Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
6. feb 2011

Ahojte!

my so spánkom problém nemáme, skôr uspávanie - musím pri ňom ležať a držať ho ruku, nikto iný ho neuspí. 😖

Baby, poznajú už vaše detičky farby? Adamko ukazuje červenú a aj bielu. Opakovane, nie je to náhodné.
Nie je to málo? 😕

luba142
6. feb 2011

@dupinka malo rozhodne nie a v tomto veku to ani nemusia vediet 😉

soffi
6. feb 2011

@dupinka no moja mala farby este nepozna a ani to nejako neriesim, ved ma este cas, zato vie pocitat po schodoch si pocita do tri vie potom pat a sest a osem 🙂

luba142
6. feb 2011

@soffi aj nasa pocita, jeden,dva tri, styri, pät,sest a hotovo 😀

dupinka
6. feb 2011

@soffi to počítame aj my 😉

kosska3003
6. feb 2011

@dupinka no my ani farby ani nepocitame len do 4 ale to tak ze to ja pocitam a nie ona Marika vie ale vsetky zvieratka napodobnit macku psa kona jezka rybu tigra rybu prasa ovecku a dalej ma nenapada potom vie len ukazovat hlavu ruky nohy oci usi a tak mo ale to aj preto ze moja este vobec nerozprava ako niektore deti tu len mama tatam baba a potom ano vie a kdeje inac len take zvuky vydava a pstom ukazuje

sirinka
6. feb 2011

no farby este vobec...a pocitat...hahaha...to nasa klarka pocita stylom...jeden, dva, styri, tri....a raz ju to neviem naucit spravne.... 😝
tiez pozname vela zvieratiek aj to, ake zvuky vydavaju a az vcera povedala prvu vetu...ze "ahoj mama".... 😀

iinuska
6. feb 2011

pocitanie a farby este ani Adamkovi vela nehovoria, ale to sa mi zda este skoro... Co sa tyka cisiel, tak Adamko vie povedat, za ma jeden rok 🙂

borocka
6. feb 2011

Ahojte, ja som na dnes so silami..........dnes maximalne vytocena, az do placu....
boli sme u sestry, krstili neterku. boli sme normalne v kostole, mame vo zvyku chodit aj u nas kazdu nedelu, ale idem s nim na chor a je mimo dosah vsetkeho a vsetkych. ale tam?? no des a hruza, stale behal, krical, hukal, strcil na seba sviecku a vosk mu totalne znicil bundu a mne kabat ☹ 🙄 aspon ze sa nepopalil, hoci vosk mal aj na tvari. cez premenenie, ked vsetci klacia a su ticho, tak on reval na cely kostol, kolenoval popred farara a vyhodil do vzduchu kosik s milodarmi. ten kostol bol plny, strasne vela deti aj mladsich od neho, ale vsetky dobre a kludne. a tento moj cert stichol len ked som ho krmila cukrikmi. ja uz fakt nezvladam. odisli sme z omse skor, vonku behal po blate, po mlakach, spinavy ako prasa..........
ja nechcem nic viac, len aby obcas posluchol. aby bol trochu kludnejsi a respektoval ma. uz nemam sily stale po nom ziapat a veru aj na zadok a po prstoch sa u nas dostava kazdy den.

inak pocitat nevie, ani farby neukazuje, ani prava - lava ruka nevie rozlisit vedome ) vzdy pravou chyta pribor aj farbicky, ale nevie ze je to prava ruka), zvierata pozna len domace, z lesnych len medveda, jeza, bociana a zabu.
akurat moja neterka genialna, 2r a 4m uz pozna prve pismenka. myslim ze to uz je extrem ju ucit. ved dieta v prvej triede ma vediet len vyhlaskovat svoje meno, vobec ho nemusi vediet napisat. co sa potom bude v skole ucit?? a ona uz pozna A, L, O, P, U, I, C, K, N, M,

soffi
6. feb 2011

@iinuska no ak sa ninky opytas kolk ma rokov tak povie ze pat 😀

luba142
6. feb 2011

@soffi
@iinuska no vie aj nasa povie ze ma " eden"

