Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
17. mar 2012

@luba142 no nevyhadzal sa tak mohutne ako to ja poznam pri kiahnach....ale teda ak mal zopar "vyrazok" tak to nejak nesledujem. v tom case som o kiahnach v skolke ani nevedela, takze ak aj daky pupak mal,tak by som si to s tym nespojila......

boze u nas je taaaaaak kraaaaasne 😵 😵 😅 20stupnov v tieni, na slnku zo 23 moze byt. vietor pofukuje len taky....na schladenie. boli sme von cele doobedie, bez pancuch, o pol jedenastej sme aj mikiny zlozili, lebo sme boli spoteni. a hrali sme sa v piesku a strihali konariky na stromoch.
a teda k tym kolacom........patko si tam daco miesal a doniesol mi na palici-vareche ochutnat ze ckoladovy kolac, tak som sa k tomu naklonila ze hmmm, ako vonia, aky je dobry. a on vraj: "ukaz" a strcil si to riadne do pusy 😀 😀 😀 tak neviem ci je taky blby,alebo taky hladny 😖 😀 😀 😀 tekvica mala

luba142
17. mar 2012

@borocka tak ak maju decka aj stipance od komara,tak ja si to vsimnem vzdy a kiahnu tym tuplom,lebo to svrbi a urcitre by sa skrabal, takze kiahne urcite nemal

borocka
17. mar 2012

@luba142 tak stipance od komarov sa nedaju nevsimnut, to mu vzdy opuchne a stvrdne. a vyrazky z jedla,alebo neviem coho mava tak zriedkavo a tak rychlo mu to zmizne, ze to neriesime.
ja v lete len velmi pozorne kontrolujem kliestov, tie nanho idu ako vcely na med

sssimi
17. mar 2012

Cavte babule. Pisem zmobilu. Este sme v porodnici. Snad nas zajtra pustia. Ja som ok, len oci mi zase popraskali. O porode napisem zajtra. Bol sice rychli, ale liu museli kriesit. Takze zazitok ako pri sarke ☹

luba142
17. mar 2012

@sssimi ahoj 🙂....nemala si ich zavrete, ci co?....Takze zasa neprijemny zazitok? Snad je ,ale vsetko v poriadku uz

kosska3003
17. mar 2012

@sssimi no tak hlavne ze je vsetko ok uz teraz a ste zdrave a uz sa len radovat 😉

dm1
17. mar 2012

@sssimi gratulujem k Lianke! a co sa zase stalo? nech ste co najskor doma a v poriadku 😵

sirinka
17. mar 2012

@sssimi no teda...tak hlavne nech uz je vsetko v poriadku, drzime palce a uz sa tesime na fotecky malej lianky!

sirinka
17. mar 2012

my sme sa dnes vratili z gemera...uuuzasna dialnica od BB...sice miestami az riadna nuda, ale boli sme doma za necele tri hodinky...deti takmer celu cestu prespali, tak vecer bola zabava....no ale uz spia vsetky tri...
janulke vysiel ekzem, ale celkom drasticky, takmer vsade, akurat chrbatik ma ako tak cisty...tak budem musiet v pondelok vybavit kozne....bud to ma z ATB alebo jahod...alebo kombinacia...

jamaat
17. mar 2012

@sirinka Emka má "alergickú" reakciu na ATB takú, že je priam hyperaktívna. Dnes celé doobedie bola von, bobovali sme sa, lyžovala sa... Došli sme domov, besná bola, poobede nespala a večer nedajbože sa ukľudniť a zaspať. Nechápem.

sirinka
17. mar 2012

@jamaat no moze byt kludne, ze lieky takto ucinkuju...moze byt aj, ze sa jej vdaka liekom ulavilo a preto ma zrazu tolko energie...

jamaat
17. mar 2012

@sirinka Keďže ATB fungujú až od tretieho dňa, tak s úľavou to asi súvisieť nebude. Asi len priamo liek. Aj keď ja už som zažila, že sa mi pri ATB doslova uľavilo hneď prvý deň. A Janke je čo vlastne?

