Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
28. jan 2011

no tak u nas sa Ninke nezastavia usta, uz opakuje a doplna basnicky, Olijanko, moj macik, a podobne uz frcia jedna radost
a rozprava pekne a cisto, ale hlavne vela 😀

iinuska
28. jan 2011

u nas ficia uz pomaly aj cele vety. Dnes napriklad;'' Tatinko papa polievku''

jankanelka
28. jan 2011

@sssimi ahoj, u nas znamena "lolo" nočník 😀

sssimi
28. jan 2011

@luba142 to neviem čo sa mi zadarilo 😀

luba142
28. jan 2011

@mimi21 u nas toto este moc nie ale Kika uz tiez skoro celu knizku Moj macik vedela naspamat, teda doplnat skoto polky viet a aj zabiatko, tieto dve mala stale pod pazuchou, Barborka zatial len take bezne veci zo zivota, nejake potrebne vety,a pomaly ju ucim basnicky a pesnicky doplnat no nechce sa jej 😅 😅

mystery7
28. jan 2011

ahojky
Tak my sme mali super noc. O 2:30 sa Mirko prebral, zacal plackat, mrncat. Ked som ho hladkala po chrbatiku, zistila som, ze je mokry. Tak komplet som ho prezliekla, prebalila. Samozrejme, ze sa prebral a zaspal az o 5 ☹ a teraz vecer, si len prsty pchal do pusy a plakal, potom aj moju ruku i tam pchal. Pozrela som a ma jeden ocak na prerezanie, tak dostal nurofen. Som zvedava co bude v noci.
A pri podrobnom sledovani jeho zubov som si vsimla, ze ma na prednych spodnych zuboch pri dasne cierny povlak. Zuby umyvame denne, tak som bola prekvapena ☹

sssimi
28. jan 2011

@mimi21
@iinuska to my sa na vás ešte nehrabeme 😀 rozpráva naozaj vela a strašne moc sa aj pýta "toto", ale od slovenčiny to má ešte ďaleko až na pár slovíčiek.

@jankanelka hlavne že my im rozumieme 😉

mystery7
28. jan 2011

u nas este take rozpravanie nehrozi. Rozumie vsetko, rozprava vela -po svojom 🙂 a vie aj ukazovat k basnickam.

jamaat
28. jan 2011

Do debaty o rozprávaní sa ja stále nemôžem zapájať. Teda môžem, ale nemám s čím. Iba ak by som vám napísala, čo som ja hovorila 😅

iinuska
28. jan 2011

@jamaat ja sa zase nemozem zapajat do debaty o nocniku 😀 Sranda, ze deti rovnalo stare, a predsa je kazde ine. Darmo, kazde je original 😉

jamaat
28. jan 2011

Vlastne môžem sa pochváliť, že Emka hovorí "tma"...teda "ma" 😀

nikanika28
28. jan 2011

@jamaat veru, aj u nas nocnik v nedohladne 😅 ..a takisto mame "ma" 😀
Dnes som sa jej opytala, ci chce jogurt a uz aj prasila do kuchyne pre malu lyzicku 😀

luba142
28. jan 2011

@iinuska
@nikanika28 tak ani ja sa nemozem zapajat k nocnikovej teme lebo aj si sadne ale sedi aj hodinu a nic a dam plienku a za chvilku je plna 😠

luba142
28. jan 2011

@nikanika28 ja ked sa opytam iába ci chce papat uz leti " ano budes papat ano", alebo ked vidi ze jej misku vytahujem tak uz podava lyzicku

nikanika28
28. jan 2011

@luba142 hehe.. tak klara si tam ani nesadne 🙄 ..za to babiku by tam pchala od rana do vecera 😀
tie decka su velmi mudre a vnimave..fakt, ani by clovek nepovedal, ze take male dieta tolko rozumie, ze? minule ma videla, ako supem jablko, otvorila suflik, vytiahla si misku a posadila sa k jej malemu stoliku a mama daaa mnam 😀 a bezne ju posielam do spalne pre plienku 😀

luba142
28. jan 2011

@nikanika28 aj ja rano este ked vyprevadim Kiku tak si lahneme spolu do postele ja zadriemem a ona uz zlieza dolu a smejdi po byte, tak jej kricim papucky dones...minuýle jej nebolo a nakoniec dosla uz aj s papucami na nohach a vecne vytiehne ten jej novy klavir prinesie do spalne krici aput aput (zapnut) stlaci tam prehravvanie melodii a zdrhne prec, akoze asi mami vstavaj 😀 😀

iinuska
28. jan 2011

@nikanika28 presne rozumu maju, to je pravda. Adamko sa hraje, my sa nieco bavime s mm, a niekedy zareaguje, ze nechapem.... Minule ho varovala svokra, a ona mu povedala, ze ju boli koleno. To bolo doobeda, a poobede, ked sa vyspal, tak mi to povedal.

