Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
31. júl 2010

mnaaam, baby, co to tu citam???
my sme si boli u grilovat, kamoska robila super strudlu. 😝 Ja take vobec nepeciem, no mala by som vyskusat

zuzkad
31. júl 2010

jammat mnaaam 😝 😝 ja som ukojila svoje chute plnenym kapustnym listom a teraz si pocuckavam karamelove pikao 😝 😝 😝
lady tvoje chute 😀 😀 akoby som seba v tehu videla 😝 😝 😝
ssimi a cim potahujes tortu ? Ja som zatial dala len kupovany marcipan z obchodu, ale jedla som raz potahovanu tortu a ta hmota mala taku mnam mliecnu chut...neviete co to je ?? kde si zhanate tie farebne veci na torty a ozdobky ?

kosska3003
1. aug 2010

a to co take ticho dnes

kosska3003
1. aug 2010

som ako prva o 18 vecer tak to tu este nebolo to nie

mimi21
1. aug 2010

kosska, aj ja akurat kukam, ze tu ticho 😕

baby poradte:
svokra sa vcera ponukla, ze jednou z alternativ ako riesit nase byvanie by bolo prerobit si ich podkrovie, momentalne su tam 2 apartmany, ktore oni prenajimali, ma to samostatny vchod, cez 120m2, balkon, mensia terasa, 2 kupelne,okolie domu super prisposobene detom, smyklavky, pieskovisko atd
momentalne by to pre nas bolo asi to najrychlejsie a najlacnejsie riesenie, aj s tym, ze by sme museli kupit druhe auto pre mna, v okoli byva dost znamych
len ide o to, ze budeme mat spolocny dvor so svokrovcami....
ked si ale predstavim, ze by sme mali stavat, nemame este ani pozemok, kym bude okolie domu ok, tak to potrva aj 4-5 rokov, lebo mm chce vsetko robit svojpomocne
toto by sme prerobili do 3 mesiacov v pohode, pred vianocami sa mozme stahovat, Ninka bude mat velku izbicku, spavat by tym padom este mohla s nami, lebo by sma mali vacsiu spalnu
proste cim dalej tym viac nachadzam viac vyhod, len ma to tu jednu nevyhodu...ved vy viete aku: S....a 😅

kosska3003
1. aug 2010

@mimi21 ja som si uz myslela ze mam nieco pokazene no ja byvam presne ako ty pises svokra ma dole kuchynu spalnu obyvacku a ja hore kuchynu spalnu decku obyvacku a velku chodbu a somozrejme mame aj sami kupelku no ja sa nestazujem aj ked svokra ma vytoci niekedy ale aj pomoze z malou niekedy a hlavna vyhoda je niesme zadlzeny do konca zivota a samozrejme dom je napisany na mm cize je nas nikto nas nevyhodi

rybca
1. aug 2010

@mimi21 tazko radit, nevieme presne aka je svokra, aky ma vztah k tebe a vam, aj aj keby sme vedeli, po prestahovani sa to moze obratit o 180 stupnov, ja viem, ze ja by som so svojou svokrou nebyvala, lebo uz som mala tu cest zazit ako manipuluje s ludmi a absolutne jej chyba empatia, takze musis si zvazit ty pre a proti, povahu svokrovcov, ci ti tam nebude stale nasackovana a organizovat ti zivot, ak toto nehrozi, tak by som mozno do toho sla

jamaat
1. aug 2010

@mimi21 No ťažko radiť. Na svokru si veľa pekného nepovedala, ak vôbec niečo. Zváž, že Nina a potom aj druhé bude stále s ňou v kontakte a už teraz si sa sťažovala, že ti Ninku chce kŕmiť kadečím a ešte čosi podobné bolo, len už si nepamätám. Na druhej strane - nik nehovorí, že tam musíte byť do smrti.

mimi21
1. aug 2010

@jamaat
@rybca
no veru tazko je to, aj podla mna urcite nejake problemy pridu
mometnalne som nadsena vidinou toho, ze by sme rychlo isli do vacsieho a mali vacsie pohodlie, nestalo by nas to ani tolko vela penazi
no len sme si este so svokrou neujasnili co si jedna a druha strana predstavuje pod pojmom rekonstrukcia
oni cca pred 5 rokmi to podkrovie prerobili, je tam nova strecha, proste 2 kompletne apartmany s dvoma kuchynami a kupelnami
a my ak by sme do toho isli, tak ja by som si to musela na komplet prerobit podla svojho, to znamena uplne "vykuchat" zrusit niektore priecky a dat si tam vsetko nove a svoje
musime si k tomu este raz sadnut a predebatovat to vsetko do detailov a potom sa rozhodneme

