Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

adrikadt
8. mar 2011

...jej mamičky čitam, že sa mate veselo s drobcami:DDD Aj ja mam doma synceka a neterku majovcatko 2009...a to by ste ich mali zažiť po kope...niekedy su to dni ako pise Borocka len v dvojmo...lebo ked jeden tak aj druhy...
Chcem sa opytat...vase majovcatka sa uz pytaju na nocnik? Moj ovlada teoriu...ale do praxe sa mu nechce...:(
Ked ho chcem dat na nocnik, tak mi povie, ze Timko cikat do plienky...zatne sa a uz s nim nehnem. A to mi do nedavna na tom nocnicku pekne sedel...Poradite?
...a vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku aj odo mna:D

ludmilabb
8. mar 2011

@jamaat vidis ako je mat dobre doma 15 rocnu dceru!!!
aj som sa ta zabudla spytat vecer ti Emka o kolkej zaspala lebo mne Sofia o 21:40

my sme sa dnes vonku aj po zemi povalali aj povrestali ale spi uz je vlastne aj cas vstavat, pojdeme psa na prechadzku zobrat

@mystery7 ako Mirko zvlada tvoje budicky?

iinuska
8. mar 2011

babyyyy, drzte zajtra palce mojemu petovi. Ma ten nestastny monitor 😝

emode
8. mar 2011

@iinuska myslime, myslime uz aj teraz 😀 hlavne, nech si poriadne cita zadania, tam je vzdy najvacsi problem ... ale on to urcite zvladne super 😉

zas u nas, ako zle zacal den tak celkom dobre pokracoval, stihla som cely spodok povysavat, obed bol navareny, tak ziadne varenie, sofia spala 2 a pol. hodky, tak som si aj nejake papierovacky spravila 😅 😅

sssimi
8. mar 2011

@iinuska jasné, budeme 😉 Ja som to tak dobre vystihla, že monitor začal rok po tom čo som zo ZŠ vyliezla 😀

Ja idzem cvčic.

ladywitch26
8. mar 2011

caute zeny, vase detuchy uz vsetky normalne rozpravaju? lebo ja neviem, stanka si tvori svoj vlastny jazyk. len keby mi k tomu niekto prekladovy slovnik, aspon vreckove vydanie dal, tak by bolo dobre. niektore slovicka povie normalne, bud po slovensky alebo po anglicky, ale niektore fakt neviem v akej reci, dnes som jej kupila casopis pre deti V nocnej zahrade, a tam je taka postavicka Makka Pakka. a ona ho vola Panan. alebo barneyho vola bdaba. chlieb povie ago, kvietok povie kini. a uz dva dni zistujem, co znamena galan. tomu decku fakt ani vlastna mater nerozumie...

inak vcera som bola neplanovane v robote, kolegyna caka v maji, ale ma nejake problemy s tlakom. uz robi len 4 hodiny denne, ale vcera po pol hodke skoro odpadla, tak mi volali,ci mozem dobehnut, lebo maju velku dodavku a nema to kto spravit.no neporadia si tam bezo mna...a straasny bordel v systeme. no mam co robit, kym to dam do poriadku.

a uz treti den sa nam tlaci lava spodna 5ka, tak si to "uzivame". aspon ze je to tentokrat bez horucok, aj ked by to bolo asi lepsie. to by bola kludnejsia, lebo takto len mravci pre kazdu hovadinu. uz som z nej na prasky niekedy. ale zajtra si pojdem zasa na 5hodin oddychnut do prace. 😀

soffi
8. mar 2011

no ninka dobrala atb vo stvrtok jej prve atb to boli, a od vcera teplotuje zasa a celu noc kaslala, ja nechapem ☹

soffi
8. mar 2011

neviete niekto ci sa dajukupit aj tie nahradne papierove tienidla na lampu z ikea??? mala ho cele dotrhala a skoda celu lampu vyhodit

jamaat
8. mar 2011

@ludmilabb Ak sa dobre pamätám, tak o 20,45 som ju uložila.

