Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
20. feb 2012

@sssimi no a to mas uz len necele dva tyzdne super. je to urcite lepsie ked ste spolu. viem ze taketo cestovanie hore dole je uplne na nic. 😉

sssimi
21. feb 2012

@hoogy Už to bude fajn. Normálne už neviem vydržať 😀 A to dnes išiel na 5 dní príde na nedelu a už len 3 dni a je doma. Konečne sa do pôrodu prespím do sýtosti. Včera som ťahala do 11tej od polnoci 😀 . Dnes som pre istotu nespala ani 6 hodín keďže som už brala malú do škôlky ja a kočka bola už 6:30 vyspinkaná. A celú noc mi tvrdlo brucho, tak som veľa nenaspala.

hoogy
21. feb 2012

@sssimi budes mat velku pomoc. ja som sa vcera nevedela o pol 8 z postele postavit este ze martin ma taku flexibilnu pracovnu dobu. 😉

kosska3003
21. feb 2012

ahojte tak zapis mame za sebou to ze som tehu som nepovedala ale ze nemam robotu a asi budem doma som uz povedat musela aj tak by to zistila myslim tak teraz cakat kolko deti sa prihlasi ale mala vela prihlasok na stole uz a je len utorok a do piatku prijima prihlasky

zuzkaprofant
21. feb 2012

@sssimi co beries ked ti tvrdne brucho?

dm1
21. feb 2012

@kosska3003 u nas byvaju baby hned v prvy den prihlasok rano o 6 za dverami skolky 😝 . Drzim palce nech malu zoberu!

luba142
21. feb 2012

@kosska3003
@dm1 u nas bude 1.-2.3. teraz a uz toho 1-veho bude vsetko plne a tiez uz od 6 rano tam budu niektore vystavat, aby ich uimiestnili tam kam potrebuju. Inak mam kamosku, ktora caka teraz v aprili druhe a na zapis posle muza, lebo silno pochybuje ak tam dojde ona s bruchom tak jej ho nezoberu 😒

dm1
21. feb 2012

ono najhorsie je podla mna ze si nemozes dat prihlasku do viac ako jednej skolky a preto sa mamicky boja aby im dieta zobrali...kedy sa dalo do 2 a potom bola povinnost oznamit po obdrzani rozhodnutia do ktorej das aby vedeli zobrat pripadne niekoho "pod ciarou" tak by to bolo lepsie. U nas v meste je vela skolok ale aj tak je takato tlacenica a v sukromenj skolke kde sa plati 250 e za mesiac maju uz 22 deti! co je podla mna na sukromku velmi vela hlavne ak je tam vela deti do 3 rokov. Dokonca teraz vznikla dalsia sukromna skolka

hoogy
21. feb 2012

@dm1 22 deti na jednu ucitelku v sukromnej ???? to je strasne vela. ked uz by som tolko platila tak by som viac ako 10 deti v triede ani netolerovala. mozno naberu ucitelky potom. inak u nas sa v skolke platilo skoro 700 e na mesiac. ale zase to bola BA a same deti ktorych rodicia pracovali na ambasadach.

luba142
21. feb 2012

@dm1 aj u nas je 5 klasikych a jedna sukromna a vzdy su vsetky plne. Ono tie mamy chcu vacsinou dat co najblizsie k miestu bydliska, ako aj ja. My mame skolku skoro pod nosom a este aj skolu kam chodi Kika takze uz dopredu uvazujem, ze aj ona by pre nu isla keby bolo treba ...od 10 rokov uz moze. Nastastie tam sa budu otvarat 2 triedy tak len dufam,ze ju tam dostanem. Do septembra ju bude opatrovat mamka, lebo od maja uz nastupujem.

dm1
21. feb 2012

@hoogy su tam tusim 2 ucitelky ale aj tak je to na sukromnku pri malych detoch vela. Ved v klasickej skolke ich byva casto tolko za neporovnatelne menej penazi. V tej druhej sukromnej maju zatial jedneho chlapca - teda budu mat - kamoskinho maleho 🙂

dm1
21. feb 2012

@luba142 my to mame tak isto. ja mam skolku iba cez ihrisko rovno pri baraku takze nebolo o com rozhodovat. navyse tam uz chodil do triedy matkov najlepsi kamos a to bolo velke plus.

borocka
21. feb 2012

@dm1
@luba142
@hoogy
@kosska3003 s tymito skolkami je to tragedia§ u nas v dedine mame skolu 0-9, skolku, zubara, detskeho aj dospelackych dktorov, lekaren, postu.....naozaj velmi dobra vybavenost. rocne sa tu narodi cca 40deti! to znamena ze vo veku 3-6-rokov mame 120 dteti!!!!!!!!! a kapacita skolky je na 40-50deti postavena s ucitelkami!!!!!!!!!!! a, z tych 45deti co tam maju tento rok, tak cca jedna tretina su deti z inych dedin!!!!!!!!!!!! toto si rpedstavte tu drzost!!!!!!!!
a viem ze tam maju decka z inych dedin, ktorych mamy su na materskej s dalsimi surodencami!!!
nechapem ako to vyberaju!!!!!

