Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
9. apr 2011

@sirinka to robi jej mm ten ho vzdy kupe 😉 . A vo vode to je ine tomu ver tam to chalanom az tak nevadi

mystery7
10. apr 2011

ahojky
Ale ste toho popisali, clovek vynecha jeden den a nestiha citat 😉
Mirko ma jedno ockovanie naviac a to je proti zltacke A. Nebyt toho, ze byvame v KE, kde je kvantum ciganov a casto pouzivame MHD, tak to nepotrebuje. My sme si to zaplatili a cigani dostanu zadarmo 🙄 🙄
@ladywitch26 aj nam sa osvedcili vysoke davky C (megaC) pri zacinajucom nachladeni, alebo pocite, ze na cloveka nieco lezie. Mirkovi vsak samotne C nedavam, len pri soplikoch cebion.

Tu fuci ako sialene, dazd, slnko, mraky-pravy april. Ani sme vonku neboli. Uvidime, co zajtra.

Co sa tyka ockovani, nezatracovala by som ho ako take, skor mi vadi, ze na nas chcu -podla mna- tie farmaceuticke spolocnosti zarobit za kazdu cenu. Niekde som citala, ze je to vzdy tak, ze tabletky jednu chorobu vyliecia inu podporia vo vyvoji 🙄

jamaat
10. apr 2011

Ahojte. Emke sa rúčka do rána nezlepšila, dala som jej zase sirup, zavesili sme jej ju do šatky a uvidím poobede. Či ísť na pohotovosť, nech jej to zrontgenujú, či čo. 😒

ladywitch26
10. apr 2011

@mystery7 stanka dostala vcera 1000mg Ccka a dnes rano nadchy nikde. 😉
inak uz zhanam nieco ine, ako klasicke Ccka, lebo vacsina je na baze kyseliny askorbovej a to je kysle ako slak. nasypala som jej to do medu, ale aj tak sa uz pri druhej davke branila. sa jej nedivim, aj mne hubu riadne vykrivilo 😝 co citam, este je calcium askorbat, co by nemuselo byt zle, vapnik deti potrebuju, ale zasa je to vraj horke. najidealnejsi je sodium askorbat, ale to som tu nevidela. budem musiet objednat bud z uk alebo usa. viem ze to tu nejake baby na koniku objednavaju z nejakej stranky, tak skusim popozerat.

@jamaat to ma tu istu rucku, co predtym uz raz mala?

jamaat
10. apr 2011

@ladywitch26 Asi tú istú, ibaže predtým lakeť, teraz zápästie. Práve sa lieči jahodami 🙂

Ja som tiež ešte použila plienku, v ktorej bolo len trošku ciknuté. Respektíve niekedy som ani nevedela, či je ciknuté, či len spotené. Jednorazku samozrejme, látkovú nie.

ladywitch26
10. apr 2011

@jamaat znamych dcera ma este teraz problem s laktom. vraj ked sa raz stane uraz, uz to ma oslabene a treba davat pozor. ju teraz nemozu ani potiahnut za ruku, hned jej laket vyskoci. 4 roky ma. ale zasa ma dvoch starsich bratov a ti si z nej robili pokusneho kralika, tak sa nedivim, ze ma ruky vytahane. oni si hocikedy cez nu na ceste prelozili dve dosky a jazdili po nej na bicykloch...rodicov len slak triafal

saskarisko
10. apr 2011

Ahojte,
@jamaat - ak to ma "len" vyskocene, tak zbehnite na pohotovost, tam jej ju daju hned spat. neterke takto vyskocil laket 3x, raz sa jej to stalo, ze isla po obrubniku, drzala sa za roku, a troska sa jej smyklo. takze potom davali pozor

soffi
10. apr 2011

@jamaat synovcovi tak rucka vyskakovala od dvoch rockov, asi do roka mozno 10x!!!! stacilo , ze ho niekto silnejsie za rucku potiahol....vzdy sli na pohotovst a tam mu to nejako "opravili" 🙂 , nastastie ninny s tym problem nema, a to by som povedala ze ju dost za tie rucky tahame, niekedy len za jednu visi a ja mam z toho strach, no zatial s tym nikdy nemala problrm, najma ak ideme po schodoch ja ju drzim a ona sa posmykne a tak trhne tou ruckou az sa zlaknem...a ona nic...ale asi treba davat pozor na to, a ma to nejako opuchnute?

