Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
3. aug 2009

Siri možno Nitra musím kuknuť niečo-to máme tak hodinu cesty autom... Chcela by som ísť aj na te víkend do tých plaveckých jaslí, ale najskôr musím zistiť či by to malá zvládla... Vo vani sa jej páči, ale neviem uplný postup ako ju naučiť potápať sa... Zo začiatku sa tuším len hlavička polieva.

mimi21
3. aug 2009

baby nerozoberajte chudnutie, lebo upadam do brutalnych depiek

jamaat ja som vysoka cca ako ty a ao takej vahe som mohla aj pred tehu snivat

sssimi ja soim pisala tej zenskej co robi tie plavecke jasle ze od kolkych mesiacov sa tam da ist, ale este neodpisala, tak dam potom vediet
ale inac stoji to 240 eur co je podla mna od piatku do nedele dost...

sssimi
3. aug 2009

Mimi ak si vezmeš, že hotel pre 1 osobu stojí minimálne 30€, tak to nie je až tak veľa. A zase za tie zážitky to stojí.

iinuska
3. aug 2009

Ahojte, vidim, ze tu pisete o plavani pre babenka. Ja som tiez nad tym uvazovala, u nas v Pezinku robia tieto kurzy

mimi21
3. aug 2009

no ved jasne aj mne ide o ten zazitok, ak ide o nieco pre malu tak na prachy nehladim, hoci niekedy by som aj mohla, hlavne ked nakupujem oblecenie 😀 😀 😀
teraz cez vikend ked som vyradovala veci, tak som zistila, ze niektore sme mali naozaj len parkrat oblecene ...

iinuska
3. aug 2009

mimi, presne ako pises. Ja som nastastie nemala vela veci, ale aj tak som niektore nestihla malemu ani obliect. Hlavne teraz v lete, ked operem, hned je vsetko suche, takze nie je problem 🙂

sirinka
3. aug 2009

sssimi hej, najprv sa polieva hlavicka a hovori sa k tomu taky signal aby babo vedelo, co bude nasledovat.

iinuska ja uz som sa prihlasila do pezinka na september, este maju volne miesta 😉 ale sa rychlo zaplnaju, lebo aj vela z Ba tam chodia radi. pozri na www.moko.sk

jamaat
3. aug 2009

Dnes mi niekto vymenil dieťa. Už spí 4. krát. A teraz dokonca pri nás a ani ju nebudí telka, ani náš rozhovor. Len teraz neviem, či sa už uložila na noc, alebo sa chystá ešte zobudiť. 🙂

sirinka
3. aug 2009

jamaat zavidim 😀

jamaat
3. aug 2009

No len aby si to nenadspala na celý týždeň 🙂

Dnes som bola u veterinára so psom a v čakárni bol pes Leo, potom došli so sučkou Emou, no a ja mám dcéru Emu Leu. Tak sme tam pekne spolu čakali, aj som im povedala, ako súvisíme. 😀

sssimi
3. aug 2009

Siri a aj vieš aký signál?

sirinka
3. aug 2009

sssimi v Ba sme pouzivali signal "meno á šup" takze ja som jej hovorila "klara á šup". najprv musis zretelne a nie velmi rychlo povedat signal a hned na to na prve razy iba mokrou rukou pretriet celu tvaricku. po par razoch ked to babatku nevadi trosku vody do poharika a zase nie prilis rychlo ale ani pomaly preliat cez temeno, celo a celu tvaricku. je dolezite, aby to islo cez oci a usta aby babo pochopilo, ze musi mat zavretu pusu a nedychat. drzali sme ich pritom na lavej ruke popod pazusky a hrudnik, takze sa pozerali smerom bokom od nas a instruktorka babatka pozorovala ako na to reaguju...

sirinka
3. aug 2009

ale klarka napr. ostala pri tom pohariku, potapat sa nechcela ale teraz ked sa na jazere obcas zanori, tak v pohode vie zadrzat dych... jej to ale pomohlo velmi rozhybat motoriku, lebo vtom trosku zaostavala.

kosska3003
3. aug 2009

ahojte tak my sa na plavanie nechystame len v tej vani a k vaham tak ja mam stale plus 10kil a nenahnevala by som sa keby som zhodila 20kil ale asi tazko

sssimi
3. aug 2009

Siri, tak to skúsim. Malej voda nevadí, ale už sa jej raz podarilo cucnúť si vody 😖 Našťastie sa nezlakala.