hoogy
21. feb 2012

@dm1 ako 22 deti je velmi vela aj na 2 ucitelky je vela. mozno riaditelka rata s tym ze ked bude vela deti prijme dalsiu ucitelku. aj ked aj nam sa casto stalo ze riaditelka len deti brala a pomoc dalsia neprichadzala. tak sme jej potom aj pekne povedali,ze to sa takto neda ked ona od nas ziadala aby sme to robili co sme s nimi robili a mat 10 deti v triede. tak sa potom ukludnila.

hoogy
21. feb 2012

@borocka vyberaju to asi tak ze kto viac da 😒

hoogy
21. feb 2012

@borocka inak v nasej dedine(tam kde sme byvali na sk) su dokonca dve skolky je to dost velka dedina. a obe su uplne plne.

hoogy
21. feb 2012

@dm1 a ty ako v praci po dlhom case? zvykla si si?

borocka
21. feb 2012

@hoogy nemyslim si, ze kto da viac...lebo su tam v skolke aj ciganske deti, co beru prispevky v hmotnej nudzi,...

hoogy
21. feb 2012

@borocka tych mozno musi zobrat lebo ma nakazane statom. teraz som myslela tych z okolitych dedin. podla mna daju nejaky prispevok skolke. alebo idu po znamosti.

dm1
21. feb 2012

@borocka ono to nemusi byt vzdy len o peniazoch ale aj o znamosti... a mensina to je ina kapitola to je pozitivna diskriminacia zase 🤐

@hoogy zvykla som si v pohode len to vstavanie kedze som bola dost nocne vtaca. dnes som boal doma lebo maly od stvrtka kasle a nejako to neprestava ale nas doktor mal dovcu cely tyzden a zastupujuca ze je to ok... tak zajtra uz pojde. a mam veeeela dovolenky tak si vyberam nech mi to neprepadne

borocka
21. feb 2012

inak som sa chcela opytat, najme tie co mate chlapcov....
pato posledne tyzdne zacal byt taky ustipacny, provokativny, papulnaty, sutazivy......... rad sa posmieva v zmysle: a ja mam toto, a ty take nemas! a ja ti take nedam! a ja narastiem vacsi! a ja som silnejsi! a ja mam krajsie tricko! ...taketo detinske posmesky.
a zacal nas castovat: "ty si zly/a". nieco mu nedovolim a uz ma obvini ze som zla a mam ist prec. ani neviem co mu mam na to povedat. a hovori to vsetkym naokolo, nie len ked ma na to "dovod", ale aj len tak.......ja neviem, mamina pride domov z prace a namiesto aby jju pozdravil, tak hned vo dverach jej povie" ty si zla! chod odo mna prec!"
pritom ja nepouzivam ze je zly. ked je vyslovene protivny, tak sa ho opytam " preco si taky zlostivy? preco sa zlostis? preco ma hnevas?" alebo mu poviem ze to nebolo od neho pekne, ze ved ty vies byt taky mily chlapec. teraz sa mi to vobec nepaci,co si spravil/povedal.
tak neviem co sa mu porobilo, ci je nejaka faza, alebo mu to ostane ako povahova crta, chlapci vraj byvaju taki sutazivejsi, viac sa porovnavaju a provokuju.......alebo myslite ze sa nieco mohlo prihodit? ze sa ho nieco dotklo, a toto je sposob obrany?

hoogy
21. feb 2012

@dm1 to sa ti nazbierala? no ved ked ti daju volno tak to treba radsej vybrat ako by mala prepadnut. a maly si zvykol v pohode v skolke?

dm1
21. feb 2012

@hoogy ja som si nestihla vybrat dovcu pred nastupom na matersku lebo mi dali neskoro nastupkynu a som ju musela zaucat. A vtedy ma ukecali nedavaj si to preplatit sak keby cosi preplatime potom.... len medzitym sa zmenil zakon a preplacat sa uz nesmie len pri skonceni pracovneho pomeru takze som mala staru dovolenku+ dovolenka za 6mesiacov materskej + novych 20 dni skoro a vyslo mi 52 dni dovolenky 😝 . Sef sam povedal ze bud prepadne alebo vybrat a je to ozaj dost penazi aby som im to len tak nechala. v lete beriem nieco a aj min. tyzden som bola 2 dni doma lebo som dokoncovala tortu co som mala uz predtym zajednane nez som vedela ze pojdem do prace. takto ked si kazdy tyzden prip.kazdy druhy vyberiem den dovolenky aj si v pohode doktorov posticham pripadne torty spravim. Maly je v skolke zlaticko moc sa tam tesi a paci sa mu som velmi rada! len sa mu tam obcas stane nehoda cikacia ale som rada ze ucitelky z toho nerobia vedu len nech mava oblecenia dost nahradneho