martinaxyz
10. apr 2011

@jamaat chúďatko malinké...chodte vy len k dr., aby Vám povedal čo je stým a ako to dať do poriadku

dnes moj malý ani obed nedočkal...zaspal pri rozprávke...

iinuska
10. apr 2011

ahojte
Dnes zase noc bez prebudenia, tak super. Ked sme boli vonku, tak nas zase riadne prefuklo
Poobede ideme k Adamkovym krstnym, pridu tam aj s nasim krstniatkom, tak sa uz tesim.

@jamaat no, radsej by som veru isla na pohotovost,. Drzte sa
@ladywitch26 potom daj vediet, ci si nieco nasla. 😉 Adamko sice nebyva casto chory, ale je dobre mat doma nieco

iinuska
10. apr 2011
jamaat
10. apr 2011

Už je veselšia, zdá sa, že sa to zlepšuje, už sa o ňu trošku aj opiera. Vyskočené to nemá, prehmatávala som jej to. Aj ten lakeť sa jej hneď sám vrátil naspäť, len ju to bolelo. Takže aj doktori vtedy len odhadli, že to bolo ono, lebo na rontgene bolo všetko v poriadku. Práveže aj ja ju koľko razy aj za jednu ruku zodvihnem, keď sa o zem chce hodiť alebo sa ťahá preč, tak neviem, ako sa im to podarilo, či jej rukou tak veľmi mykol, alebo ju mala blbo vytočenú. Nebola som pri tom.

@iinuska Za veľa peňazí odrážadlo bez brzdy a s plastovými kolesami. Ak si ochotná toľko investovať, tak asi by som nešpekulovala a zobrala si ten First Bike. Včera som zase pozerala aj videá, aj debatu trošku čítala, tak aj teba som tam našla. Myslela som, že ste už aj objednali. Ja to asi na 2 roky kúpim ako darček, ale LD Bug, či ako sa volá. Plus ešte Duplo dostane.

jamaat
10. apr 2011

@ladywitch26 Bicyklom po sestre jazdiť? Hmm....dobrééé!

iinuska
10. apr 2011

@jamaat hej, ja len tak pozeram, len cakam do 25.4, lebo mne sa paci ten FB v zelenej farbe, a momentalne je vypredany.A ten LD Bug to je ten, co si tu davala link v tej zelenej farbe?

jamaat
10. apr 2011

@iinuska Ano, to je on.

jamaat
10. apr 2011

@iinuska Ešte takýto je, ale asi je lepšie prehnuté sedadlo, ako má FB alebo Bug. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7504303&tab=0

jamaat
10. apr 2011

@iinuska Aj tento si nejaká mamina chválila http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10618059&tab=0 ....a cena super.

iinuska
10. apr 2011

@jamaat ten spartan sa mi zda az moc lacny oproti inym, ale nemusi byt zly

mystery7
10. apr 2011

@jamaat nepostrehla som co sa stalo Emke, ale rychlo sa uzdravte. Mojmu ujovi v mladosti neustale vyskakovalo koleno, ako to raz nahodne zacalo, tak to nahodne po case aj skoncilo.

