Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
18. máj 2011

@nikanika28 hm, dobry napad, diky. Lebo on je schopny sa zobudit, aj ked od neho odchadzam a on spi uz dobrych 15 minut aj s chrapanim....

nikanika28
18. máj 2011

@dupinka no presne viem, o com hovoris ... ja som tak Lukasa uspavala niekedy skoro hodinu, kym poriadne zaspal, pretoze sa aj trikrat zobudil, ked som vstala z postele ...takze cely vecer v podstate v prdke 😀 ..potom som bola ospala alebo som nemohla zaspat, ked som zaspala pri nom ..tak som sa raz nastvala, ze dost uz 😝 ...najprv som mu davala mlieko v nasej posteli a bola som pri nom a postupne som odchadzala a prichadzala..ked si na to zvykol, dala som ho do postielky s flaskou, co sa mu nepacilo, ale sedela som pri nom ..ked si zvykol aj na to, tak som postupne odchadzala a prichadzala ..az sme sa dopracovali vlastne k tomu, ze som ho len dala do postielky s flaskou, vypil mlieko a sam zaspal 😵 ...u Klarky som uz bola mudrejsia, nikdy som s nou nezaspavala, pekne zaspava sama

sssimi
18. máj 2011

@sirinka a nevieš aký mali rozmer? Ja sa síce na saltá nechystám, ale zas nech sa vybláznim 😀

sssimi
18. máj 2011

@dupinka ja to robím tiež ako nika. Sarah mi zaspávala dlho sama, ale potom zostala chorá a zvykla si na to, že som pri nej. To sa ťahalo asi 2 mesiace, potom týždeň opäť zaspávala sama a teraz chce zase uspávať. Tak som pri nej cca 15 minut, potom jej poviem, že musím ísť cikať a už sa nevraciam a zaspí sama.

dm1
18. máj 2011

zdravim! ja odvcera odstavujem natvrdo od prsnika. Lebo zase vcera na poobedny spanok spal ale len pokial som nevytiahla prso a nemozem predsa byt cely jeho spanok pri nom 😖 . nepomahalo ked som ho nechala chvilku v postielke tak som nastvana uz isla pre citron a natrela si prso s nim. Mliecko je pokazene a hotovo. No to boli vreskotyyyyyyyyyyyyyyyyy. uspavala som ho hodinu a pol v posteli nehrozilo ze ho chytim aspon za ruku ci hladkat po chrbatiku ked nemal didi kopal, vrestal a nemohla som sa ho ani chytit odhadzoval mi ruky prec. chcel len na fitke byt. este sa to zopakovalo ked sa zobudil. V noci uspavanie hroza az o pol 12 zaspal ale zase celu noc spal vo svojej postielke!!!! to sa nestalo uz ani nepamatam! bol 3x hore - pricom ked sme cecali bol castejsie plakal didi uz ani nechcel skusit lebo vedel ze je kysele ale opat som ho nemohla ani hladkat ani nic chcel skackat na fitke ale nebolo to dlho. Tak dufam ze uz sa bude budit menej casto a zachvilku uz ani skackat nebudem musiet

luba142
18. máj 2011

ahojte u nas je strasne teplo dnes a ja musim doobeda trcat doma lebo som zacala neskoro varit,snad nam to vide poobede,mala by prist mama tak ja pojdem s Barborkou asi von a mamu necham pri Kike

@dupinka nasa este spava v postielke,ale coskoro bude mat uz postel mozno cez letne prazdniny,ale kedze Kika vstava rano do skoly tak ju este do deckej davat spat nebudem,lebo si pospi aj do 7 niekedy a Kika stava o pl 7 tak aby ju nebudila a aj preto,lebo tiez im hned vychadzajuce slnko svieti do izby....co sa tyka zaspavania tak od narodenia zapava sama,tak neviem ako to bude prebiehat ked bude na velkej posteli 🙂

luba142
18. máj 2011

@nikanika28 presne s tym zaspavanim to bolo u nas s Kikou,ale to bolo tiez tak blbo od zaciatku,lebo sme byvali na jednoizbaku a tam sme mali spalno-obyvacku dokopy,takze bola zvyknuta ze ked zaspava vzdy tam niekto sedi u telky, nie my blbci aby sme sa sli pozerat v kuchyni vedla 😅 ,tak si zvykla,ze ked sme sa aj prestahovali stale musel v deckej s nou niekto byt pokial nezaspala a trvalo to niekedy ako pises aj hodinu aj viac a ked som odisla,alebo mm tak uz bola hore 😠 ...s Barborkou som este nezaspavala, teda ak pominem u svokri,alebo u nasich,to je ale par krat do roka

