Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

saskarisko
19. sep 2011

@hoogy - my sme zacali brat kvoli tomu, ze Risko maval caste anginy s vysokymi teplotami (mlieko ho prekyslovalo + ine potraviny), to sme vsak nevedeli, ze ma skryty reflux. akonahle sme presli na dietu, tak sa stav neskutocne upravil. a Saska je zase hakliva na zmeny pocasia, potom mava take laryngitidne kasle, takze tiez na nejaku podporu

luba142
19. sep 2011

@hoogy no nie, len my sme mali minuly tyzden nadchu tak som nasadila cecko, ale inak si davame preventivne cecko par razi do tyzdna pocas takychto prechodnych obdobi

@saskarisko ten imunoglukan som chcela vyskusat, mozno ho kupim, mam tam nejake cucacie tabletky s vytazkom z hlivy ustricovej pre starsie decka teda pre Kiku, ale kedze zabudame na pravidelnost tak som nepostrehla ucinky minulu zimu, musime sa polepsit.
Inak ked chodievala do skolky Kika a byvala chora tak som jej davala Imunal, len to bolo 4-5 rokov dozadu 🙂

luba142
19. sep 2011

@zuzkaprofant ved jasne, ze teraz hlavne ked my mame este aj svoju zeleninu a ovocie tak jeme to,ale v zime to malo kupujem, lebo to uz neni ono tak preto aspon nejaky vitamin umely dodavame

saskarisko
19. sep 2011

@zuzkaprofant - nasi jedia tolko ovocia, a zeleniny, a aj tak im to zdravie stale haprovalo. nahorsie je, ze naj domacu kyslu kapustu Risko jest nemoze

ladywitch26
19. sep 2011

@zuzkaprofant zuzka, pokial nemas pristup k svojej domacej zelenine a ovociu, tak na tu kupovanu sa vobec nespoliehaj, aj keby si jej jedla na kila denne. co myslis, kolko to ovocie cestuje a kolko este stravi v roznych skladoch,kym sa to dostane do obchodu? minimalne tyzden. no a take ovocie napr. ked si kupis, nebodaj este ho aj postruhas, nechas par minut postat (lebo napr stanka je jablko aj hodinu), tak v nom zostane tak mozno 10% vitaminov, co v takom cerstvom. a ak nebodaj este tu zeleninu povaris, tak mas ozaj minimum, mrazene detto. ono sice mame jedla od vymyslu sveta, ale aj tak je taky priemerny europan riadne podvyziveny, lebo v strave dostava len minimum vitaminov...a o niektorych mineraloch ani nevravim...ked si porovnas zlozenie pody pred sto rokmi a teraz, tak niektore prvky skoro chybaju

sssimi
19. sep 2011

@sirinka niektoré ženy na tu pediatričku strašne nadávajú, že všetko lieči homeopatikami a ATB dáva len v najnutnejšom prípade. A ja som si ju práve na tom základe vybrala. Vôbec netuším pod koho Sarah patrí podľa bydliska, ale táto pediatrička odchovala ešte mňa a aj mm a stále si doplňa vedomosti aj napriek veku. Osobne teda klobuk dole pred ňou.

sssimi
19. sep 2011

@hoogy ja nedávam nič na imunitu. Len teraz som pridala citrón do čaju, lebo je nachladnutá. Inak nič.

sirinka
20. sep 2011

@luba142 to ti akurat nahovoria farmaceuticke firmy, ze je to zbytocne...uz som tu davala link, ze tie oficialne mnozstva su mnoztva, ktore su na hranici minima, ktore nase telo potrebuje na uuuuplne bezne, normalne fungovanie, ale pokial dojde k zatazi, tak nase telo potrebuje ovela viac tohto vitaminu 😉

sirinka
20. sep 2011

@hoogy ja som zacala, lebo moje baby vsetko chytili, co sa okolo nich suchlo a tak ti poviem, ze ked su dve soplave, tak je to na nervy, teraz budu tri, tak som si povedala, ze im skusim trochu pomoct a uvidime...zatial napriklad klarka po vybrati colostra uspesne odolava nadche, dve male ju maju a ona nie....

