Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

saskarisko
20. mar 2011

@borocka @jamaat - ano, prekyslovalo. teraz mu zistili, ze ma skryty reflux (nefunguju mu riadne zaklopky), takze sa mu vracalo hore, a oslabovalo dychacie cesty (popri inych potravinach samozrejme). ale v momente, co ho zacal odmietat, tak koniec anginam

borocka
20. mar 2011

@mystery7 a este mi povedz v akom obchode kupujes leb otu znacku vobec nepoznam. ci maju aj kusky ovocia v sebe, lebo to je teba iny humus

jamaat
20. mar 2011

@saskarisko Aha takto. A keď sa napije viac vody alebo čaju, vtedy sa mu to nevracia naspäť?

saskarisko
20. mar 2011

@jamaat - voda nie. ale vsetko, co je kyslejsie ano. vsak aj dietuje chalanisko, aby sa mu to dalo do poriadku

jamaat
20. mar 2011

@saskarisko Veď my sme si tiež užili s refluxom, ale už je to OK. Občas jej vybehne, keď si grgne.
Zato ma to prekyslenie prekvapilo, lebo som nedávno písala, že nášmu psovi som roky dávala tabletky, aby sa mu netvorilo príliš veľa žalúdočnej kyseliny. A teraz ako pije po troškách mlieko, čo zostane vo fľaške po Emke, tak nepotrebuje tabletky, je v pohode. 🙂

mystery7
21. mar 2011

tak a dalsia prebdena noc za nami 🙄 od 4 skoro do 6 🙄 🙄 som na mraky, mlady pan este spi. Chcel sa len pusinkovat a objimat. Tak ja neviem, ci sa mu nieco snivalo, alebo zuby lezu.

@borocka u nas ich predavaju vo vlastnych predajniach a vo Fresh-i (byvala Bala). Maju cisto smotanove jogurty (150, 150, 500ml) a aj samozrejme ovocne. Ale ovocne su naozaj ovocne, nie umelina. Najdes tak celu jahodu, cucoriedku, cernicu. Ty nemas rada ovocne jogurty??

mystery7
21. mar 2011

a dnes som prva???? 😅 ani sa nedivim.
Zatial svieti slnko, snad bude pekne pocko.

ludmilabb
21. mar 2011

@mystery7 dobre ranko my sme vstali o 6:40 😝 ale svieti slniecko takze ideme von
Sofia sa zobudila ked som isla vecer do postele takze sme boli od jedenactej spolu, ako ta ma Mirko velmi rad ze aj v noci ti potrebuje prejavovat lasku, Sofia tiez potrebuje kontakt, drzim ju chvilu za ruku kym zaspi

emode
21. mar 2011

@borocka aj Sofia je vecer, v noci a rano na mojom mlieku, uz od roka cez den nekojim vobec, v noci je to teraz uz len raz, sama si to pekne posuva a je to stale lepsie 😉 tiez mame alergiu na BKM, ale jogurt a syr obcas dam, aj maslo, len to su minimalne mnozstva ... keby bolo na Sofii, tak je len "obed", to je jej vyraz a gumove cukriky 😅 tie ale dostava len za odmenu alebo ked je dobrucka, neprieci sa, tak po jedle dostane zo 2-3 zele cukriky ... u nas su to ale jedine sladkosti, obcas zje musli tycinku alebo tie ovocne tycinky, keksy velmi malo ...

a tiez si vonku ani nahodou nevypyta ...

jamaat
21. mar 2011

@mystery7
@ludmilabb Emka keď sa v noci zobudí nervózna, tak jej vadí, ak ju hladkám a aj keď ju zakryjem. Vtedy sa začne zlostiť, tak ju nechám tak, aby sa neprebrala ešte viac. Aj dnes nám zaspala na paplóne, keď som ju zobrala o piatej k nám, nechcela sa zakryť. Ale keď sa jej len niečo sníva, vtedy pohladkanie zaberie a zakrytie jej nevadí.