Dnes boli aj nejaké hysáky večer, ale zvládli sme to. Keď som ju vybrala z vane, tak začala jačať, lebo som ju nekúpala, len narýchlo ritku osprchovala. Vreštiacu som ju prebalila a potom zabralo, keď som jej povedala: Pozri na hodiny, koľko je už veľa hodín! ...a ona stíchla a pozrela 🙂 ...A keby to aspoň normálne hodiny, ale digitálny budík 😀

iinuska
8. mar 2011

@emode
@sssimi
dakujem aj za Petka 🙂

@soffi neviem, aj my sme ju mali prispodu roztrhanu, ale manzel to odstrihol, a vyzera to ako original 😀

nikanika28
8. mar 2011

@borocka dikes 🙂 ..ono je to vlastne to iste, co ja robievam, len ja pridavam aj trochu mlieka, slahacku a do toho trosku muky ..len bez toho syra...tak zajtra skusim tak 😎
@ladywitch26 no vitaj v klube 🙄 😀 😀
Klara uz vyliezla asi trikrat z postielky..ale zatial je to bez placu.. dnes som jej davala fenistil, tak dufam, ze sa to odzrkadli aj na spanku 😝

borocka
8. mar 2011

@luba142 blaznis?? ze ci som nevidela spravy?? u siedmej u nas zacina ceremonia, musim maleho prinutit aby pozbieral hracky a po kazdej dvihnutej rozhaduje rukami ze on nevladze 😠 . potom kupelna, zachod, prezliekanie do pyzama, a je 8hodin. potom ho musim prinutit aby sa slusne na dobru noc pozdravil ( obcas sam od seba vsetkych vybozkava,vystiska a da krizik na celo). a 8:15 lezime v posteli. zaidne spravy sa nekonaju.

@jamaat juuj,sla by som si takt ofyzicky zamakat a psychicky oddychnut 😉 ale na patovu obranu, po obede sa celkom zmiernil....asi sa dobre vyspal, aj hranolky som mu upiekla tak sa polepsil. nebol idealny, ale dalo sa to vydrzat 😅

borocka
8. mar 2011

@iinuska aj sestra ma zajtra monitor a buduci tyzden druha sestra pise maturitne pisomky. tak radost, ale co uz, kazdy si tym presiel.

@adrikadt cikame aj kakame do zachodu, ale len ked ho tam posadim, sam sa nevypyta, resp vypyta az vtedy ked si uvedomi ze nejaky prudik mu uz stiekol do nohavic 😠 nevadi, nestresuj sa preto. Kopa deti nocnik este nezvlada. a zbytocne ho tam nutit sediet nema zmysel.dorastie do toho, tak ako ten moj dorastie aby poskladal peknu vetu.

mystery7
8. mar 2011

@ludmilabb budicky su ok, sam sa uz nastavil tak, ze vstava medzi 6 a 6:30, to mi vyhovuje. Hlavne ked chcem nieco vybavit, alebo ist aj na nakup, poradnu, kludne vieme vyrazit o 8-9 -podla potreby. O 11 sme uz doma, jeme polievku, nocnik, mlieko a o 12 lahnut a spat
Dnes sme sa zdrzali u dr, tak sme dosli o 11:50 domov, bol uz hotovy, tak len vylozit kocik, sadnut na nocnik a vypil mlieko. O 12:20 lezal v posteli, aj tak zaspal az o 12:50 ale potiahol 2,5hod.
Teraz vecer bol zase super hysak 🙄 mal ist na nocnik, tak som ho vyzliekala, ostala mu plienka a tricko ked mi zdrhol. Tak sa asi 15min valal po posteli a santil s mm. Kedze bol v pohode, nechala som ich. Po 15min zacal vymyslat somariny (pri posteli nam praskla omietka, tak tam zacal pchal palcek a chcel to lupat). Vzala som ho na nocnik, to ste mali vidiet rev. Stal pri nocniku, slzy ako hrachy, usta dokoran a rev 10min v kuse na najvyssie obratky. Mm uz isiel zhanat stuple do usi. Potom sa zrazu sam ukludnil, sadol si, vycural sa, este aj vyzivu zjedol (!!!!!!). Aj zaspal bez revu, len trochu vrtenia.

borocka
8. mar 2011

@mystery7 a mirko s tebou chodi do poradne?? da sa to s nim??
u mojho gynekologa je vzdy fronta akoby zadarmo neico davali, aj ked sa objednas na hodinu tak sa to dobre omeska....
takto pravidelne naucene mate na nocnik??