@sirinka nasa uz tiez povie mami avoj aj vonku na ludi krici teta avoj, ujo avoj, a na seba na fotke ze Baboka avoj 😀 😀

mystery7
6. feb 2011

@borocka ta obdivujem, ze s nim ides do kostola. U nas bez sance, robil by presne take iste rodeo. On za to nemoze, netrestej ho. Chce sa hrat, zabavat a nie len sediet a pocuvat.
Ja ked som bola mala tak som sa v kostole vzdy neskutocne nudila, nicomu som nerozumela a ked vsetci spievali, tak ja som si spievala svoje 😀

soffi
6. feb 2011

@borocka ver mi , ze presne viem, ako sa citis, moja ninny je toez hrozne sidla. alebo resp. bola, tiez bolo u nas na kazdodennom poriadku ze dostala po zadku alebo po ruke, az kym som si uvedomila ze to vobec nezabera a nikam nevedie, robi mi este viac naprieky a trucuje.Tak ti radim-Nebi ho, vzdy ked mas uz hrozne nervi tak si vrav Lubim Patka, Lubim Patka, a kludne ho odved niekam kde musi byt sam, nech sa tam ukludni,ver mi, ze nam to velmi pomohlo, a teraz ked je zla sa jej opytam len ci ide do izby sa ukludnit a ona uz niekedy aj sama ide sa tam vyrevat a potom sa vrati ma objime a fungujeme uplne v pohode dalej, aj my dospeli sa potrebujeme vyventilovat a deti sa len ucia ako to maju robit...ja keby som bola v tom kostole tak hned pri prvom prusere by som s nim sla von nech sa ukludni, viem, ze som teraz za mudru, ale naozaj ti chcem v tomto smere pomoct, lebo viem si predstavit, ake je to pre teba tazke a neprijemne zvlast pred dalsimi ludmi

mystery7
6. feb 2011

ja som rada, ze vie so mnou ako tak komunikovat. Na farby, cisla, lavu a pravu je skoro.
Ked mam byt uprimna, chcem obycajne priemerne dieta a ziadneho genia. Ked su deti prilis sikovne, tak ich aj v skole sikanuju, smeju sa im, tazko sa zaclenuju do kolektivu a v skole sa nudia.

sirinka
6. feb 2011

@borocka aj nase v poslednej dobe vystrajaju...ale ony sa hecuju jedna druhu....
a ako napisala @mystery7 proste nabuduce hned ked budes vidiet, ze je nepokojny, radsej taketo akcie opusti...
mne ked teraz zomrel starky, baby boli tiez neposedne....tak sme boli vonku a behali po snehu....este ze v betliari maju vonku repraky, tak som aspon vsetko pocula... 🙂

@luba142 no nasa hovori velmi pekne ahoj...ale este nikdy nespojila dokopy dve zrozumitelne slova....vcera prvy krat tak som bola pysna hehe...

inac ja nie som zastanca nejakeho ucenia farieb pocitania a pismenok....v ramci hry a ak sa dieta same na nieco pyta....inac nie....vsetko ma svoj cas a kazde dieta sa inac vyvija...

sirinka
6. feb 2011

@mystery7 no to musis potom dat na skolu pre nadane deti 😉

a lava a prava strana....tak to teraz klarke vysvetlujeme...to ani nie dvojrocne dieta je podla mna prilis skoro....

borocka
6. feb 2011

@mystery7 my sme veriaca rodina, takze maly si zvyka od mala. v lete sme byvali vonku, takze to nevnimal a teraz uz sme dnu. kopec inych deti to v klude a pohode zvladne. pre mna nech si chodi a pozera, ale nech je ticho a nic nechyta. je to take tazke???

@soffi to uz som skusila s ukludnenim, a dopadlo to dvojmo. bud bol prilis nervyvy a urevany,vzoprel sa a nedokazala som ho odniest kde by bol sam. proste sa zatal a nepohla som s nim. alebo som ho zavrela a on si robil svoje, skazu! to co vie najlepsie, vyuzil ze ho nestrazim.
na neho nie je recept. ekedys som bola silnejsia,odhodlanejsia a viac som na neho aj pokricala aj na zadok viac dostal. bola som doslednejsia v napominani.....a teraz, vidim ze to vobec nepomohlo a otupela som. fakt ze uz nemam sil. ine deti staci napomenut, mozno trochu zvysit hlas a ja si mozem hlasivky vykricat a z koze ho aj zodrat, a nic. mykne plecom a ide vyvadzat inam. vzdy sa k nemu musim postavit a pracne ho zobrat od tial kde robi skazu.

