Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
3. mar 2011

@iinuska och to sa mi paci🙂 no musim nieco vymysliet. lebo zase nie je tam az tak vela ulozneho priestoru. budem to musiet asi pokombinovat s ikeackymi uloznymi.

soffi
3. mar 2011

mala ma celu pipinku zapalenu a cervenu, vzdy sa chyta asi ju to svrbi a pali, teraz dobrala atb, co na to pomoze?

luba142
3. mar 2011

@soffi mozno to ma nasledok z tych antibiotik,niekedy byva agresivnejsi moc tak to vystipe...ked tak jej urob kupel z repika alebo kamiliek davaj ju posadit do toho

iinuska
3. mar 2011

@luba142
@hoogy
to som tu nahodou nasla, mne sa to paci, ale nebudem kupovat, je to predrazene.

hoogy
3. mar 2011

@iinuska je pravda,ze je to predrazene daju sa podobne kupit aj lacnejsie. tento obchod je aj v nitre v mlynoch a vzdy ked tadial ideme matko hned vylesie na postel:D
@soffi skus ten kamilkovi kupel matkovi to pomaha ked ma taku horsiu ritku. a skus ju nechavat chvilku be plienky. teda neviem ci ti vydrzi,ale to by jej velmi pomohlo.

jamaat
3. mar 2011

Ahojte, tak dnešný deň mi prebehol rýchlosťou blesku. Pred chvíľou sme vstávali (bolo 6,30) a toť už večer.

iinuska
3. mar 2011

@jamaat mne tie dni, respektive tyzdne celkovo nejako rychlo ubiehaju. Teraz bol vikend, a zajtra je uz piatok 😕

borocka
3. mar 2011

Ahojte,
tak uz som aj ja zasa soplava. to je radosti. My sa tento rok choroby hadam nezbavime. Paatovi sa kasel zlepsil, aj sople trochu.....ale stale to zdaleka nie je ono.
Nove ani nic nemame, uz aby skoncila zima lebo u nas pes zdochol. mne aj krpcovi to uz ide pekne na nervy.
Dnes pato ale pekne zabil......hadam hodinu sme kreslili, teda ja som kreslila co mi nadiktoval a on rozhadzoval a zberal ceruzky do krabice....vzdy do polky pozbieral a potom rozhodil ruky a hlasi: ja uz nevadzem. maminka ty urob! tak mi dosla trpezlivost, ze co su za vyhovorky a vravim mu ze si ma oddychnut a potom ceruzky dozbiera (lebo to spravil parkrat za sebou). a mlady si odisiel, ruky za chrbat a hovori ze: ja nemam ruky, nemozem. tak som vzala ceruzky a vylozila ich na klavir ze ked nema ruky tak nema cim ani kreslit. Neprotestoval. som zvedava ci do zajtra nezabudne.
Inak sa posledne dni pekne rozkecal: hovienko, papagaj, zajac, mys, motyl, prasa, bodliak, slimak, nevladzem, gombik, paprika, vajicko, had, ....... uz aby zacal davat dokopy vety.
Padaju mi viecka, daka som hotova. idem spat, tak sa majte 🙂

iinuska
3. mar 2011

@borocka ale ved pouziva vety, podla toho, co pises 🙂 U nas uz ficia vety v plnom prude. Dnes bol Adamko podareny, ze'' Adamko si da dobrotku.''. Lebo daval havinovi akoze papat s lyzickou a ja ze, ci mu dava dobrotku 😅

borocka
3. mar 2011

@iinuska len take navćvicene, co denne pouzivame...........sam vlastnu vetu nie je schopny vytvorit.

iinuska
3. mar 2011

A neviem, ale uz som chvalila Adamka, ze vie povedat cele svoje meno a kde byva ?

mystery7
3. mar 2011

u nas este nic take nehrozi, my si pockame 🙂 ja som tiez unavena, idem spat

borocka
3. mar 2011

@iinuska hej hej, uz si vravela pekne daaavno. este je ako informacna stanica 😀 aj ine veci mu idu tak ako kecanie? lebo teda na svoj vek a podla toho co pises je vysokyyyy nadpriemer 😉

iinuska
3. mar 2011

@borocka u nas nefunguje nocnik. Sice si sadne, ale nic. Malokedy sa zadari. Ma take drevene puzle a vie ake zvieratko kam patri.Ale napriklad co ma taku kocku, kde sa vhadzuju kocky roznych tvarov, tak to vie len niektore. Ine ma momentalne nic nenapada. Uz je neskoro 😔

dupinka
3. mar 2011

@iinuska ale ukecany je poriadne.... U nas zase idu hry, farby a aj cisla. Ale s kecanim poslabsie, aj ked si melie svoje. No nejako sa nechyta na vety a ani slovicka nie su ciste.