mystery7
8. mar 2011

@luba142 @borocka ani u nas nehrozia spravy. O 19 zaciname pripravy na spanok a o 20 uz vacsinou lezime a pijeme mlieko

sssimi
8. mar 2011

Tak baby už som pokojnejšia. Malá Nataška už dnes otvorila očká a aj hýbe nôžkami. Pomaly ju odpájajú od prístroja, ktorý za ňu dýcha, ale občas sa ešte dusí. Dnes robili to ct mozgu-nie je to také ako má byť, ale nevedia s istotou povedať či to bolo z dôvodu pridusenia alebo, že sa narodila tak skoro. Doktorka sa síce vyjadrila, že malinká je šikovná, ale ešte nie je z toho najhoršieho vonku. Kamošku by mali vo štvrtok už pustiť domov.

sssimi
8. mar 2011

@mystery7
@borocka U nás ma gynda na dverách, že nesmieš vstupovať do ordinácie s dieťaťom... Hmm som zvedavá ako to budem riešiť ak zostanem tehotná

mystery7
8. mar 2011

@borocka chodi so mnou, dokonca je so mnou na vysetreni u dr. -sedi priputany v kociku. Dnes bol prvykrat u sestricky a ja som bola u dr sama.
V utorky ako je poradna, beru len tehotne a snazia dodrziavat casy-nie vzdy to vyjde.
A ano sme nauceny na nocnik 3-4x denne v rovnake casy. Ked bol maly odkukala som kedy najcastejsie kaka a tomu som sa prisposobila. Takze sedime rano po zobudeni, na obed po jedle. Ked sa vypyta-nekaka doobedu, tak este aj po poobednajsom zobudeni a pred spanim. Malokedy je nocnik prazdny, vacsinou je aspon nacurany.

mystery7
8. mar 2011

@sssimi tak to si neviem ani predstavit. Ked som bola prvykrat, maly strasne plakal u sestricky a dr mi sama povedala, ved si ho vezmite tu. A este aj vzdy do nej dostal nejaku sladkost. Nakoniec si ju pamata a ked poviem, ze idem k dr, tak sa pyta ci ham ham 🙂

borocka
8. mar 2011

@mystery7 pato vzdy ked ho posadim tak sa vycika, samozrejme nie vzdy mu ozaj treba tak len nasilu potlaci a uvolni mechur. a rano hned po zobudeni by ma nik nevykopal utekat s nim na zachod 😕 to vykonava do plienky.
a inak chodime vzdy pri prezliekani, prebalovani, po jedle.......ale nie je to casom celkom presne.

mystery7
8. mar 2011

@sssimi drzim palce kamoske. Snad sa z toho dostanu. V ktorom tyzdni-mesiaci sa im to stalo??

iinuska
8. mar 2011

@sssimi tak snad sa to bude s malou len zlepsovat. Urcite je to bojovnicka

sssimi
8. mar 2011

@mystery7 Tak u mojej gyndy nesmieš nechať dieťa ani u sestričky. 😒 A narodila sa v 32tt, ale najhoršie, že pridusená.

@iinuska aj ja dúfam

jamaat
8. mar 2011

@sssimi No tak tá tvoja gynda je nejaká sprostaňa!

borocka
8. mar 2011

@sssimi tak u nasej sestricky som uz parkrat zachytila ze nechali cakat dieta, ale starsie od nasich, a vacsinou aj s dalsim rodinnym prislusnikom lebo cakali na sono. ja by som to s patom este neriskovala

luba142
8. mar 2011

@sssimi tak snad to bude len lepsie s malinkou,drzime paste

@borocka ja mam vyhodu,ze kupat sa chodieva Barborka s tatom,ale aj tak chodia okolo pol siedmej alebo pol osmej lebo aj mm kuka spravy takze neviem my to mame tak zariadene ze od 19-19:40 mozeme v pohode pozerat,ci uz pri tom upratujem po veceri,alebo sedim 😉 😉

borocka
8. mar 2011

@luba142 my mame telku v obyvacke ako samostatnu miestnost.......a sice tam ma maly aj hracky navlacene, mozno si dokazes predstavit kolko prace, casu a energie to zaberie prinutit ho upratovat.

luba142
8. mar 2011

@borocka na upratovanie mam zatial Kiku,ale zachvilu aj malu budem ucit upratovat, my mame telku aj v kuchyni takze vyhoda

borocka
8. mar 2011

@luba142 tak to teda nie, pato si rozhadzal tak si aj uprace. a ked je tu neterka tak spolu upratuju lebo spolu vyhadzvoali. kika neprotestuje proti tejto technike???