ja uz ho nezvladam. ved ked sa nepolepsi tak mu ani otca nenajdem, ved kto by take dieta chcel?

jamaat
6. feb 2011

@borocka Raz sa na tom vyčíňaní v kostole dobre zasmeješ 😉 ...Mňa to pobavilo už teraz, aj keď pre teba to určite príjemné nebolo. Môžem ti poďakovať za zlepšenie nálady, lebo som bola riadne zúrivá a znechutená. Emka zase vyčíňala. Ani neviem, prečo vlastne začala zúriť. Ale to taký amok!! A už sa to vlieklo až do postele. Zaspala až po deviatej, hoci na obed spala len niečo cez polhodiny.
A to som bola v dobrej nálade, lebo boli s tatom na návšteve, tak som mala doma 4 hodiny kľud. A potom stačili asi 4 jej amoky - z toho 3 za sebou pri chystaní sa do postele - a šla som do vývrtky.

sirinka
6. feb 2011

@borocka ukludni sa...ja som jeden cas mala podobne problemy s klarkou, ona navyse bola agresivna voci inym detom....zase to prejde...a ked si uvedomis, ze fyzicke tresty skutocne nie su to prave....ostava ti len zhlboka dychat a mozno docasne naozaj vylucit situacie, kedy ta dokaze najviac vytocit...bud s nim doma alebo v prostredi, kde mas aspon aky taky pocit, ze ho mas pod kontrolou...

sirinka
6. feb 2011

@jamaat joooj, u nas posledne 4 veceri zaspavanie katastrofa....lebo od osmej do deviatej si naprogramovala gymnastiku v posteli....neviem, co jej zase je, ci skutocne uz jej idu patky zuby....ale tiez ma poraza....

borocka
6. feb 2011

@sirinka vies, ze odved ho prec......ten kostol bol narvany, dostat sa k vychodu bol heroicky vykon......a hlavne on sa musi ucit respektovat pravidla. musi sa ucit ze nie vzdy bude tak ako on chce. ze obcas musi byt ticho a v kute chvilu posediet. a ze ked mu poviem ze nieco nema chytat tak to chytat nebude a hotovo!
ja necakam ze bude na 100% na prve slovo posluchat, ale je to tak vela aby aspon obcas posluchol??? dnes na neho vsetci uz kricali, moj otec sa nervil, lebo mal na stole polozene dioptricke okuliare. a pato do nich rypal, Xkrat mu povedal ze nie su jeho a nema ich chytat. myslite ze pomohlo? a to ver ze ked moj otec na neho skrikne, tak to uz aj mna mykne. pato nikoho za ziadnych okolnosti edokaze akceptovat. mozno tak este cudzich ludi ktorych nepozna a nevie co moze cakat.

soffi
6. feb 2011

@borocka tak po tychto slovach mam chut ja nafliaskat tebe....mas uzastne dieta a to ze je iny ako ostatni to neznamena ze je zly a z eho nikto nebude chciet, ak ho budes vychovavat takymto smerom tak si bude do konca zivota pripadat ako skaza a nicoma, neporvonavaj ho s ostatnymi, no aco, je iny, je sialene arogantny a drzy a zly, neposedny-ved ma na to vek...nevravim ze mu to mas dovolit ale zmen taktiku, nekric , nerev, nic mu nevrav, vezmi ho ticho za ruku, ak nejde tak ho vezmi na ruky a odved, nech si tam robi cokolvek, ale hlavne nech sa nauci ovladat, ty nemusis svojmui synovi hladat otca, on otca ma, a ak sa najde niekto kto bude mat rad teba tak prijme aj tvojho syna a je jedno ci bude dobry alebo zly, blondak, alebo tmavy, velky ci maly, je totvoj syn , cast z teba a komu sa nepaci ten ma smolu

borocka
6. feb 2011

@sirinka pato je agresivny len ked si brani svoje, a teda mna. mna nemoze ine dieta chytit za ruku, nemozem ine vziat na ruky......to je strasna krivda voci nemu. no nervy so ziarlivcom. vtedy to druhe dieta dokaze zvalit na zem, uhryznut, kopnut,.....to je boj. este aj neterku mesacnu ked vezmem tak sa mu nepaci