nikanika28
28. jan 2011

@luba142 sak co mas co vylihovat 😀 😀 😀
no a dnes nas klara vyfintila, ona vstava tento tyzden tak fantasticky okolo 5-6hod rano, vzdy si vylezie z postielky a narobi bordel v spali zatial co my spime este..a dnes my vyhadzala pradlo z takeho kosika co mam na pradlo, otocila si ho, prisunula k dveram, postavila sa nan a otvorila si dvere 😀 ..budem to muset zatrhnut 😀

borocka
28. jan 2011

@sssimi
@luba142
@nikanika28 trapne.............asi som sa zle vyjadrila, alebo mozno neviem............ja som podstatne starsia ked som mala taketo dost dlhe obdobie hanbenia sa a vtedy mi to velmi pripadalo byt trapne. tak ked vidim teraz maleho ako sa vzdy hanbi a skryva, tak sa mi cele tie pocity vracaju...a vobec mu neviem vysetlit ze na tom nezalezi. ze sa nema koho a preco hanbit. ze na to nie je dovod. ze je krasny, sikovny, mudry, vesely, hravy......... ze je hlupe hanbit sa.

luba142
28. jan 2011

@nikanika28 no super 😀, ja len dufam ze s postielky nevylezie, ani Kika nevyliezla pokial uz nemala bocnicu spustenu neskor 🙂

luba142
28. jan 2011

@borocka nasa Kika sa hambila tiez a dost dlho jej to trvalo mozno do 4 rokov a nevysvetlili sme jej to nijako, proiste to prejdeš samo, netreba to riesit na silu 😉

nikanika28
28. jan 2011

@borocka tak mozno si nepamatas, ked si bola taka malinka, ze si mala aj ty take obdobie 😉 .... podla mna nemusis s patom riesit taketo veci a zbytocne ho tym zatazovat, cim viac mu to budes pripominat, tak tym dlhsie ho to bude drzat..proste to nechaj tak a neries to..ked nechce zakyvat alebo sa pozriet na niekoho, tak mu nic nehovor, povedz dotycnemu o co ide a v tomto smere si ho nevsimajte, skuste ho zaujat niecim pre neho zaujimavym a casom ho to prejde 😉 ... mas na pata dost vysoke poziadavky, on je este len dieta, chce sa hrat, spoznavat...samozrejme, ze treba ho ucit co sa ma a co nie, ale tak od tial po tial...nevycitat mu, nehovorit mu, ze je nieco hlupe, skarede...a tak ... 😉

dm1
29. jan 2011

@borocka joooj to aj nas sa niekedy hanbi ked nema naladu alebo mu je niekto nesympaticky. podla mna to je normalne ved su este malicky

a baby akoby ste o nasom pisali strasne vela tie deti chapu len co je pravda aj na nasom to vidim. Dnes bol s mm u svokry a zrazu tam povedal baba Viera 😀 . Ale vety nehrozia u nas veru ale pomaly sa rozbiehame

a nocnik? nas si tam aj sadne, vie co tam patri ale to je asi tak vsetko. precita si tam knizku a nalozi do plienky 😝

ludmilabb
29. jan 2011

dobre ranko -15, uz som bola vonku so psom aj som si fotila tecuci potok a kym som ja fotila Blazika si v tej kope snehu vyhrabala kost a tak si ju pekne obzuvala az kym som na to neprisla 😝
@borocka teraz su v obdobi hanbenia sa a potom to prejde je to ine, podla mna kazde dieta ktore bude neskor vacsie a sebavedome si prejde takouto fazou ale je rozdiel ked sa hanbis v starsom veku, to je spojene s utiahnutostou aspon podla mna

jamaat
29. jan 2011

Emka sa včera na návšteve tetky hanbila, ujka nie 🙂

ludmilabb
29. jan 2011

@jamaat Emka nema s chlapmi problem 😉

borocka
29. jan 2011

@jamaat pato je zasa viac s ujov vyhukany. ale ka ma ujo dake kladivo alebo iny nastroj, tak pod ho za ruku a uz je najlepsi kamos 😎

kosska3003
29. jan 2011

ahojte tak co sa tyka hanbenie ved to je normalne aj ja som sa hanbila aj vacsie deti ako nase sa hanbia ja zase nechcem aby mi mala isla prec aj s certom ludia su vseliaky teraz chodim s nou ale ked bude vecia nech vie ze cudzich ludi sa ma bat napr. moja sa boji mojho bratraca ako cert ani vidiet ho nemoze hned reve a len pri mne sedi ale som rada on je taky somar 😀 😀

Marika je stale chora ide me urvat 4 dni bola ok a teraz uz je aj na ATB lebo choroba nie a nie odyst od nas potvora jedna

jamaat
29. jan 2011

@borocka Emka možno berie ženy ako konkurenciu 🙂

borocka
29. jan 2011

@kosska3003 bat sa?? to je zasa uz moc..........nie? staci aby vedela, ze od cudzich si nema brat cukriky a lizatka, a ze s cudzimi nema nikam chodit. to ale nie je strach, to je pravidlo, dohoda medzi tebou a nou.

@jamaat fuu, dako skoro zacina, ta tvoja emka