaky , a nepouzivam avivaz ani nic do kupela okrem premastujucej emulzie, ziadne sampony ani nic
len licka sa jej stale zapaluju a toho sa neviem zbavit, ako zacala jest skoro vsetko tak je problem a furt neviem ktora potrevina to sposobuje, paradajky, jahody , exoticke ovocie jej nedavam

@mystery7 a co mu davas na veceru kasu? uz ti skusa jest aj sam s lyzickou lebo ja ked nechcem Sofii dovolit drzat lyzicku tak su vresky, lenze ona sa potom nic nenaje lebo kasa jej stecie z lyzice kym si ju do ust strci 😝

ludmilabb
1. okt 2010

@sssimi ale nezahadzuj hned flintu do zita, nabuduce uz bude vediet ze o siedmej sa spat nechodi

soffi
2. okt 2010

@ludmilabb ninka tiez chce len samam papat a na pocudovanie jej to uz celkom ide, ale uz od roka papame tak, ze jednu lyzicu ma o na a jednu ja, a ked sa ona s nou zabava tak jej nenapadne davam do pusy jedlo aj ja 😉

soffi
2. okt 2010

@sssimi no tak tieto situacie poznam, mne mm tiez povie ved chod sa postaram, a potom pridem domov a zistim ze si dieta robilo co chce a mm kukal tv ....pricom zaspal

soffi
2. okt 2010

@ludmilabb ninka tiez chce len samam papat a na pocudovanie jej to uz celkom ide, ale uz od roka papame tak, ze jednu lyzicu ma o na a jednu ja, a ked sa ona s nou zabava tak jej nenapadne davam do pusy jedlo aj ja 😉

soffi
2. okt 2010

mna vcera ninka prekvapisla, o pol siedmej vecer zaspala v kociari cestou domov, takl som si vravela no super pojdemem spat o jedenastej, a ona sa zobudila o stvrt na osem a o pol deviatej sme uz spinkali.... 🙂