Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
16. dec 2011

@hoogy Mne keď ťahá Sarah do 15:30 tak večer zaspí až pred polnocou 😕

@luba142 U nás su tie vymýšlance stále. Zaspáva aj vyše hodiny-keby aspoň nemusím pri nej ležať 🙄 A teraz - už som pri nej 1x bola. Radšej si idem lahnuť, lebo netuším o kolkej ma čaká budík.

hoogy
16. dec 2011

@luba142 mozno sa len troska rozhadzala a este sa to upravi.jednoducho zistila ze nemusi tak skoro spat 🙂 deti su prefikane. 😝

hoogy
16. dec 2011

@sssimi ja viem. no v tomto je matko teraz dobry ze on zaspi vecer.

kosska3003
16. dec 2011

@hoogy no Marika mava take obdobia ze nespi par dni a potom spi zas aj dve hodiny nema problem spat aj do 15 a potom je o 20 v postely len keby si tieto obdobia vyberala vtedy ked je mm doma ja som teraz akasi vybusna pre hoc jaku blbost vybuchnem

hoogy
16. dec 2011

@kosska3003 ani nehovor. matko ma teraz nejake placlive obdobie za vsetko sa rozplace. tak musim mat penvne nervy. matko niekedy spi dlhsie niekedy kratsie. to asi kazde dieta podla unavy.

sssimi
17. dec 2011

@hoogy 8tt 😉 Sarah mala toto uplakané obdobie asi pred dvoma mesiacmi. Nemohla som na ňu ani zvýšiť trošku hlas. Vlastne stačilo, že som ju len napomenula. A potom sa mi začala pocikávať. Keď som ju nahrešila, tak sa naročiky pocikala. Našťastie to už skončilo. Naposledy som sa už tak nahnevala, že som jej to dala všetko poutierať a od vtedy sa veru nepocikala.

@kosska3003 ja som bola taká výbušna tesne pred otehotnením. Neviem čo mi bolo, nebývam taká. Teraz som skôr uplakaná a strašne mäkka 😀

kosska3003
17. dec 2011

@sssimi no aj ja som bola aj pred tym aj teraz som hruza hormony somnou inac hadzu

hoogy
17. dec 2011

@kosska3003 ja placem za každú blbosť ;)
@sssimi no veru 8tt 🙂nech je už 12 čaká ma ďalšie sono.on sa nepocikava ale presne nemôžme ani hlas zvysit.snad to rychlo prejde

jamaat
17. dec 2011

Ahojte, nemáte niektorá skúsenosti s týmto hopsadlom? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10670627&tab=7

sssimi
17. dec 2011

@jamaat ja som mala doma 2 a obe sa mi behom pár minuť posfukovali. Kupovala som ich cez MMB, ale od nejakej češky. Tá guma bola totálne ostarená. Inak ho má sesternička a keď ho dostala k roku, tak to bola totálna pecka, ale teraz je už v 2 a pol roku na to docela veľká aj keď parádu ešte spraví.

sssimi
17. dec 2011

@hoogy ja som sa nevedela dočkať obdobia kedy mi prestane byť zle 😀 A už mám to obdobie zase za sebou. Od stredy mi nabieha 7mi mesiac a už mi začínaju zápchy, páli ma záha aj keď nič nezjem a ak aj do seba niečo natlačím, tak som nafuknutá. Doteraz som pribrala asi 1a pol kg. A že užívaj si najkrajšie obdobie 😀 Ešte mám aj pocit, že je malé strašne nízko. Stále kope v podbrušku a dosť to bolí. A samozrejme najviac kope do močáku a inkontinencia je u mňa tiež známa.....

hoogy
17. dec 2011

@sssimi ja tiež čakám kedy prejde to obdobie že mi je zle.ja zatiaľ mínus kilo.to je to,že vždy chces mat to ya sebou.mne maťko tak nízko e ležal,ale ja som sa neotvárala,ale stale som ho z dola cítila.mal riadne sisatu hlavu 😉

sirinka
17. dec 2011
luba142
17. dec 2011

@sirinka ja mam takyto isty, len bez stetocka z euro obchodiú za 1,50€

luba142
17. dec 2011

@hoogy
@sssimi
@kosska3003 baby podla cinskeho kalendara by ste mali mat dievcata teraz 🙂

kosska3003
17. dec 2011

@luba142 niekto sa nam tu nusi ja viem ze baba ale peto chce chlapa no uvidime co uprplal mne je to jedno len nech je to zdrave

luba142
17. dec 2011

@kosska3003 no hej ,mala dnes bez obednajsieho spanku zaspala este pred 20-tou a chlapa mam na posedeni z kolegami 😀

kosska3003
17. dec 2011

@luba142 no ot moja uz nespi 4 dni ale ku veceru je k.o opica ma tie sople a kasle a tiez isla o pol 8 pekne spat za 5 minut spala

luba142
17. dec 2011

@kosska3003 tak dnes si tam poobede mala pekne prezerala knizku potichu a my sme mysleli,ze uz spi 🙂....tak sme ju zobrali a isli sme sa pozret do mesta na vianocne trhy, sice prsalo trochu a bolo este svetlo, ale navadi aspon bola vonku chvilu a videla deda mraza, bala sa ho a nechcela k nemu ani ist 😀

kosska3003
17. dec 2011

@luba142 no moja mi hned oznamila ze ona nechce spat joj a tak by som si snou pospala

sssimi
17. dec 2011

@hoogy aj švagrinka mala malu nízko a tiež mala šišatu hlavičku. Ja som zvedavá čo mi poviem na poradni. Vždy mi malé pekne ohmatá, zatiaľ nehovorila, že by bolo nízko, ale ja mám pocit, že je.