sssimi
1. aug 2010

@mimi21 my bývame u mojej mamči. Je to perfektné čo sa týka toho, že to máme celkom zadara a pomaly prerábame. Nemusím sa báť, že ak by sme zostali bez roboty ako splácať hypotéku a pod. Proste keď našetríme prerábame a ak nemáme tak stojíme.... Ja osobne by som nemala problém bývať takto aj so svokrou, lebo je fajn.... No sama musíš vedieť či je to dobre. Pouvažuj aj nad tým či ti dovolí prerábať a či môžeš zakročiť aj do záhrady. Ak by si niečo chcela pre malú tam dať... a podobne... My máme zatiaľ len výhody aj keď niekedy sa cítim ako v paneláku-brácho muzika naplno alebo sa mama vadí s bratom, ale inak si zatiaľ všetci vychádzame v ústrety.

kosska3003
1. aug 2010

@mimi21 tak tak riadne si to preberte my sme inu moznost nemali ale nestazujem si mne teda svokra moc hore nechodi len ked nieco potrebuje alebo ze ide malu bavit inac nie keby hej tak sa aj zamykat zacnem asi

rybca
1. aug 2010

@mimi21 a este budem dost prakticka: kto to bude financovat tu prerabku, ak vy, tak ako to bude s vlastnictvom, a ako bude k tomu pristupovat blizka rodina manzela - surodenci.

mimi21
1. aug 2010

@sssimi no do zahrady by som nezasahovala, to je tam pekne a maju tam bazen, smyklavky, pieskoviska, hojdacky,Nina je uz ich 4 vnuca, takze pre deti je to prisposobene perfektne

inak toto je fotka domu a su tam aj tie apartmany, ktore by sme teoreticky prerabali
http://www.limba.com/sk/slovensko/ubytovanie/by...

svokrovci mali trochu velke oci, ze to budu prenajimat, ale ona este podnika a nestiha sa o to aj starat, upratovat a tak...

mimi21
1. aug 2010

@rybca dom by sa prepisal na nas, vyplatili by sme mm brasku z toho co predame byt, prerabku zafinancujeme my, svokrovci si tam nechaju dozivotne pravo uzivania, a brasku by sme vraj vyplacali len 1/3 kedze budeme mat ten "nekomfort" ze tam budeme byvat so svokrovcami a starat sa vlastne o dom
len neviem co na to povie svagrina...

kosska3003
1. aug 2010

@mimi21 krasna zahrada no a moc brerabat nebudete nie len sa zbyvit jednej kuchyne niaka ta priecka ale okna kupelky aj podlahy super no len sa dohodnut na vlastnictve to je hlavne moj mm to dostal darom surodenci nic nechceli tak aj to sme mali ako vyhodu

iinuska
1. aug 2010

@mimi21 ajaj, no moj nazor asi poznas. Ale to sa tyka mojej svokry. 😅 Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Dobre si to premyslite

kosska3003
1. aug 2010

@kosska3003 jaj tak by bol na vas to je hlavne aby ta nevykopli potom ked do toho vrazis no musite dat rodinnu poradu

kosska3003
1. aug 2010

ja pisem sama sebe som ja mantak

iinuska
1. aug 2010

@mimi21 a tam su dva apartmany, to by ste spojili, ci jeden by ste dalej prenajimali?

rybca
1. aug 2010

@mimi21 no tak nech sa svagrina vyjadri a vy si este premyslite co obnasa doopatrovat stareho cloveka..🙂)) aby si na stare kolena sa nemusela starat o "male" dieta..🙂))) co je inac samozrejme povacsine postarat sa o rodicov, ale asi je to o niecom inom robit to z vlastnej vole a robit to z povinnosti vdacnosti, nebodaj zmluvy

mimi21
1. aug 2010

@iinuska spojili, spolu by to bolo cez 120 m2 + balkon a terasa 🙂

zuzkad
1. aug 2010

no kooonecne tu je zivo aspon troska 😝 😝 ja som si uz myslela, ze mam nieco s PC kedze som stale mala posledny moj prispevok od vcera 😕 😕