sirinka
6. feb 2011

@borocka tak za prve....kazdy kto by ta videl s vrestiacim dietatom na rukach by ti vytvoril koridor k vychodu 😉 o to sa neboj a kto nie, tomu treba stupit na nohu...
za druhe...respektovat pravidla ano, ale este stale hovorime o batolatach...takze teraz je v stadiu, kedy sa uci, co znamena respektovat, kde ma hranice a samozrejme skusa....a od velmi temperamentneho dietata necakaj, ze dokaze v tomto veku sediet dlhsiu dobu vklude....

soffi
6. feb 2011

no ja neviem baby, ale ninke asi tiez uz 5-ky idu lebo nesklutocne vsetko hryzie a slinta, a ked pocuvam ake mate super sidielka doma, tak som taka rada ze innka je uz "normlana" ona pred vianocami sa zo dna na den zobudila aodvtedy je proste dobra, nechapem ale naozaj mam skvele dieta-dufam ze neprerieknem, krasne si lahne do posielky da mi pusu, ked jej poviem lubim ta odpovie vzdy "hej", to je taky nas ritual uz asi od roka 🙂 cez den sa aj samam pohraje, aj spolu, velmi zlata fakt

luba142
6. feb 2011

no ked uz sme pri tom kostole tak mam zazitok...ked sme boli na svadbe bratanca, Kika mala 4 roky a v kostole pri sobasi sa stale naklanala a predklanala v lavici na stolik az z nej vyletel prd 😅 , vsade ticho len farar recnil a uplne to bolo pocut nahlas no ja som myslela ze sa prepadnem, len som rozmyslala ci sa smiat 😀 😀

luba142
6. feb 2011

@soffi nam uz konecne chyba jedna jediny zub huraaaaaaaaaaa 😉

jamaat
6. feb 2011

@borocka Minule si písala o tom svojom bývalom, že dieťa chcel. Vy ste dieťa plánovali??

Tiež nie som za to, aby sa deti rýchlo učili. Ľavá a pravá ruka? To čo? Zbytočná záťaž pre ani nie 2-ročné dieťa. Rátanie a farby tiež neriešim. Viem, že nie je farboslepá, lebo sa jej páči ružová a zelená farba. 🙂 ...A aj keď sme dávali zelenú kocku akože tráva na papanie pre zvieratká, tak si sama potom už vedela vybrať zelenú. To mi bohate stačí.
V rozprávaní sa zasekla zase ešte viac, nezopakuje nič, zaťala sa. Ale aspoň si začína brblotať hatlaninu, tak hádam sa to pomaly rozbehne.
Zvieratiek pozná na mraky, vie si pekne už súvislosti pamätať v knižke (rozumej také, že skunk robí smrad a podobne 🙂 ) - tak to všetko ukazuje. Hľadá rovnaké zvieratká v celej knižke a tak.

soffi
6. feb 2011

@borocka a vies ze potom co si napislaa ako kazdy na neho krical sa ani necudujem ze je taky zly? ved on si tak vydobija vasu pozornost, podla mna by kazde dieta barlo okuliare....proste to deti zaujima, jasne ze ta musi posluchat ale najprv sa musi naucit co od neho chcete

borocka
6. feb 2011

@soffi pato ma akurat bilogickeho darcu........otec je kto vychovava, stara sa, zaujima,.....a toho on nema. zrejme aj preto su s nim taketo problemu, urcite mu chyba ten muzsky vzor.
u neho to nie je o ovladani, on nemava hysaky a zachvaty. on proste neposlucha, v jednom kuse musi nieco vymyslat a nehladi na to kto mu co a kolko zakazuje a vysvetluje. chapes? ja ho vyvadim alebo mu neico vezmem a on nezacne revat! on odide a najde si nejaku novu zabavku ktoru samozrejme ma zakazanu. a takto stale dokola.......
ma aj svetle chvilky, kedy sa mojka, lubi ma, bozkava, pomaha (teda snazi sa). len akosi cim dalej tym je to mensia naplast na tie skody co napacha