@dm1 no tak to uz aj ja by som na tvojom mieste takto radikalne riesila...inuska odstavila v noci a myslim ze sa jej dari 🙂 ....drzim palce,aby ste dlho nenervacili koli kojeniu a uspesne zvladli odstavenie 😉

sirinka
18. máj 2011

@sssimi myslim, ze 3a pol metra...priemer

dm1
18. máj 2011

@luba142 dakujem. no uz som veru musela uz toho bolo moc aj cez den niekedy aj 10x na prsniku + v noci no castejsie ako novorodenec

monkap
autor
18. máj 2011

ake opalovacie kremy mate pre drobcov?

dupinka
18. máj 2011

@monkap ja davam teraz Astrid 15tku a k moru my baby poradili Daylong 30tku.

A k tym typom na uspavanie- teraz som to skusila, ze idem na WCko a plakal, ale ked videl, ze som sa vratila, tak sa tuuuuulil. No uvidime, ako to pojde dalej.

iinuska
18. máj 2011

ahojte
@monkap pouzivame Daylong 😎
@dm1 jaaaj, drzim palceky, hlavne pevne nervy. Adamko je uz bez kojenia od minuleho stvrtka, ale on to zobral celkom fajn, az som bola prekvapena. povedala som mu, ze ma bolia didky, ze musim ist k doktorovi, a uz neni mlieko. Akceptoval to, a vlastne, ani si uz viacej nepytal. Aj nocny spanok sa nejako upravuje, teraz 3 noci vkuse prespal
@dupinka Adamko zaspava od 7 mesiacov sam vo svojej postielke.Postielku ma este u nas v spalni. Ale mava take obdobia, ze skusa, a chce, aby som ostala pri nom, ale poviem mu, ze mam este robotu, musim sa ist osprchovat, chvilku pomrnci a sam zaspi

nikanika28
18. máj 2011

@dupinka neboj, on si zvykne, ale musis sa vzdy vratit zo zaciatku a zdoraznovat mu, ze si pri nom, ze nikam nejdes, len na vecko, alebo si umyt ruky ....ja som na zaciatku snad po minute isla za nim, aby videl, ze nikam nejdem, len som si odskocila ...potom mu to uz prislo normalne

borocka
18. máj 2011

@nikanika28
@dupinka dupi, ja som to robila s patkom uplne rovnako ako pise nika, akurat ze som od zaciatku nemala vo zvyku sa vratit, len som kukla cez dvere ci lezi alebo vyuzi chvilu osamote 😝 ale on nema problemy so zaspavanim, ked pride jeho cas (to uz musis sama odhadnut a nie ho nutit lezat hodinu kym to na neho pride) tak za minutu je tuhy.
inak byval tiez taka prisavka, kedze spime spolu v posteli,vo velkej, tak sa zvykol vzdy ked sa prebudzal pretiahol sa pod moj paplon, krizom si lahol na mna, musel ma citit.

borocka
18. máj 2011

ahojte,
inak sa vam idem dat polutovat 🙄 tak ako som pisala ze pato mal v nedelu sracku, tak vcera bola pohoda (az na to ze zjedol rano jogurt, po vyspati jeden parok a to bolo cele), tak vecer normalne zaspal a pol jedenastej sa úrebral, chvilu mrnkal a potom taka sabla letela cez celu postel. jeho som musela prezliekat, aj postel a matrac davat dkoopy. tak som si musela lahnut na gauovku.
do rana som ho v noci 2x prebalovala. len mi daco smrdelo, a on taky pokakany 🙄 toto od babatka nebolo. a rano o siestej uz som aj ja citila ze mi brucho kruti......tak som chytila sracku tiez 😖 dokonca som ani na zachod nestihla dobehnut 🤐
pato sa potom rano este 3x vygrckal (lebo drankal ze chce pit a aj mu cista voda podrazdila), potom sa este vykakal, ale uz od 9ej bolo dobre.
mne sa pred polhodkou podarilo vygrcnut, ani neviem co to akoze bolo a uz mi je celkom OK. mala by som skusit daco zjest,lebo naposledy som mala vcera parok s patulom.