Čudná je táto zima...bacilová. Pritom mrazy ako už roky nie, ale plno ľudí chorých, dýchacie choroby, črevné chrípky... To už bacilom ani mráz nevadí?

jamaat
17. mar 2012

Poznáte niekto rozprávky od Čanakyho a Podhradskej? Na nete je na stiahnutie pesničiek od nich plno, ale tie rozprávky som vôbec nenašla.

jamaat
17. mar 2012

@sirinka Kukla som príbalový leták a je tam medzi zriedkavými nežiadúcimi účinkami aj hyperaktivita.

sirinka
17. mar 2012

@jamaat no ale to je blbost s tymi troma dnami...ved existuju aj take atb iba trojdnove...
janka mala sopel, vo vyteroch opakovane moraxela a pneumokok masivne, inac jej nebolo nic. no a kedze v septembri mala byt preockovana druhou davkou uz sme to nejako museli poriesit, no a takto dopadla...
a od C+P mame dve rozpravky, o kozliatkach a o kohutikovi a sliepocke...

sirinka
17. mar 2012

@jamaat tak len vydrzaaaat 😀

jamaat
17. mar 2012

@sirinka A veru vtedy som asi mala Sumamed, ten je 3-dňový, nie?
Dobre sú tie rozprávky spravené? Oplatí sa kúpiť?

sirinka
17. mar 2012

@jamaat hej, magduske sa velmi pacia...aj spievaju aj hovoria, nie su prilis dlhe....

sirinka
17. mar 2012

@jamaat ono skor by som povedala, ze za tie tri dni dokazu atb znicit vacsinu zivich bakterii, ale ucinkuju urcite hned od prvych davok...inak by napriklad profylakticke podavanie pri operaciach nemalo ziaden vyznam...
a vybrat cele balenie je nutne, aby prezilo co najmenej bakterii, resp. ziadne, ktore by mohli neskor zmutovat a stat sa odolnymi voci konkretnej liecebnej latke...

jamaat
17. mar 2012

@sirinka Aha, vidíš, tak si budem dávať pozor, aby sme balenia dobrali. Táto súvislosť ma nenapadla, ani som nepočula, nečítala.

luba142
18. mar 2012

ahojte, tak nakoniec bol mm s Kikou na pohotovosti, lebo ked jedla vcera veceru a dnes na ranajky tak ju to akoby palilo vnutri a mala este aj teplotu. Mam zapalenu dychaciu trubicu a ATB, len ja som mu zabudla povedat ake uzivala minule na konci januara a dali presne tie iste, teraz musi ist pre druhe 😒

kosska3003
18. mar 2012

@jamaat my mame tiez o kohutikov a sliepocke a 3 prasiatka su pekne spravene myslim aj hudobne aj recovo malej sa paci aj ked ta teraz najradsej kuka domace videa

borocka
18. mar 2012

kocky, nemate niekto na predaj botasky, 25ky, idealne s gumenou spicou. najradsej njake addiasy,alebo nieco kvalitnejsie. ale v stave aby mi ich nebolo luto na futbalove treningy??

luba142
18. mar 2012

@borocka ja mam take unisexove v bazare ale su to 24, takze ti asi nepomozem, take hnede 😒

dm1
18. mar 2012

@jamaat ze bobovali a lyzovali to coooooo? u vas je este sneh? my sme si uzivali jar a krasny den v Teplicach sme boli kacicky krmit. Auto sme odparkovali a Matko behal po celych teplicach na bicykli 😵

jamaat
18. mar 2012

@dm1 Tu dole v civilizácii máme jar, ale stačí prejsť 5 minút autom do kopcov a tam je ešte sneh.

dm1
18. mar 2012

@jamaat tak to mate super mozete si vybrat co sa vam paci 🙂

sirinka
18. mar 2012

@jamaat veru...toto vam mozeme len zavidiet....
ja uz som dnes hrach a cibulku nasadila... 🙂

a mm uz je v lietadle na ceste domov, teda baby skoro dva tyzdne bez neho uz je akurat dost a aj deti sa vkuse pytaju kde je a kedy pride, len janula ktovie ako sa bude spravat...
ale tie, co vam muzi chodia pravidelne na dlhsie prec, vobec vam nezavidim... ☹

kosska3003
18. mar 2012

@sirinka no veru nemas co mala sa pyta stale kde je tatinko ked bola ako janka tak sa chvilku tak kukala ze aky ujo prisiel ale rychlo zistila ze je to tato aj teraz je taka soknuta ked pride ale tak hned je aj v pohode a uz ho stiska

sirinka
18. mar 2012

@kosska3003 no prave to som zvedava, co ho hned spozna a identifikuje...lebo susedovie deti, co sme s nimi nedavno na dovolenke a vida ich takmer denne, tak po piatich dnoch sa ich bala, nechcela sa s nimi hrat...