mimi...citala som tvoju dilemu 😝 😝 ja osobne..mam jedy so svokrou, ale keby sa mi ponuklo taketo nieco tak by som sla istotne do domu, je to tam krasne a pre deticky idealne..a v mojom pripade, by som bola rada, ze mame aspon nieco ...kedze budete mat samostatny vchod, bude urcite aj sukromie....aj ked to by si asi mala hned si urcit podmienky a nejake pravidla, lebo by sa mohlo stat, ze od rana do vecera by si mala svokru na "navsteve" 😀 😀 😀 je velmi dolezite v akom ste vztahu, ako si rozumiete a ci je vobec mozne byvat na jednom dvore s nou...to ale ty sama musis zvazit, hlavne aby si bola spokojna a stastna, lebo to nebude pobyt na par dni ale nove byvanie 😉 😉 inak je to tam krasne...ked sa zabyvas napis a pridem na pobyt 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 v kazdom pripade drzim paste aby si sa rozhodla spravne a deticky tam boli stastne 😉 😉 a co muzik ??
ja som prave dojedla tatarak ale nejak mi nechutil...svokra tam nejak nedala asi spravne pomery, lebo to bolo take bez chuti a stiplave 😝 😝

sssimi
1. aug 2010

@mimi21 Vyzerá to úžasne. A dve kúúúúpelne... Aj ja chcééém 😀

@rybca s tým doopatrovaním to fakt nie je sranda. Moja mama doopatrovala svoju babku, svojho otca a teraz aj mamu doopatrováva. S každým si užila svoje. No a dom bol napísaný napolovicu s tým, že ju dostanú za doopatrenie... Lenže maminina segra čo sa nikdy o nikoho nestarala si nárokovala na pol milióna a aj napriek tomu, že moja babina ešte žije a podľa mňa by sa dala dať dcéra vydediť právnička tvrdí, že to nie je možné.... No podľa mňa si s tým len nechcela robiť robotu... V zmluve bolo jasne napísané za zaopatrenie.... No keďže je to už pospisované, tak mamina vypláca.... Najhoršie je že dom potrebuje veľmi veľa opráv. Minulý rok sme meili strechu, 2 roky do zadu okná. Tento rok nejaké radiátory.... Furt niečo

rybca
1. aug 2010

@sssimi vsak prave pre to, ze si to viem predstavit, ake to moze byt tazke, hlavne psychicky, takze aj to treba zvazit a ostatne je dalsi dokaz, ze taketo veci sa nesmu robit na cestne slovo, ale pekne mat na papiery jasne pravidla

sssimi
1. aug 2010

@rybca veď práve, že to bolo aj na papiery.... Dedo sa musel v hrobe obracať... No mama to má ťažké. Behačky po doktoroch.... Babka chodí snáď všetkým doktorom od obvoďaka cez očné, ušné... až po neurologiu. 2 roky do zadu mozgová príhoda. No nie je to med lízať... A náhodou sa mama niekde zdrží a babka ju hneď zdrbe jak 12 ročné dievčatko, že kde sa toľko fláka... Mama bola teraz na 2 týždne v chorvátsku, tak normálne v strese... Keby tu nebývame, tak ísť nemôže, lebo bake je treba lieky ordinovať aj inzulín pichať.

mystery7
1. aug 2010

ahojky
Bilancia vcerajsich krstin: babo pokrstene, my mame oskrete celo, nos a koleno 🙂 mm ucil maleho pozerat pod nohy.
Mimi vyzera to super, ale dobre si to zvaz. Negativa, ktore teraz pripadne najdes, sa mozu neskor zvacsovat.
Mozem podavat k tekvicovemu privarku cestoviny?? A mozem to potom zamrazit??

mystery7
1. aug 2010

no a dnes nadranom nam po dlhej chorobe zomrel dedko ☹ 😢😢 (moj svokor) mal len 55 rokov ☹ 😢 😢

rybca
1. aug 2010

@mystery7 to mi je luto, uprimnu sustrast

juska3
1. aug 2010

mys, uprimnu sustrast, je mi to luto ☹

mimi21
2. aug 2010

pekne ranko,

@mystery7 uprimnu sustrast 😔

ach jaj, ja nemozem spat co tolko nad tym rozmyslam, lebo ked sa na to pozriem z pohladu malej, tak pre deti byto bolo lepsie ako maly panelakovy byt, mali by dvor, vlastne izby, asi nezanedbatelnou vecou je aj to, ze v pripade potreby svokra pomoze a postrazi, krasna priroda naookolo, proste viac miesta

mm je za, on by siel hned, ale aj svokre povedal, ze sa musim rozhodnut ja, chape ake to je, ze nebudeme mat 100% sukromie
a po vcerajsom dumani nad podorysom, sme prisli na to, ze jedna kupelka by musela ist prec a neviem ci by sme tam potom mali este kde strcit druhu ... no ale to je asi to najmenej, lebo by tam vysla krasna velka