emode
3. mar 2011

@iinuska davas mi inspiracie ... mame sa co ucit, my dnes takyto ulovok: ja hovorim (nieco mi v kuchyni spadlo na dlazku) kurnik ... a Sofia: sopa 😀
a uplne najkrajsie je, ked mi sama od seba povie: mam rada maminku 😀 😀 😀 inak my uz tiez vety davno pouzivame, teraz za každou povie: vieš?? 😀 a keď jej ja poviem vieš, tak ona na to: viem 😀

a čo sa tyka nočnika, tak celkom fajn, keď ju posadim pri pravidelnych ritualoch, tak sa pekne vycika, kaka tiez do nocnika rano ... ale oducanie zacneme, ked sa otepli ...

soffi
3. mar 2011

dievcata, vie, ze ste niektore malovali na stenu obrazocky, ake farby sa na to pouzivaju? mali ste k tomu sablony???

emode
3. mar 2011

@dupinka farby sa akurat ucime, napocita do 5, potom povie osem a devat 😀

hoogy
3. mar 2011

fuha tie vase deti toho nakecaju. no matko si sice melie a sem tam z neho vyjde aj nejaka kvazi veta.ale on nema o com :D ale zase mi hovorime aj po anglicky takze je to z casti aj tym. a teraz estepridame aj nemcinu. tak sa smejeme ze zacne hovorit ako 15 rocny,ale rovno 8 jazykmi :D vy niktora neucite deti cudzie jazyky? ja co mam dve skupiny deti tak im to ide perfektne. su to asi tak stare deti ako nase.
a matko vie pocitat do 7 lebo tolko mame schodov v dome🙂 tak vzdy pocitame ked ideme.
ale za to sa mi pyta na nocnik a chodil ako 7 mesacny
u kazdeho je to individualne....

sssimi
3. mar 2011

@soffi ja používam akrylové a bez šablóny, ale to závisí už len od teba

@emode ty máš malú veľmi šikovnú 😉

Sarah sa naučí denne nejaké slovíčko, ale zväčša už na druhý deň povie len prvé 2 písmenká, poprípade 4 ak je to dlhé slovo. Ale krásne už hovorí mamina. Najlepšie je, keď jej poviem "povedz ocko" a ona "Tato" 😀 V nedelu sa naučila kapusta a slíže pri polievke, stojí na váhe a kričí kolko? 😀 Ale veľmi fičí ešte na citoslovciách.

A inak spánok máme statočne rozbitýýýýýýý 😢 Už 2 týždne som sa normálne nevyspala a ešte aj uspávať musím chodiť.... Jáááj, chcem naspäť tie sladké chvíle pokojného spánku.

borocka
4. mar 2011

@iinuska my sa sice do nocnika vycikame, aj kakat sa uz podarilo, a vkladacku mame s dopravnymi prostriedkami. Pri tej ma maly denne presviedca ze bude nejaky "iny", pretoze ked ma vkladacky aj tabulku spravne otocenu tak je strateny a ked si to otoci dolu hlavou tak na prvy sup vsetko spravne a zrucne potriafa do otvorov 😕 😲 a tvary ako trojuholniky stvorce do takej kocky sice vie ktory kam patri, ale nedari sa mu to napasovat.......ma gramblave rucky 🙄

@emode
@dupinka fiha, pocitanie, farby???????? tak pekne 😅 u nas pocitame stylom ja poviem jeden, pato doda dva, ja zasa tri, a on povie styri. basnicky som mu zacala citat len tento tyzden, ale musim mu ich repovat 😀 😀 tak si viete predstavit ake divadielko pri tom vystrajam a maly sa rehoce a krici este este!!!!!! najvacsi uspech ma slimak slimka vystrc rozky, a oli janko. ked mu len tak obycajne citam tak sa otoci na pate, zavrie knihu a odide prec. je to nuda.
a farby su v nedohladne, zatial mi staci ze nie je farboslepy a aj zrak sa mu krasne upravil. v septembri ked sme boli na ocnom mal dioptrie -2 a teraz uz len -0,5.

