Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
4. okt 2011

no tak Mirko je uz zdravy, pred obedom vyrobil nadherny hysak. Bol totalne zrevany a pre nic. Zacalo to opakovanim vety nemozem byt dobry. Pokracovalo to revom po mojom vyzvani jest polievku. A vyvrcholilo to vreskotom na wc-ku. Tvrdil mi, ze nemoze curat, lebo doska je zle, tak ju asi 5 minut otacal a otacal, az ju dal ako bola a po dalsom reve sa aj vycural 🙄 🙄 jaaaaaj, som uplne psychicky vystavena a boli ma hlava.

iinuska
4. okt 2011

@mystery7 a nemoze byt Mirko preto taky, ze ziarli na Slavka ? Proste si vyzaduje viac pozornosti ?

jamaat
4. okt 2011

@mystery7 No parádička! Šľahlo by ma. Obdivujem ťa, že to ešte dobre znášaš.

luba142
4. okt 2011

@mystery7 po takychto stavoch ja uz by som asi bola niekde v Pezinku...sorry Inuska 😀

hoogy
4. okt 2011

@mystery7 ty mas moj obdiv, ze to vladas s takym prehladom. matka to tiez niekedy chyti,ale takto velmi az nie. klubuk dole pred tebou.

mystery7
4. okt 2011

@iinuska nemyslim si to. Mrko je nervnejsia povaha od narodenia ☹ a ked k tomu priratam zuby, chorobu, zavretie doma a mozno aj obdobie vzdoru..... 🙄 super mix.
Ja sa vzdy snazim najst si nanho cas. Cez den sa hrame. Vecer ked ulozim Slavka, vzdy mu rozpravam rozpravku a zaspava so mnou.
Dnes som chcela aby sa najedol, dala by som spat Slavka a mali by sme sami pre seba hodinu. Tak to cele prenervacil.

@jamaat ja uz niekedy nevladzem. Akokolvek sa snazim, vysvetlujem, odputavam pozornost, vzdy dojdeme k hysaku. A ked je vynervovany este aj trepe dverami do kupelne.

mystery7
4. okt 2011

@hoogy snazim sa, ale mam pocit ze zlyhavam ked ho neviem ukludnit. Pomaha len nechat ho riadne vynervacit, vyrevat, vykricat a to je smutne. 🙄

sirinka
4. okt 2011

@mystery7 jaj vobec ti nezavidim...teda z casti to doverne poznam, klara je podobna povaha, ale u nej sa to skutocne vystupnovalo ziarlivostou na magdu, vtedy to bolo uplne najhorsie. teraz to konecne zacina byt lepsie, aj skolka jej dost pomaha, aj je rozumnejsia a necha si obcas nieco yvsvetlit...
a tiez som skusala vselico, nastudovala som si aj terapiu pevnym objatim a nic nepomahalo. obcas som zo zufalstva plakala...
mno, pokial mas nejaku moznost, skus poprosit starych rodicov, ci by si ho nebravali pravidelne jeden vikend v mesiaci aby si si hlavne ty mohla oddychnut. ja viem, ze niekomu to moze pripadat ako odlozenie dietata, ale je dolezite, aby aj matka mala obcas cas na regeneraciu. ja som to tiez chcela, ale moja mama je daleko a svokrovci....akosi nevydalo aj ked prislubili....

mystery7
4. okt 2011

mne sa nezda, ze by to bola ziarlivost. Stale chodi Slavka hladkat a pusinkovat a hovori mu, ze ho lubi. Obcas mu nieco "prebehne cez nos" a vtedy pride a buchne Slavka so slovami- bijem Slavka ☹ ale castejsie ho lubi.
Ja si myslim, ze 2r dieta je mozne dat na vikend k rodicom bez nejakych vycitiek. Ale u nas to nevychadza. Svokra je cez tyzden v robote od vidim do nevidim, tak cez vikend vacsinou dospava. Moja mama je dalej, k nej chodime na cely vikend vsetci.
Ja si myslim, ze zaklad je vydrzat a prejde to, vsetko sa zlepsi. Keby uz boli aspon tie zuby vonku 🙄

hoogy
4. okt 2011

@mystery7 tiez si myslim ze je dolezite aby si aj ty bola v psychyckej pohode lebo to deti velmi citia.