jamaat
21. mar 2011

A mne sa dnes snívalo, že nám vykradli pivnicu, pobrali lyže, snowboard, bicykle... Taká som bola rada, keď som zistila, že to bol len sen!

mystery7
21. mar 2011

@ludmilabb prave v tv vraveli, ze noc po splne byva taka, ze ludia nemozu spat 😉 ja si myslim, ze naozaj potrebuje citit moju pritomnost. Mne sa teraz zle spi poleziacky, tak chlapci spali spolu a ja dalej od nich a posediacky. Celkom som sa tak vyspala. Ked som si musela lahnut k Mirkovi, hned sa mi upchal nos a zaludok vyslal kyselinu ☹
@jamaat no to bol sen. Take neznasam. Som potom v strese co je realita a co sen.

nikanika28
21. mar 2011

caute baby, tak u nas je dnes kraaasne gycovite pocasie, nie nadarmo mame dnes prvy jarny den, ze? 😵
Ako ste "prezili" vynimocny spln? 😀 My teda vynimocne, boli sme hore od pol jednej do tretej, ci kolkej 😝 😝 😝

emode
21. mar 2011

my sme spali v pohode, teda ja som so sofiou odpadla uz o deviatej a spali sme so zobudenim na 2x az do rana ... sice sa zobudi, cucne si, pregula sa do svojej postielky a spi dalej 😅

sirinka
21. mar 2011

@borocka no vidis, kazdemu pride ujete nieco ine...mne zase odstavovanie tak maleho babatka 😉

iinuska
21. mar 2011

ahojte zienky
U nas je dnes konecne krasne, nefuka, svieti snko, boli sme vonku skoro 2 hodinky. Ani domov sa Adamkovi nechcelo ist, videl svokryu, ako ide do zahrady s hrablami, no konec. Ale dal si vysvetlit, ze ked sa vyspi, tak von este urcite pojdeme.

@nikanika28 na nas spln prave zaposobil v tom pozitivnom zmysle. Adamko sa prebral len raz na kojenie, a spinkal dalej
@mystery7 juj, tie noci Ti fakt teda nezavidim. Neni to sranda, este aj ked si tehulka. Aspon si cez obed lahnes s Mirkom ?

iinuska
21. mar 2011

@jamaat Adamko spava vo vaku, je to super, lebo aj on sa stale otaca, a nemusim ho stale zakryvat

soffi
21. mar 2011

@jamaat ahoj, dnes mam doma asi tvoju Emku alebo co, keby ste videli tie hysaky od rana, valanie po zemi, kope ma, vrieska, po tom ako som jej nedovolila tahat stolicku do kupelne zacala tak hystercit ze som voalla sestre a skoro sa zblaznila ked toto pocula kao ona reve, ona vrieska tak ako ked vidite postohnute deti v tych postielockach kricat, je mi to vlemi neprijemne a slzy mam v ociach pri tom, potom sa ukludnila neskor ale musela som k nej prist a na rukach mi zaspala, vcera to iste vystrajala, ale pripisovala som to tomu ze nespala pooobede, a dnes uz od rana asi take 3 zachvaty...som uplne vyzmykana ☹

luba142
21. mar 2011

ahojte 🙂
tiez nam slnko svieti,ale aj fuka, takze mala bola vonku s babkou len pol hodku a uz sa jej sopel pustil...cez vikend mala trochu zvysenu teplotu tak jej na dnes stacilo aspon sa vyvetrala
My noci celkom v pohode spime,len vstavame po 6 rano co ma najviac stve 😠 😠 😠 a teraz uz je po hodine vyspata moje nervy 😕 🙄

iinuska
21. mar 2011

@luba142 aj nam sa nejako posunulo vstavanie . Posledne 2-3 tyzdne sa Adamko budi tak medzi 6-7, predtym zvykol tak do pol 8-8 spavat. Neviem, ci je to tym ze uz je tak skoro svetlo, alebo co. A teraz sa ma tusim cez vikend posuvat cas, tak bude o hodinu viacej.

jamaat
21. mar 2011

@mystery7 Presne ako ja, spávala som na 2 vankúšoch a fičala na Sinuprete.

