Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
6. aug 2009

čítala som ešte jeden článok, kde malé množstvo alkoholu odporúčajú aj na zvýšenie tvorby mlieka, lebo že sa žena uvoľní a je psychicky viac v pohode, tak sa to aj na tvorbe odzrkadlí. Vraj 2dl vína denne sú OK, 2 pivká alebo malý pohárik likéru.

Akurát že sa z toho vína teraz potím ako fras! 🙂

sssimi
6. aug 2009

Siri dik za objasnenie a k tým tt-je to rýchlejšie napísať ako týždeň 😀

Baby ako vám môžu deti toľko v noci potiahnuť. Moja dodržuje 6 hodín a hotovo... Potom spí jedine na cecku 😕 . No a samozrejme vďaka Bohu za tých 6 hodín....

luba142
6. aug 2009

jamat ja si obcas na navsteve alebo tak dam biele vinko asi tak 2deci

sirinka
6. aug 2009

ja alkohol nebudem...aspon kym pravidelne neprespi noc.

luba142
6. aug 2009

simi ja neviem ale posledny tyzden tak spavala zaspala okolo 20 a zobudila sa okolo 5 ja cecky ako kamene prvy raz som musela odsavat ale potom uz akoby si zvykli a uz netreba no neviem si predstavit rano o 5 s odsavackou kuvikat sak by som zaspala u toho 😀

luba142
6. aug 2009

siri ja som mala si tak dokopy 3 razy a ani nie cele 2deci ale tak ze by som si sama ulievala to som nemala vo zvyku nikdy

kosska3003
6. aug 2009

siri mozno akurat to pomoze
luba ja musim odsavat kazdy den po tych 11 hodinach mam cici ako kamene a ked jej dam cickat tak z jedneho pije a z druheho tecie samo tak radsej odsajem a dam do mraziaku ako to nechat vytiect na pyzamo

luba142
6. aug 2009

jamat stare babky vravia ze aj cierne pivo podporuje tvorbu mlieka ale asi nealko 🙂 ja som si dala prvy mesiac asi poharik alkoholickeho nemusim moc alkohol

luba142
6. aug 2009

koska sak to vsetko nevytecie 😀 a aj tak sa potom zobudi za dalsie 3hodky uz tak to vypije mne sa odsavat nechce

kosska3003
6. aug 2009

luba to mas to iste ako s vineou niekomu to pomoze a nealko cierne neni tak mysleli asi alko

sssimi
6. aug 2009

Baby tot ma zaujalo:

13. Dojčiace ženy nemôžu užívať žiadnu antikoncepciu. Nie je to pravda!

Problémom nie je vystavenie sa ženským hormónom, pretože tým je dieťa vystavené už dojčením. Dostane len o niečo viac hormónov z antikoncepcie. Niektoré ženy, ktoré užívajú antikoncepciu, aj keď len progesterón, však zistia, že tvorba mlieka sa u nich znížila. Antikoncepcia obsahujúca estrogén znižuje tvorbu mlieka ešte viac. Keďže veľa žien má nadprodukciu mlieka, nemusí to predstavovať problém. V niektorých prípadoch však aj nadprodukcia spôsobí, že dieťa je nervózne a nespokojné pri dojčení. Deti totiž reagujú na silu toku mlieka a nie na to, „čo je v prsníku“. Vysadenie antikoncepcie často situáciu zlepší. Ak je to možné, dojčiace ženy by sa mali vyhýbať antikoncepcii, alebo aspoň počkať, kým dieťa nezačne prijímať aj inú potravu (zvyčajne okolo 6. mesiaca veku dieťaťa.) Vplyvom antikoncepcie sa môže tvorba mlieka značne znížiť, aj keď je bábätko staršie, preto ak ju žena musí užívať, je lepšie, ak užíva antikoncepciu len s progesterónom (bez estrogénu).

Takže tabletky zatiaľ nechávam v šuplíku...

Kočky ja som aj rada, že kojím a mám aspoň výhovorku 😅 , lebo svokra by do mňa každú návštevu liala víno a ja ho nemusím...

jamaat
6. aug 2009

Mne víno začalo chutiť len pred dvomi rokmi, keď sme boli na dovolenke na Kréte. Tam nám vrámci menu dali aj pol litra vína, to som všetko vypila a potom mi bolo veselo. A odvtedy víno pijem. Dovtedy mi z neho krivilo tvár. 🙂 ....Ale aj tak si dám len občas a len trochu. Po 2 decách mi prestáva chutiť.

ladywitch26
6. aug 2009

simi, no neviem,kde robili tie vyzkumy, ale ja beriem antiku uz vyse mesiaca,a nebadam znizenu produkciu,prave naopak. si pamatam,ze predtym som na odstriekavanie pouzivala 130ml flasticku, teraz uz 300ml a niekedy,ked si dlhsie neodstriekam,tak mi je aj ta mala.

jamaat
7. aug 2009

sssimi, myslím, že táto antikoncepcia, čo máš, je iba progesterónová.

