Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
3. feb 2012

@sirinka
@hoogy Pred hodinkou sme prišli z pohotovosti, lebo všetky tieto maste a kvapky sú na predpis. práve mala pohotovosť moja pediatrička, takže super. Dala nám kvapky a vymývať Repíkom. Prvé kvapkanie máme úspešne za sebou. Zajtra to bude horšie, keďže už vie o čo ide. Ale vraj v nedeľu by už malo byť lepšie. No opäť sme na týždeň doma. Neviem čo s ňou v pondelok. Miro ide pre auto, ja do poradne a mama s babkou na cukrovku. Takže pôjde asi so mnou na kozu 😀

hoogy
3. feb 2012

@sssimi jaj dobre ze si isla ked nemas doma. tiez ma napadol aj repik,ale bez ophthalmo by to bolo na nic. ved snad ju sestricka zabavi kym ta vybavanie ci nie?

sirinka
3. feb 2012

@sssimi joj nezavidim ti...uz by si mala co najviac naberat sily na porod a na babatko...no ale s tymto skutocne do kolektivu nemoze...

sssimi
3. feb 2012

@hoogy Veď to, že repík je skôr len na vymytie karpín a na obale je že zmierňuje zápal, ale samozrejme nelieči.

@sirinka No musela som zase zalarmovať švagra, lebo je to dosť naťahovať ju do auta, z auta a neviem čo by som spravila pri lekárni. Čakali sme tam v tej strašnej zime asi 20 minút kým mi dala 1ny kvapky, lebo tie predpísané nemala, tak musela volať na pohotovosť. Samozrejme Sárka nevedela obstáť, tak pobehala námestie. Fakt som rada, že tam ten švagor bol. A sily na pôrod? Fúha, no niekde ich budem musieť nájsť. A podľa situácie čo sa u nás naskytá tak budem musieť ísť aj čím skôr z pôrodnice. Akonáhle sa mi bude dať odísť, tak podpíšem papiere a idem domov. No všetko sa vyjasní v pondelok-dúfam...

mystery7
3. feb 2012

@sssimi mas to riadne perne ☹ snad ten zapal rychlo ustupi. Preco sa musis tak rychlo po porode vratit domov? Nebude sa mat kto postarat o Sarku??

@borocka ja si nemyslim, ze podavanie C-cka nejako ohrozi vyvin imunity. Ved preto jeme ovocie, zeleninu, najlepsie surove 😉

sssimi
3. feb 2012

@mystery7 áno pre to. Pôvodne mal byť doma mm 2 týždne po pôrode, ale situácia sa úplne zmenila. Budem rada ak sa mu podarí vybaviť deň, možno dva kým budem v pôrodnici. Ale naozaj to ešte neviem posúdiť. Všetko sa dúfam rozhodne v pondelok. To bude veľmi dôležitý deň celej našej rodiny. A mamina teraz marodí celí február, čiže dovolenku jej nedajú a ja už nemám nikoho, koho by malinká pri sebe zniesla. Takže poslednú dobu je to fakt o hubu. Marec bude veľmi zaujímavý. Najviac sa bojím o Sarah. Celkovo bude zasiahnutá pôrodom, naším odlúčením (ešte sme neboli od seba ani jediný deň) a ako bonus domov donesiem ešte aj dieťa. Keby bol doma manžel tak to tak nepocíti, ale neviem či to bude možné.

luba142
3. feb 2012

@sssimi tak to je fakt o drzku, tolko zm,en pre Sarku naraz, ale snad sa vam to nejako podari sklbit a mm bude moct byt doma 😒

sssimi
4. feb 2012

@luba142 bude to zaujímavé, ale my to nejako zvládneme.

mystery7
4. feb 2012

@sssimi tak to budes mat perne ☹ bolo by super, keby bola Sarah zdrava a chodila do skolky. Vecer by to s nou mama asi zvladla. Hlavne mysli optimisticky, urcite to zvladnete.

mystery7
4. feb 2012

mna od vcera vecer boli lavy prsnik a zhorsuje sa to. Mam akoby vnutornu teplotu. Prsnik som prehmatala, tak je makky, nemam ziadne hrudy. Dala som si paralen a uvidim co bude.