@hoogy cudzie jazyky?? teraz??? ja osobne zastavam nazor ze bud sa deti ucia hned od narodenia simultanne dva jazyky, ak zijete v zahranici alebo ak jeden rodic hovori tak a druhy inak. alebo zacnu s cudzim az vtedy ked maju ten svoj prvy jazyk uplne zvladnuty (myslim ze riadne hovoria, tvoria vety aj suvetia a hlavne gramaticky spravne). myslim ze keby som teraz pata zacala ucit tak bud by to malo nulovy efekt, alebo by sa zasekol aj v slovencine a cele rozpravanie by sa nam minimalne o rok zbrzdilo. a to nie len v jazykoch ako anj, nem, fran, a podobne, ale poznam chlapca ktory takto nedokazal zvladnut sucastne slovencinu a cestinu!!!!!! mne to ako priklad stacilo a pato zacne s cudzim jazykom az od skolky, ked bude plynulo hovorit po slovensky.......a aj to len deckou hravou formou a v pripade ze bude mat zaujem.
on zatial vyzera ze aj do skoly pojde pozdejsie, mame problemy s pozornostou, ale ze brutalne problemy.

kackabrcka
4. mar 2011

@borocka hovori ti syn uplne cisto zrozumitelne ?

kackabrcka
4. mar 2011

@dupinka ked pises o farbach prikladate nejake rovnako farebne kocky k sebe ci uz rozprava ?

kackabrcka
4. mar 2011

ked tu pisete o tom hovoreni - tak vam deti hovoria uz zrozumitelne a jasno ?

jamaat
4. mar 2011

Dnes je tu riadne ticho, asi všetci lietate von, keď je pekne. U nás je od rána protivný deň. Cikať nechcem, prezliecť sa z pyžama nechcem, jesť už nechcem, ale ani zo stoličky von ísť nechcem. Poštu, Kaufland a daňový úrad sme vybavovali 2 a pol hodiny!!! Doma zase hysák, lebo sa vyzliecť nechcela. Tak som ju vyzliekla nasilu, rovno šupla pyžamové gate a plesla ju do postieľky. Tam sa dobre vyrevala, teraz pije mlieko, tak dúfam, že sama zaspí. Ale asi dúfam márne, lebo sa kvakoty ozývajú zo spálne.
Mám pocit, že ma migréna chytá, lebo sa mi nejako divne pozerá, zaostrujem ťažko.

jamaat
4. mar 2011

Zaspala. Jupíí! Len ten, kto si "užil" podobné uspávanie ako ja, vie ozaj oceniť, aké je to super, keď človek dieťa len do postieľky vloží a ono samo zaspí. To je také dobréééééééééééééééééééé!!!
A teraz hor sa do varenia! 😒

soffi
4. mar 2011

@jamaat no to mi hovoris z duse, ja ked mi mala zacala sama zaspavat tak som sa vewcer citila ako totalna hrdinka, ze akoze je to moja zasluha, akoby som loterku vyhrala 🙂

ked mala vstne frcime na nakupy so segrou, slubila som aj mc donalds, tak zasa usetrime 😒 , nuz ale co, zivot nieje o peniazoch, huraaaaaa priachadza jar, krasne je vonku, uz sme stihli doobeda jednu prechadzku , uz sa tesim na dni, ked budeme skoro vzdy von, veeelmi mi to chyba 😉

mystery7
4. mar 2011

ahojky
Tak u nas rozpravanie sa velmi pomalicky rozbieha, vieme len par slov.
Kocka vkladacka je super vec, napcha kocky ktore pozna a ostatne nasilu 😀 alebo sa opyta kde patria a ked mu ukazem, tak spekuluje, kym ich tam nedostane.
Poobede ideme na stretko s kamoskami a ich detmi. Vonku je krasne, tak ihrisko to isti 🙂
Dnes som si bola kupit nivy fen. Som zvedava kolko vydrzi. Posledne dva vydrzali 2r+par mesiacov a zhoreli.

mystery7
4. mar 2011

@jamaat @soffi u nas je to zatial hudba buducnosti ☹ ale uprimne vam to prajem. Ja si to zatial len predstavujem.

iinuska
4. mar 2011

@emode to je pekne, ze mam rada maminku 🙂 Adamko pouziva ''lubim ta'' 😀
@dupinka farby a cisla este nie, Adamko vie akurat povedat, ze ma jeden rok 🙂