sssimi
18. máj 2011

@sirinka tak to už je riadna trampolína 😀

monkap
autor
18. máj 2011

@iinuska
@dupinka dik ...
prave som nasla nejake testy vybranych kremov ... http://www.pluska.sk/images/gallery/zdravie/201...

sssimi
18. máj 2011

@dm1 no pevné nervy prajem!

@borocka aj si bola s Paťom u doktora? Veľa vody nezabudni dávať aj keby mal vrcať-dávaj mu po lyžičkách.

@dupinka ja som aj teraz tak od malej prchla. 5 minút a už som akože išla cikať 😀 Po 10tich minútach 2x zakričala mami? a teraz je už tichučko 😉

luba142
18. máj 2011

@borocka a nemohlo to byt s tych parkov? Inak ked sa vam bude bdat tak stacia len nejake suchare a cierny caj, a keby ste to udrzali tak potom nejaku suchu ryzu uvarenu mrkvu,postupne taku dietu, mlieko a mliecne vysadit uplne aspon 2 dni a hlavne tekutin vela

luba142
18. máj 2011

@monkap ja teda este nenatieram teraz ale mala som minuly rok Niveu a Astrid myslim 30 pre Barborku

sssimi
18. máj 2011

@monkap no moc si ma nepotešila. My máme astrid 😒

monkap
autor
18. máj 2011

http://doma.nova.cz/clanek/zdravi/test-pozor-na...

ja som mala po minule roky (teda aj pre patka) daylong ... a teraz sa chystam zase nieco kupit, tak kukam, ze co .... aj ked mala ma ekzem na rucickach, tak budeme musiet asi skusat, ak by jej nevyhovoval ...

kosska3003
18. máj 2011

@borocka hm tak to ti nezavidim ja som si s tym uz presla daj mu dietu pekne ak to neprechadza caj bez cukru a daj mu hylak alebo smectu ale skor hylak asi ti da ako smectu z tej sa mi mala hned povracala a hlavne nech vela pije ty si daj smectu je to hrozne ja som to mala tiez naraz aj s malou tak skore uzdravenie a nech je to len chvilkove
a baby neblaznite s chorobami ako pojdeme na to stretko vsetky bacili nech sa nas vyhybaju a hlavne deti 😉

monkap
autor
18. máj 2011

@sssimi teraz som dala dalsi link, tam tiez astrid nedopadol moc dobre 😖

monkap
autor
18. máj 2011

ale ktovie do akej miery su tie testy doveryhodne .. a do akej miery je to reklama ....

kosska3003
18. máj 2011

@monkap no ved to ja mam este z minuleho roka tak nejdem kupovat mam z lekarne biodermu

tak Marika dnes dostala predcasne darcek k narodeninam smyklavku taka bola stastna ze ani zaspat nechcela opica moja som sa jej vyhrazala ze bobo zoberie smyklavku ani to nepomahalo 😠

borocka
18. máj 2011

@luba142 neviem, pato mal decke a ja viedenske (vadi mu ta supka co sa neda zvliect)

kosska3003
18. máj 2011

@borocka to moze aj virus no nasadte dietu a uvidis ked tak chod k dr no ale isto ti povie to iste co my

iinuska
18. máj 2011

@borocka baby Ti uz poradili, tak ja zelam , aby Vas to co najrychlejsie preslo.
@monkap Adamko ma atopicky ekzem, a daylong nam vyhovuje. Ale asi treba skusat. Inak v lekarni by mohli mat aj vzorky, aby si nemusela rovno cely krem kupovat. Ved su aj dost drahe. Skus sa v niektorej lekarni popytat

dm1
18. máj 2011

@monkap kukam na tie testy ale ten astrid vlastne jedine co ma zle inak ma super body je UVA ochrana. Len ked to je asi dost dolezite