ludmilabb
21. mar 2011

@soffi my sme mali take vresky pre zmenu vonku na ulici 🙄
@luba142 tak ti hadam vecer skor zalahne

soffi
21. mar 2011

@sirinka
@borocka prave vcera som citala v mamine clanok o tom kedy prestat dojcit...je to na dlhu debatu to tu vsetko nebudem rozoberat, ale pisane bolo ze nai jeden extrem nieje dobry, ani ked zena dojci velmi kratko, ali ked velmi dlho(co je cce do 4rokov veku dietata), mne osobne pride ako pise borocka ujete, ked zena dieta nedojci a len tak ho odstavi a nema ni rok,....ale na druhej strane mi pride divne ak zena dojci 5rocneho chlapca v autobuse....mala som v centre o tom dlhu debatu s laktacnou poradkynou a nezhodli sme sa pretoze ona vzdy tvrdila ze dojcit co najdlhsie aj do 8rokov....ze ma take klientky ktore dieta po prichode zo skoly nadojcia...to mi pride uz fakt divne, ale do 3rokov by som ja dojcila kedykolvek keby som mohla, ja som ninku prestala dojcit ked mala len7 mesiacov, aj to kvoli tomu ze ked zacala pit to specialne mkieko tak sa mi samam odstavila od prsnika , ale odvtedy som jej vzdy nukala, ale len plakala a odtahovala sa, tak som to po par mesiacoch vzdala a prestala som uplne dojcit, podla mna je to o otm, aby to vyhovovalo aj matke aj dietatu, a ak im to vyhovuje tak preco nie...nuz ale neviem si predstavit matku ktorej vyhovuje dojcenie 8rocneho chalana... 😉

soffi
21. mar 2011

@ludmilabb ano aj vonku sme to mali, vcera aj dnes, vcera taky hysak v obchode, z esom cupela pri kociari a mi kopla do hlavy, som myslela ze ju tam na mieste pretrhnem, viete si predstavit tych ludi, a tu hanbu ☹

jamaat
21. mar 2011

@mystery7 Nie na Sinuprete, ale na Nasivine. Šibe mi už. 🙂

Migrénu som dostalaaaa! Do šľaka!!! Ako som vyšla von na ostré slnko, už to bolo. ☹

mystery7
21. mar 2011

Mirko zival uz o 10 ked sme isli vonku, nakoniec vydrzal cez 2hodiny. Hodina na motorke a hodina na ihrisku. Konecne sladko spinka 🙂
Ja som najedena a idem si nieco fajne zobnut a vylozit si nohy.
@inuska nespim cez obed, lebo potom nemozem vecer zaspat. A uz sa mi stalo, ze som potom zaspala okolo 1 a Mirko sa zobudil o 2 🙄 to bolo nenormalne. Takto sa aspon od 22 trochu vyspim 😅

kosska3003
21. mar 2011

ahojte tak u nas krasny den doobeda sme ale boli malo vonku len hodinku lebo sme boli tatu zaviest na autobus tak sme zase same na skoro mesiac ☹ ☹ no ale co uz narobime korunky treba poobede pojdeme na dlhsie pojdeme posriet k mame pesi hadam aj ked budu asi vresky cestou ale tak uvidim ako sa rozhodnem

emode
21. mar 2011

@jamaat zeby aj slnko skodilo 😕
sofia zacina mavat take stavy u svokrovcov, nechapem, stale rozmyslam, co to spusta 😕 🙄

jamaat
21. mar 2011

@soffi No pekne, poznáme, je to fakt na nervy. Tak sa drž. Nech ju to rýchlo prejde.

luba142
21. mar 2011

@ludmilabb hehe pochybujem,ona v klude vydrzi do osmej ako vzdy 🙂

@iinuska teraz sa ma menit cas to ani neviem sak sa nedavno menil nie? Aj ja si myslim ze je to tym svetlom rano,lebo ked je pod mrakom tak potiahne hocikedy aj do 7-pol 8