borocka
20. sep 2011

@sirinka
@ladywitch26
@luba142 ja vam baby s tymto drzim palce,nech by decka neboli tolko chore, ale zasa........myslim ze imunita by sa mala pestovat, byt prirodzena. v cloveku. nase decka samozrejme ju este nemaju taku,ale ak sa budu stale takto cpat niecim (co akoze na jednej strane chapem, ved kto je uz rad chori????????) ale na druhej, to potom aby tie decka dozivotne nieco brali lebo prirodzena imunita sa nebude mat kedy vypestovat.
vsetko je to take dvojsecne. my sme skusili minulu zimu nejaky multivit.sirup no nemam pocit ze by pomahal.skusili sme aj to C,ale nemyslim ze to je jediny bod na ktorom stoji zdravie. moji rodicia nas nikdy nicim necpali,a dovolim si tvrdit ze sme zdravi, raz do roka na tyzden zvykneme vsetci zalahnut,ale nikdy nic vazne nebolo (klop klop).
ja nie som vylucne proti takymto pomockam, ale teda pouzivat s mierou. nie ze to beriem mesiac, potom tyzden vysadim a dieta je hned chore...

iinuska
20. sep 2011

@hoogy
@zuzkaprofant
ani ja nedavam Adamkovi ziadne lieky na podporu imunity. Nastastie nebyva casto chory, uz ani nepamatam, kedy naposledy. klop, klop

iinuska
20. sep 2011

dobre ranko
Inak baby ja mozem az teraz povedat, ze Adamko sa vie uz prehrat aj sam. Teraz ma oblubenu rozpravku s McQeenom, tak si pekne parkuje auticka a tak. Uz aj viem, co mu kupime na vianoce. nejaku garaz na auticka

sirinka
20. sep 2011

@borocka no to by sme v prvom rade museli nechat tu imunitu v klude dozriet a neockovat hned od 4. dna po narodeni hnusnymi vakcinami...potom sa mozeme cudovat.
potom uz len treba zvolit spravny pristup k podpore imunity....ja radsej budem detom dodavat to Cecko, ktore je telu prirodzene, a snazim sa vyhybat chemickym sirupom, kvapkam a podobnym liecivam.
a zase sme pri tom, ze to nepomaha...ano, nepomahaju tie sirupceky z lekarne, lebo farmaceuticky biznis nezaraba na zdravych ludoch, ale na.... a tak preco by mali vyrabat nieco, co im zoberie zisky, zalepia nam oci, ze tu mate, robte nieco pre svoje zdravie a pritom je to vsetko tak zriedene a take nizke davky liecivych latok su v tom, ze ani s homeopatikom sa to neda porovnat.

sirinka
20. sep 2011

@borocka cecko nie je jediny bod na ktorom stoji zdravie, v prvom rade je to vyziva, ktora nam zabezpeci spravnu crevnu floru a ako vsetci vieme, ta je zakladom celeho nasho imunitneho systemu...
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/liecba-vyso...

mystery7
20. sep 2011

ahojky
Ja Mirkovi davam len homeo osciloccocsinum v prechodnom obdobi. A som zastanca homeopatik aj pre deti a dospelych. Inac toto je Mirkova najvaznejsia choroba doteraz.
Dnes rano uz lepsie pije. Na ranajky mal 3 kusky banany a zahlasil, ze vracia, tak sme hodinu chodili s lavorom 🙄 nastastie nic nebolo. Teraz pojeda suche kukuricne lupienky a zapija kuliskom 😅
A ma krce v brusku ☹

@borocka lieky clovek nepozna, pokial ich nepotrebuje 😉 takze si vlastne stastny clovek. Ked bude Pato v skolke, mozno viacej spoznas, medzi detmi toho vela beha. Deti kym si vybuduju imunitu, tak vsetko chytia.
@luba142 ja mu nic sladke nedam, ale to vysvetlovanie.... ☹ nakoniec vecer zjedol 2/3 sucheho rozka

mystery7
20. sep 2011

a spomenul si na brumika, tak plac, ze chce brum bruma 😅 ale pozerame dvd tomasa, tak upriamil pozornost inde.

sirinka
20. sep 2011

@mystery7 tak skus pozriet tie homeopatika z nitry, alebo potom nemecke
http://www.heel.de/Heel_de_F_d_M_Arzneimittel.h...
su vraj ucinnejsie ako tie od boironu

iinuska
20. sep 2011

@mystery7 ale tak keby sim mala takeho brumika bez naplne, tak by aj mohol, ci ? Alebo skus piskoty, ked pyta sladke

zuzkaprofant
20. sep 2011

@ladywitch26 no jasne ale lepsie akosa pchat tabletami neivcem ja nejem ziadne a viem preco ale kazdy sme daky