@luba142 to by bolo super 😀 Zatiaľ to aj vyzerá na dievčatko a aj cítim, že to bude dievčatko, ale pokým nevykukne von, tak mať istotu nebudem 😀

Miro ešte uspáva malu, stále mu tam kašle a to išli už skoro pred hodinou a pol. Ja som už stihla aj stromček spraviť a aj prádlo vyvesiť.
No a dnes dobrá správa. 24tého budú mať u mm v práci zatvorené, tak si ho užijeme o deň dlhšie 🙂

@kosska3003 zisťovala som tu PN a veselo môžem v januári ísť, takže ak sa ti to dá vybaviť, tak choď. Budeš oslobodená od platenia a materskú dostaneš z maxima. A ak by ti aj povedali, že si musíš platiť aj cez PN, tak ti to potom všetko vrátia.

sssimi
17. dec 2011

@kosska3003 ja spávam s malou doteraz. A to už som skoro v 7mom mesiaci. Občas nejdem spať a potom som kaput do večera.

kackabrcka
17. dec 2011

@jamaat ja mam take doma len cervene (mam ho na predaj) my uz ho nepouzivame ..

kackabrcka
17. dec 2011

@sssimi tak som zistila ohladne pokuty je to 160-300€ ked nedas zaockovat a to ale v takom pripade ked ta nahlasi detsky lekar na hygienu (aj ked to je ich povinnost)

sirinka
18. dec 2011

@kackabrcka nie je to ich povinnost, nemaju to zakonom dane a pokial nenahlasia, nemaju za to ziadne sankcie...
Lekár by mal v zásade zaznamenať odmietnutie očkovania do zdravotnej dokumentácie spolu s príslušným kódom diagnózy:

Z28 Nevykonaná imunizácia
Z28.0 Nevykonané očkovanie pre kontraindikáciu
Z28.1 Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z náboženských dôvodov a pod tlakom okolia
Z28.2 Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z iných a bližšie neurčených dôvodov
Z28.8 Nevykonané očkovanie pre iné bližšie určené dôvody
Z28.9 Nevykonané očkovanie pre bližšie neurčený dôvod
Lekár to tiež zaznamená do mesačného hlásenia do 15. dňa nasledujúceho mesiaca v tlačive „Hlásenie údajov o výkone očkovania“, všetko podľa vyhlášky č. 585/2008 Z.z. § 14 ods. 1 príloha č. 5, údajová časť: Očkovaná osoba.
Lekár nie je povinný hlásiť osobitným listom RÚVZ odmietnutie očkovania. Toto rieši zákon č. 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 52 ods. 5 písm. c), d) a f), kde však nie je explicitne uvedené, že sú povinní osobitne oznamovať regionálnemu úradu verejného zdravia skutočnosť o neočkovaní pacienta. Takáto povinnosť by sa dala brať do úvahy ak by o to úrad osobitne požiadal a neposkytnutie tejto informácie by sa klasifikovalo ako správny delikt na úseku verejného zdravotníctva (§ 57 ods. 43). Avšak takúto informáciu o nezaočkovaní v plnej miere zabezpečuje už spomínané mesačné hlásenie o výkone očkovania. Ak lekár osobitne nahlási nezaočkovaného pacienta z vlastnej iniciatívy, takéto konanie môže pacient chápať ako porušenie lekárskeho tajomstva a mlčanlivosti.

sssimi
18. dec 2011

@kackabrcka
@sirinka ja si myslím, že moja doktorka ma nenahlási a pravdupovediac dúfam, že tento problém s očkovaním čo je teraz, bude ešte dlllllho pretrvávať a konečne sa začnu lekári pozastavovať nad tým či je ozaj také nevyhnutné. Moja doktorka je zveľkej časti homeopatka a myslím si, že veľmi ani očkovanie neodporúča. Ona sama mi po každom očkovaní povedala, aby som hneď po príchode domov dala malej čipku proti horúčke, ktorá sa normálne neodporúča vôbec, aby bolo očkovanie účinné. Ale keďže jej verím, tak som to urobila.

hoogy
18. dec 2011

@luba142 no dievca mi veru vychadza🙂 uvidime. tak aj chlapec potesi 🙂

kackabrcka
18. dec 2011

@sirinka oki nemaju to za povinnost ale ako pises maju napisat diagnozu..
mne to je v podstate jedno lebo ja mam na ockovanie svoj nazor ja som dala zaockovat este aj na hep. A cize je to kazdeho osobna vec ...

sirinka
18. dec 2011

@kackabrcka no akurat dnes som sa docitala o novelizacii zakona, kde to chcu zakomponovat... 😒
a presne o tom by to malo byt, slobodne rozhodnutie cim a kedy ockovat...
ja nie som uplne proti ockovaniu, ale som proti tomuto systemu ockovania tak malinkych deti aj bez suhlasu rodicov...bez moznosti vyberu...