rybca
3. aug 2009

simi - s tym polievanim ale opatrne, tam staci malicko a mala sa ti bude bat i umyvat, musis vystihnut i naladu, ja by som to doma bez dozoru instruktora nezacinala, predsa aj vo vani mas obmedzenejsi pohyb ako v bazene

rybca
3. aug 2009

a hlavne nesmie byt nic v puse - ruka, cumel a tak

luba142
4. aug 2009

dobre ranko co vsetky vyspavate? 🙂 ja som dnes vynimocne vstala akosi skoro

Prave som si objednala predplatne casopisu Mama a ja ponukaju k tomu akusi hracku tak som zvedava ci poslu 🙂

jamaat
4. aug 2009

dobré ránko

Luba, kukla som predplatné, ale žiadnu ponúkanú hračku som nenašla. Kde si to videla?

luba142
4. aug 2009

jamat poslali mi mail ze ked si objednam teraz predplatne a aj je to na ich strankach ked som si klikla na aktualne cislo

emode
4. aug 2009

jamaat no konecne si spat 😀 ale pravda ja som sem nechodila casto nejako pri tej nasej nestiham 😅 😅
ako bolo na chate? nemas nejake vesele pikosky???

my ideme dnes do poradne a asi nas budu aj ockovat, tak drzte palceky 😖 a som zvedava kolko vazime 😕
jamaat v augustovom cisle je to predplatne aj ja idem do toho lebo aj tak ten casopis stale kupujem a dufam, ze postarka bude spolahliva 😖

jamaat
4. aug 2009

Dík, už som to našla.

luba142
4. aug 2009

emode to dufam aj ja ze dojde kazde cislo 🙂

luba142
4. aug 2009

nepestujete orchydee?

zuzkaprofant
4. aug 2009

cafte aj vase babatka plackaju teraz castejsie moj od rana jak pavian nechapem nikdy mi neplakal

inacako zistum ci ma zabu alebo nie v ustach a kolk vase babata vypiju moj dako malo pije80ml a po 2 hodkach je hladny viacej mi nechce vypit na raz

jamaat
4. aug 2009

emode, veď už som aj myslela, že ťa ani nevidno, že hádam celé dni na korčuliach beháš 🙂
Na chate OK, ale už som sa tešila na domáce pohodlíčko. Každý večer a ráno som musela prepchávať korbu z kočíka úzkym otvorom po strmých schodoch hore do izby, kde sme spávali. Urobili sme si pár výletov, boli sme v skanzene v Pribyline, v lesníckom skanzene na Čiernom Balogu - Emka to absolvovala v babyvaku. S Monikou sme si urobili túru, tato zatiaľ doma opatroval Emču. A bolo tam hrúzu čučoriedok a malín. Susedovie pes sa v noci zásadne chodil vykadiť ku našej chate, tak chlop každé ráno odpratával kôpky namiesto rannej rozcvičky. 🙂

Spomínala si raz, že si bola hrať volejbal. Máš nejakú partiu? Aj ja by som sa pridala.

monkap
autor
4. aug 2009

emode: my tak isto dnes - poradna, ockovanie a tiez som zvedava na vahu 😕

luba142
4. aug 2009

zuzi nasa mala neplace cele dne az vecer po kupani ked ju oblirkam cistim uska nos a pokracuje aj pri jedeni ale ked ju dam do postielky prestane a zaspi a kolko vypije neviem bo kojim ale davam jej po 2hod. niekedy pije 5 niekedy 10-15minut

sssimi
4. aug 2009

Baby mne včera malá skoro celý deň prespala 😕 😕 😕 ... Ťahala od 14tej a budila sa len na papanie a keď jej dudlik vypadol... Potom vstala na kúpanie, zaspala a spali sme do 9tej rána s 3omi papaniami. A teraz už mi spinká zase 😕 😕 😕 ... Asi dobieha čo za posledný týždeň nestihla 😀

sssimi
4. aug 2009

Teraz som volala doktorke detskej, tak máme prísť tento alebo budúci týždeň... Očkovať budú iba ak ma malá dobre zahojené rameno mo TBC. Jaj normálne mi je z toho očkovania ťažko 😢