ladywitch26
20. sep 2011

@borocka vit C je telu prirodzeny a za normalnych okolnosti, ak ho mas dost, tak chora by si nemala byt. lenze ako nahle si v strese, mas nedostatok spanku atd, tak sa ti rychlejsie spotrebuva v tele. no a este nezabudaj na velmi dolezity fakt, a to ten,ze pokial ozaj nemas vlastnu dopestovanu zeleninu, tak nemas odkial doplnit zasoby Ccka. uz som to spominala na predoslej strane. vsak si pozri krajinu povodu ovocia napr. v tescu. vacsina nie je zo svk. tu v irsku napr. mame akurat jahody, jablka a zemiaky. vsetko sa dovaza. a trva to minimalne tyzden. a bohvie cim je to striekane. ked si vezmes take domace hrozno. odtrhnes strapec a nechas ho tyzden, tak sa ti skazi. ako je mozne, ze to z tesca tam bude lezat tyzden a nic mu nie je? myslis, ze to hrozno je plne vitaminov? preto davam deckam Cko a v zime aj D, kedze v irsku mame slnka menej,nez na svk. 😉

ladywitch26
20. sep 2011

@zuzkaprofant zuzka, ale praskovy cisty vitamin C nie su predsa ziadne umele tablety... 😉

zuzkaprofant
20. sep 2011

@ladywitch26 no neivem ale ja take neberem nic nikdy ani moj muz ani nasi doma ja som tak naucena nenapchavat sa nicim co je prasok lieky a pod robila to moja mama a robim to aj ja tak unas nenajdete lieky na bolest jedine paralen a aspirin a domacu slivku 😉 potom v lekarnicke mame dake homeo, a na alergiu tabletky a nurofenik a to je vsetko u nas by sa nik nepredavkoval 😀

zuzkaprofant
20. sep 2011

@ladywitch26 inac jablka a kysla kapusta su dostatok vitaminu c

ludmilabb
20. sep 2011

@sirinka a ty mas doma tie zuvacie tablety s vit.C?

sirinka
20. sep 2011

@ludmilabb nie, ja mam dmkove cecko a chcem potom objednat ten z nutri.com

luba142
20. sep 2011

@mystery7 jasne viem si predstavit,ked chce diate nieco co nemoze, mam toho preziteho az az a ver,ze taketo crevne svinstvo nas minuly rok dohnalo az na infuzky a ATB koli tomu,ze to bolo zanedbane zo starny doktorov, lietala som s malou 2 tyzdne cca 4 x v tyzdni, ze neje, nepije...teda resp. malo a ma teploty. Nakoniec sme skoncili v blave s polynefritidou ( zapal obliciek) s tym,ze jej uz oblicky odchadzali 😒 ....tak hlavne dbaj na tie tekutiny, aj ked malo zje ale vypit by mal vela. A ako radila @iinuska skus nejake suche keksy, piskoty, alebo kusok toho medoveho brumika ak ma rad, co to urobi, ak mu nic dnes nebude tak pomaly skusaj polievocku, zemiak+ mrkva, len take ako keby si robila prve prikrmy 🙂

jamaat
20. sep 2011

@ludmilabb Ja mám tie žuvacie tablety, Emke chutia. Len už sa míňajú, budem musieť objednať. Mali iba 30-kusové balenie, na odskúšanie stačilo, ale teraz už by som chcela väčšie.

@zuzkaprofant Kyslá kapusta ano, ale v jablkách je veľmi málo vitamínu C a ešte k tomu sa aj tá trocha rýchlo stráca.

borocka
20. sep 2011

@ladywitch26
@sirinka a ako vo svojej prirodzenej forme vypada ciste Ccko (ja to teda neviem, nie som chemicka a uz vobec nie farmaceutka )?? ked hovorite ze tie tablety,prasky,kvapky a ja neviem v akej dalsej podobe sa to da zohnat, je to ciste C. v tomto suhlasim so @zuzkaprofant , ze ciste a prirodzene je len to,co si odtrhnes zo stromu/vyberies zo zeme/... samozrejme za predpokladu ze je to aj dopestovane klasickym sposobom nasich starych mam.
chcela by som verit, ze ked si nakupim za desiatky eur nejake strasne drahe,znackove, "prirodne" a"100%ne uspesne" C (alebo teda cokolvek ine), ktore budem malemu podavat denne, tak sa vyhnem akejkolvek chorobe.

borocka
20. sep 2011

@mystery7 a ako dlho to uz trva mirkovi? pozorujes uz zlepsenie,vsak?

jamaat
20. sep 2011

Ja som tiež bola zo začiatku skeptická, čo sa týka megadávok C. Ale keď som si to začala študovať, v prvom rade ma veľmi prekvapil jeden fakt. A to, že všetky cicavce okrem človeka, 1 druhu netopierov, morčiat a goríl, si vedia vitamín C syntetizovať teda vyrobiť v tele sami. A vyrábajú si ho oveľa-oveľa viac, ako je odporúčaná denná dávka pre človeka. Prečo vznikla táto porucha, to nikto nevie. Toto mňa osobne naštartovalo, aby som si tému dosť preštudovala.