inak zuby robia svoje. ja mam jednu kamaratku ona ma tiez majove babo je len o den mladsi ako matko. vela sme sa stretavali chalani boli ako dvojicky velmi podobne povahy aj rovnake veci mali radi. len jej maly od 3 mesiacov ako sa mu zacali zub tlacit zuby do 2 rokov jej strasne zle spal. az tak ze do tych 2rokov sa jej v noci zobudil aj 10 krat pomrncal a spal dalej ona chodila uz ako matoha. teraz som si s nou pisala a hovorila,ze malemu vysli vsetky zuby a prepi celu noc a cez den 3 hodiny. a chudacik tiez bol strasne nervny casto spustil z nicoho nic plac a nervy. teraz utalo a je strasne zlaty. takze aj deti maju svoje a nie vzdy vsetkemu rozumieme

ladywitch26
4. okt 2011

@mystery7 ja ked som videla,ze stanka bola uz od rana nervna, tak som jej dala polovicnu davku paralenoveho sirupu. po 15minutach bol pokoj. proste zuby robia svoje.niekedy bol klud potom aj tyzden, ale vacsinou sa to za 2-3dni zopakovalo a po dalsich par dnoch som objavila novy zub. teraz mam to iste s fabim. proste ked vidim, ze je nervny pre nic, ma cistu plienku, hladny tiez nie je a len nervuje a nervuje, tak nastupuje sirup. aj mi spia potom kludne. a teraz to neberte tak,ze ich furt len nalievam sirupom, ale tie zadne zuby su ozaj svine a ked sa tlacia aj 2-3 naraz, tak to su ine nervy. a fabimu pred casom vyslo pocas 7 dni 6 zubov, to by sme bez sirupu fakt nezvladli.

ladywitch26
4. okt 2011

inak tiez si myslim, ze na vikend k starym rodicom, ak sa da,tak je ok. ale napr. by som nezvladala to, co spravila moja ex suseda. ta poslala dceru o par mesiacov starsiu od stanky ku starym rodicom do polska na 2 tyzdne! aj som sa jej pytala, ze ci jej maja neplace a ona len tak sucho skonstatovala, no hej, place, ale nasi ju zabavia... tak ja neviem, ci uz ja som taka uzkostliva matka alebo co, ale toto by som nedokazala. na to sa mi zdaju este moc mali. vsak ked sme vcera dosli z nemocnice s fabim, tak sa mi stanka vrhla okolo krku a plakala mi dobrych 15minut, ze maminka chybala stanke. a to sme boli prec len cosi vyse 24hodin.

ladywitch26
4. okt 2011

a este aby som nezabudla....stanka dnes vtrielila do triedy medzi decka, ani sa za mnou neobzrela a ani jedina slzicka 🙂 🙂 🙂 akurat sa v chodbe nechcela vyzliect, tak bude zasa cely den vo fliske...

sssimi
4. okt 2011

Ahojte kočky.
Ja mám dnes výborné správičky. Včerajšie AFP testy dopadli výborne Veľmi sa teším. Aj som si poplakala ako som si vydýchla.
A aj preplach oka sme všetci zvládli. Sarah vydržala so švagrom v čakárni. Našťastie som sa celkom rýchlo vybavila. Akurát, že s tým budem mať patálie, lebo ATB mi na to nedá. Že mám radšej chodiť každý týždeň na preplach. No neviem ako. Takže dúfam, že oko sa uvedomi a dá mi pokoj. myslím, že aj nádcha po 2tt začína ustupovať.

sssimi
4. okt 2011

Baby ja som taká rada, že Sarah má už všetky zuby vonku. Hlavne ešte pred tým než sa druhý krpček narodí. Ona mala také mánie, že sa zobudila v noci a bola aj 3 hodiny hore a potom zaspala. Bola síce potichu, ale mrvila sa stále. Teraz síce príde za nami (za mnou) do postele, ale v momente ako lahne, tak drichme.

A dnes budeme opäť ešte o 23:00 pobehovať po dome-ešte mi to moje bábo spinká a budiť ju nechcem keď je chorá. Nech to pekne vyleží.

ladywitch26
4. okt 2011

@sssimi mne nastastie aspon v noci zaspia v pohode. aj ked poobede niekedy potiahnu aj do piatej, stale im nerobi problem do pol desiatej by uz zasa v posteli. ale fabi je v tomto horsi, on sa v noci hocikedy postavi v postielke a nalezie ku mne. a to pri nom sa spat neda. za prve, musime mu ist mlieko spravit a za druhe, strasne sa mece, takze som akurat tak dokopana a nie vyspata pri nom

sssimi
4. okt 2011

@ladywitch26 tak ako Sarah. Ona sa tiež strašne prevaluje a kope v posteli. Normálne ju musím občas hladaťkde sa zagúlala aj keď poväčšine mám jej nohu na hlave, tak tá ma vedie 😀

ladywitch26
4. okt 2011

@sssimi stanka nechce vobec byt s nami v posteli.ona ma proste svoju a hotovo.ale v noci obcas capka po posteli rukou,aby nasla stana a potom si kludne zasa lahne 😀 zato fabi, ten je proste moj privesok. a uz ziarli aj on, ked objimam stanku,tak zacne pistat,ze aj on chce

sssimi
4. okt 2011

@ladywitch26 Sarah tiež zväčša prespí sama vo svojej izbe, ale má aj nálety 😀 Hlavne keď je muž doma-to aby sme sa poriadne mačkali. Keď som v posteli len ja, tak príde málokedy. Tatinov cicik.