borocka
21. feb 2012

@hoogy
@dm1 akoze oficialne stanovisko skoly ( lebo to je prepojene riaditelom) je, ze vyberaju deti tak, aby potom to dieta u nich pokracovalo aj v skole.
no co vam poviem, ja som tam chodila na zakladku, bolo nas v striede 20deti, z toho dva cigani!! to bol realny stav, mali sme malo ciganov na skole. a dnes?? dnes maju v kazdom rocniku dve triedy po 15deti ( co je teda super) ale jedna trieda je ciganska! oni to oficialne delia podla prospechu. ale tak prospech sa v 99% prekryva s tym ci je dieta cigan,alebo biely. a poviem vam, rano ked ideme do skolky tak stretavame 2autobusy z dedin a ked sa vraciam sama tak stretnem este jeden. vystupia z nich do skoly, a 80% su cigani, ze smrad sa tiahne este 10metrov za nimi.
tak mi povedzte co je to za politika skoly??? ze radsej tam prijmu deti z inych dedin, ciganov, nevychovanych, zasmradenych,......ako by tam mali prijat vlastne deti. samozrejme,aj v halici mame par ciganov, mame tu aj socialne slabsich, aj takych co sa horsie ucia, ale teda podstatne menej ako si takychto decak navlacia z inych dedin.
potom cela uroven skoly ide do haja.

dm1
21. feb 2012

@borocka ma to zo skolky nas s takym tiez chodieva teraz domov odkedy je skolkar 😝 . Nas ked mu nieco zakazem tak som zla a skareda a este aj pusu tak smiesne oduje. Mu vysvetlim ze to sa tak nesmie hovorit a ze to nie je pekne a ze som smutna ked tak rozprava. ale to mas stale dokola a dokola to iste vysvetlovanie. A tiez zo skolky ma hlasky co sa mi vobec nepacia - mama kupi pistol a zastrelim ta, zabijem ta.... musia tam mat nejakeho chlapca co tak rozpraval lebo dovtedy to nebolo az zo skolky. Ale uz sa mierni vzdy mu vysvetlime ze tak nesmie rozpravat a uz som to veru aj dlhsie nepocula

hoogy
21. feb 2012

@borocka matko je teraz tiez taky ze ja budem prvy(vyuzivame to pri jedeni 😀 ) a delit sa nechce povie ze to je jeho. oblieka si len tie tricka ktore si on vyberie. a ked mu nieco poviem tak sa ide stazovat mm ze som ho vyhresila alebo ma posle von. ale v poslednom case to robi viac menej zo srandy. ale on to robi iba vtedy ked sa mu nepaci ze som mu nieco zakazala alebo tak. nepride vyslovene ze nic sme mu nespravili a povie ze som zla.

hoogy
21. feb 2012

@dm1 tak to je dobre ze ti to spon takto umoznia vybrat. a z toho si nic nerob u nas sa este aj 4 rocnym niekedy stalo. my sme nerobili z toho vedu mamicke sme to oznamili a dali veci na opratie. to sa bezne stava. super ze sa mu paci. ja som zvedava ako to bude nas brat 🙂

hoogy
21. feb 2012

@borocka mozno v okolitych dedinach neni skola 1-9. ako cigani teraz velice nosia deti do skoly lebo by im zobrali pridavky. a potom to je tak ze kto co i len troska moze da dieta do skoly do mesta.

dm1
21. feb 2012

@hoogy ja som sa velmi bala ako to maly bude zvladat bol velmi na mna naviazany a zvlada to krasne sikulka moja mala 😵 . A to ho vlastne vacsinou vodi do skolky a vybera mm lebo on chodi na smeny a nemusim sa aspon ja pachtit rano kym dojdem do prace este do skolky bezat

@borocka ani nas nikdy nepovie len tak ze sme zli vzdy len ked mu nieco nedovolime, nedame

hoogy
21. feb 2012

@dm1 aj ja budem rano asi mm posielat ma to po ceste do prace. aj ked to bude asi tazsie lucenie ako so mnou. oni su dvaja na seba moc naviazani. 😀 ideme tento tyzden odniest prihlasku od juna by ho mali zobrat,ale som si povedala ze aj od septembra by mi stacilo.chodia tam aj susedy a sused takze budu partia chuda ucitelka. uz ked sa tu hraju tak nam niekedy vlasy stoja. 😝

sssimi
21. feb 2012

@hoogy už aby to bolo 🙂 Dnes som mala také bolesti v Kauflande, že som ani nákup nevedela spraviť 😠 Tak som nakúpila za 10€ a išla preč. Takže mám doma jahody, rožky, zubnú pastu detsku a rajčiny 😅

@zuzkaprofant nič. Raz za 3-4 dni si dávam šumivé magnézium, ale to iba keď cítim kŕče. Brucho mi už tvrdne každý deň. Aj dnes v noci mi tvrdlo.