Tu od rana snezi, fuci riadny vichor. Dobre, ze netreba niekam ist.

sssimi
4. feb 2012

@mystery7 Problém je v tom, že mne chodí Sarah do škôlky len na 4 hodiny, čiže do 12tej. Ak by mala mama rannú, tak domov chodí najskôr 14:30. Ak poobednú, tak s malou nemá byť kto po obede a o nočnej nemusím ani písať. Už som uvažovala, že by som ich poprosila v škôlke či by tam mohla zostávať aj poobede, ale mamča chodí do práce na 6tu a škôlka je od 7mej. Čiže taká alternatíva neprichádza do úvahy. Jediný kto sem môže prísť je svokra, ale tá s malou ešte nestrávila dlhšiu dobu ako 2 hodinky do mesiaca a aj to som bola stále s nimi. Takže pre Sárku v podstate neznáma osoba. Ešte na dobu keď budem doma by mi moc pomohla, ale bezo mňa pochybujem. To by som spravila malej ako trest. Ale ako píšem, ja verím že sa to nejako vyrieši. 😉

borocka
4. feb 2012

@sssimi a nebola si ty pomahat svagrinej,alebo sesternici ( uz neviem presne) takto po porode??? tak mozno by ti to mohla oplatit 😉

inak som sa chcela opytat, tie co mate jedinacikov ( a samozrejme ziadne babo v bruchu) nakolko decka rozumeju pojmu brat a sestra?? lebo pato to zacina pouzivat,ale totalne mimo misu....... v kontexte miesto kamos pouzije brat, alebo suseda je sestra......je to take divne. a neviem mu to abstraktne dovysvetlovat ze cez babatko a rodinu 🙄

dm1
4. feb 2012

@borocka nas take vobec nepozna a nepouziva zatial

sssimi
4. feb 2012

@borocka Nakoniec som nebola, lebo mm odišiel robiť do Rakúska a malinkú má aj tak veľmi spavú čiže by som tam nebola nič platná. No a predstav si, že by sem prišla s 4-5 mesačnou dcérkou. A opäť je to pre Sarah človek, ktorého síce pozná, ale videla ju do kopy pár krát keďže je zo Šamorína.
Jediný človek o ktorom viem, že by malá neutrpela žiadny nápor na psychiku je jedine manžel.

dm1
4. feb 2012

@sssimi juj veru tazka situacia dufam ze sa to vyriesi a mm bude moct prist domov. Ja si tiez neviem predstavit zeby bol maly s niekym inym ako s mm viac dni este bezomna nebol ani cez noc. Teda dnes to ideme skusit prvykrat lebo ideme na ples a maleho zavezeime k nasim a okolo obeda pre neho prideme 😝

hoogy
4. feb 2012

@sssimi joj no veru nemas to lahke. moj mm uz povedal ze v auguste bude potrebovat 3tyzdne dovolenky sefka to berie v pohode ale u nich je to normalne a nemaju s tym problem. a moji rodicia uz obaja podnikaju takze pridu na ten cas kym budem v porodnici k malemu. je to na nic ked ti so sarkou nevie nikto pomoct. mozno keby si ju teraz zacali viac na svokru ucit, nezvykla by si?

emode
4. feb 2012

@sssimi tazka situacia, je mi to luto ☹ ale, skus porozmyslat, nemate v dedine nejaku studentku, nejaku tvoju znamu alebo kamaratku, ktora by mohla vykryt casy, ked nikto z rodiny nemoze, musela by si ju ale hned od zajtra zvykat, aby ste boli spolu a pomaly na to Sarku aj pripravovat, su uz velmi rozumne, pochopia takmer vsetko, ked sa im to vysvetli ...

sssimi
4. feb 2012

@emode čo tu máme holky tak buď študujú VŠ a teraz je skúškové obdobie alebo stredoškoláčky a tie sú denne v škole. No a ja sa s nimi ani nepoznám. Predsa už to nie je moja veková skupina a aj keď majú o 5 rokov menej, tak ma zdravia dobrý deň 😀 Ja stále verím, že sa to nejako zvládne. Fakt netuším ešte ako, ale múdrejšia snáď budem v pondelok večer. Od toho sa bude vyvýjať všetko ostatné. Už potom budem donútená svokru si sem nasťahovať ešte pred pôrodom.