sirinka
7. aug 2009

caute...juj, nechala som magdalenku samu v postielke, samo, ze nakojenu a prebalenu, pustila som jej kolotoc a ona po 15 minutach zaspinkala....huraaaaa 😀 asi uz jej skusim urobit cez den spankovy rezim... uvidime, ci pristupi na moju hru hehe

sssimi ja som po klarke nasadila cerazette a po deviatych mesiacoch som mala taku spotrebovanu sliznicu v maternici, ze mi zacala krvacat zo stien.... my sa budeme teraz spoliehat na sikovnost mm 😝 aj tak toho zatial nejako vela nenasexujeme...

jamaat
7. aug 2009

siri, nechváľ sa po prvom raze. Veď vieš....včera sme o tom písali aj s emode. 🙂

zuzkaprofant
7. aug 2009

cafte boli sme dnes na ockovani a na vazeni a tak pod mame 6kg a 62cm a sme sikovny podla doky a vsetko je oki dalsie ockovanie mame o mesiac maly troska poplackal a hned zaspal teraz sa mi tu hra pod hrazdickou a mackovi ritku kuse 😀 😀
ako vam spinkaju vase deti v noci moj spinkal tak od 22hodke do rana do 7hodke ale 2 krat chcel medzi tym pit ale hned zaspal a poobede mi spinka tiez a ja snim 3 hodky si pospime spolu na posteli 😀
musim sa pochvalit vcera si maly pital cicik tahal ma za tricko tam kde ma cicik a s ustami mlaskal 😀

sirinka
7. aug 2009

jamaat tak spala asi 10 min 😅 ale pre mna je uspech, ze uz v postielke stale neplace, ze si na nu zvyka

jamaat
7. aug 2009

siri, ja som v poslednom čase prišla na to, že sa lepšie cíti v postieľke ako napríklad na našej veľkej posteli. V postieľke má okolo hlávky kojací vankúš a ona sa k nemu pritúli a tak zaspáva. Aj leží na ňom rada trebárs na gauči.

sirinka
7. aug 2009

to na nasu platilo prvy mesiac...teraz ho nechce...staci jej taky maly vankusik, ked z neho citi moju vonu...

jamaat
7. aug 2009

Staršia dcéra tiež zaspávala tak, že si na tvár pritiahla roh vankúša. Ale normálneho. A popri tom ho nechtom škrabala, až rozškrabala všetky rohy na obliečkach. 🙂

Aj my sme Emke kúpili teraz na dovolenke malý vankúšik, tak ešte ho musím "navoňať" 🙂

sssimi
7. aug 2009

Ahojte!

Môj bracho zbožňoval roh plienky. Vraj si ho chytil ručičkou a sám sa s ním šteklil po tvári až kým nezaspal 😀

Siri mne už malá spáva v postieľke asi 2 týždne, ale musím ju tam dať až keď zaspí. A ako ideš učiť malú na režim? Daj nejaký typ.

zuzkaprofant
7. aug 2009

ja mojeho davam do postielky do obeda potom poobede je pri mne v obyvacke na deke a okolo 16hodke ideme spinkat spolu do postele a vecer zaspinkava v postelke tak som ho dako naucila sem tam poplacka pridem pohladkam dam mu cajik pustim kolotocik a spinka
ale nadranom okolo 5hodke ho nechavam spinkat uz u seba v posteli to spinkame ako manzelia spolu 😀

luba142
7. aug 2009

Ahojte 😵

nasa mala spinka v postielke len v noci cez den spinka v obivacke bud na gauci alebo ked mam robotu tak je na deke pod hrazdickou a zaspi aj tam lebo uz sa bojim ju nechat samu na gauci zacala sa otacat nabok

zuzka nasa mala spava od tej 20-20,30 tak do tej 5 v kuse alebo sa medzitym raz zobudi papat. Kedy si nmaly zacal chytat hracky nasa ju chyti ked jej ju dam do ruky a trepe s nou ako blazon a udrie sa niekedy

zuzkaprofant
7. aug 2009

luba to tvoja super pospinka nas prespi tak 4hodky mi teraz v kuse na sk u nasich mi spal aj 7 hodin bo bol super vzduch tak sa mu tam spinkalo super a nebolo tak teplo ale nevadi snad uz bude spinkat dlshie lebo ja som uz jak zdochlinka kde idem tam driemem 😀
moj postupne si dako bral hracky do rucky najprv som mu ja ich davala a od minul tt si sam chyta a teraz uz si aj tak podrzi a pcha do ust hlavne ma rad zadok macka 😀 😀 😀 a tak sa zlosti na tie hracky ze sa az spoti 😉

luba142
7. aug 2009

zuzka no tak snad aj nasa si zacne lebo sa len pozera a uz ju to nebavi tak fnuka ale este sa ani nenacahuje za nimi

zuzkaprofant
7. aug 2009

no ona zacne uvidis raz sa nazlosti a bude ich mat v ustach ako nas maly a budes pocut len vreskot 😀 😀 ##dievcata co to moze byt moj maly nechce cicik moj iba sem tam nechapem mliecko strieka a on nechce

luba142
7. aug 2009

zuzka ako casto kojis mne mala kazde 2hodky odpije asi tak 5 minut

zuzkaprofant
7. aug 2009

lubu ja odsavam a tak mu davak kedze inac nechce velmi

luba142
7. aug 2009

aha a nechce teraz ani z flase ked vravis ze nechce?