borocka
10. apr 2011

@sirinka kiku si budila kvoli cikaniu?? ja neplanujem. myslim ze v lete to skusime naostro aj v noci, dam pod plachtu alobal. bude teplo, a hadam sa aj zobudi ak by mu uslo. ale nechcem ho kvoli tomu rusit zo spanku, ked viem ze ani ja v noci necikam (resp. do tehu som neciakvala v noci). a uz teraz vidim ze si cikne len raz. a s tymi plienkami cez den, presne ako @kosska3003 pise, maval jednu az kym nesiel spat na obed. on dost malo pije, takze to prestata je v ""kach, lebo zasa nepretecie. ale ani mu ju kazdu hodinu nemenim.
@soffi cez denne spanie plienku nedavas? podla mna by si aj vonku mala nechat bez, uz nie je taka zima aby bolo hrozne ju vyzliect, ved je to len minutka vsehovsudy kym sa vycika a oblecies naspat.
@dm1
@sirinka vidis, a toto prave mne vadi, ved ja nemozem byt nonstop na motuzku, prto pato cikava zatial normal do nocnika. ale dnes vonku polieval kveliny na stojaka 😕 nechal ma aby som mu chytila ae bolo to tazke, lebo ma malinky, brusko mu trci, este aj gate tam mal naskladane, tak som ho musela velmi naklanat......nebolo to velmi prakticke. a siri, niektore veci sa musia robit aj nasilu. myslis ze pato mi dovoli ocistit pipis a pretiahnut predpoksku??? no iste. proste nasilu, lebo sa to musi. radsej pol minuty bude kricat a potom mi povie ze sa na mna henva, ako mu tam pride nejaky zapal a pojde do nemocky. ale cikanie na stojaka este nie je taka nutnost 😉

jamaat
10. apr 2011

@borocka Cikanie na stojáka začnite trénovať v lete, keď už nebude mať ani nohavice. A keď si aj ocikne, v horúčave rýchlo uschne.

jamaat
10. apr 2011

@iinuska Teraz som zistila dosť veľkú výhodu First Bike oproti JD Bug. FB má väčší rozsah nastavenia sedadla. Je už od 34,5cm až do 44,5cm. Bug má len 37-41cm. 😒

borocka
10. apr 2011

@jamaat tak tak, ja som rada ze sa vypyta, a je mi jedno ako sa potom vymoci. ci na stojaka,alebo ako baba. a vam to ako ide?

jamaat
10. apr 2011

@borocka Ja do mesta dávam plienku, ale von len tuto na ihrisko chodí bez. Väčšinou sa vypýta, niekedy sa pozabudne. Na spanie jej plienku dávam a furt je začúraná až za ušami.

sirinka
10. apr 2011

no u nas dnes zase tak fuci...prisiel zavan a zdvihol plastovy domcek do takej vysky, ze preletel cez plot az do susedov 😠 letel asi 15 metrov vzduchom...
tak aspon uz sa nemusim trapit, co magdulke dame na narodeniny...
ale mala som vonku aj janku v kociku, skoro ma slak trafil, ked som to videla...

borocka
10. apr 2011

@jamaat tak do mesta je ine... to aj zachod nie je vzdy po ruke a nemozes hacikde do kricka 😉 zvlastne, lebo ja odkedy patovi nedavam plienku tak aj v spanku cika ovela menej. cez den by som povedala ze voebc, a v noci ozaj le tak 1x. taku plienku mi je potom aj luto vyhodit.

u nas je inak dnes pekne, pofukuje vietor, ale to je len take nic oproti piatku 😅 doobedu som si posedela pri dome na lavicke a maly chodil hore dole do a z pivnice, vynasal si vsetko mozne, este aj scateboard priniesol,tak sa posadil som ho trochu potlacila, ale lepsie sa mu pacilo dotahovat na nom srobiky a kolieska 😀 celu zahradu zasa prekopal, preryloval, motikoval,.....sa dokatoval. ved to su tazke veci, aj zo 4-5 kil moze mat ten najvacsi ryl co doniesol a on sa natahoval s nim v zahrade, drzal ho, dupkal, potom rukou tlacil....lebo ved macher odkukal ako sa ma rylovat 😉

sirinka
10. apr 2011
ladywitch26
10. apr 2011

@sirinka no, za tu cenu uz nech radsej tato nakupi dosky a aj sam cosi zbucha...aj lacnejsie ho to vyjde... 😉

ladywitch26
10. apr 2011

inak u nas je dnes tak kraaasne. prvy krat, co po vonku beham len v kratkom tricku. pockame, kym sa stanka este zobudi a hajde na plaz, nech sa vybehaju. ja si popri kocikovani aspon nejake musle pozbieram, zajtra prijde balik, tak mozem vecer uz do sviecok pouzit.

jamaat
10. apr 2011

@sirinka Dolámal sa? 15 metrov je dobrá diaľka!

http://www.cyklovoziky.sk/k-detskym-bicyklom/ .... celkom fajn prehľad. Tú tyč za bicykel kúpil teraz sused a zatiaľ si chváli.