Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
2. máj 2011

Ja som Emke dala ultimátum, že má mesiac na to, aby začala rozprávať, lebo že inak nejdeme na stretko. 😀

luba142
2. máj 2011

@jamaat skoc k ocnej nech ti zmeria ocny tlak

luba142
2. máj 2011

@jamaat ale prosim tak to by si hadam emke neurobila 😀 😀 , mozno ju nasi stebotavci naucia cosi 😕

kosska3003
2. máj 2011

@jamaat hej a emmka co na to 😀 😀 neboj ani moja nerozprava ale uz to zacina byt na dobrej ceste dufam

jamaat
2. máj 2011

@luba142 Budem musieť veru. Len Emku musím niekam odložiť, tam by sa s ňou nedalo.

jamaat
2. máj 2011

@kosska3003 Emka na to že hmmm. 😀

iinuska
2. máj 2011

@jamaat no tak pekne, Emka rozpravat a Adamko bez plienky ( teda aspon z casti )

kosska3003
2. máj 2011

@iinuska no moja oboje rozpravat aj bez plienky sa musi ucit 😀

sirinka
2. máj 2011

@jamaat jaaaaj a ked zacne, budes rada ak budes mat chvilku aj klud heh...
magda ma zvyk, ze celu vetu vyhmka, este aj intonuje a na zaver capne nejake slovo...

jamaat
2. máj 2011

@sirinka No tak rozdiel u nás je jedine v tom, že na konci vyhmkanej a poriadne vyintonovanej vety nie je žiadne slovo. 🙂

luba142
2. máj 2011

@iinuska asi tak aj u nas nejako,lebo absolutne jej slovo nocnik nic nevravi 😀 😀 😀

soffi
2. máj 2011

ahojt, bola som teda u lekara, capol mi dalsi eatb, a potom pojdem na kontrolne sono, tak hadam to dobre dopadne...

vidim, ze riesit oblubenu temu-rozpravanie 🙂 , no ja mam pocit ze ninka sa v posl.dobe rozkecala dost, len niekedy s ami zda ze jej rozumiem len ja, 😅 , ona ma taky svojsky jazyk, ako moja mama hovori-bratranec IT 🙂 , ak jej poviem aby povedala nejake slovo tak ho pekne zopakuje, ale ked rozprava tak vsetko komolí, lebo chce vsetko povedat naraz, najviac mam mrzi ze ked jej treba pisat tak vravi "ninka kakala"....nechapem preco to tak vravi, na zacviatku vravela pekne a teraz posledne tyzden vravi toto, neviem ako na to budu reagovat v skolke...

borocka
2. máj 2011

@jamaat ved toto, on si vymysla odkedy zacal rozpravat, ale skor som to pripisovala ze si este tak nepamata suvislosti, skutocnosti,.....ze sa mu to pomyli. ale teraz uz vymysla a prekruca skutocnosti schvalne. este sa aj pritom ksichti tak potmehutsky 😝
a k tym ociam, mna posledne dva dni bolia, ale brutal. mavala som to este v skole, lebo som bola nevyspata, vela telky, PC, knihy,.......ale teraz to nechapem.

@sirinka sranda, aj u nas je mucha muša 😀 😀 to ch mu nejde na jazyk. a zabky sme stretli len take malinke este ako tak zlate, tak sa mu pacili.

soffi
2. máj 2011

@borocka u nas je ano- hano, a tomas- momaš,hajat-havat,pozriet-požeť 😀

borocka
2. máj 2011

@soffi nase zvraty napr: nerob-nebob, slimak-mimak, nedociahnem-v jeho slovniku nevladzem, pozeras-v jeho slovniku pocitas. neviem z akeho dovodu, ale ked kukam telku tak sa pyta co to pocitas? a ked napr nedociahne na nieco co je vyssie polozene tak povie ze nevladze. ale nevladze pouziva aj v skutocnom vyzname, ze mu je nieco tazke alebo ze je unaveny ked ma upratovat hracky.

sssimi
2. máj 2011

No babule tu sa ale rozpráva. Tak Sarah sa už tiež konečne rozkecáva 😀 Už toho povie celkom dosť a pomaly začína aj sama. Nie len opakovať. Momentálne je najoblubenejšie "momoooc"-pomoc. Závislačí na Tom a Jerry a odvtedy kričí pomoc pri prebalovaní, prezliekaní, spadnutí, alebo ak ju nasilu niekam vlečiem.... Už len čakám kedy mi tak začne vrieskať niekde v meste a ma zavrú 😀

kosska3003
2. máj 2011

@sssimi tak to bude vzruso potom 😀 no moja ma nove ze ked nieco podava povie daj a ja stale ze nech povie paci aj zopakuje paci ale zase ked mi nieco dava tak povie daj 🙂

soffi
2. máj 2011

@sssimi tak ninkine najnovsie slovicko je goooool - vravi ho vzdy ked vidi v telke hokej 😅

kosska3003
2. máj 2011

@soffi moja pouziva gooooooooooool uz dlho musime jej aj futbal pustat v telke ked krici goooooooooool lebo nasa slecna si vybera co bude kukat ked sa hybe ako medved tak chce spievankovo banaba ci ako to splieta je bambulka a teraz dva dni kukame waaaaaaaaaaaaaaaw to je madagaskat waaaaaaaaaaaaaw je ako ze lev Alex 😀

sssimi
2. máj 2011

@kosska3003 Sarah pači zatiaľ iba zopakuje, ale ešte sama nepoužíva. A donedávna fičala na "NA" 🙂 Hmmm to bolo dosť blbé.... 😀

