Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
13. máj 2011

@emode snad nie mamickovske.....teraz ste boli na dovolenke, non stop bola s tebou/s vami, tak si odvykla od jasli. isto ju to po dnesku prejde 😉

@soffi moja, tebe sa toho vali na hlavu 🙄 inak uz mas nejake vysledky z tych vysetreni? alebo ta preobjednali, bola si vobec na vysetreniach?

dm1
13. máj 2011

@ludmilabb aj mne daval doki bioparox ked som kojila dokonca kamoskam aj ked boli tehu

iinuska
13. máj 2011

ahojte
Tak Adamko aj dnes obedny spanok bez kojenia, parada. V noci som kojila 2x, ale prsia sa mi este iadne naliali. cez den v pohode, ale v noci dost, tak som aj bola rada, ze si potiahol 😲

luba142
13. máj 2011

ahojte
dnes sme kakali do nocnika, som ju tam po ranajsom mlieku skusila posaDIT, lebo rano plienka sucha ,dala som ju na nocnik a sedela tam hodinu a len tak si cvrkla uz mna to nasralo tak som dala plienku a v sekunde keby neni zalepena tak z nej spadne aka bola plna 😠 , tak teda aspon kakat tak som ju tam dala a za chvilu krici "fuj mami fuj hovenko mudiii, fuj " 😀 😀 tak som prisla pochvalila utrela a ako som ju pustila tak utiekla lebo to mudi( smrdi) a je to fuj 😀 😀 😀

luba142
13. máj 2011

@kosska3003 v klude mozes ist na koncert ubytko je od 16 takze pohoda 😉 😉 u nas maju byt k MDD 31.5. rano o 10 tak pojdeme asi aj my,lebo ine teraz nema,len cedecko putit ale uz nie ani pesnicky ,ale bonus 😀

@ludmilabb Bioparox mozes, to je len take povrchove na sliznice, mozu to aj tehu aj kojace matky 🙂

borocka
13. máj 2011

@luba142 ozaj, nevies ci musism dopredu nahlasit ze nakoniec pojdeme 2+1, alebo ty ze amme aj tak dvojlozkovu izbu to pre nich nie je podstatne.
a nevies ani nahodou kolko bude stat plna penzia na den? ci to potom budes zistovat?

inak, vy sa vsetky tak orientujete v liekoch 😨 no ja nemchapem. to ste casto chore, alebo mate zalubu v tom?

kosska3003
13. máj 2011

@luba142 hej tak to ideme kto ma cestu cez terchovu smer zilina moze dojst hihihi

emode
13. máj 2011

@iinuska chces uplne odstavit, ci len cez den teraz? ja by som uz velmi rada skoncila uplne, len to bude velmi tazke, ona si to teraz akoby este viac uvedomovala, ze dostane vecer odo mna mlieko ☹

iinuska
13. máj 2011

@emode uz by som rada uplne. U nas je to horsie v noci.

kosska3003
13. máj 2011

@borocka ved to su normalne zakladne lieky nie niake specialne nemusis mat zalubu ale ked si s nim raz v kontakte tak vies na co je a zapatas si to nie

@iinuska
@emode no tak teraz to budete mat tazke veru ja som najskor tiez cez den prestala a potom aj vecer uz frcime na kravskom teda kupovanom

soffi
13. máj 2011

@emode no nakoniec je to tak, ze to firma ktora na nu uvalila exekuciu ma advokata, ktory ziada uroky z omeskania za 10 rokov co sa vraj konali sudy, lenze my sme o nicom nevedeli, nikdy nam nic domov neprislo az exekucia, volala som tam a riadne som sa povadila, ale nic z toho asi nebude tak ci tak 😠

ludmilabb
13. máj 2011

@kosska3003 ked ja mam problem lebo jej mlieko nemam cim nahradit, ine mi nevypije a pre nu je to taky ritual ze neviem, neviem ako to ideme prezit uf 😒
@borocka v liekoch sa ako tak orientujem ten Bioparox mam doma len som sa chcela uistit a vela ludi sa lieci samo doma takze volnepredajne lieky si kupis bez navstevy dokiho preto zakladna orientacia v liekoch u mamiciek musi byt 😀

soffi
13. máj 2011

@borocka bola osm na onko, mam zvacsene uzliny, vybrala som piate atb!!!! a 2.6 idem zasa na sono...tak uvidime....ono inac ja mam cely zivot taky, furt sa mi vsetko doserie -som proste smoliar, este nikdy nic mi nepreslo hladko bez problemov 😒

soffi
13. máj 2011

@dupinka no nakoniec je to tak, ze to ta firma, ktora odkupila knizky poverila svojho advokata na vymahanie urokov z omeskania-svokra to zle vysvetlila

borocka
13. máj 2011

@kosska3003 😀 😀 teraz si ma rozosmiala, ze zakladne lieky 😀 pre mna je zakladny ibuprofen/ibalgin. vzdy ked dojdu kramy jedna tabletka a tym to pre mna hasne. ja ani k doki nechodim, za nic na svete. pekne si vylezim teploty ak nastanu. aj vdaka tomu mam velmi dobru imunitu.
akurat patovi, lebo v nom imunitu este potrebujem vypestovat, ale to len ked doktor predpise atb, inak mu nic nedavam, len ak kvapky do nosa pripadne sirup na kasel. my sa nicim nekrmime.