dupinka
4. feb 2012

Ahojte!

ja som prave pre to, ze nemal kto byt s Adamkom, ked sme teraz vyberali nosnu mandlu, dostala v praci vypoved v skusobnej dobe.
Svokrovci neboli ochotni prist, hoci su doma, a nikoho tu nemame. MM tiez nemohol byt stale doma.
A aj keby, dieta by som nepustila na zakrok do nemocnice s niekym inym.

Zachovali sa hnusne, ale co narobime.

sssimi
4. feb 2012

@dupinka Veď tohoto sa bojím. Mm možno nastúpi do novej práce a bojím sa že by to dopadlo ako u teba. Nemôže si dovoliť zostať bez práce kvôli leasingu.

borocka
4. feb 2012

@dupinka tak to potesi, ludia bez trosky pochopenia. akoby samy nikdy nemali deti 😠 🙄

ludmilabb
4. feb 2012

dakujem zienky za komenty, dnes som Sofiu len upozornovala a povedala jej ze ked mi bude robit zle, neposluchat tak idem prec, to ze ju poslem prec nema vyznam, za prve do postielky sa ju uz bojim davat lebo to hned nohu dava hore na tycky, za druhe akonahle zavriem dvere tak zacne po nich v nervoch plieskat a mame vsade sklenene tak to hrozne rachoce a pri predstave zeby sa tie stare dvere, teda sklo uvolnilo 😕 🤐
joj ale je podarena, raz dobre, raz zle co uz 😀 ale je uz dva tyzdne doma tak ma ponorku

hoogy
4. feb 2012

@dupinka to je dobre neprijemne. niektori ludia su svine.

@sssimi mozno sa to nakoniec nejak vyriesi a teraz sa zbytocne strachujes. 😉

ludmilabb
4. feb 2012

@dupinka tak to je ozaj drsne od zamestnavatela 😨

sssimi
4. feb 2012

@hoogy Veď preto to nechcem ešte teraz riešiť a ani na to veľmi myslieť. Inak baby nemá nárok manžel na nejaké voľno z práce ak žena rodí? Viem, že je to u nás určite 1 deň, ale neviem či aj viac. V Rakúsku je to vraj týždeň, ale ak porodím na termín, tak to tam už mm pracovať nebude.

kosska3003
5. feb 2012

@sssimi no hadam sa ti to skoro vyriesi a hlavne v prospeh Sarky no ja budem tiez zvedava ako dopadneme ja mam termin 15 augusta a mm ide do prace 21 augusta tak dufam ze dovtedy porodim a aj doma budem ako svokra mi pobavi aj mama ked tak ale najradsej by som bola keby bol mm doma aj by ma dosli kuknut a bolo by to lepsie ale tak mam alternativu aj keby bol v robote co ty moc nemas tak drzim palce

sssimi
5. feb 2012

@kosska3003 Ešte je alternatíva, že porodím v piatok 😀 a na pondelok by som podpísala papiere a išla domov. Ale ktovie kedy si Lianka zmyslí, že ide von 🙂

hoogy
5. feb 2012

@sssimi ma volno ked mate uz dieta a ty si v nemocnici a nemozes sa o neho starat.alebo napriklas martin ma pravo na volno aj ked napriklad idem k dr. a o maleho sa nema kto v tom case starat. u nich vo firme je to platene 1:1.som sa ho na to rano pytala ze ako to je kvoli vam 😉 aj do novej roboty ide v rakusku? lebo napriklad mm mal na dva dni dovolenky aj pocas skusobnej doby. bude dobre ked sa informuje dopredu mozno pripustia.

hoogy
5. feb 2012

@sssimi no ten piatok by bol optimalny 🙂

sirinka
5. feb 2012

@sssimi moj si vzdy bral ocr kym som bola v porodnici... 😉