hoogy
4. okt 2011

@sssimi
@ladywitch26 veru matko nemava vobec taketo nalety,on je ai ako stanka. on ma svoju postel a to je jeho teritorium uz od malicka. pri mne spal len ked bol chory aj to skor na mne ako pri mne,inak neznasa priam byt pri nas a som rada lebo teda by sme sa vobec nevyspali🙂

sssimi
4. okt 2011

@hoogy no tak to moje zase do 4teho mesiaca ani nevedela čo je postieľka. Ani za svet do nej nechcela ísť. A ani by sa mi to neoplatilo. Už tak som malo spala, takto mi aspoň potiahla dlhšie a len som si ju nahmatala, strčila cecek a spala ďalej 😀 Potom sa to zlepšilo. V noci sa nekojila asi od 7 mesiacov a už len vodu pýtala, tak to som bola ochotná sa postaviť a okolo roka si už vedela nahmatať flašu sama a napiť sa, ale aj tak sme vstávali cca 8x za noc 😢 A ona sa strašne lepí aj pri uspávaní. Aj dnes mi poobede spala 2 hodiny pod pazuchou až kým som neodišla z izby , potom sa otočila na druhú stranu a spala ďalej.

hoogy
4. okt 2011

@sssimi no matko zase nechcel vobec v kociku spavat a ani som ho moc nedavala kedze ako 3 mesacny sa vedel otocitz na obe strany a daval sa na 4 tak som sa bala ze vypadne tak aj cez den spaval v postielke a tam to asi zacalo. a v noci no u nas to bola katatrofa kazdu hodinu a pol sme boli hore asi do 4 mesiacov a to sme ako 2 mesacny zacali aj UM davat. proste pazros :D strasne lubil mlieko a tak je to doteraz ked mu chcem nieco zakazat tak mu poviem ze mu mlieko nedam :D

sssimi
4. okt 2011

@hoogy to by u nás nezabralo. u nás je sviatok ak si vypýta mlieko. Od kojenia ho nemusí. A veru kočíkoví sme neboli ani my až kým nevidela von. Ja dúfam, že toto druhé nebude až také anti kočíkové. Včera sme boli kúpiť a vyhodila som za používaný 450€ a to som ju ešte stiahla z 500€

mystery7
4. okt 2011

@ladywitch26 teda na 2tt do polska, to by som Mirka tak nepustila. Ved to dieta nie je zvyknute na to prostredie, ludi. Zaujimave. A co ta mala Maja na to? Uz je spat?
Ja som zvedava ci bude Slavko ziarlit ked podrastie.

A teraz poobede sa po mne Mirko lepil a hovoril ako ma lubi a pusinkoval 😉 chudata deti, fakt maju pretlak emocii.

Mirko s nami spal 2 roky, inac boli revy. Ale odkedy ma vlastnu izbu nechodi k nam do postele. Skor my k nemu, ked place.

Dnes sme bez teploty. Mozem ist s nim zajtra na kratku prechadzku??

hoogy
4. okt 2011

@sssimi a aky si kupila? ani mi nehovor ja som mala prvy len hlboky za ten som dala 660 a druhy sportovy za ten som dala 450 aj to len preto ze mi ho doniesla kamoska z anglicka a bol tak o 200e lacnejsi. ale zato ten sportak sme uz vyuzili riadne.ked videl tak to bolo dobre

sssimi
4. okt 2011

@hoogy Jane Slalom. Mám ho v albume-ak chceš kukni 😉

ladywitch26
4. okt 2011

@mystery7 no maja im tam chuda place...ale tak som si ani nerobila iluzie o susedinych materskych schopnostiach...inak ona to spravila poza muzov chrbat, on ani nevedel,ze kupila letenku, inak by to nedovolil.
inak ja som s fabim bola normalne vonku, vsak ked nema teplotu a ak vies, ze sa nebude neviem ako blaznit vonku, tak normalne chod.

sirinka
4. okt 2011

@mystery7 samozrejme, to mu dobre urobi, treba prevetrat trochu hlavu...ja som s detmi v kuse vonku...

iinuska
4. okt 2011

@mystery7 kludne mozete ist von. Ved by malo byt este pekne

zuzkaprofant
4. okt 2011

😀 @sssimi to dost si dala za pouzivany co si si uz za tu cenu novy nekupila?
@mystery7 ja by som este jeden den pockalaaby sa mu teplota nevratila, lebo teraz je take pocko ze az
@mystery7 co keby si dala maleho mirka na jeden den k mame tvojej mozno potrebuje zmenu to vidim po kikovi pri mne nervaci za kazudu hlupost ked nema naladu ale pri mozovi alebo ked je tu niekto tak je zaltusik ze neposznavam pomaha micku vyberat ale mne ani za mak ani ked mu sunka spadne na zem pri ranajkam povie ze mama dvihne sam si nedvihne ani hracku ale ked je niekto iny pri nom tak taky samostatny je , iny herec 😀