luba142
13. máj 2011

@borocka no tak mas zaplatenu zalohu a potom doplatis co treba, za dve osoby na 2-ke bolo myslim 20€ na noc a ked budete 2+1 to uz doplatis potom na mieste zvysok podla toho a budem mu volat cca tyzden dopredu tak ti to mozem zistit a ked tak nahlasit

ludmilabb
13. máj 2011

@borocka vsak kto sa tu krmi liekmi 😅 pre mna su tiez zakladne lieky Ibalgin, Paralen, detske sirupy, kvapky do nosa to snad mas prehlad aj ty!

kosska3003
13. máj 2011

@borocka a co si myslis ze ja to jem ako lentilky a k dr idem ked ma pichne nie ja si idem do lekarne nieco kupit a ibuprofen poznam aj ja ale ten je len od bolesti ale ked mas hrdlo chytene sople a chripku na to ti ibuprofen nepomoze a ja vobec nie som zastanca jedenia liekov ja si davam lieky az ked kapem a teraz ked mam malu si dam aj skor lebo sa musim jej venovat inac vobec nic nejem
@ludmilabb no aj moja nie a nie odstavit dala som jej nutrilon vecer ked sla spat nechcela ho tak si povrestala 10 minut a potom uz jej bol dobry aj ten

luba142
13. máj 2011

@borocka
@ludmilabb
@kosska3003 co mna sa tyka tak ja ani ibalgin nejem, mne od bolesti staci paralen,ja ine lieky nejem, teda okrem HAK, ale mam prehlad, ktore su na co a tak......u deti je to ine, tam mam sirupy od horucky a cipky, cebion a inak nic

jamaat
13. máj 2011

@borocka Keď som bola mladá, tiež som nechápala, ako sa to tí starší dospeláci vyznajú v liekoch, ako si vedia zapamätať tie krkolomné názvy. Neboj, o 10 rokov budeš mať aj ty podstatne väčší prehľad, lebo imunita-neimunita, so starnutím prichádzajú aj choroby a bolesti. 😉 😀

borocka
13. máj 2011

@luba142 no este sa s lukasom dohodneme ci pre pata treba pristelku....

ludmilabb
13. máj 2011

@jamaat @borocka pravdu mas Jani, vedomosti, skusenosti to vsetko ide s vekom a @borocka ked ta skoli nejaka vazna choroba tak ver tomu ze nazor za nic na svete sa rychlo zmeni a clovek potom chodi k lekarovi dokonca aj pravidelne lebo musi

borocka
13. máj 2011

@ludmilabb
@jamaat
@luba142
@kosska3003 😀 😀 jani, ty si cela staroba choroba 😀 😀 som zvedava co mi povies o dalsich 10 rokov 😀 ty staroba 😝
ja ani nepamatam kedy naposledy som mala ATb,vobec to nesledujem, max od teploty paralen, inak ibalgin pri kramoch a tot cele. na bolave hrdlo mi stacia zazracne cukriky 😉 pre pata mam nurofen, mucosolvan a kvapky do nosa. inak nic nepouzivame. len ak je uz s malym zle tak co nam doktor predpise.
mamina si drzi riadnu zasobu, aj kvoli sestre. tam sa toho vzdy najde pozehnane. ale ja to nepraktizujem a dufam ze ani nebudem musiet.

sirinka
13. máj 2011

@kosska3003 ibuprofen ma aj protizapalove ucinky... 😉

sirinka
13. máj 2011

ale ibuprofen je strasny sajrajt...

borocka
13. máj 2011

@ludmilabb tak teraz myslim hovorime o tych beznych, ako chripka, zapal hrdla,.........a uprimne vazne verim tou ze organizmus ked je vytrenovany, silny tak sa dokaze aj sam vyrovnat.
ja vam to inak nevycitam! to dufam ze ste ma zle nepochopili,....len vsetky ste poznali ten jeden liek co si sa pytala, bezne si tu o tom vymienate info, tak ma to trochu zarazilo, ze ci tak casto byvate chore ze preto mate prehlad......alebo napr siri je zdravotna sestra,takze ona prehlad musi mat.
a ten doktor, ked vidim stare tetusky natrepane co sa tam chodia castokrat aj vyrozpravat a zanadavat ake su lieky drahe, potom ta bezna fraza vyzlecte sa, tak ja teda vobec nemusim. ja som na to prostredie alergicka

ludmilabb
13. máj 2011

@borocka to este fungiruje taky povel ze vyzlecte sa pri obvodakovi ja len ze pri gynekologovi 😀
mne moja doktorka vzdy len do nrdla pozrie az ked je velmi zle tak popocuva ale ziadne rutinne vyzliekanie sa

ludmilabb
13. máj 2011

@sirinka ja som poslednu menstruaciu tak skapinala ze som si davala dva Ibalginy denne aby som to nejako prezila

nikanika28
13. máj 2011

ahojte
@borocka tak to si na tom podobne ako ja, ja som nebola asi 5rokov u doktora s nejakou chorobou 😅 ...ale zase mam prehlad v liekoch, napriklad aj ten bioparox poznam 😀 ...
Baby co planujete na vikend? My sme chceli oslavu na chalupe spravit, ale zrejme bude prsat, tak nist z toho 😝

emode
13. máj 2011

@borocka juj v tvojom veku som bola maximalne na preventivkach 😅 a ver ci never po tridsiatke to ide dolu vodou 😖 teraz ma caka to vysetrenie na pruh len ja mam samozrejme uz hrozostrasne predstavy, ze ci to nie je uzlina a nie som potom daleko od lymfomu a pod. ... no katastrofa, ako sa dokazem tyrat 😠