@soffi Moja fičala na goool pri jednej reklame. Myslím, že nejaké decká tam hrali hokej a kričali gol a ona s nimi 😀

Inak krásne mi poviem napr: Kameň, kamion, kocúr-slovíčka na k jej idú... Aj kakač 😀 (akože kačkač) a už sa jej zadarilo aj kokoť 😖

borocka
2. máj 2011

@kosska3003 vynaliezave pomenovania 😀 😀

@soffi u nas goool znamena vzdy to iste,ze sa kope do lopty. a hokej keby ste nevedeli sa hra v pukom a metlou 😀 😀 nejak nie a nie pochopit ze to je hokejka ta palica

kosska3003
2. máj 2011

@sssimi u nas len koko to je kohut no ona mi tiez dovtedy pouzivala na ale teraz daj ale zacina sa rozkecavat uvidime ako to pojde dalej ja jej rozumiem to je hlavne aj ked niekedy je to ine tipos bingo 😀

kosska3003
2. máj 2011

@borocka no ja sa na nej sulam na vsetko si da nazou gooool je futbal a aja je hudba a telka no sranda s nou ale tak to vsetky deti tak zacinaju 😀 ja sa tesim na tie jej hatlaniny a ako bude vykecavat hovadinky 😀 😀 😀 ale tak viem ze mi to aj na nervy bude liezt

tak ja idem zajtra ma caka narocny den po doktoroch inac mala mi prestala kryvat dneska tak ako neviem co poviem tomu pediatrovi ale idem budem mat dusu na mieste dnes som ju aj skor uspala bol to boj ale zajtra ju musim budit 6,30 tak ma smolu

sssimi
2. máj 2011

@kosska3003 u nás zatiaľ nijaká rozprávka nezabrala tak, ako Tom a Jerry. Ja o tom decku hodinu neviem. Doteraz ju nič dlho nebavilo a teraz? Keď ju chcem dostať domov stačí spomenúť Jerryho. Alebo sama ide a kričí Džei, džei..... Dnes aj na šerbli pol hodinu sedela, lebo to pozerala a ťahala suseda do vnútra, aby išiel s nou pozerať.

Inak dnes sme mali šou so susedou. Má o 4 mesiace staršieho chlapca. So Sárkou sú od narodenia. Keby ste ich videli ako sa bozkávajú..... Musím to niekedy natočiť. Sarah ho normálne oboma rukami chytí za tvár, chvíľu si hladia do očí a potom si takú pusu vlepia, že mi padáme do kolien.... 😀 😀 😀 Sárka nikoho tak nebozkáva ako jeho. Vždy dá len pusu, ale takto si chytí len jeho 😀

soffi
3. máj 2011

dobre ranko, mna dnes rano mala prekvapila, rano som si kychla a ona hned na to ze "davičko" akoze na zdravicko, o pol hodku na to si kychla ona a ja jej vravim na zdravicko a ona "tujem"akoze dakujem, vlemi ma to potesilo, ze to vecne upozornovanie prinasa plody 😀 , a dalsia pecka dala som jej rano chlebik ona si sadla z astol a varvi "dobu hut", no neni zlata? 🙂

soffi
3. máj 2011

@sssimi no tak na to bozkavanie sa tesim, natoc to 🙂

sssimi
3. máj 2011

@soffi šikulka, teraz to už pôjde jedna radosť. Sarah okrem pači ešte nevie vysloviť zdvorilostné frázy, ale veď sa naučí.

luba142
3. máj 2011

ahojtee
u nas v noci a rano lialo,teraz tam fuka a je 10 stupnov a mraci sa asi este poprsi,aj kurit zase zacali,je tu zima ako na sibiri 😅
Nasa teda rozprava dost a stale, uz aj vety zacina

@sssimi u nas tak ide spievankovo,sice o nej neviem pol hodinu co to trva,ale pri tom nieco vzdy vyvedie tak je ticho aj tak aj ked na to nepozera a ma to len ako hudobnu kulisu 😀 😀 , nemozeme ju nechat sekundu bez dozoru 😠

borocka
3. máj 2011

@soffi mila, pata tiez ucime paci sa, dakujem, prosim, ......vsetko vie pouzit, ale bez upozornenia malokedy. najlepsie ked krici chcem chcem.....on vsetko chce a tak mi lezie na nervy ho 500x denne opravit ze sa to inak pyta, ze sa naucil reagovat uz aj na to ked mu odpoviem ze ja chcem modre z neba......hend sa potom opravi ze si prosi.

@sssimi deti vedia byt take zlate. a este ked su spolu od mala, to si viem zivo predstavit. pato takto bozkava a stiska neterku, ta ma len 4mesiace ale od babatka k nej dolezie, prilozi si hlavicku,chvilu ju tak okuka,hlavkou pohladka a potom jej pusu vlepi na nostek.

sssimi
3. máj 2011

@borocka Aj mne sa strašne páči, že takto spolu vyrastajú. Sarah to má takto lepšie ako súrodenca, pretože budú spolu chodiť do škôlky a snáď sa nám podarí ich dať spolu aj do školy. Teda dúfam, že im tá "láska" vydrží a Sarah bude mať aspoň svojho ochrancu 😀 No a ktovie čo z toho nakoniec bude 🙂 🙂